Полезные материалы

Мляве волосся: що робити, маски і шампуні

  1. Чому волосся міцні
  2. Маски для неживих волосся
  3. Кращі домашні шампуні
  4. Як відновити мляве волосся

Ні для кого не секрет, що волосся на голові досить уразливі перед лицем різноманітних зовнішніх факторів. Певний вплив на стан наших волосся надають і зміни у внутрішньому середовищі тіла людини. В результаті негативного впливу волосся втрачають природний блиск, шовковисту текстуру, стають сухими і млявими. Якщо ви зіткнулися з такого роду проблемою, починайте діяти негайно. І в першу чергу скористайтеся послугами домашньої косметики. Сьогодні ми поговоримо, як можна відновити мляве волосся в домашніх умовах, наведемо кращі народні рецепти масок і шампунів. Ні для кого не секрет, що волосся на голові досить уразливі перед лицем різноманітних зовнішніх факторів

Зміст статті:


Чому волосся міцні

Що впливає на міцність волосся, і як зробити їх здоровими і міцними?

Внутрішня структура волоса, майже на 9/10 - це кератин, так званий фібрилярний білок з витягнутою, ниткоподібної структурою і дуже високу механічну міцність: в світі живої природи міцніше його тільки хітин, з якого складаються тверді панцирі різних тварин. Решта 10% - вода, ліпіди - жири і жироподібні речовини, і пігменти меланіни, що «відповідають» за колір. Зовні кожен волосся захищений кутикулою - оболонкою з рогових лусочок, розташованих за принципом черепиці, і дуже щільно один до одного прилеглих, так що здорове волосся можуть легко згинатися.


Кератин формується у волосяній цибулині; спочатку він м'який і ніжний, але в міру росту волосся стає все міцніше. Якщо кератину вистачає, волосся залишаються міцними, що не пересихають, не ламаються, а випадають в нормі - 50-150 штук в день.

Маски для неживих волосся

Найкориснішим для відновлення неживих волосся, безперечно, є beauty-продукт, що складається виключно з натуральних компонентів. Найлегше цю ідею реалізувати, приготувавши маску для неживих волосся в домашніх умовах. Рецептів подібних косметичних засобів на сьогоднішній день існує дуже багато, тому, звичайно, ми розглянемо найбільш ефективні.

Щоб зробити яєчну маску для неживих волосся, вам знадобиться: 2 сирих курячих яйця, 6 крапель свіжовичавленого соку лимона, 1 ч.л. рослинного масла (оливкової або ж касторової). Всі компоненти з'єднайте, збийте за допомогою міксера або блендера. Безпосередньо перед застосуванням суміш трохи підігрійте до теплого стану. Маску нанесіть на корені волосся, легко помасажуйте шкіру голови, втираючи в неї поживний склад. Потім розподіліть залишки засобу по довжині локонів. Одягніть на голову шапочку для душу, походіть так 20-40 хвилин і змийте маску під теплим душем.


Відмінно відновити слабкі і мляві волосся допомагає домашня маска з муміє. Буде потрібно: 1 таблетка натурального муміє (вона повинна бути чорною, блискучою і мати характерний приємний запах), 2 ст.л. молока. Останнє підігрійте, розчиніть у ньому муміє, перемішайте домашню маску і нанесіть на волосся, не забуваючи обробити шкіру голови. Через 60 хвилин ретельно помийте голову теплою водою. Для досягнення результату таку маску потрібно робити як мінімум тиждень кожен день.

Для додання волоссю життя і краси відмінно підійде маска з репейніком в домашніх умовах. Візьміть 0,5 л води, 50 мл оливкової або мигдального масла, 1 ст.л. сушеного кореня лопуха. Рослинна сировина подрібніть, залийте теплою рідиною, додайте олію. Все добре перемішайте і поставте ємність з живильним складом в темне прохолодне місце на два тижні. По закінчення зазначеного терміну профільтруйте суміш. Наносите маску на локони, а саме коріння волосся, тричі на тиждень. Дотримуйтеся вимог засіб на волоссі протягом 30-ти хвилин, потім змивайте.


Бананово-медова маска для неживих волосся відома не всім. Однак це також є відмінним засобом відновлення життя волосся. Склад: 1 великий стиглий банан, очищений від шкірки, натуральний мед в кількості 1 ст.л. Плід перетворите в пюре, пропустивши його через блендер, гарненько змішайте з продуктом бджільництва. Маску нанесіть на сухе волосся, рівномірно розподіляючи засіб по всій їх довжині. Оберніть голову поліетиленовою плівкою, зверху рушником. Залиште маску на волоссі на 30 хвилин, після змийте теплою проточною водою із застосуванням шампуню.

Маска на основі базової та ефірного масел прекрасно підходить для неживих волосся. Взагалі, ефірні масла - перевірений засіб для краси і легкості волосся. Для відновлення неживих волосся можна використовувати масло виноградних кісточок, зародків пшениці або жожоба - всього 25-50 мл залежно від довжини ваших локонів. Злегка підігрійте його, додайте 3-5 крапель ефірного екстракту лаванди, грейпфрута, троянди або іланг-ілангу, а також 1 збитий віником сирий яєчний жовток. Перемішайте, щоб маска вийшла однорідною. Нанесіть косметичний beauty-продукт на волосся, втирайте невелику кількість в корені. Через 40 хвилин маску змийте. Для цього вам знадобиться тепла вода і м'який шампунь. З метою відновлення неживих волосся необхідно вдаватися до послуг цієї косметичної маски двічі на тиждень.


Кращі домашні шампуні

Щоб результат застосування домашніх масок для волосся виявився навіть краще, ніж ви очікуєте, варто закріпити його, використовуючи для відновлення неживих волосина не фірмовий, а шампунь з натуральних інгредієнтів. Таке косметичний засіб не тільки ефективно щодо неживих волосся, але має і масу достоїнств. До них відносяться універсальність, екологічність, бюджетність, легкість приготування.


Яєчно-желатиновий шампунь для неживих волосся легко зробити вдома. Інгредієнти: 2 сирих яєчних жовтки, 1 ст.л. розбухлого в воді желатину. Змішайте компоненти до отримання однорідної маси. Втирайте яєчно-желатиновий шампунь в корені волосся і самі локони 2-3 хвилини, після чого змийте склад прохолодною водою. Це натуральне миючий засіб не тільки вдихне в ваше волосся життя, але і позбавить їх від випадання.

Як зробити кисломолочний шампунь. Компоненти: 100 мл кефіру високої жирності, 1 шматок житнього хліба. Хлібний м'якуш відокремте від кірки, залийте кисломолочним напоєм. Залиште цю заготовку для натурального шампуню на 2 години в кімнаті. По закінчення цього часу суміш пропустіть через блендер і використовуйте для миття голови.

Шампунь для неживих волосся на основі косметичної глини. Знадобиться: біла глина - 50 г, очищена вода - 100 мл. Розведіть глину в рідини, суміш однорідної сметаноподібної консистенції використовуйте в якості шампуню.

Досить ефективні для відновлення неживих волосся домашні шампуні на основі рідкого мила. Останнє бажано купувати органічних серій - в таких косметичних продуктах міститься більше натуральних речовин.


Домашній шампунь з оливковою олією поверне силу і здоров'я волоссю. Звичайно, при регулярному застосуванні. Склад: м'яке рідке мило - 0,5 ст.л., оливкова олія - ​​1/2 ч.л., вода - половина склянки. Все змішайте, перелийте масу в пластиковий флакон, збовтайте гарненько його вміст.

Кокосовий шампунь. Його готують з наступних компонентів: рідкого мила (1 ст.л.), води (120 мл) і кокосового молока (1/4 чашки). Точно також, як і в попередньому рецепті, з'єднайте перераховані інгредієнти в ємності із пластику й застосовуйте суміш за призначенням.

Як відновити мляве волосся

Повернення локонам їх природної сили і краси цілком реально, але для цього використання косметичних масок і шампунів буде замало. Необхідно до всього іншого дотримуватися правил догляду за млявими волоссям.


Після миття голови обов'язково кожен раз застосовуйте бальзам для пошкодженого, ослабленого волосся або зволожуючий кондиціонер. Неодмінно проводите ополіскування вже чистих волосся відварами трав. Для цієї мети підійдуть квітки ромашки, календули, корінь лопуха, листя кропиви.

Не використовуйте для водних процедур щодо неживих волосся гарячу воду. В іншому випадку порушиться робота механізму секреції шкірного сала, що формує на поверхні локонів захисну плівку. Краще мийте голову теплою або прохолодною водою.

Розчісувати волосся слід щіткою з натуральною щетиною. Причому, робити дані маніпуляції можна лише з сухим волоссям, в крайньому випадку - трохи вологим (після миття). Мокрі локони можна укладати в зачіску, тим більше - заплітати в косу.

Якщо ви є власницею неживих волосся, відмовтеся від використання фарб з агресивними компонентами, такими як аміак, наприклад. Вибирайте щадні фарбувальні засоби або застосовуйте натуральні beauty-продукти (басму, хну і т.д.).

Забудьте про укладання волосся за допомогою фена в режимі «гаряче повітря», плойки, прасування. Все це сильно псує якість локонів, порушує їх структуру, а тому ще більше погіршить наявну проблему.

Нехай ваше волосся будуть сильними і красивими!


Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: мляве волосся