Полезные материалы

Новорічна ялинка з бісеру

Цю новорічну іграшку легко зможе зробити навіть людина, ніколи раніше не тримав в руках бісеру, настільки вона легка у виготовленні

Цю новорічну іграшку легко зможе зробити навіть людина, ніколи раніше не тримав в руках бісеру, настільки вона легка у виготовленні. Ялинка не вимагає знання ніяких технік бісероплетіння - потрібно тільки трошки терпіння і акуратності. Зробити її можна за півтори-дві години.

Для цієї іграшки вам знадобляться: тонкий картон; клей «Момент»; гудзик діаметром 3,5 см, бажано зелена; волосінь; одна намистина-зірка і десять круглих блискучих намистин; стрічка шириною 5 мм; китайський бісер і рубка різних розмірів.

Для початку приготуйте бісерний мікс: змішайте разом бісер і рубку різних кольорів і розмірів. Найбільше в суміші має бути зеленого, краще використовувати різні його відтінки. Додайте трохи синього і жовтого і обов'язково - блискучого бісеру, наприклад, бронзового. Користуйтеся найдешевшим китайським бісером - його нерівності підуть ялинці тільки на користь.

Наберіть на волосінь бісер розміру 7/0 - знадобиться низька довжиною 60 см. Колір бісеру - на ваш розсуд, підійде чорний, безбарвний, зелений.

Виплітаючи на набраної низькі петлі з бісерного міксу. Набирайте бісер в довільному порядку, щоб готовий пухнастий «шнурок» вийшов строкатим і яскравим.

Після закінчення плетіння закріпіть волосінь щоб не дати петель розпуститися. Якщо залишився кінець занадто короткий, обріжте його і прикріпіть до кінця «шнурка» новий, довжиною близько метра. Після цього відкладіть низьку в сторону - тепер потрібно зробити конус-основу.

Накресліть на картоні коло діаметром 15 см, розділіть його на чотири частини. Виріжте одну чверть, згорніть «кульочки», закріпіть конус клеєм або скотчем (а для надійності краще скористатися і тим, і іншим). Підсушіть.

Одним-двома стежками пришийте кінець «шнурка» до нижнього краю конуса в будь-якому місці, щоб закріпити його. Змастіть конус клеєм «Момент». Наносите клей рівним тонким шаром, ретельно промазуючи всю поверхню. Акуратно обмотайте конус бісерним «шнурком» - його довжини повинно якраз вистачити на те, щоб закрити всю поверхню. Слідкуйте, щоб проміжки між витками були однаковими. Злегка притисніть, дайте клею підсохнути.

Приготуйте гудзик і намистини, які гратимуть роль ялинкових куль. Намистини у формі зірки можуть бути різних видів.

У одних дірочка проходить наскрізь від низу до верху - такі зустрічаються частіше, спосіб закріплення подібної намистини з допомогою бісерної петлі показаний на схемі.

У інших зірочок отвір розташований в нижній частині, а зверху вони забезпечені петелькою. Таку намистину можна просто пришити до верхівки ялинки, а в петельку пропустити стрічку для підвішування.

Якщо у вас немає намистини-зірочки, прикрасьте вершину ялинки двома-трьома намистинами різного розміру - внизу найбільша, зверху найменша.

На цей момент голка з волосінню повинна знаходитися на колишньому місці - біля нижнього краю конуса, де ви пришивали «шнурок». Виведіть її зсередини конуса вгору, до «верхівці» ялинки. Для протягування голки всередині конуса використовуйте пінцет. Зробіть непомітний закріплює стібок, прошив конус на відстані 1-2 міліметрів від вершини, і знову протолкніте голку всередину в конус. Витягніть її назовні. Підхопите гудзик за вушко. Проведіть голку всередині конуса, а потім нагору, на його зовнішню сторону, і затягніть лісочку - гудзик закриє отвір конуса. Можна злегка змастити її краю клеєм, щоб ґудзик не зміщувалася і з'єднання було більш міцним.

Після цього пришийте зірочку так, як показано на схемі. Поверніть голку до вершини конуса, зробіть що закріплює стібок. Нашийте на ялинку намистини -куля, рівномірно розподіливши їх по всій поверхні. При цьому до і після кожної намистини набирайте по дві-три бісеринки з залишків міксу, щоб не було видно волосінь. Наостанок прикріпіть до ялинки тонку стрічку для підвішування.

Використано матеріали Осадченко В.Е. Все про бісер. Оригінальні авторські вироби.

{Jcomments on}

{Jcomments on}

Читайте також: