Полезные материалы

Як захистити дитину від укусів комарів і кліщів. вибираємо репеленти

  1. ДЕТА
  2. Ікарідін
  3. перметрин
  4. Ефірні масла
  5. Загальні правила нанесення репелентів

Найефективніший спосіб захисту - хімічні репеленти, препарати на основі деяких з'єднань, здатних відлякувати або вбивати комах. Але будьте обережні, використовуючи їх для захисту дітей. Найефективніший спосіб захисту - хімічні репеленти, препарати на основі деяких з'єднань, здатних відлякувати або вбивати комах

Burda Media

ДЕТА

Хімічна речовина діетілтолуамід (ДЕТА) входить до складу більшості репелентів, використовуються такі препарати у всьому світі, а розробили їх американські фармацевти в 1946 році для захисту солдатів в регіонах з субтропічним кліматом і великою кількістю комах. Для всіх бажаючих подібні кошти надійшли в продаж вперше в 60-і роки. За ці роки була доведена ефективність і відносна безпека препаратів на основі ДЕТА при правильному використанні.

Основний принцип дії таких репелентів - вони не вбивають комах, а відлякують їх, не дозволяючи вкусити жертву. Причому, комарі можуть літати поблизу, але на оброблені ділянки тіла не опускатися. ДЕТА допомагає на деякий час захистити дитини від комарів , Мошок, ефективний проти кліщів.

Репеленти на основі ДЕТА випускають у вигляді кремів, гелів, аерозолів, які можна наносити як безпосередньо на шкіру, так і на одяг. Розрізняють препарати за процентним вмістом ДЕТА - мінімальна кількість діючої речовини 10%, захищає від комах до 2 годин, але марно проти кліщів. Для дітей краще використовувати репелент у вигляді крему або лосьйону, зміст ДЕТА не повинно перевищувати 30%, багаторазове нанесення речовини не посилює його ефективність.

Якщо ви вирішили захистити малюка від укусів препаратом на основі ДЕТА, суворо дотримуйтеся інструкції, категорично неприпустиме попадання речовини в дитячий ротик, очі і на слизові оболонки. Можлива місцева алергічна реакція на репелент, в цьому випадку варто його замінити іншим або наносити тільки на одяг.

Burda Media

Ікарідін

Репеленти на основі ікарідіна (пікарідіна) були розроблені і запропоновані для споживача зовсім недавно - на початку 2000-х розробку проводила відома німецька кампанія Bayer. Препарати на основі ікарідіна вважаються не менш ефективними, ніж традиційні ДЕТА, вони так само відлякують комах, допомагають від укусів кліщів. Дослідження вчених показали, що ікарідін менш токсичний, ніж ДЕТА, не викликає алергії і роздратування. Практика використання таких репелентів ще недостатня, але чому б не спробувати, бажано спочатку на собі?

перметрин

Препарати на основі перметрина неефективні проти комарів і мошок, але вони вбивають кліщів (а так само бліх, вошей та інших членистоногих паразитів). Репеленти з перметріном наносять виключно на одяг, виключаючи його контакт з шкірою. На тканини речовина може зберігати свої захисні властивості до двох тижнів, якщо одяг не стирати, а також продовжує працювати після 1-2 прань.

На тканини речовина може зберігати свої захисні властивості до двох тижнів, якщо одяг не стирати, а також продовжує працювати після 1-2 прань

Fotolia

Ефірні масла

Реппелени на основі ефірних масел (евкаліпт, лимонник, кедр та ін.) Практично безпечні для дитини, але звичайно, неприпустиме попадання в рот і очі. Вважається, що ці речовини допомагають відлякувати комарів та мошок не гірше ніж 10% ДЕТА, однак проти укусів кліщів вони не ефективні. Не рекомендується також поєднувати різні види репелентів, правда цілком допустимо нанести на одяг наприклад ДЕТА або Перметрин, а відкриті ділянки тіла малюка захистити більш натуральними препаратами.

Загальні правила нанесення репелентів

  • Завжди уважно вивчайте інструкцію і дійте строго відповідно до неї, особливо використовуючи препарати для захисту дитини
  • Не використовуйте репеленти в формі аерозолів для дітей. Якщо все ж зважитеся, робіть це не в приміщенні, а на вулиці, відійдіть подалі від малюка і розпорошите речовина собі на рук, а вже потім наносите на шкіру дитини.
  • Не наносіть хімічні репеленти на шкіру малюків віком до 3 місяців.
  • Репеленти на основі ДЕТА знижують ефективність сонцезахисного крему при контакті з ним.
  • Захисні креми наносите тільки на відкриті ділянки тіла, під одягом це сенсу не має.
  • Не наносіть речовина на кисті рук маленької дитини, оскільки він може їх облизати, обходьте ранки і місця, де шкіра збуджена.
  • Не забувайте змити речовина, коли опинитеся вдома, не залишайте його на дитячій шкірі довше декількох годин.

Джерело: YouTube, автор TUT.BY

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Практика використання таких репелентів ще недостатня, але чому б не спробувати, бажано спочатку на собі?