Полезные материалы

3 2 дюйми в мм. Діаметри труб в дюймах і міліметрах

  1. 3 2 дюйми в мм. Діаметри труб в дюймах і міліметрах Змонтувати комунікаційну систему будь-якого...
  2. умовний прохід
  3. вимірювальні системи
  4. Дюймова і метрична труби
  5. Переклад розмірів дюймових в метричні
  6. Діаметр умовного проходу (Дy, Dy)
  7. Дюйми в сантехніці
  8. Які діаметри труб існують
  9. Чисельна величина діаметрів сталевих труб
  10. Табличні значення діаметрів сталевих труб
  11. Як правильно перевести дюйми в міліметри
  12. Стандартні розміри сталевих труб
  13. Основні діаметри
  14. Різниця між системами вимірювання
  15. Заміна сталевих труб полімерними
  16. Сталеві труби РФ в порівнянні з євростандартом
  17. Як візначітіся з Вибори діаметра?
  18. Діаметр труб зі сталі
  19. Діаметр труб ПП
  20. Відео
  21. Габаритні характеристики труб
  22. Таблиця розмірів діаметрів в діаметрах і міліметрах
  23. Повна таблиця діаметрів труб

3 2 дюйми в мм. Діаметри труб в дюймах і міліметрах

Змонтувати комунікаційну систему будь-якого роду таким чином, щоб повністю уникнути з'єднань, неможливо. Хоча б тому, що трубопровід в кінцевому підсумку підводить до якогось об'єкту споживання - сантехніка, радіатор, пральна машина , І з'єднується з вихідним патрубком пристрою. І головною умовою для герметичної якісної збірки є відповідність діаметра труби і розміру з'єднує елемента.

Розмірні параметри труби

Незалежно від матеріалу виготовлення - полімер, метал, кераміка і так далі, виріб характеризується рядом показників, орієнтуючись на які, споживач може вибрати необхідний виріб.

  • Зовнішній діаметр - тобто, зовнішній розмір труби (мова йде тільки про круглий перетині).
  • Внутрішній - розмір робочого перетину.
  • Товщина стінки - багато в чому визначає міцність виробу.

Сума внутрішнього діаметра і подвоєною товщини стінки становить зовнішній. Фактичний стан речей цього твердження відповідає. Але коли мова йде про ВГП, необхідно враховувати ось який момент. Найчастіше водоводи з'єднуються різьбовим методом. Різьба наноситься на зовнішню частину , В результаті діаметр різьби аж ніяк не дорівнює зовнішньому розміру. А так як для монтажу важливо знати саме показники різьблення, то даний параметр виявляється важливішим і часто вказується замість фактичного розміру вироби.

Наприклад, водовід в 1 дюйм зовсім не дорівнює по зовнішньому діаметру в 2,54 см, так як 1 дюйм - це вказівка ​​на розмір різьблення.

Плутанина ця посилюється використанням двох вимірювальних систем з одного боку, і різноманітністю існуючої на сьогодні продукції з іншого.


умовний прохід

Завдання водопровідної системи полягає в рівномірному постачанні всіх споживачів належною кількістю води. Основним параметрів обчислення є пропускна здатність трубопроводу, тобто ту кількість води, яке може пройти за одиницю часу.

  • Параметр цей називають умовним проходом - Dn. Одиниці виміру як такої у нього немає - це умовна, нефактіческая величина, вказується в цілих числах і позначає приблизний умовний просвіт труби. Крок між значеннями розрахований теоретично, з такою умовою, щоб при кожному наступному збільшенні пропускна здатність трубопроводу зростала на 40-60%.

Зручність системи очевидно тільки при практичному використанні. Досить по таблиці підібрати водоводи і фітинги з рівним умовним проходом, щоб гарантовано отримати працюючу водопровідну систему.

Відповідно, сталева труба в 1 дюйм має умовний прохід 1 дюйм, при цьому її фактичний внутрішній діаметр становить 25,5 мм, зовнішній з різьбленням - 33, 25.


Відповідно, сталева труба в 1 дюйм має умовний прохід 1 дюйм, при цьому її фактичний внутрішній діаметр становить 25,5 мм, зовнішній з різьбленням - 33, 25

вимірювальні системи

Наявність двох способів вимірювання має історичне коріння.

  • Імперська - в дюймах, на сьогодні застосовується тільки для водо- і газопровідних сталевих труб і відповідної водопровідної арматури.
  • Метрична - в мм, см і м. Використовується для будь-якої іншої трубної продукції.

При стикуванні відвідав з різних матеріалів і виникають складнощі з перерахунком з однієї системи в іншу.

Дюймова і метрична труби

Випускаються як дюймові, так і стандартні сталеві водоводи, що ще більше ускладнює справу. Візуально відрізнити їх можна по виду нитки різьблення - у труби в 1 дюйм нитки закруглені. На фото демонструються зразки.

Крок різьби вимірюється по-різному. В метричних виробах із зовнішніх кордонів ниток, в дюймових - по внутрішнім. Відстань різний при різних розмірах перетину.

  • ½ і ¾ - крок становить 1,814 мм.
  • Від 1 дюйма до 6 - 2, 309.

Трубний 1 дюйм, який використовується в імперській системі не дорівнює 2, 54 см, як йому належить, а дорівнює 3, 3249, оскільки включає в себе і внутрішній розмір, і товщину стінок. Виняток становить водовід в ½ дюйма.


Переклад розмірів дюймових в метричні

Довідкова література містить відповідні таблиці. Той же ГОСТ, який регламентує параметри ВГП, вказує як дюймовий умовний прохід, так і міліметровий. На жаль, для складання системи в одне ціле необхідно ще і фактичне значення внутрішнього діаметра. У той час як таблицях частіше вказується зовнішній.

На зручніше таблиця містить величину умовного проходу в дюймах, зовнішній розмір труби і еквівалентний діаметр в мм. Він вказує на таку пропускну здатність, яка відповідає дюймової.

Наприклад, сталевий водогін в 1 дюйм може з'єднуватися з поліетиленовим, умовний прохід якого дорівнює 25 мм.

Кожному, кому доводиться займатися сантехнікою, стикається з такими поняттями, як діаметр умовного проходу (Дy, Dy) і дюйм. Що вони означають, що це таке і навіщо вони потрібні, постараємося коротко пояснити. Відразу хочу зауважити, що хоч ці величини і безперервно пов'язані між собою в сантехніці, але вони можуть відрізнятися в дійсних розмірах. Ось тому, їх зазвичай просто прирівнюють один до одного, до найближчих стандартних значень діаметра умовного проходу Дy або дюйма.

Діаметр умовного проходу (Дy, Dy)

У приватному найчастіше використовують труби для водопроводу і опалення діаметром Ду15, 20, 25, 32, 40, 50. Для каналізації Ду50, 100, рідше для внутрішньої - Ду32, 40 і для зовнішньої - Ду150.

Що означають і що це таке Ду15, Ду20, Ду25 ... А все дуже просто, 15, 20 ... - діаметр умовного проходу в міліметрах. Так само має місце літерне позначення на сантехнічної арматури, схемах, кресленнях і в описі DN (Dn) - номінальний (фактичний) діаметр (Фото 1).

Діаметр умовного проходу (Дy) орієнтовно відповідає внутрішньому діаметру на просвіт елементів трубопроводів (різних труб, запірно-регулюючої арматури або сполучних фітингів). Для чого це робиться? Сталеві труби, які застосовуються при монтажі водопроводів або газопроводів, при однаковому зовнішньому діаметрі, можуть мати фактично різні величини внутрішнього діаметра.

Наприклад, у водогазопровідною труби Ду15 з зовнішнім діаметром 21,3 мм товщина стінок становить: для легких 2,5 мм, звичайних 2,8 мм, посилених 3,2 мм. Теж саме і стосується труб каналізації. Або навпаки, внутрішній діаметр труб з різних матеріалів може бути однаковим, а товщина стінок різна, при рівнозначно Ду. Ось тому і називається "умовний прохід". Як було згадано вище, все прирівнюється до найближчих стандартних значень.

На (Фото 2) пластикові 20 труби з різними розмірами внутрішнього і зовнішнього діаметра, але мають однаковий Ду15 (1/2 ").

Простіше кажучи, не фахівцеві краще сприйняти все як є і не ламати голову над сантехнічними нюансами, тим більше така ж історія з дюймами в сантехніці.

Переклад дюймів трубного різьблення! в міліметри діаметрів умовного проходу (Дy мм), які звичайно застосовуються в побуті:

1/2 (0,5) - 15 мм
3/4 - 20 мм
1 - 25 мм
1 1/4 (5/4) - 32 мм
1 1/2 (1,5) - 40 мм
2 - 50 мм

Дюйми в сантехніці

Кого-то, наведені вище цифри 1/2, 3/4 ..., поставлять в глухий кут. Що це таке і що вони означають. Числа 1/2, 3/4 - це дроби, що означає одна друга (стать, 0,5) дюйма і три чверті (три четвертих) дюйма. Найчастіше зустрічаються позначення дюймів в звичайних дробах 1 1/4 (дюйм з чвертю), 2 1/2 (два з половиною дюйма), рідше в десяткових 1,5, 2,5 з подвійним штрихом ( "), який ставиться за числом без пропуску, наприклад, 3/4 ", 2".

Дюйми з'явилися у нас ще з петровських часів і до сих пір вони є невід'ємною частиною сантехнічного обладнання. Для нас звичайно зручніше метрична система заходів, але доводиться робити переклад дюймів в метри, сантиметри, міліметри, в не зручно десяткові дроби з сотими і тисячними частками. 1 дюйм дорівнює 25,4 мм = 2,54 см = 0,254 м.

Нижче вказані стандартні зовнішні діаметри водогазопровідних труб (мм) і їх дюймовий еквівалент:
21,3 - 1/2
26,8 - 3/4
33,5 - 1
42,3 - 1 1/4
48 - 1 1/2
60 - 2
75,5 - 2 1/2
88,5 - 3
101,3 - 3 1/2
114 - 4
140 - 5
165 - 6

У практиці часто доводиться стикатися з трубами інших промежу точних розмірів , Відмінних від зазначених вище, наприклад, 57 мм, що відповідає трубам на 2 "- 60 мм.

Тепер Вам зрозуміло, що діаметр умовного проходу Дy і дюйм в сантехніці не така проста річ, як може здатися на перший погляд. Хоча якщо в усьому цьому розібратися, не так уже й дуже складно.

Статті по темі:

Основною характеристикою сталевої труби є її діаметр. Цей параметр визначає призначення, довжину трубопроводу, склад і фізичні характеристики речовини, що транспортується. Всі значення діаметра стандартизовані і регламентуються нормативними документами - типорозміри і вимоги до виробів регламентуються ГОСТ. Кожному типу труби відповідає свій стандарт.

Які діаметри труб існують

Теоретично діаметр труби досить спрощено додають в формули при визначенні будь-яких величин. На практиці все складніше - розрізняють зовнішній, внутрішній, номінальний діаметри, товщину стінки. Які поняття зустрічаються і що вони означають:

  1. Умовний прохід - внутрішній розмір труби, який визначається в міліметрах. В дюймах вимагає округлення величини. Використовується для правильного стикування двох виробів, наприклад, трубопроводу і фітинга.
  2. Товщина стінок труби (S) - фізична величина в міліметрах, від якої залежать багато якісні показники вироби, в тому числі прохідність, обсяг. Визначається як різниця між зовнішнім і внутрішнім діаметром.
  3. Внутрішній діаметр - фізична величина в міліметрах, важливий параметр для визначення прохідності магістралі. Формула для розрахунку: Двн = Дн-2S
  4. Зовнішній діаметр (Дн) - має малі розміри (5 ... 102 мм), середні - 103 ... 426 мм, великі - 427 мм і більше.
  5. омінальная діаметр - близький за визначенням до умовного проходу, але має більш точні значення.

Чисельна величина діаметрів сталевих труб

Величезний сортамент сталевих труб різного призначення , Виконання, видів представляється у вигляді таблиць, де основними параметрами є:

  • умовний прохід (або номінальний діаметр);
  • зовнішній діаметр труби;
  • товщина стінки.

Іноді в таблицю діаметрів сталевих труб вводять значення маси виробу в залежності від її розмірів, а також параметри номінального діаметра.

Табличні значення діаметрів сталевих труб

Таблицями зручно користуватися при визначенні точних розмірів виробів при їх з'єднанні. Наприклад, труби зі сталі найчастіше позначають в дюймах - ця розмірність прийнята в багатьох куточках світу. У той час як полімерні вироби прийнято обчислювати в міліметрах, що створює певні труднощі при стикуванні металопластикових, чавунних, мідних труб зі сталевими у водопровідній системі. Таблиці відповідності діаметрів допомагають визначити потрібні розміри стикувальних елементів і правильно їх поєднати.

Таблиця 1. Типорозміри сталевих зварних і безшовних труб Умовний прохід труби (Dy) мм Діаметр різьби (G), дюйм Зовнішній діаметр труби (Dнар), мм водогазопровідних труб сталева Безшовна сталева Полімерна 10 3/8 "17 16 16 15 1/2" 21,3 20 20 20 3/4 "26,8 26 25 25 1" 33,5 32 32 32 1 1/4 "42,3 42 40 40 1 1/2" 48 45 50 50 2 "60 57 63 65 2 1/2 "75,5 76 75 80 3" 88,5 89 90 90 3 1/2 "101,3 102 110 100 H 4" 114 108 125 125 5 "140 133 140 150 6" 165 159 160

У таблиці 1 параметрам умовного проходу в мм відповідають певні значення внутрішнього діаметра в дюймах. Зверніть увагу, як розрізняються значення зовнішнього діаметра у різного виду труб: безшовної, електрозварні, металопластикової. Різниця може досягати 17 мм.


Різниця може досягати 17 мм

Як правильно перевести дюйми в міліметри

Дюймова розмірність при перекладі на міліметри округляється в більшу сторону. Очевидно, що, знаючи константу 1 дюйм дорівнює 2,54 см, можна самостійно вирахувати значення діаметра згідно метричної розмірності. Але проблема не в тому, як порахувати, а як правильно визначити діаметр. Як показують практичні виміри сталевих труб, їх маркований діаметр в дюймах не відповідає виміряним даними в міліметрах. Тобто, зазначений розмір 1 "(відповідно 25,4 мм), а на ділі виходить 33,5 мм. У чому причина такої невідповідності?

Перш за все, в позначенні штампують внутрішній діаметр труби. По-друге, за одиницю виміру діаметра приймається розмірність умовного проходу (Ду), який вказується в цілих числах. Причому величина розміру зростає з ростом індексу (прохідності) труби на 40-60% з кожним кроком. Умовний прохід труби відповідає внутрішньому просвіту (номінальному діаметру) магістралі, але в якості остаточного значення приймається ціле число з округленням розрахованого в більшу сторону. Стандартизують умовний прохід магістралі по ГОСТ 355-52.

Щоб правильно вибрати елементи газо- і водогону з дюймової маркуванням, найкращим варіантом буде застосування таблиць. При з'єднанні елементів водогазопроводу з метричної та дюймової системами вимірювання (наприклад, сталевих трубопроводів з виробами з міді, латуні, поліпропілену) важливо враховувати не тільки внутрішній, а й зовнішній діаметр.

Стандартні розміри сталевих труб


Загальноприйняті стандартні значення внутрішнього діаметра сталевих труб визначаються поруч: 6, 10, 15, 20, 25, 32, 40, 50, 65, 80, 100, 110 і т.д. Умовний прохід труби, що обчислюється в дюймах, при перерахунку на метричну систему якраз округляється в більшу сторону до найближчого параметра зі стандартного ряду.

Найбільш часто використовувані труби - діаметром від 426 до 1220 мм. Це магістралі для водо-, газопровідних, каналізаційних, зрошувальних систем.

Для водопроводу і опалення в квартирах багатоповерхових і приватних будівель застосовуються труби малого діаметра. Вироби середнього діаметра зі сталі використовують для стояків в міській інфраструктурі, а також в нафтопромислової галузі. Це вироби діаметром ¾ ", для розведення всередині ½".

Юлія Петриченко, експерт

За таблицями аналогічно визначають діаметри труб з пластику, міді, латуні. Методика перекладу дюймової розмірності в метричну використовується при з'єднанні виробів з різних матеріалів. При наявності фітингів монтаж газоводопроводних магістралей зі сталі спрощується - в сполучних елементах вже враховані ці нюанси.

А як ви справляєтеся з розрахунком діаметрів труб? Який показник найбільш важливий для вас при монтажі трубопроводів? Діліться в коментарях.

Розрізняють 2 системи вимірювання - метрична і дюймова. Труба розміри (в мм), якій визначаються діаметром зовнішніх стінок, використовується для всіх систем, крім газо- і водопостачання, при обчисленні параметрів по внутрішньому діаметру, отриманий результат вказують в дюймах.

Основні діаметри

на будівельному ринку популярні 2 розміри конструкцій:

  • 1 \ 2 і 3 \ 4 - складають окрему категорію. через спеціальних параметрів різьблення (1,814), на 1 од. заходи доводиться 14 ниток;
  • в межах 1 - 6 дюймів проводиться зменшення кроку до 2,309, що утворює 11 ниток, які не впливають на зниження або підвищення якості з'єднання.

Один дюйм становить довжину 25,4 мм, вона використовується для визначення внутрішніх параметрів, але при прокладці посилених труб діаметр дюймової труби в мм становить 33,249 (включаючи внутрішній перетин і 2 стінки). У сортаменті сталевих конструкцій є виняток - вироби в ½ дюйма, де зовнішнє розтин одно 21,25 мм. Даний параметр використовується при обчисленні габаритів труб з циліндричним типом різьблення. При проведенні розрахунків для труб поперечним перерізом в 5 дюймів, внутрішній розмір складе 12,7 см, а зовнішній - 166,245 (допускається скорочення до 1 знака після коми).


Різниця між системами вимірювання

За зовнішніми параметрами дюймові конструкції не відрізняються від метричних, різниця полягає в типі насічок. Розрізняють 2 типу різьблення по дюймової системі - англійський та американський. Перший варіант відповідає розі насічки 55 гр., А метрична (американська) система з кутом на 60 гр. загальноприйнята.

При різних градусах складно відрізнити кут на 55 - у дюймових і 60 - у метричних конструкцій, а заокруглення ниток видно відразу, виникнення помилки неможливо. Для завмер кроку різьблення служить резьбомери, але замість нього добре використовується звичайна лінійка або інше пристосування.


Для завмер кроку різьблення служить резьбомери, але замість нього добре використовується звичайна лінійка або інше пристосування

Заміна сталевих труб полімерними

У газо- та водопровідної мережі застосовуються сталеві вироби, діаметр яких позначається в дюймах (1 ", 2") або частках (1/2 ", 3/4"). При вимірі поперечного перерізу труби 1 ", в результаті вийде 33,5 мм, що відповідає 1" (25,4 мм). При облаштуванні трубопровідних армуючих елементів, де параметри позначені в дюймах, складнощів не виникає. Але при установці замість сталевих конструкцій вироби з ПП, міді або нержавіючої сталі, потрібно врахувати різницю в найменуванні та параметрах.


Для створення заданого рівня потоку, враховується внутрішній діаметр труб. Для дюймових звичайних труб він становить 27,1 мм, для посилених 25,5 мм, найбільш наближений до 1 ". Трубопроводи позначають в умовних одиницях прохідного перетину Ду (DN). Він визначає параметри просвіту труб і позначається в цифрових значеннях. Крок умовного прохідного перетину підбирають з урахуванням збільшення пропускних характеристики на 40-60% із зростанням індексу. Якщо відомо зовнішнє поперечний переріз і призначення конструкцій, використовуючи таблицю розмірів, визначається поперечний переріз.


В процесі з'єднання сталевих труб з полімерними конструкціями, заміни одних на інші, використовуються звичайні перехідники. Невідповідність розмірів виходить в результаті застосування виробів з міді, алюмінію або нержавіючої сталі, що випускаються за метричними стандартам. Враховуються реальні метричні габарити труб - внутрішні і зовнішні.


Сталеві труби РФ в порівнянні з євростандартом

Для порівняння сортаменту труб по ГОСТ РФ і євростандартів, використовується наступна таблиця:


Як візначітіся з Вибори діаметра?

від діаметра водопровідніх труб залежать їх пропускні характеристики - обсяг води, що пропускається за 1 од. годині. Вона залежить від швидкості протікання води. З її збільшенням підвищується ризик перепаду тиску в магістралі. Пропускні характеристики розраховуються за формулами, але плануючи внутриквартирную розводку, беруть труби певних параметрів.

Для водопровідної системи:

  • 1,5 см (1/2 дюйма)
  • 1 см (3/8 дюйма).

Для стояка застосовуються конструкції з внутрішнім поперечним перерізом:

  • 2,5 см (1 дюйм);
  • 2 см (3/4 дюйма).


2,5 см (1 дюйм);   2 см (3/4 дюйма)

З урахуванням того, що поперечний переріз півдюймових полімерних труб варіює в діапазоні від 11 до 13 мм, а однодюймовий - від 21 до 23, визначити точні параметри при заміні зможе досвідчений сантехнік. При складному типі розводки, численних стиках, поворотах і прокладки мережі на великій відстані, зниженні напору, слід передбачити можливість виконання розводки труб з великим поперечним перерізом. Зі збільшенням діаметра підвищується рівень напору.

Нижче представлена ​​таблиця для визначення прохідності сталевих труб:


Діаметр труб зі сталі

Поперечний переріз труб відповідає ряду показників:

  • Умовному діаметру (Ду, Dy) - номінальні параметри (в мм) внутрішнього поперечного перерізу труб або їх округлені показники, в дюймах.
  • Номінальному параметру (Дн Dn,).
  • Зовнішньому розміру. Метрична система розрахунків дозволяє класифікувати конструкції на малі - від 5 ... 102 мм, середні - від 102 ... 426, великі - 426 мм і більше.
  • Товщіні стінок.
  • Внутрішньому діаметру.

Поперечний переріз у труб з різною різьбою відповідає параметрам:

  • трубопровід 1/2 дюйма - 1,27 см;
  • 3/4 дюйма - 1,9 см;
  • 7/8 дюйма - 2,22 см;
  • 1 дюйм - 2,54 см;
  • 1,5 дюйма - 3,81 см;
  • 2 дюйма - 5,08 см.

Для визначення діаметра різьби використовуються наступні показники:

  • трубопровід 1/2 дюйма - 2,04 - 2,07 см;
  • 3/4 дюйма - 2, 59 - 2,62 см;
  • 7/8 дюйма - 2,99 - 3 см;
  • 1 дюйм - 3,27 - 3, 3 см;
  • 1,5 дюйма - 4,58 - 4,62 см;
  • 2 дюйма - 5,79 - 5,83 см.


трубопровід 1/2 дюйма - 2,04 - 2,07 см;   3/4 дюйма - 2, 59 - 2,62 см;   7/8 дюйма - 2,99 - 3 см;   1 дюйм - 3,27 - 3, 3 см;   1,5 дюйма - 4,58 - 4,62 см;   2 дюйма - 5,79 - 5,83 см

Таблиця відповідності діаметра сталевих труб полімерним конструкцій:

Таблиця відповідності діаметра сталевих труб полімерним конструкцій:

Ціни сталевих труб:

Ціни сталевих труб:

Діаметр труб ПП

ПП труби випускають діаметром від 0,5 до 40 см і більше. Діаметр буває внутрішнім і зовнішнім. Перший показник дозволяє дізнатися обсяг середовищ, прохідних за 1 од. годині. Зовнішнє поперечний переріз служить для проведення будівельних підрахунків, а саме вибору ніші або ями для прокладки магістралі. Зовнішні параметри дозволяють правильно підібрати фітинги з відповідними внутрішніми показниками.


скільки коштує пластикова труба дюймова? Ціна за метр залежить від діаметра:

  • Малий - 0,5; 1; 1,5; 2; 2,5; 3,2; 4; 5; 6,3 і 7,5 см служить для опалювальних систем, слива і водопостачання в приватних будівлях. Поперечний переріз в 3,2 см найбільш популярно в багатоповерхових будівлях.
  • Середній - 8; 9; 10; 11; 12,5; 16; 20; 25 і 31,5 см служить для облаштування водопроводу і каналізаційних систем , Дозволяючи змінити чавунні вироби з аналогічними зовнішніми параметрами. Внутрішній розмір в 8, 9 і 10 см ідеально підходить для хімічних середовищ.
  • Великий - 40 cм і більше застосовується для облаштування холодного водопроводу та вентиляційних систем.

Труби маркуються в дюймах і мм. При виборі конструкцій для водопровідної і опалювальної системи , Враховується товщина стінок, що впливає на умовну прохідність магістралей з однаковими зовнішніми параметрами. Зі збільшенням її параметра, допускається підвищення тиску у водопровідній системі. Малі габарити дозволяють знизити рівень витрат на покупку матеріалу і витрата води.



Вартість труб ПП:


Вартість труб ПП:

Відео

Опис діаметрів труб містить дані про всі параметри - внутрішньому, зовнішньому, умовному, номінальному. Знання характеристики потрібно при монтажі мережі і підборі фітингів. В іншому випадку неправильно зібрана комунікація загрожує втратою герметичності, коротким терміном експлуатації через поломок. Далі розглянемо діаметри труб в дюймах і міліметрах.

Габаритні характеристики труб

Вони відображені у відповідних ГОСТах і ТУ і містять такі визначення:

  • Зовнішній діаметр - основна характеристика труби.
  • Внутрішній діаметр.
  • Номінальний.
  • Умовний прохід.

Детальніше про відмінності:

  • Зовнішній діаметр класифікується на малі, середні та великі значення - від чого і застосування труби в відповідних умовах. Малий діаметр використовується - в квартирних і приватних водопроводах, середній - в міських комунікаціях, великий - в промислових. Зовнішній діаметр - найбільш важлива характеристика труби, тому що по ньому визначають необхідну різьблення фітинга. Позначення - Dн.
  • Внутрішній діаметр або істинний. Залежить від товщини стінки і може разюче відрізнятися від зовнішнього, навіть при незмінних розмірах останнього. Позначається як Dвн. Розраховується математично (Dн - 2S), де S - товщина стінки труби. Приклад - зовнішній діаметр труби - 60 мм. За вирахуванням стінок по 4 мм, її внутрішній діаметр складе 52 мм. При збільшенні товщини стінок, зменшується внутрішній параметр.
  • Умовний прохід або діаметр просвіту труби маркується як Dу. Це усереднене значення внутрішнього діаметра, округлене в більшу сторону до стандартного параметра. Наприклад - зовнішній діаметр труби складе 159 мм. Істинний внутрішній діаметр після вирахування товщини стінок по 5 мм - 149. Тоді умовний прохід після округлення дорівнює 150 мм. Цей параметр розглядають для вибору відповідної арматури і фітингів.
  • Номінальний діаметр. Поняття введено з метою стандартизувати маркування труб з різних матеріалів. Значення одно умовного проходу і марковано в дюймах. Це дозволяє правильно підібрати труби з різної сировини для комбінування в мережі - сталеві і пластикові маркуються в дюймах, мідні і алюмінієві - в міліметрах.

Таким чином, правильна добірка комплектуючих для домашніх комунікацій відповідно до описаних поняттями - нескладна. Таблиці перекладів розмірів з дюймів в міліметри і назад допоможуть в самостійному ремонті і заміні дефектних ділянок мереж.

Таблиця розмірів діаметрів в діаметрах і міліметрах

Умовний прохід (Dy) труби, в мм

Діаметр ее Різьблення (G), в дюймах

Зовнішній діаметр (Dh), труби, в мм

Сталева шовний труба, водо- и газопровідна

Безшовних сталева труба

полімерна труба

Повна таблиця діаметрів труб

Діаметри, дюйм діаметри, мм 1/2 d15 3/4 d20 1 'd25 1' / 1/4 d32 1 '/ 1/2 d40 2' d50 2 '/ 1/2 d65 3' d89 4 'd100 Дюйм Міліметр Дюйм міліметр 1/64 0,397 33/64 13,097 1/32 0,794 17/32 13,494 3/64 1,191 35/64 13,891 1/16 1,587 9/16 14,287 5/64 1,984 37/64 14,684 3/32 2,381 19/32 15,081 7 / 64 2,778 39/64 15,478 1/8 3,175 5/8 15,875 9/64 3,572 41/64 16,272 5/32 3,969 21/32 16,669 11/64 4,366 43/64 17,066 3/16 4,762 11/16 17,462 13/64 5,159 45/64 17,859 7/32 5,556 23/32 18,256 15/64 5,953 47/64 18,653 17/64 6,747 49/64 19,447 9/32 7,144 25/32 19,844 19/64 7,541 51/64 20,241 5/16 7,937 13 / 16 20,637 21/64 8,334 53/64 21,034 11/32 8,731 27/32 21,431 23/64 9,128 55/64 21,828 3/8 9,525 7/8 22,225 25/64 9,922 57/64 22,622 13/32 10,319 29/32 23,019 27/64 10,716 59/64 23,416 7/16 11,112 15/16 23,812 29/64 11,509 61/64 24,209 15/32 11,906 31/32 24,606 31/64 12,303 63/64 25,003

Для чого це робиться?
У чому причина такої невідповідності?
А як ви справляєтеся з розрахунком діаметрів труб?
Який показник найбільш важливий для вас при монтажі трубопроводів?