Полезные материалы

Відкриття. Джулія Мельник: як стати кіногрімером і поїхати в Голлівуд

Багато хто вже знає з facebook-стрічки про те, що Джулія Мельник бореться за грант розміром $ 15 000 на навчання в кращій голлівудської школі гриму Cinema Makeup School , Створивши образ Білого ходок із серіалу "Гра престолів". Владана Степанець підготувала для Styleіnsider серію матеріалів про освіту в Україні та перша героїня - Джулія - ​​розповіла про те, як за 2 роки навчитися робити пластичний грим, наблизитися до шансу поїхати в Голлівуд і навіщо повертатися назад.

SI: Які важливі стратегічні моменти ти врахувала в підготовці до конкурсу?

Джулія: Найважливіше - витримала правила, а саме: дотримала образ, який повинен був бути скопійований або модернізовано, створила не тільки маску, але і костюм. Також написала від щирого серця друзям з проханням про підтримку. Вони ж і підказали мені ідею - звернутися за сприянням до українців усього світу. У мене дуже сильні конкуренти, але завдяки дружності українців - на даний момент я лідирую в фіналі.

У мене дуже сильні конкуренти, але завдяки дружності українців - на даний момент я лідирую в фіналі

SI: Чому ти вирішила стати візажистом?

Джулія: 9 років я вчилася акторській майстерності, але з часом почала розуміти, що мені більше подобається спостерігати за результатами своєї роботи з боку, отримувати компліменти нема за акторську гру або зовнішність, над якою постаралася природа, а за те, що змогла зробити своїми руками . Не хотілося, щоб об'єктом моєї праці була я ж сама. В академії були заняття по гриму. Після них я не могла втриматися, гримувала всіх подруг, створювала і фотографувала образи.

SI: Як ти прийшла до гриму?

Джулія: Все почалося з того, що на святкуваннях днів народжень я розважала людей, брала в руки чорний олівець для очей і розмальовувала всіх навколо. До сих пір так роблю, коли нудно на зйомках, кажу знімальній групі: "Сьогодні ми будемо Сальвадора Далі" або "Малюємо брови в стилі 20-х років". У підсумку я випадково потрапила на курси, почала працювати візажистом, після чого 2 роки тому зрозуміла, що хочу чогось більше.

Далі - я натрапила на американське шоу "Face Off" , В якому розкриваються подробиці створення протезного спецгріма. Там я придбала деякі знання, націлені на розвиток навички створення персонажа, його характеру, ніж частково займаються і гримери. У програмі потрібно придумати, де персонаж живе, які має властивості, чим харчується і так далі. Після перегляду шоу, навіть оцінивши реалії відсутності матеріалів і наявності як такої ніші в індустрії, у мене все одно було сильне бажання зробити хоч 1 образ.

Після перегляду шоу, навіть оцінивши реалії відсутності матеріалів і наявності як такої ніші в індустрії, у мене все одно було сильне бажання зробити хоч 1 образ

SI: Як і де ти шукала знання?

Джулія: Я шукала назви, інструкції, просила привезти друзів зі штатів матеріали. До всього, у мене досить слабкий англійський, я намагалася своїми і силами друзів переводити форуми, YouTube-ролики. Тільки переклад інструкції одного матеріалу зайняв 4 дня. Після 2-х місяців навчання я приступила до проб, зрозуміла, що знань, отриманих з інтернету, недостатньо, там розкриваються далеко не всі секрети. Багато експериментів і психів. Одна з історій - це спроба підпорядкувати собі пенолатекс, найскладніший матеріал. Для нього потрібен певний міксер, специфічна піч і окреме приміщення. Я дзвонила на заводи металообробки і порцелянові заводи, шукала духовку, яка буде підтримувати температуру 85 ° C протягом 4-х годин. І все ж, методом експерименту, знаходячи крихти інформації, я домоглася результатів.

Мені потрібні чіткі знання, які можна придбати тільки за кордоном. Але на оплату такого навчання мені потрібно працювати року 4. Я писала в школи з проханням про знижки, описуючи ситуацію в країні, але мені запропонували єдину можливість - конкурс. Зараз я беру участь уже в другому змаганні. Рік тому я готувалася 7 місяців, з 3-ї спроби змогла зробити перший грим, відправила на конкурс, але навіть не увійшла в 20-ку. Тоді я ще була неконкурентоспроможна, але розчарування не відбило у мене бажання, і я наполегливіше взялася за навчання.

SI: Грим - це найвищий ступінь розвитку візажиста чи інший напрям?

Джулія: Деякі вважають, що це дві різні професії: гример і візажист. Особисто для мене - це сходинка на рівень вище, мені цікаво все нестандартне. Я тепер можу робити людей не тільки красивими, але ще і дивними, незвичними і страшними, в кінці кінців. Для того, щоб не розлюбити свою професію, втомившись від одного і того ж, я знайшла те, в чому я можу себе розвивати.

SI: З чого починається і як створюється проект?

Джулія: Все починається з того, що я повинна умовити модель на безліч маніпуляцій з тілом. Заводячи в свій льох добровольця, кладу на столик, роблю зліпок особи. Протезний грим - індивідуальний, зроблений під людини, з унікальною підосновою. Це складніше, ніж звичайний грим, як, наприклад, рани. Хоча навіть їх потрібно вміти ліпити. Після того, як зліпок готовий, я аналізую особа і придумую образ. Багато малюють ескізи, але я на цьому етапі ще не маю поняття, що буду робити. Натхнення до мене приходить в той час, коли в моїх руках інструмент і глина. Я відчуваю обсяг, а не малюнок. Після цього довго формую, відливаю і викочують матеріал, розмальовую. Коли все готово - починаю грим на моделі, це займає близько 6-ти годин. Так як поки це моє хобі, я закріплюють кожну роботу міні-сюжетом, який знімаю на фото і відео. Ось так це відбувається зазвичай.

SI: А скільки займає проміжний етап між зліпком і гримом на моделі?

Джулія: Мінімум тиждень. Хоча коли ми знімали кліп Pianoбой вийшло інакше. Необхідно було зробити 2-х інопланетян, а моделей затвердили всього за 5 днів до зйомки. Коли вони приїхали до мене - залишалося чотири доби до зйомки. Я в прямому сенсі не спала і не їла, тому що фізично для засихання гіпсу і силікону потрібно більше часу. У той же момент, коли він сохне, відбувається багато процесів паралельно. Дуже переживала через відсутність часу і досвіду роботи з деякими матеріалами. Але я була впевнена, що все вийде і не подавала виду, що з чимось стикаюся вперше. І мій перший спецгрім для кліпу вдався!

SI: Якими навичками необхідно володіти, щоб опанувати професію кіногрімера?

Джулія: У цій справі багато хитрощів, напевно, не завадить знання у фізиці та хімії. Коли працюєш з пенолатексом, потрібно вимірювати атмосферний тиск і вологість. Цей примхливий матеріал вимагає чіткості в грамах. Швидкість замішування чергується, і перед тим, як перший раз використовувати цей дорогий матеріал, я тренувалася на воді. Дякую батькам, які дозволили робити все це в квартирі. Коли я пустила в хід пенолатекс, вони винесли посуд, закрили котів в іншій кімнаті. Я закутала шарфом, щоб не задихнутися від запаху аміаку. Міксер горів від довгого і безперервного використання. Навіть після 2-х спроб у мене нічого не вийшло. Але написавши всім, кому була можливість, аж до самої Америки - я навчилася вимірювати вологість повітря і встановлювати правильну температуру в приміщенні, що мені допомогло впоратися.

SI: Чи є якісь тренди гримі?

Джулія: Поки я не спілкуюся в ком'юніті такого рівня гримерів, не можу сказати. Напевно, тренди залежать від нових фізичних можливостей матеріалу.

SI: Як ти надихаєшся в процесі створення образу?

Джулія: Генератор ідей спрацьовує, коли лягаю спати, фантазую під час прослуховування музики. І чим сюрреалістично мої думки, тим більше хочеться втілити цей образ наживо. Надихаюся голлівудськими фільмами, дуже подобається Ганс Рудольф Гігер, який створив образ "Чужого".

SI: Яка доцільність цієї ніші в нашій країні, чи є робота?

Джулія: Звичайно, так як кінематограф розвивається, вірю, що скоро з'являться фахівці, почнуть виділяти бюджети і надійні матеріали для спецгріма. Хочу докласти максимум зусиль для розвитку освіти і доставки матеріалів в цій ніші.

Хочу докласти максимум зусиль для розвитку освіти і доставки матеріалів в цій ніші

SI: Чи є ще інші гідні школи? Чи знайома з Олегом Цосем?

Джулія: З Олегом особисто не знайома, але, промоніторивши індустрію, була приємно здивована тим, що у нас хоч хтось займається спецгрімом. А інші гідні школи є і в Європі, але я вибирала установу з найбільш підходящим набором напрямків. Безумовно, у всіх є чому навчитися. Плюс є і в тому, що я самоучка. Маючи образ, ніколи достовірно не знаєш, як його втілити. Так доводиться знаходити виходи із ситуацій, свої рішення і техніки. Якщо відразу піти в школу - є шанс залишитися в нав'язаних рамках. Саморазвіваясь, змушуєш мозок працювати по-іншому, нестандартно. Здобувай знання, а й залишатися самоучкою в душі.

SI: Багато грантові програми передбачають обов'язкове повернення в рідну країну, щоб застосовувати знання в ній. Чи є таке зобов'язання в твоїй ситуації? Чи хочеш ти залишитися там або повернутися в Україну?

Джулія: Я б хотіла після навчання попрацювати в Голлівуді, подивитися, як у них працює ця кухня. Адже там все по-іншому, наприклад: зміна завжди строго 8 годин. Якщо буде така можливість, я попрактикуюся і, звичайно, повернуся в Україну, для того, щоб піднімати індустрію.

SI: Ми проговорили раніше, що вирощування конкуренції і є ключ до розвитку професіоналів в індустрії. Чому для тебе це так?

Джулія: Вірно, я хочу ділитися інформацією, мені не так важливо, що хтось забере мою роботу. Я не з тих людей, які пишатимуться тільки своєю роботою. Хочу, щоб українці били однією командою, працювали в умовах доброї конкуренції і робили класне кіно.

SI: Чи є той, хто на тебе вплинула найбільше в професійному або ж в особистому плані. Кому ти можеш бути вдячна?

Джулія: Натхненням, коли я починала, був мій колишній хлопець, скульптор. Так як у нього вже був досвід, він допомагав мені формувати. Коли я робила свою першу конкурсну роботу, він підказав мені уважніше подивитися роботи Гігера. Але для мене було принципово робити все самій в плані ліплення. Питала ради, але він руку не докладав до моєї роботи. І спасибі, звичайно, батькам, що терплять мене. Я вже мрію про свою власну майстерню, щоб вибратися з льоху, який знаходиться під моєю кімнатою і не обмежується своєю територією, адже все давно вже переросло в шабаш і в моїй кімнаті.

Проголосувати за Джулію і допомогти їй здійснити свою мрію можна по засланні .

Автор статті: Владана Степанець

Фотограф: Анна Некрасова

Коментарі

SI: Які важливі стратегічні моменти ти врахувала в підготовці до конкурсу?
SI: Чому ти вирішила стати візажистом?
SI: Як ти прийшла до гриму?
SI: Як і де ти шукала знання?
SI: Грим - це найвищий ступінь розвитку візажиста чи інший напрям?
SI: З чого починається і як створюється проект?
SI: А скільки займає проміжний етап між зліпком і гримом на моделі?
SI: Якими навичками необхідно володіти, щоб опанувати професію кіногрімера?
SI: Чи є якісь тренди гримі?
SI: Як ти надихаєшся в процесі створення образу?