Полезные материалы

Як сніг на голову: що робити з сивиною

Фахівці стверджують, що сиве волосся можуть говорити не про старіння організму, а про його внутрішніх проблемах. WomanHit.ru дізнався про це докладніше Фахівці стверджують, що сиве волосся можуть говорити не про старіння організму, а про його внутрішніх проблемах

Як боротися з сивиною?

Фото: Pixabay.com/ru

Перша і найпоширеніша причина сивини - вік. Друга - дія різних зовнішніх і внутрішніх факторів, і третя - спадковість. Сивина може бути повної, часткової (окремі прядки) і осередкової (поліозамі, або обмежений вогнище посивіння).

Рання сивина може бути ознакою захворювань або проблем в порушенні роботи внутрішніх органів. Залізодефіцитна анемія, вітіліго, порушення роботи щитовидної залози , Хвороби шлунково-кишкового тракту та інші. На синтез пігменту, що забезпечує колір волосся, можуть впливати ліки, що застосовуються при хіміотерапії або хвороби Паркінсона. А також недолік в організмі таких вітамінів, як А, В, С, нестача цинку, заліза, міді, селену. Згубний вплив на волосся надають безбілкові дієти, фарбування та знебарвлення волосся, хімічна завивка, куріння.

Якщо сивина почала даватися взнаки, то зупинити її або повернути назад неможливо. Але в наших силах її сповільнити. Для цього потрібно відмовитися від шкідливих звичок, збалансовано харчуватися, захищати голову від ультрафіолетових променів і перепаду температур, використовувати вдома шампуні для пошкодженого і сухого волосся, маски та кондиціонери, робити масаж голови. Також можна звернутися до фахівця-трихолога, який підбере апаратні процедури або мезотерапію.

Галина Волкова, лікар-трихолог:

- Якщо після 20-25 років ви помічаєте поодинокі сиве волосся, потім їх кількість трохи збільшується, т. Е. Сивина проявляється поступово, - це нормальний фізіологічний процес. У кого-то є генетична схильність до ранньої сивині. Запобігти цьому неможливо. Але трохи сповільнити - можна. Для цього потрібно використовувати, наприклад, мезотерапію.

Якщо процес посивіння йде дуже активно, я завжди раджу пацієнтам пройти обстеження у терапевта, ендокринолога. Безліч захворювань можуть стати додатковими факторами, що провокують ранню сивину. Хочу застерегти від самолікування. Споживаючи різні вітамінні і мінеральні комплекси для волосся без призначення лікаря, пацієнт ризикує погіршити ситуацію. Шампуні, бальзами, кондиціонери і маски на сивину ніяк не впливають. Речовини, що входять до складу цих коштів, не проникають в те місце, де синтезується меланін.

У домашніх умовах блондинки можуть обполіскувати волосся настоєм ромашки. Маски з меду, яєць і коньяку добре живлять волосяні цибулини. А нам потрібно, щоб волосяні фолікули були забезпечені всім необхідним: харчуванням, киснем, щоб була хороша мікроциркуляція. Тому потрібно стежити, щоб шкіра голови була здоровою, чистою, зволоженою. Якщо з'являється роздратування, лупа, свербіж, волосся втрачають привабливий вигляд, - потрібно відразу звертатися до фахівця.