Полезные материалы

Як вивести пляму від лаку для нігтів з одягу

  1. Рідина для зняття лаку
  2. гліцерин
  3. Бензин (АІ-95, АІ-98)
  4. механічна чистка
  5. Перекис водню
  6. Чого робити не слід

Зміст статті

Існує не так багато способів виведення лаку зі структури тканини. Все тому, що склад міцно в'їдається в волокна і твердне, його неможливо видалити за допомогою машинного прання. Важливо знати, якщо лак потрапив на виріб, не прикладайте зусиль по його зачистці водою. Акуратно промокніть слід косметичним тампоном, паперовою серветкою або бавовняним рушником. Після цього приступайте до ґрунтовного виведенню одним із запропонованих засобів.

Рідина для зняття лаку

Ви можете використовувати ацетон в чистому вигляді або ж купити засіб, до складу якого він входить.

Важливо!
Не можна використовувати ацетон в боротьбі з плямами від лаку на тонких і делікатних тканинах. Склад пошкоджує структуру волокон.

  1. Виверніть виріб, змочіть зворотний бік плями рослинним або оливковою олією. Такий хід не дозволить лаку проникнути глибше. Підкладіть з внутрішньої сторони харчову плівку, щоб слід не друкують.
  2. Нанесіть рясним шаром ацетон на косметичний тампон, починайте обробляти пляма з країв. Щоб слід не розповзався, можна змочити область навколо забруднення холодної (крижаний) водою або покрити дитячою присипкою без ароматизаторів.
  3. Після обробки країв просувайтеся до центру плями, косметичний диск буде фарбуватися, тому його потрібно постійно міняти.
  4. У випадках очищення світлих речей на тканини можуть залишитися розводи. Щоб їх позбутися, візьміть поролонову губку, змочіть її в бензині і добре потріть з двох сторін, після чого присипте оброблене місце тальком без ароматизаторів.

гліцерин

Засіб підходить для очищення виробів, забруднених лаками на люмінесцентної і алюмінієвій основі.

  1. Нанесіть на внутрішню зону плями натуральне масло, зовнішню сторону злегка протріть рідиною для зняття лаку.
  2. Підігрійте баночку з рідким гліцерином на водяній бані, присипте ділянки навколо плями житнім борошном або тальком.
  3. Якщо пляма невелике, опустіть ватяну паличку в тюбик з гліцерином, акуратно обробіть слід. У випадках із забрудненнями великого розміру необхідно використовувати косметичний тампон.
  4. Після обробки слідів лаку гліцерином почекайте 30-40 хвилин. Після закінчення терміну промокніть пляма паперовою серветкою і повторіть попередні дії.
  5. Після 3-4 процедур слід почне тьмяніти. Коли він стане практично непомітним, замочіть річ в теплій воді з пральним порошком або господарським милом. Залиште на 1 годину.
  6. Завершіть процедуру машинної пранням, не забувайте вливати пом'якшувач для білизни. Якщо річ білого кольору, можна додати в ємність для кондиціонера трохи відбілювача. Якщо ж виріб кольорове або темне, всипте в другій відсік 65-75 гр. харчової соди.

Бензин (АІ-95, АІ-98)

Для виведення лакових плям використовується тільки бензин з високим октановим числом. Засіб підходить для видалення слідів з будь-яких видів тканини.

  1. Помістіть під місце забруднення паперову серветку або бавовняний рушник білого кольору, складіть підкладку в кілька шарів.
  2. Змочіть в бензині косметичний диск, помістіть його зверху плями, почекайте півгодини. Слідкуйте за тим, щоб ватний тампон завжди був мокрим, оскільки бензин має властивість швидко випаровуватися.
  3. Після закінчення часу зніміть компрес, оцініть результат. При необхідності повторіть дії. Завершіть процедуру пранням з господарським милом.

механічна чистка

  1. Подібним способом очищають дрібні плями, такі як крапля або випадкове зіткнення частини нігтя з поверхнею одягу. Досить висушити слід і спробувати його відшкребти за допомогою манікюрних щипців або неострого ножа. Розмазана пляма, що залишився після механічного чищення, видаляється бензином або рідиною для зняття лаку.
  2. Існує ще один метод обробки виробів подібним чином. Змастіть пляма від лаку вершковим маслом, залиште на півгодини, змийте. Натріть вологий одяг Дегтярний милом, почекайте ще близько години. Спробуйте відшкребти лакову основу зручним способом, потім з'єднайте в один склад нашатир і скипидар. Змочіть в отриманому розчині ватний диск і протріть оброблену область, залиште на 1,5 години. Після цього терміну лак почне «танути», тоді його необхідно очистити господарським милом або порошком у великих кількостях.

Уайт-спірит (розчинник)

Склад більш щадний, ніж ацетон в чистому вигляді або розчинники промислового виробництва. Уайт-спірит можна придбати в магазині з продажу автоемалей або ж на будівельному ринку.

  1. Нанесіть жирний крем або рослинне масло на виворітну частина плями, змочіть холодною водою область навколо забруднення.
  2. Обробіть косметичним диском, змоченим в Уайт-спірит, лаковий слід. Починайте чистку з країв, поступово просувайтеся до центру.
  3. Залиште на 15-20 хвилин, промокніть паперовою серветкою і оціните результат. У разі недостатнього ефекту або появи розлучень, опустіть м'яку тканину або косметичний тампон в бензин.
  4. Протріть пляму з обох сторін, збризніть лимонним соком, щоб нейтралізувати запах. Завершіть чистку пранням в машинці і сушінням на свіжому повітрі.

Перекис водню

Технологія підходить для видалення плям на світлих тканинах, оскільки розчин перекису відбілює виріб. Якщо ж ви ризикнете застосовувати склад на кольоровий або темному одязі, зробіть тест на змивку фарбувального пігменту. Для виведення забруднень необхідно брати тільки 6% розчин перекису, за бажанням препарат можна замінити хлоргексидину з такою ж концентрацією.

  1. Змочіть косметичний диск в розчині, прикладіть на пляму і зафіксуйте. На другий диск нанесіть жирну основу, яка буде виштовхувати лак зсередини. Це може бути вершкове / рослинне масло або ж дитячий крем. Другий тампон підкладається з виворітного частини і теж фіксується.
  2. Час витримки в даному випадку становить 20-30 хвилин. Після закінчення терміну потрібно видалити диски, до цього часу лак розм'якшиться. Спробуйте акуратно зішкребти його тупим предметом, тільки не розмазуйте.
  3. Коли ви видалите більшу частину складу, змочіть тампон в перекису водню і починайте інтенсивно відтирати пляму. Диск буде вбирати в себе колір, тому його необхідно замінювати новим якомога частіше.

Чого робити не слід

  1. Для нанесення складу на поверхню виробу завжди користуйтеся косметичними тампонами або ватяними дисками. Не лийте засіб з флакона, інакше воно захопить навіть чисту область, за рахунок чого пляма розповзеться.
  2. Для видалення плям з делікатних видів одягу підходить теплий гліцерин. Він пом'якшує і не травмує тканину. Не можна обробляти шовк, атлас і інші тонкі тканини жорсткими складами.
  3. Не варто наносити Уайт-спірит на вироби з натуральної та штучної шкіри. У першому випадку він залишає плями, у другому - піднімає верхній шар, внаслідок чого утворюються пухирі.

Перед очищенням проведіть тест на малопомітній ділянці, це може бути вигин шва або відворот кишені. Капніть трохи обраного кошти на тканину, почекайте близько 20 хвилин, оцініть стійкість фарбувального пігменту. Якщо відтінок не змінився, приступайте до виведення забруднення.

Відео: як вивести лак для нігтів з тканини