Полезные материалы

Тефлонова сковорода - як вибрати, як очистити і відмити сковороду з тефлоновим покриттям >> Прекрасна Половина

  1. Переваги тефлоновим сковорід
  2. Недоліки тефлонового покриття
  3. У чому різниця між різними видами сковорід
  4. Як вибирати тефлонову сковороду
  5. Термін служби тефлоновим сковороди
  6. Перше використання тефлонового сковороди
  7. Догляд за тефлоновим сковородою

Незважаючи на запевнення виробників, що тефлон - сучасний і безпечний матеріал, багато людей не дуже його люблять, побоюючись шкідливого впливу Незважаючи на запевнення виробників, що тефлон - сучасний і безпечний матеріал, багато людей не дуже його люблять, побоюючись шкідливого впливу. Хтось вважає такі сковорідки надзвичайно зручними, хтось - непрактичними. Що ж насправді відомо про тефлоновим посуді, і які плюси і мінуси вона має? Давайте розбиратися разом.

Тефлон міцно увійшов в життя людини, адже до цього уникнути пригорання при готуванні допомагав лише постійний контроль над стравою і його помішування. Сьогодні багато виробників пропонують покупцям сковорідки з таким покриттям, до якого не прилипає їжа. Хіба це не диво? Але у кожної медалі дві сторони.

Переваги тефлоновим сковорід

Такий посуд має ряд позитивних сторін. Наприклад, вона дуже швидко нагрівається, тобто не потрібно чекати, коли поверхня буде потрібної температури, щоб приготувати, наприклад, яєчню або картопляні млинці .

Другий плюс також має велике значення: щоб їжа не пригорає, не потрібно багато масла. В результаті приготовану страву менш шкідливо для людини і не таке калорійне, як при смаженні на іншій сковороді.

Третій плюс оцінять всі господині: тефлонові сковорідки дуже легко мити: жир, масло і залишки страви оттираются за пару хвилин, без зусиль і спеціальних засобів. Четверте перевага - це вага посуду: вона зазвичай набагато легше, ніж аналогічна, але з керамічним покриттям. З такими сковорідками зручніше звертатися, вони прості в догляді і добре справляються зі своїми завданнями.

Недоліки тефлонового покриття

Найперший і очевидний недолік - це крихкість. Для такого посуду необхідно придбати силіконову, дерев'яну або пластикову лопатку, яка не зможе зашкодити сковороду. Металева вилка або ніж можуть подряпати тефлон, причому досить сильно.

Покриття не можна нагрівати до температури понад 200 градусів. Звичайно, для звичайної готування такі екстремальні показники не потрібні в принципі, але все може бути. У духовку сковорідку краще не ставити. Відразу ж після використання посуд не можна ставити під холодну воду: це руйнує матеріал, приводячи до тріщин.

При пошкодженні покриття сковороду доведеться поміняти, навіть якщо здається, що подряпина непомітна і неглибока. Через неї будуть виділятися шкідливі речовини при нагріванні посуду, тому цілісність тефлону необхідно намагатися зберегти!

Мити тефлонові сковорідки потрібно м'якими миючими засобами, що не містять абразивних часток, які ушкоджують поверхню посуду. Використовувати металеві губки не можна ні в якому разі!

У чому різниця між різними видами сковорід

Тефлоновий посуд чомусь перевершує, а в чомусь поступається іншим видам сковорідок.

Алюмінієві дуже легкі, але недовговічні. Якщо дно менше 5 мм завтовшки, то на електричній плиті воно швидко деформується. Такі сковороди мають приблизно ту ж вагу, що і тефлонові. Литі важче, але довговічніше, тому краще купувати саме їх.

Нержавіюча сталь давно застосовується для посуду, в тому числі і для сковорідок. Цей метал повністю безпечний для людини і не виділяє токсинів навіть при тривалому контакті з їжею. Якщо на вогні залишити порожню посуд з нержавіючої сталі, то на стінках утворюються розлучення; з тефлоновим сковородою нічого такого не трапиться. Мити абразивними засобами такі вироби не можна - це зашкодить їх.

Мити абразивними засобами такі вироби не можна - це зашкодить їх

Чавунні сковороди довго зберігають тепло і рівномірно прогріваються. Правда, щоб добитися потрібної температури посуду, доведеться почекати. У цього металу природні антипригарні властивості, які з плином часу лише посилюються. Недоліки цього посуду в порівнянні з тефлоновим - це її чималу вагу, схильність до появи іржі, можливість розколювання при падінні. Чавун забарвлює їжу в темний колір при довгому контакті.

Останнім часом все більше популярно керамічне покриття. Воно перевершує тефлоновое за рівнем безпеки (так як створено з екологічно чистих компонентів), швидкості нагріву, а також стійкості до пошкоджень. Але зате кераміка програє за іншими параметрами, наприклад, таке покриття може потемніти, якщо залишити на ньому їжу або НЕ помити відразу після використання. При перепаді температур воно може тріснути, а вага такої сковороди значніший.

Як вибирати тефлонову сковороду

Перший параметр, на який варто звернути увагу при покупці, - це вага виробу. Сковорода не обов'язково по масі повинна бути як чавунна, але все ж дуже легка швидко деформується. Дно не повинно бути тонше 5 мм для електричної плити. Для газової же можна придбати з меншим за товщиною дном.

Далі у сподобалася сковороди потрібно добре оглянути покриття, щоб на ньому не було відколів, тріщин, опуклостей, горбів і ям. Тефлон має бути рівномірним і щільним. Найкраще, якщо ручка буде литий, а не прикріпленою до виробу болтами або іншим способом, інакше вона може з часом відвалитися.

Термін служби тефлоновим сковороди

Звичайна сковорода з тефлоновим покриттям при постійному використанні служить року 3-4. Виробники ставлять гарантію на куди більший термін, але потрібно розуміти, що для того, щоб не міняти посуд занадто часто, за нею необхідно правильно доглядати і берегти від ушкоджень.

Скло пористе покриття з тефлону служить трохи довше: при сприятливих умовах - до 10 років.

Перше використання тефлонового сковороди

Перед першим використанням нової тефлоновим сковороди її потрібно або вимити з милом, або закип'ятити в ній трохи води. Після цього поверхню необхідно змастити невеликою кількістю жиру.

Догляд за тефлоновим сковородою

Щоб улюблена тефлоновая сковорода прослужила довго, за нею потрібно правильно доглядати:

  • не можна використовувати абразивні чистячі засоби і металеві губки, так як вони легко ушкоджують покриття;
  • лопаточка для перемішування їжі не повинна бути металевою, інакше подряпає тефлон. краще
  • температура для готування - не більше 200 градусів, інакше покриття просто не витримає перегріву і почне відшаровуватися, виділяючи шкідливі речовини;
  • сковороду можна мити в посудомойке, але при температурі не більше 50 градусів.

PS: Своєю думкою про переваги і недоліки тефлоновим сковороди ви можете поділитися в коментарях до цієї статті.

Рекомендуємо також прочитати статті:
Як правильно вибрати мультиварку - кращі поради
Глиняні горщики: розвінчуємо міфи

Попередня публікація:
Що модно восени 2013 - основні правила

Що ж насправді відомо про тефлоновим посуді, і які плюси і мінуси вона має?
Хіба це не диво?