Полезные материалы

Петелькові шви

  1. Обметочний (петельний) шов
  2. Початок шва і закріплення нитки
  3. Заповнює обметочний шов
  4. Щільний петельний шов
  5. Замкнуте петельний шов
  6. Контралатеральний петельний шов
  7. Подвійний петельний шов

Петелькові шви -дуже різноманітна група швів, що включає багато різновидів. Використовується для заповнює вишивки, кріплення аплікацій, а також в якості декоративного оздоблення крайок. Ці шви можуть виконуватися як по прямій, так і по вигнутій лініях.

При виконанні будь-якого петельного шва завжди добре закріплюйте нитку, щоб не допустити розпускання. При вишиванні фрагментів візерунка вплітає кінець нитки з виворітного боку роботи, використовуючи метод А. При обробці краю тканини використовуйте метод Б.

Завжди виконуйте петельні шви зліва направо, виводячи голку через тканину на себе. щоб шов
виглядав акуратним, все стібки повинні бути однакової довжини. Для полегшення роботи ви можете стирається олівцем накреслити на тканини розмічальні лінії.

Обметочний (петельний) шов

відомий також як крайовий шов. Складається з рівномірно розташованих переплетених петель. При обробці краю нижня частина кожної петлі розташовується по кромці або зрізу тканини. Різнорівневий обметочний шов складено рівномірно розташованими чергуються довгими і короткими стібками. Обметочний шов «піраміда» складається з стібків різної довжини, які формують акуратну пірамідку.

Початок шва і закріплення нитки

метод А
Виведіть голку на лицьову сторону, залишивши короткий кінець. Зробіть кілька стібків, потім поверніть роботу виворітного стороною і вплетені вільний кінець за задні стінки стібків. В кінці роботи закріплюйте нитку так само.

1. Метод Б
Використовується для обробки крайки або аплікації. Вкол голку в верхній край лінії шва, залишивши кінець нитки з лицьового боку. Робочу нитку укладете поверх вільного кінця, готуючись до виконання наступного стібка.
2. Виконайте ряд стібків, потім виведіть нитку на виворітну сторону. Зробіть 2-3 дрібних стібка над останнім прямим стібком, захоплюючи голкою тільки задній план тканини.
Так само закріпіть нитку на початку ряду.

Заповнює обметочний шов

1. Виведіть голку на лицьову сторону на нижній лінії і уколів її в верхню лінію, трохи відступивши вправо. Виведіть голку точно під 1-м проколом, проклавши нитку під кінчиком голки.
2. Витягніть нитку через тканину, поверх робочої нитки. Обережно затягніть нитку, формуючи щільну петлю на нижній лінії.
3. Продовжуйте працювати таким чином, прокладаючи прямі стібки на однаковій відстані одна від одної і роблячи їх однакової висоти.

Обметочний шов, в якому стібки розташовуються близько один до одного, утворюючи більш щільну лінію, частіше називають щільним петельним швом. Але незалежно від назви петельні шви і їх всілякі варіації є одними з найпопулярніших швів в арсеналі вишивальниці.

Секрет виконання швів, представлених в цьому розділі - відповідність розміру стібків і товщини нитки. Дуже маленькі петельні стібки, виконані товстої вишивальної пряжею, можуть виглядати занадто об'ємними і нерівними; навпаки, дуже великі петельні стібки, виконані тонкої ниткою, зовні будуть схожі на павутину, а петлі не будуть тримати форму.

Існує дуже багато різновидів двох основних швів; деякі з них, наприклад закритий петельний шов, можуть бути виконані по складним вигнутих ліній, інші ж, включаючи і подвійний петельний шов, краще виглядають вишитими по прямій лінії.

Щільний петельний шов використовується для поверхневої вишивки і в якості головного шва в прорізний вишивці, наприклад у вишивці рішельє - різновиди прорізний вишивки, в якій відкриті ділянки перетинаються Бріден, вишитими петельним швом. Замкнуте петельний шов - дуже декоративний шов, який може використовуватися для красивої обробки крайок замість Обметочніе шва. Контралатеральний петельний шов може використовуватися виконаним одинарними рядами в якості бордюрів або множинними рядами для візерункового заповнення.

Подвійний петельний шов - дуже популярний шов для заповнення фрагментів візерунка і виконання широких бордюрів.

Щільний петельний шов

1. Розмітьте на тканини 2 паралельні лінії. Виведіть голку в лівому кутку нижньої лінії. Вкол голку на верхній лінії в точку навпроти і виведіть її на нижній лінії трохи правіше, проводячи нитку під кінчиком голки. Повторюйте протягом усього ряду, розташовуючи стібки близько один до одного
2. Для виконання акуратного і гладкого шва по вигнутій лінії виконуйте шов, як в 1 етапі, але подовжуючи стежки в центрі вигину і скорочуючи їх по краях вигину.

Замкнуте петельний шов

1. Розмітьте на тканини 2 паралельні лінії і почніть з лівого нижнього краю. Вкол голку на верхній лінії і виведіть її на нижній / роблячи стібок з нахилом вліво, як показано на малюнку, залишаючи нитку під кінчиком голки.
2. Обережно витягніть нитку. Вкол голку в верхню точку попереднього стібка і зробіть стібок з нахилом вправо, утворюючи трикутник.
3. Обережно витягніть нитку, завершуючи перший закритий петельний стібок і проводячи нитку під кінчиком голки. Повторюйте протягом усього ряду, розташовуючи стібки на однаковій відстані одна від одної.

Контралатеральний петельний шов

1. Розмітьте але тканини 2 паралельні лінії і почніть з лівого нижнього краю. Вкол голку в верхню лінію праворуч і виведіть її на нижній лінії, роблячи стібок з нахилом вліво, як показано на малюнку, проводячи нитку під кінчиком голки.
2. Вкол голку на верхній лінії, зліва від попереднього стібка. Виведіть голку на нижній лінії під верхньою точкою 1 -го стібка, проводячи нитку під голкою
3. Обережно витягніть нитку, завершуючи 1 -й хрестовий петельний стібок і проводячи нитку під кінчиком голки. Повторюйте протягом усього ряду, розташовуючи стібки на однаковій відстані одна від одної.

Подвійний петельний шов

1. Розмітьте на тканини 3 паралельні лінії; почніть шов в нижньому лівому кутку По нижній пінії виконайте ряд Обметочніе стібків на невеликій відстані один від одного і злегка виступаючих над центральною лінією.
2. Розгорніть тканину на 180 °. Виконайте під першим рядом 2-й ряд ідентичних Обметочніе стібків, розташовуючи стібки в проміжках між стібками 1 -го ряду.

Джерело: "Повна ілюстрована енциклопедія вишивки"