Полезные материалы

Вино з заграв компоту в домашніх умовах

  1. Зіпсувався компот? Не біда!
  2. найпростіший рецепт
  3. Вино з абрикосового компоту
  4. приємні висновки

зміст сторінки

Домашнє виноробство - прекрасне хобі для любителів експериментів і смачних знахідок Домашнє виноробство - прекрасне хобі для любителів експериментів і смачних знахідок. Вино можна зробити практично з будь-яких плодів або ягід: це відомо кожному. Виявляється компот теж відмінно підійде на роль джерела запам'ятовується ароматного напою. До того ж до приготування можна приступити прямо зараз, не чекаючи багатого врожаю, а просто обшукавши свої засіки і знайшовши потрібний рецепт.

Зіпсувався компот? Не біда!

Хто ж не любить випробувати взимку компот, старанно приготований в теплі деньки Хто ж не любить випробувати взимку компот, старанно приготований в теплі деньки ?! Але іноді напій далекий від ідеального смаку літа через те, що заграв. Герметизація банки дала тріщину, і повітря, проникнувши всередину судини, привів фрукти або ягоди до бродіння. Це відобразилося на смакових особливостях, і замість вашого ідеального вишневого компоту проявилася зайва терпкість, кислота. Тільки це жодною мірою не повинно вас засмучувати, адже несвідомо ви вже почали готувати вино з компоту. Так чому б не спробувати зробити його гідним ?!

Кожен рецепт пропонує використовувати звичні інгредієнти, а попередня обробка сусла набагато спрощує процес, адже основа вина - соковитий настій - вже готовий.

найпростіший рецепт

Цей найпростіший рецепт ідентичний для будь-якого плодово-ягідного компоту, наприклад вишневого, тому швидко беріться за справу. Варіюйте фортеця, змінюючи пропорції цукру. До речі, для приготування по такому способу відмінно підійде будь-яке варення - тоді до списку складових додасться вода, щоб зробити консистенцію підходящої для напою.

Складові:

  • компот - 3 л;
  • цукор - 2 склянки;
  • жменю родзинок.

Цікаво, що рис теж сприяє бродінню, як і родзинки. Отже, можна вибрати один з цих компонентів або ж використовувати їх одночасно.

  1. Перелити банку заграв компоту в ємність (каструлю), проціджуючи його за допомогою сита або марлі. Всипати родзинки; підігріти суміш на вогні приблизно до 30 °. Поки рідина тепла, додайте цукор. Помішуйте дерев'яною товкачем до повного розчинення.
  2. Помістіть брагу в скляну посудину, встановіть водяний затвор, щоб вино змогло добре побродити. Нехай собі стоїть в температурних умовах до 24 ° чотири тижні. Кожні сім днів намагайтеся перемішувати рідину. Якщо ж бродіння слабо проявляється, додайте більше родзинок.
  3. На етапі фільтрації перелийте вино в іншу посудину, використовуючи невеликий шланг або трубочку. Важливо не зачіпати дно, щоб осад не формувати знову.
  4. Закупорте пляшки, зберігайте їх в прохолоді, а через пару місяців пробуйте готовий напій з заграв компоту!

Цей рецепт подбав, щоб домашнє вино обзавелося кольором більш світлим і шляхетним, ніж був у компоту. При цьому аромат і смак більше не бентежать, а навпаки лише інтригують. Перед вживанням можна охолодити вино, тоді можна відчути присутність аромату свіжих ягід або плодів. Що ще сказати, ваша колекція помітно набрала обертів, обзавівшись хорошим вином за рахунок позбавлення від непотрібного заграв компоту.

Вино з абрикосового компоту

Щоб отримати вино, компот не обов'язково повинен зіпсуватися: банки, припасені від старих урожаїв, теж знайдуть собі застосування. Замість дріжджовий закваски можна зробити фруктову, в нашому прикладі будемо використовувати малину; також додамо мед, щоб вино з компоту мало більш приємний смак і колір.

У процесі приготування під час бродіння і на наступних етапах користуйтеся тільки дерев'яними або скляними девайсами (товкач, ємності, пляшки). Тільки вони здатні не зіпсувати натуральний смак напою, на відміну від пластмасового посуду, вплив якого потім можна відчути навіть за запахом.

пропорції

  • старий компот - 3 л;
  • цукор - 1 склянка;
  • малина - 100 г;
  • вода - 1 стакан;
  • мед - 1 ст. л.

Рецепт дріжджовий закваски ідентичний, тільки замість малини головний інгредієнт - родзинки, теж обов'язково немитий.

  1. Зробити закваску, змішавши 50 г цукру, теплу воду і малину, яку мити перед цим не потрібно. Покрийте марлею ємність з закваскою, на три доби залиште бродити.
  2. Змішати компот і закваску, засипати залишок цукру. Розмішавши рідина дерев'яним товкачем, встановити на ємність гідрозатвор. Далі, природно, залишивши бродити приблизно при кімнатній температурі на тиждень.
  3. По закінченню цього терміну вино потрібно відфільтрувати. Візьміть довгий тонкий шланг і, не зачіпаючи дна, перелийте напій в іншу посудину. Потім додайте мед, перемішайте і поставте в прохолодне місце на місяць-другий.
  4. Коли напій настоїться, розливайте в пляшки, щільно закупорьте їх і зберігайте в прохолодних умовах.

оцінюємо

Якщо подати цей напій охолодженим, то його смак складно відрізнити від смаку вина з свіжих плодів. А все тому, що компот, перезимував не один раз, додає міцності і витримки. Якщо зробити все правильно, то зовнішній вигляд напою теж неабияк порадує.

приємні висновки

Як же чарівно усвідомлювати, що творча думка і хороший рецепт здатні перетворити нібито непотрібні продукти в відмінний результат Як же чарівно усвідомлювати, що творча думка і хороший рецепт здатні перетворити нібито непотрібні продукти в відмінний результат. Трохи часу і інгредієнтів, дотримання алгоритму, чесне очікування - і ось ви вже в компанії хорошого вина, а в кращому випадку - ще й безлічі друзів. Пора руйнувати міф, що готувати в домашніх умовах - складний невдячний процес; відмінне вино з компоту чудове доказ. Тому що насправді ніщо так не радує людину, як власні досягнення в подоланні різних перешкод.

Зіпсувався компот?
Зіпсувався компот?
Хто ж не любить випробувати взимку компот, старанно приготований в теплі деньки ?
Так чому б не спробувати зробити його гідним ?