Полезные материалы

Вирощування і утримання каченят

  1. Мускусні качки (шипуни)
  2. вирощування
  3. годування
  4. зміст

Качки відрізняються інтенсивністю росту і скоростиглістю. До 40-50 дням вага каченят досягає 3-3,5 кг. На 1 кг живої маси витрачається до 3 кг комбікормів. Від виводка в 30 каченят, можна отримати до 100 кг дієтичного м'яса. Качка несучка за два циклу несучості приносить до 200 яєць.

Качка несучка за два циклу несучості приносить до 200 яєць

Мускусні качки (шипуни)

Мускусні качки мають довгим і широким, горизонтально поставленим корпусом, широкі груди і могутні сильно розвинені крила. Самки майже в два рази дрібніше, ніж качури. Мускусні качки крякать не вміють, при порушенні вони шиплять, тому іноді їх ще називають "шипун". У період розмноження селезні виділяють фермент з запахом мускусу. Завдяки сильним крил ці качки дуже добре вміють літати, тому їх потрібно утримувати в вольєрах. Якщо шипуни вигулюються на городі, то їм необхідно підрізати крила, причому на різну довжину. М'ясо цих птахів має яскраво виражений присмак дичини. Качки починають нести яйця з 7-8 місячного віку. Несучість від 60 до 120 штук за цикл. Жива маса селезнів 4,5-5, а качок 2,5-3 кг. Зміст і годування, практично не відрізняється від звичайних качок. Забивають мускусних качок після 3-х місяців утримання.

Більше інформації про породах домашніх качок, можна зачерпнути тут .

вирощування

Виводити каченят рекомендується в 2-3 строки - квітень, червень і серпень. Яйця може висиджувати не тільки качка, але і курка. Під квочку підсипають 12-15 качиних яєць, бажано 5 денний свіжості. Насиджування проходить протягом 27-28 днів. Каченята народжуються мокрими, тому їм потрібно обсохнути під квочкою. Після висихання каченят розміщують в картонних ящиках, дно яких вистелена м'якою тканиною. Коробки ставлять в тепле місце, оптимальна температура 26-28С, і зверху накривають марлею. До квочки молодняк підпускають після завершення виведення. Під велику квочку допускається, крім свого виводка, підсадити до 25 каченят з інкубатора.

годування

Якщо каченята, в перші години, відмовляються від корму, їх необхідно погодувати насильно. Перетирають жовток курячого яйця з молоком і цією сумішшю годують. Обов'язково потрібно напоїти каченят водою, занурюючи клювики в поїлку. Далі каченята будуть їсти самостійно. У перші кілька днів життя, найкращим кормом є подрібнене куряче яйце, зварене круто і змішане з товченої крупою (кукурудзяна, чи ячмінна) і свіжий сир (до 5г на каченяти). Перші 10 днів їду дають через 2-3 години (до 8-ми раз на добу), починаючи з 11 і включно по 30 день - 5, в подальшому - 4 рази. З 30-го дня готують вологі мішанки, їх бажано готувати на пахте, сироватці, м'ясному бульйоні. Також дають зелень, попередньо її подрібнивши. Додають в раціон ряску, м'які водорості, білкові корми. У корми потрібно обов'язково вводити мінеральні добавки. Не можна давати клейкі мішанки, так як вони можуть забивати птиці носові отвори, це згубно позначається на здоров'ї молодняка. У міру того як птах підростає, їй починають згодовувати відходи їжі, подрібнені коренеплоди, бадилля. Для швидкого набору ваги, потрібно систематично давати свіжу зелень (кульбаба, конюшина, осот). Поруч з годівницями необхідно встановити поїлки і великі ємності з водою.

джерело: Годування качок в домашньому господарстві

зміст

Перші 2 тижні вилупилися каченят містять в картонних коробках з підігрівом. Температура повинна бути в межах 26-28С. Якщо каченята вирощуються без квочки, то починаючи з 5-ти денного віку, в хороший, сонячний день їх потрібно випускати на вигул. З 30-денного віку птицю привчають до вигулу. Час вигулу в перші дні - 20-30 хвилин, його поступово збільшують і доводять до повного дня. Після закінчення 50-60 днів у качок починається линька, в цей час вони починають швидко втрачати вагу. Тому птицю, вирощувану на м'ясо, слід забивати до того, як вона почне линяти.

джерело: Зміст качок в домашніх умовах