Полезные материалы

Тонкі жирне волосся

Почнемо з того, що дізнаємося, звідки береться це саме шкірне сало Почнемо з того, що дізнаємося, звідки береться це саме шкірне сало. Сальна залоза - складова частина фолікула волоса і шкіри голови. Основна функція цієї залози - виділення специфічного секрету - шкірного сала.

Будучи рівномірно розподілений по всій довжині волосся, секрет сальних залоз надає волоссю блиск і насичений колір. Однак шкірне сало виконує і утилітарну функцію щодо захисту поверхні скальпа (шкіри голови) від шкідливих речовин ззовні, від мікробів і інфекцій.

Але по ряду причин виділення шкірного сала може стати зайвим або, навпаки, недостатнім. В останньому випадку, як правило, помічають сухість і млявість волосся, за якими слід відповідним чином доглядати .

Чому збільшується секреція сальних залоз

Одна з причин збільшення секреції сальних залоз - це гормональні зміни. Андроген, чоловічий гормон, може активізувати сальні залози. Стрес підвищує рівень андрогену в крові, як у жінок, так і у чоловіків. Також є думка, що неправильне харчування з переважанням жирної їжі може вплинути на жирність волосся. Але все це здатне лише погіршити наявну проблему, але ніяк не бути основною причиною.

Можливо, для багатьох корінь проблеми криється в тому, що для періоду статевого дозрівання особливо характерно різке посилення роботи сальних залоз. У зв'язку з цим, підлітки страждають від небажаних утворень на обличчі. Також, природно, більше засаливаются і волосся. Але якщо підлітки до початку дев'яностих не дивилися рекламу і не знали, що волосся потрібно мити якомога частіше, то вони просто переживали цей період, не порушуючи звичайний режим миття. Тому, в більшості своїй, в дорослому житті не мають проблем з жирністю волосся. Ті, чиє статеве дозрівання потрапило на більш пізній період, починали мити голову частіше вже в підлітковому віці. Благо, полиці магазинів вже були заповнені відповідними шампунями.

Залежність від шампуню

Чим частіше ми моєму голову, тим швидше вона забруднюється. Справа в тому, що кожен раз, коли ми використовуємо шампунь, ми видаляємо гідроліпідну мантію шкіри, яка несе необхідну поверхневу захист всіх нижчих шарів епідермісу. Після миття голови, шкіра, природно, намагається в найкоротший термін відновити втрачене, але відновлює з невеликим надлишком, тому при частому митті багато спостерігають ще більше зажиривание .

Ті, хто не «підсів» на шампуні в підлітковому віці, могли зробити це пізніше через ту ж реклами. Особливо цьому сприяла поява шампунів для «частого миття». З їх появою кількість людей, які страждають від зайвої діяльності сальних залоз, стало зростати ще швидше.

Але не тільки часте застосування шампунів є проблемою. Неабиякою мірою цьому сприяють дешеві кондиціонери. Адже реклама не перестає переконувати споживачів в їх винятковій необхідності і корисності. Але недорогі кондиціонери і бальзами, до складу яких входять вазелінове масло і дешеві силікони хоч якось і пом'якшують волосся (забиваються між кератином, що стирчить після використання шампуню, створюючи ефект м'якості), але шкіра голови страждає від такої плівки. До того ж ці косметичні продукти погано змиваються з волосся і шкіри. Вони самі стають першими забруднювачами, притягаючи до себе іншу бруд і тим самим зменшуючи проміжок часу між миттям волосся. Таким чином, змушують користуватися шампунями частіше і частіше .

Рішення проблеми Рішення проблеми

Отже, відповівши на питання «чому?», Не менше, якщо не більше важливим стане відповідь на питання «як?». Як позбутися від необхідності частого, іноді щоденного, миття голови? Вся біда в тому, що більшість якісних спеціалізованих засобів по догляду за жирним волоссям допоможуть в кращому випадку збільшити проміжок між миттям голови на 1-2 дня. При цьому підбір, відповідного конкретній людині комплексу засобів, може бути дуже тривалим. Те, що допомогло одним, може не допомогти іншим - все суто індивідуально. Одне можна сказати точно - шампунь і супутні косметичні засоби з категорії «мас-маркет» в переважній більшості випадків не принесуть очікуваного результату, або результат буде короткочасним.

По-справжньому вирішити цю проблему може допомогти тільки відучення волосся від частого миття. Процес цей тривалий і неприємний, як, втім, і будь-яке лікування. Результатом може стати можливість мити голову раз на тиждень або рідше.

Однак якщо Ви не готові на такий рішучий крок, то, можливо, такі рекомендації допоможуть Вам не погіршити проблему.

Якими шампунями варто користуватися

Якщо Ви миєте волосся щодня, використовуйте для цієї мети якісний шампунь на «м'яких» ПАР. Дослідним шляхом, в залежності від жирності волосся, визначте час, який необхідно шампуню для впливу. Такий шампунь менше подразнює шкіру голови. У разі дуже сильного зажиривание волосся, «м'який» шампунь можна застосувати два рази за одне миття. Кількість шампуню для другого разу може бути в чотири рази менше, ніж спочатку, проте шампунь буде добре пінитися, і ви швидко почуєте «скрип». Це говорить про те, що волосся і скальп відмилися як слід .

Якщо Вам вдається утримувати проміжок більше двох днів, то м'який шампунь може сприяти його скорочення, так як недостатньо добре відмиває волосся, особливо сальні. Тому, зокрема, дитячі шампуні «без сліз» використовувати не варто. Краще підібрати якісний шампунь на основі лауретсульфата натрію.

Інші корисні поради

Намагатися не використовувати бальзами та / або кондиціонери для волосся. В крайньому випадку наносити ці кошти тільки на кінчики волосся. Там їх застосування більш виправдано, тому що чим далі частина волоса від кореня, тим сильніше вона схильна до пошкоджень.

Мити волосся теплою, а не гарячою водою. Міняти наволочку на подушці після миття голови. Використовувати спеціальні маски. Мати індивідуальну гребінець і користуватися нею якомога рідше. Розчісування активізує діяльність сальних залоз.

підсумок підсумок

Як відомо, сальна залоза виділяє специфічний секрет - шкірне сало. Однак воно не тільки надає волоссю блиск і насичений колір, а й виконує утилітарну функцію. Якщо в організмі людини відбуваються гормональні зміни, то секреція сальних залоз збільшується, що призводить до зажиривание волосся. Одна з причин порушення балансу криється в неправильному використанні шампуню і миючих засобів. Чим частіше ми моєму голову, тим швидше вона забруднюється. Багато «підсіли» на шампуні в підлітковому віці, чому могла сприяти агресивна реклама шампунів для «частого миття».

Щоб вирішити цю проблему, фахівці рекомендують відучувати волосся від частого миття. Крім цього рекомендується використовувати «м'які» шампуні, намагатися не користуватися бальзамами і / або кондиціонерами і мити волосся теплою, а не гарячою водою.

Поділіться корисною інформацією:

Миття і розчісування - одні з основних і найбільш простих способів догляду за волоссям. І дуже важливо робити це правильно, оскільки саме розчісування і миття волосся виконується більшістю людей набагато частіше за інших процедур ....

», Не менше, якщо не більше важливим стане відповідь на питання «як?
Як позбутися від необхідності частого, іноді щоденного, миття голови?