Полезные материалы

Як приготувати солянку: рецепти, інгредієнти, приготування

  1. Класичний рецепт солянки
  2. Які інгредієнти знадобляться
  3. Особливості та поради з приготування
  4. Покроковий процес приготування
  5. Інші смачні рецепти солянки
  6. Домашня солянка з картоплею
  7. Солянка зі свіжою капустою
  8. Солянка з квашеною капустою
  9. Солянка з грибами
  10. Як можна швидко приготувати солянку
  11. Рецепт солянки з ковбасою
  12. Солянка в мультиварці
  13. Як можна урізноманітнити блюдо

Перше має бути в раціоні щодня. Легкий бульйончик або міцний фюме, але шлунку для повноцінної роботи необхідна гаряча рідка їжа. І навіть якщо ви віддаєте перевагу салати і макарони, є кулінарний шедевр, який стане винятком - суп солянка. Згідно з історичними фактами, це популярна серед російських селян їжа, зварена не тільки на воді, а з розсолом - огірковим або з-під квашеної капусти. Більшість селян не відрізнялися багатством, в котел йшло впереміш все, що було в будинку: м'ясні обрізки, гриби, консервація і свіжі овочі. В результаті виходив насичений, ситний і густий суп. Так і називався раніше - «селянка».

Класичний рецепт солянки

Блюдо допускає вольності в складі і навіть способі приготування, але все ж має початкову основу. Ось з неї ми і почнемо, надавши покроковий рецепт солянки.

Які інгредієнти знадобляться

Необхідні продукти і пропорції:

  • Три літри води;
  • М'ясо яловиче (600 гр);
  • Копченості (300 м Бажано свинячі реберця);
  • Шинка нежирна (200 гр);
  • Копчена ковбаса (200 гр);
  • Огірки, мариновані або солоні (4 штуки, середніх за розміром);
  • 100 м Маслин (Можна замінити на оливки);
  • Цибуля ріпчаста (2 головки);
  • Лавровий лист (один-два);
  • Томатна паста (2 ст. Ложки);
  • Рослинна олія (2 ст. Ложки, соняшникова або оливкова, за бажанням);
  • Масло вершкове (1 ст. Ложа);
  • Лимон (один);
  • петрушка;
  • Перець чорний, цілий (штук п'ять горошин).

Ложа);   Лимон (один);   петрушка;   Перець чорний, цілий (штук п'ять горошин)

Особливості та поради з приготування

Деякі кухарі в приготуванні солянки застосовують ще одну незвичайну приправу - каперси. Це нирки квітів куща, що росте на Кіпрі. Їх маринують, їдять як самостійну закуску і додають в багато страви і соуси в якості екзотичної спеції.

Каперси мають дуже специфічний, незамінний присмак - кисло-солоний, гострий і терпкий. Зрозуміло, що національний рецепт м'ясної солянки ці заморські трави навряд чи містить, але нехтувати ними не варто - яскрава і насичена нотка тільки прикрасить загальний букет.

Рецепт супу солянка не дарма передбачає таку кількість м'яса, причому можна вживати одночасно і яловичину, і свинину (по триста грам кожного). Обов'язково повинна бути хороша кісточка, тому бульйон і виходить таким міцним і густим. Варити його треба як мінімум дві години.

Ще одна важлива деталь - готувати суп потрібно в посуді з товстими стінками, тоді він вийде немов тушкованим, що сильно підвищує якість смаку. Якщо замінити металеву каструлю на керамічний горщик, і не варити, а томити, то в результаті вийде гарантований істинний кулінарний шедевр.

Покроковий процес приготування

Готувати збірну м'ясну солянку починаємо саме з фюме (так на професійній мові кухарів називають міцний, густий, концентрований бульйон). Кладемо сире м'ясо в каструлю з товстими стінками, заливаємо холодною водою і ставимо на газ. У процесі приготування знімаємо піну. Деякі господині практикують інший спосіб - класти м'ясо в окріп. Так менше накипу прибирати доведеться.

Через дві години додаємо перець, лавровий лист, цілу лушпиння головку (очищену), подсаливаем. Ми залишаємо на вогні ще хвилин п'ятнадцять-двадцять. Знявши з плити, дістаємо м'ясо, остудивши його, нарізаємо тонкою соломкою. Продукти, що залишилися нашаткувати так само. Цибулину в смітник, бульйон же слід добре процідити.

Порізавши солоні огірки, залийте їх готовим бульйоном і тушкуйте на тихому вогні протягом семи хвилин. Так м'ясна солянка придбає її особливий, кисло-солодкий присмак.

Другу цибулину потрібно очистити, крупно порізати і пасерувати на вершковому маслі. За часом - хвилини три. Потім додати в зажарку томатну пасту, поперчити, посолити, тушкувати ще стільки ж, після перекласти в бульйон.

Далі, згідно з рецептом збірної солянки, засипаємо в каструлю продукти, що залишилися (маслини або оливки поріжте кільцями) і ще п'ятнадцять хвилин даємо покипіти.

Далі, згідно з рецептом збірної солянки, засипаємо в каструлю продукти, що залишилися (маслини або оливки поріжте кільцями) і ще п'ятнадцять хвилин даємо покипіти

На завершення, після того як зніміть суп з плити, дайте йому настоятися. За десять хвилин він не встигне охолонути, зате ретельно «пропарити», вбере всі відтінки приправ і інгредієнтів. Якщо ви вирішили все ж додати каперси, то саме час зробити це.

Перед тим як подати солянку, покладіть в миску скибочку лимона, ложку сметани і кілька листочків петрушки. Солянка збірна м'ясна готова!

Інші смачні рецепти солянки

Крім класичного рецепту солянки, існує величезна кількість інших смачних рецептів приготування. В основному вони відрізняються набором використовуваних інгредієнтів. Ми хочемо представити найбільш смачні рецепти солянки, які порадують вас свої чудовим смаком.

Домашня солянка з картоплею

Є господині, які не мислять собі супу без овочів, їм сподобається - солянка з картоплею. Смак у неї трохи зміниться, оскільки кожен новий компонент вносить свою нотку в букет. Додасться і калорій, з урахуванням того, що блюдо і без того дуже поживне.

Для цього варіанту знадобиться той же набір продуктів, що і в рецепті класичної збірної солянки, плюс картопля. Схема приготування кардинально не відрізняється. Картоплю нарізати соломкою і засипати в бульйон після цибулевої засмажкою, через пару хвилин. Слідом додаєте оливки (маслини) і нехай все нудитися на повільному вогні ще чверть години. Лимон можна додати за кілька миттєвостей до зняття з вогню, а можна - безпосередньо в тарілку.

Ще легко урізноманітнити класичну солянку за допомогою капусти.

Солянка зі свіжою капустою

Для цієї солянки вам знадобляться:

  • 800 гр м'яса на кісточці (свинина або яловичина);
  • 1 кг капусти;
  • 1 морква;
  • 1 цибулина;
  • 1 помідор;
  • 1 ст. ложка томатної пасти;
  • 2 зубчики часнику;
  • Лавровий лист, сіль, перець;
  • 2 солоні огірки.

Як приготувати:

Деякі господині виключають огірки з переліку, але тоді виходить щі або рагу, а не солянка з капусти.

Якщо немає часу робити бульйон як у класичній версії, то просто тушкуйте дрібно нарізане м'ясо під щільно закритою кришкою.

Поки воно нудиться, займіться овочами. Нашаткувати моркву і цибулю, обсмажте їх і додайте до м'яса, нехай «паряться» спільно.

Зніміть з помідора шкірку, розм'якшіть його в кашку, змішайте її з томатною пастою, насипте спецій, трохи розбавте водою і поставте на слабкий вогонь. Як закипить, покладіть туди солоні огірки (нарізані соломкою) і пару лаврового листя (через п'ять хвилин видалити їх).

Якщо капуста лежить з літа, то її краще порізати тонший. Якщо качан тільки з грядки - можна крупно. Злегка обсмажте разом з м'ясом і висипайте суміш прямо в вируючий соус. Слідкуйте, щоб страва вийшла соковитим. Зробите по рідині - вийде суп. Гущі - друге. Сметану і зелень - за бажанням.

Сметану і зелень - за бажанням

Солянка з квашеною капустою

Тут пропонуємо склад компонентів з класичного рецепту розширити квашеною капустою (півкіло) і болгарським перцем (один).

Поки готується фюме, залийте водою (можна свіжим бульйоном) капусту і залиште тушкувати під щільно закритою кришкою (півгодини - сорок хвилин).

Зажарка робиться традиційно - овочі порубали, обсмажили в рослинному маслі. Далі - засипте до них нарізані мариновані огірочки, полийте зверху соусом з томатів, розведеним водою 50/50.

Розібравши відварне м'ясо і давши охолонути бульйону, складаємо в каструлю капусту і повертаємо її на вогонь. Як тільки закипить, доповнюємо суп готовим соусом, спеціями за смаком і тримаємо його на плиті ще хвилин десять. Після обов'язково забезпечити можливості «дійти» - дати постояти чверть години.

Після обов'язково забезпечити можливості «дійти» - дати постояти чверть години

Солянка з грибами

Зовсім інший аромат у солянки з грибами - блюдо легке, менш калорійне. Дари лісу для нього треба запасти заздалегідь - відварити напередодні або ж замочивши на ніч у воді. З продуктового списку виключаємо м'ясо, інше залишаємо. Візьміть триста грам свіжих грибів (печериць, опеньків або будь-яких інших) і п'ятдесят грам сухих білих.

Схема дій така:

  1. Варимо гриби (довго, години півтори, незважаючи на те, що ніч вони пролежали у воді).
  2. Пасеруємо цибулю до прозорості.
  3. Засипаємо до цибулі моркву, обсмажуємо.
  4. Присмачуємо суміш соусом або кетчупом, наливаємо в сковороду грибний «відвар» і залишаємо на плиті на п'ять хвилин.
  5. У суміш закидаємо огірочки, все разом млоїмо хвилин десять, помішуючи.
  6. Гриби ріжемо, обсмажуємо окремо від всього і тільки після цього з'єднуємо їх з соусом.
  7. Вливаємо в суміш гарячий відвар, не забуваємо про спеції.
  8. Відправляємо туди ж маслини і знімаємо каструлю з вогню через чверть години.
  9. Прикрашаємо зеленню і часточкою лимона.

Ароматний, ситний суп, з неповторним грибним духом готовий!

Як можна швидко приготувати солянку

Як приготувати солянку швидко? Викреслюєте з переліку свіже м'ясо, вписуєте копченості. Бульйон буде не менше наваристий і запашний. Головне, не економити, закупити дорогі і якісні харчі.

Рецепт солянки з ковбасою

Рецепт солянки з ковбасою не відрізняється жорсткими рамками, замість копчених виробів можна взяти сосиски, шинку або все разом. Комплект спецій теж підберіть відповідно до своїх вимог, істотну роль грають мариновані або солоні огірочки.

Пропорції інгредієнтів залежать від обсягу посуду. Список такої: ковбаса (шинка, сосиски, копчене м'ясо або реберця), картопля (за бажанням), морква, кетчуп, томати, цибулю, маслини, огірочки, лимон, зелень.

Єдине правило - солянка з ковбасою робиться в суворій послідовності, для збереження насиченості і аромату.

Поки вода в каструлі закипає, поріжте овочі (крім огірків) і м'ясо на тонкі брусочки.

На сковороду спочатку покладіть ковбасу (або що у вас є), далі - туди ж закиньте овочі і все смажте на тихому вогні, помішуючи. Через кілька хвилин залийте кетчупом і невеликою кількістю окропу, млоїте під кришкою ще деякий час.

У кипляче воду опустіть картоплю, дайте їй трохи поваритися. Після перекладаєте вийшла заправку, огірочки і маслини. Знімати через три хвилини - вийде насичене, запашне і поживну страву.

Знімати через три хвилини - вийде насичене, запашне і поживну страву

Солянка в мультиварці

Сучасна кухонна техніка дозволяє максимально скоротити процес кулінарної творчості, навіть якщо мова йде про багатоскладному і складному «проект». Все, що вам необхідно - нарізати компоненти і вибрати правильний режим програми.

Продовольчий набір той же, що і в класичному рецепті. Хочете - варіть на ковбасі та копчених реберцях. Тут головний секрет в технології процесу.

Якщо ви вирішили робити солянку на м'ясному бульйоні, рекомендуємо першу порцію злити. Відваріть м'ясо хвилин 15, промийте його, залийте заново водою і знову в мультиварку, мінімум на годину. А в цей час підготуйте інші інгредієнти. Потім засипте все в готовий бульйон і встановіть режим «варіння» ще хвилин на п'ять. Лимон покладіть, як тільки відкриєте кришку. Або прямо в порції.

Якщо за основу вибрали копченості або ковбаси, то спочатку використовуйте чашу мультиварки для їх обсмажування. Поступово приєднуйте до них моркву, цибулю. Томатний соус або кашку зі свіжих помідорів. Якщо в списку значиться картопля - і її в розпечене масло до решти зажарки. Але в останню чергу.

Цю своєрідну зажарку залити остиглим окропом і запустити режим мультиварки «гасіння» на півгодини. Після сигналу відкриваємо мультиварку і закладаємо залишилися огірочки і маслини. Запускаємо той же режим на десять хвилин. Все, процес завершено. Солянку розлити по тарілках, не забувши про зелень і лимон.

Як можна урізноманітнити блюдо

Не бійтеся експериментувати з рецептом цього супу. Є кілька правил, які не дозволять перетворити його на щось інше. Але в їх рамках можна сміливо винаходити свої, неповторні поєднання ароматів. Збережіть огірки (допускається використання розсолу) як обов'язковий компонент, і неодмінно повинно бути декількох видів м'яса (ковбас, копченостей). Не виключайте маслини і лимон.

Найдемократичніша з усіх можливих варіацій - домашня солянка. Пропонуємо рецепт з квасолею (відваріть боби самі або купіть консервовані). Картопля - за потребою. Решту продуктів - стандартний набір.

М'ясо та овочі на цей раз необхідно пасерувати окремо. У м'ясний бульйон першою чергою опустити картоплю і хвилин п'ять кип'ятити. Потім опускаємо овочеву зажарку, в останню чергу - квасоля, огірки і маслини. Лимон, зелень і сметану - в кожну порцію окремо.

Якщо ви раніше ніколи не готували солянку, просто дотримуйтесь наших описами і все вийде відмінно. Освоївши основні ази цього складносурядного кулінарного шедевра, ви, можливо, винайдете свій, ексклюзивний варіант.