Полезные материалы

«Математика - це мистецтво, де найважливіше ідея, а не формули»: Олімпіадники про свою любов до науки.

Можна нескінченну кількість разів переконуватися в тому, що для повноцінного вивчення математики потрібно відчувати до неї найніжніші почуття. Ну хіба буде щось добре виходити, якщо робити це з-під палки? Щоб довести цей неписаний тезу, Адукар розшукав на просторах мережі хлопців, які вже підкоряли математичний Олімп і знають, що таке # математікаполюбві. А також можуть поділитися корисними порадами. Можна нескінченну кількість разів переконуватися в тому, що для повноцінного вивчення математики потрібно відчувати до неї найніжніші почуття

Сам процес вирішення завдань складно з чимось порівняти. У тебе є тільки листочок і ручка, а про нудьгу мови ніякої.

У 5 класі мене відправили на районну олімпіаду з математики, і так вийшло, що я пройшла на місто. Завдяки цьому я дізналася про Юні-центрі при БГУ , Куди і пішла займатися. Там я познайомилася з олімпіадні задачі, а вони зовсім інші, ніж зі шкільної програми. До цього математика була для мене лише одним з предметів, а тут мені дуже сподобалося. Більш серйозні заняття почалися пізніше, в 9 класі, коли перейшла в 41 гімназію. І я рада, що все саме так склалося.

Математика шалено цікава і захоплююча наука. Сам процес вирішення завдань складно з чимось порівняти. У тебе є тільки листочок і ручка, а про нудьгу мови ніякої. Крім того, тут, як в мистецтві, дійсно отримуєш насолоду від особливо красивих результатів, їх доказів. Та й стрункість, логічність предмета притягають, як не крути. Коли я тільки починала цікавитися математикою, одним з важливих переваг було: «Круто, не треба вчити, запам'ятовувати, можна самій якщо що вивести».

Коли я тільки починала цікавитися математикою, одним з важливих переваг було: «Круто, не треба вчити, запам'ятовувати, можна самій якщо що вивести»

Я б порадила не заучувати складні теми, а сідати й розбиратися самостійно, задати собі питання: «А чому ця теорема / лема вірна?» Вникнути в тему, а не поверхово прочитати параграф. У шкільному підручнику багато фактів не доводяться, але самостійно спробувати довести відомий результат, ту ж теорему Піфагора, наприклад, коштує. Якщо не виходить, звертайся за допомогою до вчителя. І, звичайно, просто тренуйся вирішувати завдання.

Безумовно, для математика склад мислення важливий. Але без самостійних занять далеко не втечеш. «The only way to learn mathematics is to do mathematics» (Paul Halmos). На тих же шкільних олімпіадах багато хлопців, які спочатку мали більш низькі результати, але, приклавши більше зусиль, ніж їхні суперники, піднімалися в списках все вище і вище.

Мені подобається варитися в олімпіадному русі. Тут насправді дуже багато нормальних людей, мало стереотипних ботаніків.

Беру участь в олімпіадах ще з початкових класів. У той час мені допомагав тато. З 7 класу ходжу займатися в Юні-центр при БГУ .

Математика сама по собі цікава наука. Мені подобається варитися в олімпіадному русі. Тут насправді дуже багато нормальних людей, мало стереотипних ботаніків. Але пов'язувати своє життя з математикою не збираюся, хочу працювати в сфері IT. Буду вступати в БГУ на факультет прикладної математики та інформатики на спеціальність «Прикладна математика». До ЦТ поки не готуюся: вчуся в 9 класі.

Для того, щоб успішно брати участь в олімпіадах, потрібно зрозуміти і вивчити шкільну програму, без неї ніяк. Важливо розвинути логічне мислення. Щоб вирішувати олімпіадні задачі просто підручника недостатньо. Треба знати деякі «фішки».

Я люблю математику і мені анітрохи не шкода свого вільного часу на неї.

Готуватися до олімпіади з математики в 4 класі мені допомагала моя вчителька початкових класів, а також мій тато. Пізніше я зверталася за допомогою до вчительки математики. А ще багато займалася самостійно. В результаті труди мої не пройшли безслідно.

Мені приносить задоволення рішення задач, а також краса самих рішень. Я люблю математику і мені анітрохи не шкода свого вільного часу на неї. Не те щоб я збираюся пов'язати своє життя саме з математикою, але подумую стати програмістом, а їм математика також необхідна.

Я не хочу нав'язувати свою думку з приводу необхідності вивчення математики, а раджу всім займатися тим, що їм подобається. Тільки так можна добитися успіху в своїй галузі. Звичайно, якісь базові речі потрібно знати кожному, але ось заглиблюватися немає необхідності.

Скільки я себе пам'ятаю, завжди серйозно готувалася до олімпіад. Я кожен день займалася, причому вирішувала для душі, мене ніхто не змушував це робити. Готуватися цілком можливо і самому, просто треба приділяти цьому кожен день хоч трохи часу, тоді все вийде. Для досягнення результатів потрібно дуже багато працювати. Одні тільки природні дані нічого не дадуть, якщо їх не розвивати.

Одні тільки природні дані нічого не дадуть, якщо їх не розвивати

У більшості людей математика асоціюється з сухими формулами і виконанням шаблонних обчислень. Однак це не так.

Ініціатором всього мого математичної діяльності є моя мама. За професією вона програміст, працює в технічній сфері. Однак складно сказати, що я через силу займався математикою. У нас вдома було багато тематичної літератури, зокрема, книги таких популяризують математику авторів як Яків Перельман, Мартін Гарднер, а також журнал «Квант». Я тоді навчався в гімназії, де вчитель був не в змозі готувати до олімпіад. Але, на щастя, пізніше я дізнався про Юні-центр при БГУ , Куди я і пішов займатися. Викладачі там хороші, саме завдяки їм я і почав показувати результати.

У більшості людей математика асоціюється з сухими формулами і виконанням шаблонних обчислень. Однак це не так. Математика - це мистецтво, де найважливіше ідея, а не формули. Для ідеї потрібно гарну уяву, красива ідея завжди приносить естетичне задоволення.

Не вірте і тим людям, які кажуть, що математика корисна в нашому суспільстві. Практичну користь приносять тільки приблизно 5% математики. Решта 95% зовсім не приносять користі, проте вони становлять великий інтерес. Саме на ньому все тримається. Будинки зруйнуються, банківські системи зміняться, а інтерес буде залишатися завжди. Це і є найпривабливіша річ в математиці.

Одного разу до нас приїжджали і читали лекції білоруські студенти, які поїхали вчитися і працювати в Америку, Англію, Німеччину. Тоді я зрозумів одне: якщо займатися математикою після університету, то, на жаль, тільки не в Білорусі. А ось в інших країнах така робота досить приваблива. Але до цього я буду йти тільки якщо підвернеться хороша можливість. В іншому випадку планую стати програмістом. Моя головна мета - факультет прикладної математики та інформатики БГУ , Спеціальність «Інформатика». Однак хотілося б спробувати вступити до Массачусетського технологічного інституту, тільки ось конкурс туди дуже високий, тому я не впевнений.

Складно любити математику і при цьому не розуміти її. Тому людям, які не хочуть займатися цим предметом, я дам пораду: просто не чіпайте його. Не треба йти на технічну професію тільки тому, що там багато платять. Я вважаю, кожен повинен займатися тим, що йому приносить задоволення. А той, кому математика подобається, точно знайде спосіб в ній розібратися.

Передрук матеріалів з сайту adukar.by можлива тільки з письмового дозволу редакції. [email protected]

by

Ну хіба буде щось добре виходити, якщо робити це з-під палки?
Я б порадила не заучувати складні теми, а сідати й розбиратися самостійно, задати собі питання: «А чому ця теорема / лема вірна?