Полезные материалы

Вчимося правильно форматувати флешку в файлові системи NTFS і FAT

Як не крути, а форматувати флешку іноді доводиться. Те віруси заскочили, то просто на ній збирається багато дрібних непотрібних файлів, і лінь видаляти їх по одному. Часто вміст флеш-носіїв піддається непотрібного видалення тільки тому, що їх господарі вважають, що при регулярному очищенні гаджет буде служити довше. А іноді флешка перестає працювати, і примусове форматування повертає її до життя. Що ж, не мені судити причини, сподвігнувшіе вас на форматування флешки, моя задача - показати легкий і зручний шлях для цього.

Форматування - не просто процес видалення призначених для користувача файлів, воно також дає можливість задати формат носія інформації. Найбільш популярні системи для роботи флешки - FAT і NTFS. І та і та система має свої переваги, проте не всі знають, що на носій у форматі FAT можна записати файли, розмір яких перевищує 3,5 гігабайти (наприклад, файл ISO або відео з високою роздільною здатністю).

Для того, щоб відформатувати флешку в потрібному форматі, необхідно виконати кілька простих кроків:

1) Вставити носій інформації в USB роз'єм, підключивши його тим самим до комп'ютера;

2) Відкрити папку «Мій Комп'ютер» будь-яким зручним способом (через Провідник, через Пуск, через ярлик на Робочому столі) і знайти там флешку;

3) Перейти в Контекстне меню, натиснувши 1 раз правою кнопкою мишки на візуальне відображення флешки, і вибрати пункт «Форматувати»;

4) Уточнити параметри форматування. Саме на цьому етапі користувач має можливість вибрати тип файлової системи, яка буде присвоєна флеш-накопичувача інформації. Тут же можна вибрати і розмір кластера, раджу залишити його таким, як стоїть за умовчанням.

Далі присвоюємо флешці будь-яку назву (я раджу користуватися латиницею щоб уникнути проблем з кодуванням, хоча кирилицю система теж приймає). Останній етап - вибір способу форматування. У більшості випадків цілком достатньо очищення змісту. Якщо ж флешка серйозно заражена вірусами і працює з перебоями, краще зняти галочку «Швидке». Тоді процес очищення буде більш глибоким, але займе більше часу.

5) Сміливо натиснути кнопку «Почати». І тут же з завмиранням серця згадати, що забув скопіювати з флешки вбивчо необхідну інформацію, яку більше ніде не дістати! Саме для таких неуважних користувачів система залишає останній шанс - на екрані з'являється попередження віконце, і ті, хто забули скопіювати потрібні дані, можуть натиснути «Скасування», зберегти потрібне, і виконати всі пункти спочатку.

Все, процес є незворотнім запущений. Тепер не можна виймати флеш-носій до тих пір, поки на екрані не виникне інформація про те, що форматування завершено.

Не варто боятися процесу форматування, сміливо рекомендую застосовувати його у всіх випадках, коли флешка здається вам підозрілою, просто не забувайте переносити на жорсткий диск важливі дані.

Mirta