Полезные материалы

Чим замінити шампунь. 12 народних рецептів - Картина Світу

Наскільки корисно для волосся майже щоденне миття голови шампунем? Чому красуні 30-х-40-х років минулого століття демонстрували розкішне волосся, хоча тоді шампунів в сучасному розумінні практично не було?

Можливо, багато хто пригадає (а кому-то розкажуть мами і бабусі), що ще в 50-ті роки минулого століття було прийнято мити голову раз в два тижні. А миття волосся щотижня деякі вважали занадто частим. Я пам'ятаю, коли ходила в школу, то у нас в родині неділя була банним днем, і ми мили голову теж раз в тиждень.

Майже у всіх шампунях зараз присутні пропілен гліколь і лаурил сульфат натрію - два найбільш шкідливих хімікату. Доведено, що вони сушать шкіру, негативно впливають на печінку, шкодять очам, а також погіршують пам'ять. Одного разу я вирішила купити дитячий «м'який» шампунь - думала, там менше шкідливих речовин. І помилилася - лаурил сульфат натрію в складі стояв на першому місці. Так що будьте обережні.

Остаточно переконали мене спробувати «життя без шампунів» фото 30-х 40-х років минулого століття. Красуні тих років демонструють розкішне волосся, при цьому варто враховувати, що шампунів в сучасному розумінні цього продукту тоді взагалі не було! Особливо в Росії. Взагалі, до 1930-х років жінки не користувалися шампунем. Було прийнято мити волосся милом раз в два тижні, а ще раніше, на початку століття і зовсім мили волосся раз на місяць. Але фото тих років ніяк не свідчать про те, що волосся жінок того часу якось потребували більш частого миття. Так навіщо нам зараз мити волосся щодня, якщо волосся тих жінок виглядають густим і блискучим без всяких додаткових стайлінгу?

Так навіщо нам зараз мити волосся щодня, якщо волосся тих жінок виглядають густим і блискучим без всяких додаткових стайлінгу

Щоденне миття позбавляє волосся натуральних олій, які забезпечують блиск і захист, агресивні хімікати, які входять до складу шампунів, стоншується волосся і сушать шкіру голови. Така проблема як лупа частково також наслідок частого застосування шампунів, запитаєте знову ж у своїх бабусь - про лупи в минулому столітті і не чули. Чим частіше ми моєму волосся шампунем, тим більше втрачаємо натурального шкірного сала, і ми змушені його з новою силою виробляти, заповнюючи втрати. Саме тому волосся сучасних жінок стають жирними вже протягом 24 годин після миття. Коло замикається: більше сала - частіше мити, а частіше миття - більше сала. Крім того, з віком вироблення сала кілька сповільнюється, і жінки за 40 отримують грандіозну проблему сухості, яка посилюється щоденним миттям голови.

Яке рішення? Так, постає питання - яке ж рішення? Чи не мити голову начебто не гігієнічно. Забруднення середовища зараз сильніше, ніж раніше, і відмовитися від миючих засобів тим більше не вийде. Я спробувала ось що - відмова від покупних пінних шампунів, використання натуральних рецептів і як можна рідше. А тепер відзвітуюся про те, що у мене вийшло.

Які домашні рецепти замінять покупні шампуні? Отже, якщо відмовлятися від шампунів, то треба їх чимось замінити. Я користувалася всього одним рецептом, але їх набагато більше. Тому коротко запропоную вам на вибір кілька доступних рецептів:

Тому коротко запропоную вам на вибір кілька доступних рецептів:

1. Сода. Можна брати стільки соди, скільки вміщується на долоні, додавати води і цією кашкою мити коріння волосся. Можна приготувати суміш тривалої дії. Для цього в пляшку насипте півсклянки харчової соди і додайте 4 чашки теплої води. Добре збовтайте і тримайте у ванній. Один з популярних рецептів миття волосся содою наступний: описаним вище складом масажуйте шкіру голови, змивайте теплою водою, а полоскайте натуральним оцтом. Це так званий циганський метод. Оцту потрібно - чверть склянки, якщо у вас коротке волосся, і півсклянки, якщо у вас довге волосся. До такого миття волосся звикають не відразу, але приблизно тижні через три-чотири волосся адаптуються, і мити голову ви будете не частіше разу на тиждень. (З содою і оцтом також будьте обережні - можна пересушити волосся).

2. Мило. Купуйте рідке мило в магазині органічної косметики, в аптеці або у тих, хто робить home-made мило. Змішайте в рівних частинах це мило з водою, але краще замість води використовувати різні трав'яні чаї, вони додадуть відмінний запах. Додайте дві чайні ложки олії чайного дерева, воно допомагає позбутися від лупи і навіть від вошей. Склад готовий.

3. Алое Віра. Дуже просто - делікатно вмасируйте сік алое вера в шкіру голови. Цей спосіб хороший ще й тим, що позбавляє від лупи, запобігає випаданню волосся, збільшує приплив крові, нормалізує рівень рН.

4. Календула. У банку покладіть сушені квіти календули (можна заготовити самим, а можна купити в аптеці), залийте оливковою олією, щоб воно покривало квітки. Щільно закрийте і зберігайте в темному місці 2 тижні, щодня струшуючи. Після цього процідіть масло, додайте вітамін Е (натуральний консервант) і користуйтеся як звичайним шампунем. Про користь оливкової олії знають багато, а ось календула до цього додає протизапальні, протигрибкові та антисептичні властивості.

5. Кокосове масло. Відмінний запах і догляд вашому волоссю забезпечені. Змішайте кокосове масло з трав'яним чаєм, вмасируйте в шкіру голови і добре прополощіть, волосся буде блискучими і шовковистим.

6. Майже шампунь. 1-2 ст. л. базиліка, кропиви або кульбаби, склянку чистої води, 60 мл туалетного або краще рідкого мила (тільки перевіряйте його на наявність шкідливих речовин), від 15 до 60 крапель якого-небудь ефірного масла, відповідного вам, наприклад, кедра, 1 ч. л. якогось рослинного масла (соняшникової, кедрового). Зробити відвар або настій трави і додати туди всі інші інгредієнти, добре перемішати. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Якщо волосся у вас жирне, кількість масла можна скоротити, якщо сухі - збільшити. Цей шампунь можна зберігати в холодильнику протягом тижня. Якщо в момент приготування до складу додати одну чайну ложку горілки, то термін зберігання збільшується до 3-4 тижнів.

7. Гірчичний шампунь-маска без мила. Взяти 1 ст. ложку гірчичного порошку, розвести до консистенції сметани кефіром, додати 1 жовток, 1 ч. ложку меду, 1 ч. ложку рослинної олії, Цю суміш нанести на брудні волосся, по всій довжині і на шкіру, помасажувати, укрити поліетиленом і зверху вовняною шапкою. Тримати суміш, поки можна терпіти, краще хвилин 15-20. Потім змити водою. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Ефект: стимуляція волосяних цибулин, приплив крові до шкіри голови, додаткове харчування. Або такий варіант для жирного волосся: 1 столову ложку гірчиці розвести в 2 л теплої води. Вимити голову, обполоснути найкраще настоєм трав: мати-й-мачухи, кропиви, звіробою, подорожника. Взяти 4 столові ложки суміші, залити 2 л окропу, дати настоятися 30 хвилин, процідити.

8. «Хлібний» без мила. Візьміть 4-6 шматків чорного хліба (в залежності від довжини волосся), покладіть стопкою в ємність, залийте окропом і залиште на ніч. Вранці у вас вийде хлібна кашка, їй і мийте голову. Ополіскувач: вода, подкисленная оцтом, відвари трав. Ефект: чисті, блискуче волосся. Або схожий рецепт для жирного волосся: 150 г житнього хліба залити окропом. Кашкою «намилити» голову, тримати 5-10 хвилин. Потім ретельно промити волосся водою. Для перекази красивого блиску потрібно мити настоєм березового листя.

9. Шампунь для волосся середньої довжини. 1 жовток і півсклянки кефіру. Якщо волосся довге або сильно забруднені, то кількість жовтка і кефіру можна збільшити. Втерти суміш у волосся, промити і потім обполоснути лужною водою (на 3 літри води пів-чайної ложки соди). Можна також обполіскувати волосся трав'яними відварами або додати пів-чайної ложки якогось рослинного масла. Цей рецепт підходить не для будь-якого волосся. Його можна використовувати як маску для волосся перед звичайним миттям голови.

10. Миття волосся кислим молоком. Старовинним народним засобом для миття волосся є кисле молоко. З давніх часів багато народностей Середньої Азії використовували для цієї мети молочнокислі продукти. І зараз миють голову кислим молоком, кефіром, сироваткою. Молочнокислі продукти створюють жирову плівку, яка захищає волосся від пошкодження лужним розчином, що утворюється при розчиненні мила у воді. Потрібно взяти, скажімо, кисле молоко, рясно змочити нею голову, покрити поліетиленовою косинкою, а зверху - махровим рушником. Через 25-30 хвилин промити волосся в піні пережіренності туалетного мила, типу «Дитяче», ретельно прополоскати просто теплою водою, а потім - підкисленою (1 столова ложка оцту на 2 л води).

11. Миття голови відваром мильнянки лікарської. Дві упаковки мильнянки (200 г) залити двома літрами води і кип'ятити півгодини. У цьому відварі мити голову без мила і шампуню, полоскати звичайною водою, а ще краще - настоєм ромашки, якщо волосся світле, і відваром дубової кори - якщо темні.

12. Миття волосся пижма. 1 столову ложку пижма залити 2 склянками окропу, залишити на 2 години. Процідженим настоєм мити волосся без мила протягом місяця. Цей засіб використовується для усунення лупи.

Рецептів можна наводити ще безліч. Головне, що потрібно запам'ятати при використанні натуральних шампунів, це те, що ефект проявляється не відразу, і те, що необхідно обполіскувати волосся настоями трав або пом'якшувати жорстку водопровідну воду яблучним оцтом.

Особистий досвід:

А тепер розповім про своє життя без шампуню. Експеримент почався так: три рази в тиждень я мила волосся сумішшю соди і води (1 ст. Ложка на 1 чашку води, збільшувати концентрацію соди не бажано). М'яко масажувала сумішшю шкіру голови. Волосся по довжині не чіпала. А після все волосся від коренів до кінчиків промивала розведеним яблучним оцтом (2 ст. Ложки оцту на 1-2 склянки води).

Перший тиждень: «Жахливо, але буду триматися!»

Спочатку, як і попереджають багато б'юті-блогерша, волосся пристосовувалися. І виділяли навіть, здається, більше сала, ніж зазвичай. Тобто, десь зо два тижні волосся були реально більш жирними. Але проблема вирішувалася кінським хвостиком, а також шапками і хусточками.

Другий тиждень: «Уже краще, але поки все ще багато жирності»

Боялася, що буде неприємний запах від волосся. Але, схоже, це не більше ніж оману, по крайней мере, я запаху ніякого не відчувала. Та й звідки він буде, я ж волосся полоскала, мила, розчісувала чистої гребінцем.

Третій тиждень: «Клас! Волосся не такі легкі, але зате вже значно товщі і не вимагають щоденного миття »

Скажу чесно, найскладніше - перші дні. Дуже хотілося взяти запашний і пінний шампунь, але я протрималася, а після стало легше і краще, десь на 9-ий день. Іноді я мила їх раз в 3-4 дня содою, іноді просто полоскала водою, кілька разів кондиціонером з водою, іноді до складу соди додавала кілька крапель олії чайного дерева або оливкової олії.

Четвертий тиждень: «Те, що потрібно! Тепер є блиск, здоровий вигляд, на дотик - чистий шовк! »

Перші зміни я помітила через три тижні такого утримання від шампуню. Волосся стали дуже приємні на дотик. Такі важкі, рівні. Ще волосся стали помітно товщі. Швидше за все, це результат роботи натуральних олій, які тепер залишаються на волоссі, а не змиваються при митті. Звичайно, ніякої сухості і ніякого статичної електрики і посічених кінчиків, і це очевидний плюс. До цього на волоссі була невелика хвиля, зараз вони явно обтяжать, і хвилястості немає, тому, напевно, метод можна рекомендувати тим, хто хоче заспокоїти свої неслухняні кучеряве волосся.

Як тільки користуюся феном, то волосся стає помітно гірше, тому зараз практикую виключно природну сушку при кімнатній температурі. Можливо, невеликий мінус в тому, що волосся стали кілька темніше, це факт, але це все також можна віднести до результатів роботи натуральних олій.

Два місяці без покупного шампуню: «Ніколи б не подумала, що буде так здорово. Шкіра голови дихає і відпочиває, саме волосся як у дитини - м'які і блискучі »

До «новим» волоссю потрібно звикнути. Вони тепер дещо інші. Тобто шовковисте, важкі, блискучі, трохи жірновато на дотик, зовсім не ті відчуття як після використання щоденних шампунів. Але мені подобається, я як шкірою відчуваю, що краса стала натуральної, живий.

Чи повернуся я до покупному шампуню? Не знаю, якщо тільки в дуже рідкісних випадках. Подорожувати я зараз можу тиждень без миття волосся спокійно. Один раз, зізнаюся вам, використовувала шампунь, дуже вже захотілося запаху квітів. Але тут же зрозуміла, як помилилася, тому що моментально згадала всі неприємні відчуття: сухість шкіри, свербіж невеликий, лупа якась .... Ні, поки тільки природні компоненти радують мене і моє волосся. Я готова жити без покупних розрекламованих шампунів і навіть, можливо, без кондиціонерів. І можу порадити вам наслідувати мій приклад. Якщо боїтеся перших «жирних» тижнів - спробуйте життя без шампуню у відпустці, на дачі, це того варте!

джерело:
http://www.perunica.ru/zdrava/8361-naturalnye-shampuni-lichnyy-opyt-ispolzovaniya.html
http://www.kramola.info/vesti/protivostojanie/prowaj-shampun

Наскільки корисно для волосся майже щоденне миття голови шампунем?
Чому красуні 30-х-40-х років минулого століття демонстрували розкішне волосся, хоча тоді шампунів в сучасному розумінні практично не було?
Так навіщо нам зараз мити волосся щодня, якщо волосся тих жінок виглядають густим і блискучим без всяких додаткових стайлінгу?
Яке рішення?
Так, постає питання - яке ж рішення?
Які домашні рецепти замінять покупні шампуні?
Чи повернуся я до покупному шампуню?