Полезные материалы

Інкубація перепелиних яєць (інкубатор для перепелів): режим, температура

  1. Основні вимоги до інкубатора для перепелиних яєць
  2. Виодіт перепелів в інкубаторі «Несушка» (відео)
  3. Основні моменти інкубації перепелів в домашніх умовах
  4. Температура, фільтрація і вологість
  5. Важливі моменти при інкубації перепелиних яєць

Розведення перепелів - досить прибуткове підприємство. Високо цінуються на ринку перепелине яйце, що містить велику кількість важливих вітамінів, і дієтичне м'ясо птиці. До того ж, через свою невибагливість до умов проживання, розводити перепела можна навіть в міській квартирі.

Починати такий бізнес можна, або з придбання вже дорослих птахів, або з виведення перепелів в інкубаторі. Причому, до інкубатора, так чи інакше, все одно повернутися доведеться, адже самки, виведеного в домашніх умовах, перепела не висиджують яйця самостійно. Тому краще вже з перших днів придбати інкубатор для перепелів і вивчити основні правила інкубації перепелиних яєць.

Основні вимоги до інкубатора для перепелиних яєць

Інкубатор для перепелів можна придбати на ринку або зробити самостійно. Перший варіант простіший. На сьогоднішній день ринки мають розмаїття моделей як від вітчизняного виробника (найбільш відомі серед них «Несушка», «Пташка», «Нептун»), так і зарубіжними екземплярами.

Існують повністю автоматичні або напівавтоматичні моделі, спеціалізований інкубатор для перепелів або універсальний інкубатор , Промислові і побутові. Всі вони відрізняються по місткості, потужності, наявності додаткових приладів і іншими характеристиками. Головними моментами при виборі є відповідність основним критеріям і масштаби планованого виробництва.

Розведення перепелів - досить прибуткове підприємство

Універсальний інкубатор підходить для перепелів

Те ж стосується і саморобних інкубаторів . Схем і рекомендацій по даному напрямку в мережі предостатньо. Головними питаннями є матеріал, необхідне обладнання і певні навички.

У будь-якому випадку, існує ряд обов'язкових характеристик, яким повинен відповідати абсолютно будь-інкубатор для перепелів. Перш за все, технічна сторона питання. кожен повноцінний інкубатор повинен бути обладнаний такими елементами:

  • лоток для яєць;
  • обігрівач (в ідеалі з регулятором температурного режиму);
  • вимірювач температури;
  • система зволоження повітря.

Це сама мінімальна комплектація інкубатора. Сучасні моделі часто оснащуються приладами, які самостійно перевертають яйця, роблять чіткі виміри вологості повітря, вентилюють повітря. Але, це вже справа фінансових можливостей і переваг.

Але, це вже справа фінансових можливостей і переваг

Обов'язкова комплектація автоматичного інкубатора

Відразу ж при покупці потрібно гарненько розглянути корпус. Якщо матеріалом для корпусу виступає дерево або пластик, то в процесі інкубації температура буде незбалансовано розподілятися по всій площі, що може негативно вплинути на яйця.

Те ж саме стосується і нагрівальних елементів. Вони повинні рівномірно прогрівати всю площу, а не окремі ділянки інкубатора. Що стосується регулятора температури, то тут досить приладу з діапазоном в 35-40 градусів. Цього цілком вистачить на висиджування перепелят.

При покупці слід пам'ятати, що вартість інкубатора, в основному, залежить від його комплектації і кількості автоматизованих процесів. Відповідно, якщо вистачає часу постійно стежити за процесом, можна купити дешевший варіант.

до меню ↑

Виодіт перепелів в інкубаторі «Несушка» (відео)


до меню ↑

Основні моменти інкубації перепелів в домашніх умовах

Висновок перепелів в інкубаторі починається з підбору якісних яєць. Вони повинні відповідати ряду вимог. Найперше - на шкаралупі не повинно бути ніяких відколів, наростів або інших видимих ​​пошкоджень. Вона повинна бути повністю матовою. Вага яйця не менше 10 грам, якщо плануєте інкубувати племінних перепелів, для м'ясних птахів показник становить 8-11 грам.

Важливим моментом також є те, скільки зберігається яйце. Дозволяється використовувати яйця, період зберігання, яких не перевищує тижневий термін при кімнатній температурі, не більше ніж 10 днів при температурі до 15 градусів.

Термін інкубації перепелів у кожної породи індивідуальний. У звичайного перепела вилуплення відбувається на 18 добу, каліфорнійський перепел дозріває на 23 день. Що стосується інших порід, то тут інкубаційний період варіюються від 17 до 24 днів.

Що стосується інших порід, то тут інкубаційний період варіюються від 17 до 24 днів

новонароджені перепелята

Закладка перепелиних яєць в інкубатор проводиться або у вертикальному положенні, або горизонтально. Вертикальне положення дозволяє отримати більший відсоток успішно вилуплення пташенят. Але, так в лоток влізе менше яєць.
до меню ↑

Температура, фільтрація і вологість

Температура, напевно, є одним з найважливіших моментів при виведенні перепелів. З моменту закладки перепелиних яєць в інкубатор і протягом наступних 15 днів температура повинна бути стабільною. Найбільш оптимальний варіант - 37, 8 градусів. Бажано з самого початку, крім терморегулятора помістити в інкубатор і звичайний термометр. Найкраще його помістити в кладку яєць, щоб постійно контролювати температурний режим саме в цій області.

Знижувати температуру можна, коли закінчується процес формування зародка в яйці. Зазвичай це настає на 16-17 день інкубації. У період, що залишився температура повинна бути на рівні 37,5 градусів.

Що стосується вологості, то на перші два тижні повітря повинен залишатися сухим. Тут оптимальним буде показник від 45 до 50%. Починаючи з 16 днів вологість повинна бути збільшена до 70%.

Важливим моментом також є регулярне обприскування яєць, щоб підтримувати достатній рівень вологи. Але, тут важливо не переборщити. Яйце має бути лише трохи зволожені. Разом з обприскуванням проводиться і провітрювання яєць. Слід чітко стежити за часом провітрювання. Спочатку воно становить 2-3 хвилини. Надалі тривалість можна збільшити до 5.

Вибираємо яйця для інкубації

Якщо режим інкубації витриманий правильно і всі умови дотримані, через 17 днів вже повинен з'явиться перепеленок. Всі пташенята, зазвичай, вилуплюються одночасно протягом 4-5 годин. Але, іноді трапляється, що певні особи починають вилуплюватися на день-два пізніше. Дане явище є наслідком поганої якості використовуваного яйця.
до меню ↑

Важливі моменти при інкубації перепелиних яєць

Перепелині яйця потрібно постійно перевертати. Найкраще це робити 3-4 рази в день. Найкраще підібрати для перевертання одне і те ж час, яке буде дотримуватися кожен день. Так вийде набагато рівномірніше прогріти яйце і привчити його до режиму, що набагато благотворніше впливає на зародок.

Також, багато досвідчених заводчики перед закладкою в інкубатор протирають кожне яйце слабким розчином марганцівки. Це дозволяє вбити бактерії на шкаралупі і запобігти їх появі в майбутньому.

Зміст перепелят після народження

Слід чітко запам'ятати, що інкубатор для перепелів повинен бути стерильним. У ньому не повинно бути сміття або бруду. Дотримання режиму інкубації перепелиних яєць створює найбільш сприятливі умови для розвитку бактерій. Найпростіший спосіб цього уникнути - підтримувати ідеальну чистоту. Ще краще перед кожною закладкою яєць проводити повну дезінфекцію всієї внутрішньої поверхні інкубатора. Найбільш придатними для цих цілей є:

  • «Монклавіт-1»;
  • «Бровадез-Плюс»;
  • «Клінафарм Спрей»;
  • "Інакший".

Ці препарати коштують досить дешево і у вигляді розчину використовуються для повної дезінфекції. Одного флакона цілком вистачає на кілька повних дезинфекцій.