Полезные материалы

«Антонівка»: осіння радість для присвячених

Коли встигають яблука сорту «антонівка», мене щорічно намагаються вигнати з дому, оскільки від цих яблук я втрачаю волю. У вересні-жовтні я все готую з яблуками: м'ясо, салати, навіть супи і рибу. Найрізноманітніші продукти чудово поєднуються з їх ароматної хрусткою кислинкою. Гості в захваті, а діти буркотливо вимагають простий гречаної каші ...

В цьому році ще й багатий урожай яблук! У мене на балконі стоїть цілий мішок і пахне на всю квартиру. Все-таки щось в цих плодах осені є фантастично привабливе. Одна яблучна міфологія чого варто: в ній і молодильні яблучка, і золоті, і яблуко розбрату, і райське яблуко, з якого почалася вся історія людства. А ще Ньютон, Нью-Йорк, який називає себе «великим яблуком», комп'ютери «Макінтош» і записи «бітлів» на пластинках Apple Records.

Майже всі народи, крім кочових і зовсім вже північних, використовують в рецептах своїх національних страв яблука, які прекрасно поєднуються з м'ясом, птицею, рибою, морепродуктами і навіть з ікрою. Не кажучи вже про чудових яблучних десертах!

Спочатку я хотіла опублікувати рецепти по порядку: салати, супи, гаряче і солодке. Але зрозуміла, що весь час думаю про штрудель, який спечу ввечері. Так що спочатку про нього.

Віденський штрудель з яблуками

Apfelstrudel в Австрії - це національне ласощі, яке вам подадуть в будь-якому кафе Відня, Зальцбурга, Інсбрука або будь-якого іншого австрійського міста. Рулет з тонкого тіста з яблуками і корицею, посипаний цукровою пудрою, іноді з горішками або родзинками прекрасно поєднується з кавою по-віденськи, або з кулькою ванільного морозива. В останньому випадку штрудель повинен бути ще гарячим і з'їдатися швидко, поки він сам не охолов, а морозиво не розтануло.

Нам знадобиться: 1,5 кг яблук (можна використовувати не тільки Антонівка, якої в Австрії просто немає, а будь-які кисло-солодкі сорти), 1 ст.л. лимонного соку, 200 г цукру, по півсклянки (або трохи більше) волоських горіхів і світлого родзинок без кісточок, пакетик ваніліну, 0,5 ч.л. кориці, 75 г панірувальних сухарів, 100 г вершкового масла, 1 ст.л. рому або коньяку. Для тіста: 0,5 кг борошна, 1 яйце, 0,5 ст. теплої води, дрібку солі, 2,5 ложки оливкової олії; 2 ст.л. цукрової пудри для присипки готового штруделя.

Для тіста борошно треба просіяти, викласти в миску гіркою, зробити в ній ямку і туди вилити суміш яйця з підсоленою водою. Замісити м'яке еластичне тісто, помісити його хвилин 10, щоб воно відставало від рук, потім скачати з нього кулю, обмазати оливковою олією, загорнути в харчову плівку і прибрати на півгодини в холодильник.

Начинку готуємо так: яблука очищаємо від шкірки і серцевини, ріжемо їх плоскими. невеликими шматочками і відразу скроплюємо лимонним соком, щоб вони не потемніли при зіткненні з повітрям. Горіхи ріжемо на шматочки, родзинки очищаємо від гілочок, миємо й обсушуємо. Яблука з'єднуємо з горіхами, родзинками і цукром, додаємо ром або коньяк, все ретельно перемішуємо. Якщо яблука дали багато соку, додаємо в начинку збитий яєчний білок: в духовці він «схопиться» від температури і не дасть начинці протекти на деко.

На сковороді трохи обсмажуємо панірувальні сухарі з вершковим маслом. Вимкнувши вогонь, і трохи охолодивши сухарі, змішуємо з ними ванілін і корицю.

Тісто розгортаємо в тонкий пласт, розтягуючи його руками, так, щоб шар тіста був тонким, але не порвався. Посипаємо тісто сумішшю сухарів з корицею і ваніллю, зверху на неї викладаємо начинку. Акуратно скручуємо тугий рулет, трохи промащуючи шар тіста оливковою олією, перш ніж він стикнеться з начинкою. Викладаємо штрудель швом вниз на змащений маслом деко і ставимо в заздалегідь зігріте до 200 градусів духовку. Випікаємо хвилин 40.

Вийнявши штрудель, посипаємо його цукровою пудрою, нарізаємо впоперек і подаємо гарячим.

Рецептуру яблучного штруделя можна урізноманітнити, додаючи, замість волоських горіхів, мигдаль, який надає зовсім інший смакової нюанс і тонкий аромат. Можна використовувати і горіховий мікст. А якщо вмочити яблука в збиті вершки перш, ніж розмістити їх на тесті, то начинка вийде ще більш ніжною. Спробуйте домогтися унікальних власних варіантів цього дивно смачного страви! Зовсім іншого відтінку смаку можна домогтися, наприклад, якщо замінити корицю кардамоном.

Салат з червоної риби з «антонівкою» і апельсинами

Салатів з яблуками безліч. Пам'ятайте класичне висловлювання з фільму Ельдара Рязанова «Службовий роман»? «Я такий салат роблю краще, ніж твоя дружина. У нього потрібно класти терте яблучко ». І дійсно, яблучко дуже багато салати робить зовсім іншими - святковими і вишуканими.

Для цього вишуканого салату нам буде потрібно шматок солоної червоної риби (краще лосось) - близько 350 г, 2 кисло-солодких яблука, 1 міцний стиглий помідор, 3 середніх огірка, 0,5 ст. маринованих грибів, 200 г кочанного салату, 2 апельсини, 1 ст.л. лимонного соку, легкий оливковий майонез для заправки.

Лосось треба порізати тонкими смужками, яблука очистити, нарізати соломкою або тонкими часточками і скропити лимонним соком, щоб не темніли. Помідори порізати на дольки, гриби і огірки приблизно на однакові за розміром платівки. Часточки апельсина звільнити від плівочок і порізати невеликими шматочками. Все з'єднати і заправити оливковою майонезом. Акуратно перемішати і подавати до столу, прикрасивши невеликими шматочками апельсинів.

Салат з кальмарами і яблуками

Для класичного салату з яблук з кальмарами нам буде потрібно, з розрахунку на 300 г кальмарів (розморожених і очищених), велике яблуко, половина болгарського солодкого перцю, 0,5 склянки консервованої солодкої кукурудзи, пучок листового салату, 100 г сиру; 1 апельсин, 2 ст.л. рослинного масла, 1 ст.л. лимонного соку, сіль і мелений чорний перець - за смаком.

Відварюємо кальмарів, опустивши їх в киплячу підсолену воду всього на 3 хвилини. Потім охолоджуємо і нарізаємо соломкою. Болгарський перець чистимо і теж нарізаємо соломкою, тонший. Сир (краще чеддер) натираємо на крупній тертці. Яблуко сорту «антонівка», або інше міцне зелене яблуко очищаємо від шкірки і подрібнюємо на тертці. Апельсин чистимо і розбираємо на часточки, видаляючи проміжні плівки і білі волокна. Потім нарізаємо або розбираємо руками кожну часточку на три-чотири частини.

Для соусу рослинне масло змішуємо зі столовою ложкою лимонного соку, додаємо сіль і чорний перець. Збиваємо все виделкою.

Салатні листя миємо, обсушуємо і ріжемо впоперек. Вистилаємо ними дно салатниці або блюдо. Зверху викладаємо шарами: кальмари, на них солодкий перець, потім терті яблука, шматочки апельсинів, кукурудзу. І знову: кальмари, перець, яблука, апельсини, кукурудзу. Поливаємо все соусом і прибираємо в холодильник просочуватися. Приблизно через півгодини його можна подавати на стіл.

Є й інші варіації салату з кальмарами і яблуками. Наприклад, якщо в нашій рецептурі апельсин і кукурудзу замінити на 2 жмені горіхів (по жмені кедрових і волоських, попередньо подрібнених), то вийде зовсім інший, але теж надзвичайно смачний, ніжний і терпкий салат. Його треба не викладати шарами, а просто перемішати всі інгредієнти з заправкою, викласти гіркою на салатні листя (їх можна не різати) і посипати зверху рубаною зеленню петрушки.

Салат з курячим філе і червоною ікрою

У цьому салаті неймовірне поєднання продуктів. І результат виходить ефектний, ось спробуйте!

На 300 г вареного курячого м'яса потрібно 2 кислих або кисло-солодких яблука, 200 г твердого сиру, 150 г червоної ікри і легкий майонез для заправки (можна взяти сметану і майонез навпіл).

Куряче філе дрібно нарізаємо, очищені яблука і сир тремо на тертці. З огляду на, що салат дуже святковий, його добре сервірувати в широких скляних фужерах.

Викладаємо продукти шарами, кожен змащуючи майонезом (дуже тонко): курку і майонез, потім яблука і майонез, потім сир і майонез. Зверху прикрашаємо ікрою і даємо цьому салату постояти в холодильнику півгодини.

Салат з копченою куркою, авокадо і яблуком

Це салат з дуже незвичайним, екстравагантним смаком.

Для нього буде потрібно яблуко, 1 копчена куряча грудка, плід авокадо, морква, солодка червона цибулина, Учок салату, 3 гілочки петрушки, третину склянки волоських горіхів, 1 зубчик часнику, по 4 ст.л. майонезу і йогурту, 1 ст.л. лимонного соку, сіль і чорний мелений перець за смаком.

Курячі грудки і яблука нарізаємо соломкою, половину цибулини тонкими півкільцями, авокадо скибочками, салат рвемо руками на шматочки, моркву натираємо на дрібній тертці. Всі з'єднуємо разом, додаємо рубані волоські горіхи.

Готуємо гостру заправку: рубаємо дрібно залишилася половинку цибулини, додаємо рубану петрушку і пропущений через прес зубчик часнику. Змішуємо з майонезом і йогуртом, додаємо лимонний сік, сіль і чорний мелений перець за смаком. Все перемішуємо.

Додаємо в салат гостру заправку, перемішуємо і викладаємо в салатник. У святковому варіанті такий салат можна прикрасити невеликими шматочками консервованого ананаса.

Солодкий салат з «антонівкою», горіхами і сиром

Дуже пікантним виходить салат з яблук і сиру з горіхами, приправлений медом і лимонним соком.

На 2 великих яблука потрібно 200 г голландського сиру, по половині склянки волоських горіхів і родзинок без кісточок, а для заправки - півсклянки сметани, 1 ч.л. меду, 1 ст.л. лимонного соку.

Сир і яблука нарізаємо соломкою, горіхи подрібнюємо ножем, родзинки моєму і обшпарюємо окропом, а якщо він занадто сухий, то даємо йому трохи розмокнути в окропі. Яблука скроплюємо соком лимона, щоб не потемніли на повітрі, потім додаємо до них родзинки, горіхи і сир.

Для заправки змішуємо сметану з медом і лимонним соком, перемішуємо і поливаємо салат.

Закуска з оселедця з яблуком

Яблуко незвичайно відтіняє і облагороджує оселедець, роблячи закуску з неї ніжною і пікантною.

Для цієї страви на 300 г маринованого або слабосоленого філе оселедця потрібно 2 великих яблука, червона солодка цибулина, 2 ст.л. сметани, 2 ч.л. готової гірчиці (краще взяти «Французьку» з цілими зернами), 1 ст.л. лимонного соку.

Цибулю нарізаємо тонкими півкільцями, оселедець скибочками тонший. Яблука потрібно порізати Сломка і скропити лимонним соком, щоб вони не потемніли. Потім складаємо в салатник порізані цибулю, оселедець, яблуко і заливаємо гірчичним соусом. Готуємо його так: змішуємо сметану з гірчицею, додаємо лимонний сік і все перемішуємо.

Заправивши закуску соусом, залишаємо її на годину просочитися. Подаємо на стіл, виклавши в селедочницу довгастої гіркою і прикрасивши кільцями солодкого лука.

Закусочний паштет з курячої печінки з яблуками

Такий паштет можна подати на стіл в малесеньких листкових тарталетках, а можна їсти його, намазуючи на свіжий багет, або, в дієтичному варіанті, на скибочку огірка, порізавши його навскоси або уздовж. Можна і наповнити їм Огурцова «човник», вийнявши серцевину з розрізаного вздовж огірка.

Для приготування курячого паштету, з розрахунку на 300 г курячої печінки, знадобиться 2 великих яблука, 100 г вершкового масла, 1 ст.л. рослинного масла, сіль і спеції.

Печінка моєму, кладемо на сковорідку і обсмажуємо в рослинному маслі разом з очищеними і нарізаними скибочками яблуками. Смажимо до готовності печінки і охолоджуємо. Потім солимо, додаємо чорний мелений перець і пряні трави за смаком. Мені подобається класти орегано і паприку. Подрібнюємо яблука з печінкою в блендері, або двічі пропускаємо через м'ясорубку з дрібну насадкою. Розм'якшене вершкове масло збиваємо вінчиком або міксером, з'єднуємо з печінково-яблучним пюре і дуже добре вимішуємо, домагаючись однорідної консистенції. Пробуємо і, при необхідності, ще подсаливаем і перчимо.

Готовим паштетом наповнюємо тарталетки або загортаємо його в фольгу, формуючи у вигляді товстої ковбаси. Можна змастити фольгу рослинним маслом, викласти на неї товстенький пласт паштету, потім густо посипати його дрібно рубаними яйцями або викласти шар з суміші дрібно рубаних горіхів, зелені і вершкового масла, або з бринзи з зеленню, і так згорнути, формуючи рулет з прошарком іншого кольору і стежачи, щоб фольга не потрапляла всередину рулету. Потім треба обернути рулет зверху фольгою або харчовим пергаментом і поставити в холодильник. Коли він застигне, його можна буде порізати поперек: на розрізі він буде зі спіралькою начинки усередині, дуже красивий.

На тему рулету можна фантазувати нескінченно, загортаючи всередину печінкового паштету різні варіанти начинки.

Печені яблука, фаршировані м'ясом курчати

Ця чудова закуска готується зовсім просто, а виглядає святково і дуже ошатно. Для неї беремо великі яблука, акуратно вирізаємо середину, як зазвичай для запікання яблук, але намагаючись, щоб внутрішня порожнину вийшла просторіше. Зовні наколюємо кожне яблуко виделкою.

Відварене м'ясо курчати дрібно рубаємо, солимо, перчимо, змішуємо з подрібненими волоськими горіхами і зеленню, додаємо мелену гвоздику і каррі. Додаємо трохи м'якого вершкового масла, все перемішуємо і начиняє яблука цією сумішшю.

Викладаємо на деко пергамент для запікання, поміщаємо на нього яблука, щоб начинка не висипалася, зверху посипаємо кожне тертим сиром і запікаємо в духовці близько 20 хвилин. Виходить чудово! Цю закуску можна подавати теплою, але і в охолодженому вигляді вона хороша.

Крем-суп з «антонівкою» і лососем

Так-так, і рибний суп теж смачний з яблуками! Вони надають страві такий смакової нюанс, який можна досягти тільки з ними.

Для крем-супу нам знадобиться, на потрошеную рибину вагою близько 1 кг або трохи більше (найкраще підходить далекосхідний лосось), 2 великих яблука сорту «антонівка», морква, цибулина, 2 м'ясистих стебла селери, кілька горошин чорного перцю, лавровий лист, 0,5 склянки білого сухого вина, 200 мл жирних вершків, 2 ст.л. вершкового масла, 3 ст.л. борошна, сіль, чорний мелений перець за смаком і зелень кропу

Готуємо рибний бульйон: ретельно миємо рибину, філе лосося зрізаємо з кісток і звільняємо м'якоть від шкірки. Відкладаємо філе в сторону, а кістки і все обрізки складаємо в каструлю і заливаємо 1 літром води. Голову теж кладемо туди ж, але з неї треба спочатку зрізати зябра.

Ставимо каструлю на вогонь, поки вода закипає, ріжемо великими шматками цибулю і моркву, викладаємо їх на суху сковорідку і ставимо на досить великий вогонь. Перевертаємо овочі з боку на бік, не даючи їм підгоріти, а тільки трохи підпічок і поміняти колір на підпалинах. Ця процедура займає хвилин п'ять, потім відправляємо овочі в закипілий бульйон. Туди ж додаємо крупно порізані черешки селери, перець горошком і все доводимо до кипіння. Потім знімаємо піну, зменшуємо вогонь, вливаємо вино і варимо бульйон півгодини на невеликому вогні. Потім солимо, додаємо лавровий лист і кип'ятимо ще хвилин 5. Вимикаємо і відставляємо в сторону.

Яблука очищаємо від серцевини і нарізаємо на невеликі шматки. Кладемо в каструльку, заливаємо склянкою рибного бульйону і варимо під кришкою приблизно 10 хв, до м'якості. Потім протираємо їх через сито разом з відваром, або подрібнюємо в блендері, щоб вийшло однорідне рідке яблучне пюре.

У гусятниці або іншій каструлі з товстим дном розтоплюємо масло, додаємо в нього борошно і обсмажуємо до золотистого кольору. Потім порціями вливаємо бульйон, весь час помішуючи, щоб не було грудочок. Це відповідальний момент! Якщо грудочки все ж вийшли, доведеться пропустити крем-суп через велике сито. Додаємо туди ж яблучне пюре. Варимо, заважаючи, на слабкому вогні 5 хв до загустіння.

Рибне філе нарізаємо невеликими кубиками або тонкими смужками. Кладемо їх в суп, доводимо до кипіння і варимо 2-3 хв. Потім вливаємо туди ж вершки і все прогріваємо, помішуючи, майже до кипіння. Як тільки починається натяк на пристеночное кипіння, знімаємо з вогню, пробуємо, додаємо до смаку сіль і мелений перець. Подаємо, посипавши рубаною зеленню кропу.

Запечена свинина з яблуками в глазурі

На 1,5 кг свинячої корейки на ребрах будуть потрібні 4 великих яблука, 2 невеликих цибулини, 3 зубчики часнику, кілька гілочок розмарину, 2 ст.л. вершкового масла, 1 ст.л. цедри лимона, 2 скибочки білого хліба, стакан овочевого бульйону, сіль і чорний мелений перець за смаком.

Для глазурі: чверть склянки яблучного оцту і чверть склянки желе з червоної смородини або сиропу з будь-якого кислого варення.

Розмарин дрібно рубаємо і змішуємо з 1 ч.л. солі. Часник ріжемо уздовж, а потім кожну половинку на смужки теж уздовж. У м'ясі робимо глибокі проколи вістрям ножа і в кожен поміщаємо пелюстка часнику, попередньо щедро обваляти його в солі з розмарином. Частину, що залишилася сіль з розмарином розподіляємо по всій поверхні м'яса і так залишаємо свинину на півгодини.

Скибочки білого хліба підсушують в духовці, щоб вийшли сухарі, які потім трьом на тертці.

Дрібно нарізаємо одну цибулину. Кладемо цибулю на дно чавунної гусятниці або глибокої форми для запікання, зверху поміщаємо свинину, щільно накриваємо посуд подвійним шаром фольги, як кришкою, і запікаємо м'ясо півгодини в сильно розігрітій духовці при температурі близько 220 градусів. Потім зменшуємо жар до 180 градусів і запікаємо м'ясо ще близько години. За 20 хвилин до готовності знімаємо з посуду фольгу, щоб м'ясо покрилося рум'яною скоринкою.

Дрібно рубаємо другу цибулину і тушкуємо цибулю на вершковому маслі, не даючи йому зарум'яниться. Знімаємо з вогню, рубаємо туди ж кілька гілочок розмарину, додаємо лимонну цедру і натерті на тертці сухарі, солимо.

Готуємо печені яблука: ріжемо їх на половинки, звільняємо кожну від серцевини і наповнюємо сумішшю цибулі з розмарином і сухарями.

Виймаємо форму з м'ясом з духовки, перекладаємо на плоский деко, викладаємо навколо начинені половинки яблук і поливаємо м'ясо і яблука глазур'ю. Для глазурі просто змішуємо оцет і красносмородіновое желе. Трошки суміші для глазурі залишаємо недоторканою, вона ще стане в нагоді в кінці. Знову збільшуємо температуру в духовці і запікаємо хвилин 20 при температурі близько 200 градусів.

Потім потрібно перекласти свинину і яблука на блюдо, прикрити фольгою і залишити «відпочивати», а тим часом приготувати соус: змішати овочевий бульйон з м'ясним соком і жиром, який залишився після запікання м'яса в формі (можна просто вилити туди бульйон). Додати туди ж залишки суміші оцту з ягідним желе і довести до кипіння. При бажанні можна трохи згустити соус, додавши ложку борошна, розведеною у воді, і прокип'ятивши. Приправити сіллю і перцем, процідити через велике сито і перелити соус в соусник. Все, подаємо свинину з яблуками і окремо - соус до них.

Все, подаємо свинину з яблуками і окремо - соус до них

М'ясні тефтелі з яблуком

Для приготування цих легких і дієтичних м'ясних тефтелей нам знадобиться, з розрахунку на 500 г м'яса (або курячого філе): 2 великих яблука, пару шматочків білої булки, 1 яйце, 50 г сиру, 1 ст.л. лимонної цедри, ложка гірчиці, спеції (наприклад, суміш хмелі-сунелі і мелений чорний перець), 0,5 склянки рослинного масла для смаження. Для соусу: по 50 г сметани і майонезу, зелень петрушки і кропу.

М'ясо пропускаємо через М'ясорубка. Очищені яблука і сир тремо на крупній тертці. Всі з'єднуємо, додаємо розмочені у воді (або молоці) шматки булки, збите яйце, лимонну цедру, трохи гірчиці, сіль і спеції. Формуємо невеликі кульки і обсмажуємо їх у великій кількості рослинного масла. Подаємо гарячими, з соусом із сметани, змішаної з майонезом і подрібненою зеленню.

Філе риби, запечене з яблуками і креветками

Ця страва готується дуже швидко, а на смак просто чудово!

Для нього, на 1 кг рибного філе (краще брати білу морську рибу) буде потрібно 10-12 креветок, 4 яблука, банку консервованого горошку, половинка лимона, 2 ст.л. оливкового масла, стакан білого вина, сіль і перець за смаком.

Яблука чистимо від сердцевінок і нарізаємо тонкими скибочками. Змащуємо маслом невелику форму для запікання з високими бортиками. Найкраще підійдуть глиняні сковорідки, але, якщо їх у вас немає, то візьміть таку жароміцний посуд, в якій можна буде потім подати блюдо на стіл. Дно вистилає яблучними часточками (використовуємо половину яблук).

Рибу нарізаємо великими шматками, солимо, перчимо і викладаємо на яблука. Зверху знову викладаємо шар яблук. Все скроплюємо лимонним соком і заливаємо білим вином. Воно додасть насичений інтенсивний смак і нейтралізує надлишок рибного запаху. Тепер щільно накриваємо форму подвійним шаром фольги і ставимо в заздалегідь розігріту до 220 градусів духовку на 10 хвилин.

Поки риба готується, чистимо креветки. Через 10 хвилин виймаємо блюдо з духовки, акуратно, щоб не обпектися парою, відгинаємо фольгу, розподіляємо зверху креветки і горошок і знову накриваємо фольгою. Ставимо в духовку, готуємо ще 10 хвилин і подаємо на стіл. Виходить прекрасно бути здоровою і красивою

Качка, начинена «антонівкою»

Птах, запечена в духовці цілком - класика святкової кулінарії.

Начинену кислими яблуками, натерту зсередини сіллю качку (або гусака) добре змастити сумішшю меду і соєвого соусу і посипати спеціями. Запікаті краще в рукаві, а коли птах почти готова, надрізаті рукав и дати їй підрум'янітіся. Пам'ятайте, що качка або гусак готуються довго, від трьох до чотирьох годин.

Якщо ви не впевнені в результаті і боїтеся, що гусак або качка вийдуть занадто сухими при запіканні, можна начинену яблуками птицю згасити в сотейнику, вистелив дно смаженим ріпчастою цибулею і заливши її винним соусом.

Готуємо соус так: наливаємо 200 г вина в сотейник, ставимо на невеликий вогонь на 2-3 хвилини. Тим часом ріжемо тонкою соломкою 50 гр. кореня імбиру, кидаємо його в вино. Туди ж кладемо 60 г меду, 1 ст.л. томат-пасти, 100 г соєвого соусу. Доводимо до кипіння, додаємо 1 літр води, 1 ч.л. цукру, солимо до смаку. Цим соусом заливаємо птицю, кладемо лавровий лист і порізаний великими скибочками часник. Вся ця пишнота щільно закриваємо фольгою, відправляємо в духовку і варимо 2 години при температурі близько 250 градусів.

Треба знати, що яблука, з якими запікалася птах, як правило, перетворюються майже в пюре і не годяться для прикраси і полдачі як гарнір. Для подачі яблука краще запекти окремо, порізавши їх на четвертинки і очистивши від насіння. Запікати їх треба всього 7 хвилин, виклавши четвертинки яблук на деко, покрите папером для випікання, і трохи змастивши кожну медом.

Запорука успіху - чудова подача готової птиці. На овальне блюдо викладаємо листя салату, поверх них на обидва вузьких краю кладемо по гірці квашеної капусти. По периметру страви викладаємо охолоджені печені яблука. Дрібні мариновані помідори і патисони (або огірочки) поміщаємо по три штуки в дві тарталетки і в такому вигляді ставимо на обидва вузьких кінця страви. Апельсин ріжемо тонкими кільцямі и вікладаємо такоже по периметру Тарілки, залішаючі серединку вільною. На це почесне місце поміщаємо готову птицю, яка в такому оточенні просто чудова!

Тетяна Рубльова

Пам'ятайте класичне висловлювання з фільму Ельдара Рязанова «Службовий роман»?