Полезные материалы

Як прати нижню білизну: бюстгальтери та трусики

  1. Ручками або довірити машинці?
  2. Поради з прання
  3. чим прати

Білизна ближче до тіла, ніж спідня сорочка, тому втрачає свіжість ще швидше. Щоб в боротьбі за чистотою і приємним запахом улюблені бюстгальтери і трусики зберегли привабливість і не розтягнулися дотримуйтесь ряд простих рекомендацій про те, як прати білизну.

Ручками або довірити машинці?

Найбільшої шкоди нижньої білизни приносить навіть не прання в барабані пральної машини, де воно може сплутати з іншими речами і деформуватися, а віджимання при великих оборотах. Мереживо від таких навантажень рветься, а волокна еластану втрачають пружність, що сумно відбивається на зовнішньому вигляді білизни. Тому прати в пральній машині делікатні тканини і речі не рекомендується.

Якщо без машинки ніяк, періть нижню білизну з дотриманням норм гігієни (ніяких шкарпеток і сильно забруднених повсякденних речей), використовуючи для бюстгальтерів спеціальні застібаються мішечки або розкладаються сфери з дірчастими стінками і напівсферами всередині для підтримки форми чашок.

Краще не вдавайтеся до можливості механічного віджиму: надмірні навантаження не тільки шкідливі ніжним тканинам, але і можуть стати причиною попадання кісточки бюстгальтера в барабан машинки.

Якщо ж вирішили прати руками, то будьте ніжні з тканиною. При ручному пранні так хочеться скористатися щіткою, щоб краще відіпрати сліди поту і глибше очистити зону над «кісточками». Однак жорсткі кінчики щітки миттєво істреплют поверхню ніжної тканини і річ придбає вид сильно поношеного. Замість колючим помічниці краще використовувати чисту м'яку губку і акуратно пройдіться по особливо забрудненим місцях.

Поради з прання

«Так» поділу за кольорами:

  • Завжди повертайте нижньому білизни білизну строго в компанії таких же за кольором речей. І враховуйте забрудненість сусідів по тазу або баку пральної машини: посірілі від пилу речі, нехай і білі самі по собі, можуть стати причиною появи у сніжно-білого раніше бюстгальтера або трусиків неприємного і важко виводиться відтінку.
  • Темні вироби можна прати в одній воді, якщо зрозуміло, що навіть трохи забарвити вода не вплине на кінцевий колір речей.

Що потрібно знати про вплив гарячої води на тканину нижньої білизни?

  • Перевищення межі в 40 градусів погіршить стан поліуретанових волокон. Речі не найвищої якості почнуть висіти на тілі після першої такої обробки, речі подорожче витримають кілька таких варварських прань. Але навіть після першої біле еластичне мереживо може придбати колір сирого каучуку - позбутися від відтінку слонової кістки вийде тільки за допомогою відбілювача з вмістом хлору. Але він же і «доб'є» річ, перетворивши її в жалюгідну ганчірку.
  • штучний шовк розрахований на очищення строго в холодній воді, натуральний НЕ потьмяніє, якщо вища температурна межа не перевищуватиме 35 градусів.
  • Оптимальна температура для бавовняного білого і кольорового нижньої білизни 40 градусів, але якщо дуже потрібно, то для світлого можна використовувати воду, нагріту до 60.

Дотримання рекомендацій на бирці речі вбереже від малоприємних сюрпризів після прання.

чим прати

  • Звичайний порошок або гель. Перед зануренням речей в воду, переконайтеся, що допоміжні компоненти кошти розчинилися у воді і їх кольорові гранули НЕ розфарбують тканину. При алергії на хімію з сильними ароматами, освіжити нижню білизну допоможе прання у воді з звичайним сірим милом, а приємний аромат забезпечить зберігання речі в шухлядці з запашним милом або флакончиком від використаних духів.
  • Білизну допоможе повернути мило для виведення плям. Після ретельного намилювання річ досить потримати в отриманої піні чверть години, щоб піт, пил відстали від тканини.
  • Чи не містять хлор відбілювачі можна без побоювання застосовувати при пранні трусиків і бюстгальтерів без підтримуючих металевих вставок. Останні, якщо зроблені з матеріалу низької якості, здатні спровокувати появу плям іржі на тканини. Якщо не боїтеся експериментувати, впевнені в чесності виробника нижньої білизни, то і в такому разі не залишайте речі в розчині довше, ніж на чверть години.
  • Самостійно приготований відбілювач справляється зі слідами поту і пилу не гірше фабричного. Для приготування суміші необхідні: чайна ложка гелю для посуду, 2 ст. л. звичайної харчової соди і стільки ж свіжої аптечної перекису водню. Останній фактор важливий: у старого розчину концентрація слабше і речовини в ньому менш активні. Компоненти змішайте, нанесіть на проблемну зону і почекайте хвилин 10. Змив суміш, періть річ звичним способом.

нюанси сушки

Захищайте трусики і бюстгальтери від прямих сонячних випромінювань. При развешивании нижньої білизни під яскравими променями, можна отримати або повністю вицвілі вироби, або побляклі тільки наполовину - привабливий колір залишиться тільки у частині, яка перебувала в тіні.

Якщо бюстгальтери добре відтиснуті, то їх можна сушити, перекинувши через мотузку для білизни і закріпивши прищіпкою за перемичку між чашками.

Шовкові, синтетичні вироби краще підсушувати на рушник - прищіпки залишають вм'ятини на дуже делікатних тканинах.

Ручками або довірити машинці?
Ручками або довірити машинці?
Що потрібно знати про вплив гарячої води на тканину нижньої білизни?