Полезные материалы

Техніка лову карася на поплавкову вудку і правильна оснащення

  1. Вибір вудилища під різні умови лову
  2. вибір котушки
  3. Як оснастити поплавкову вудку для лову карася
  4. Поплавок на карася
  5. волосінь
  6. гачки
  7. Як правильно огрузіть снасть
  8. прикормка
  9. Наживки і насадки
  10. Рослинна насадка і наживка
  11. Тваринна насадка і наживка
  12. Коли ловиться карась
  13. Пошук місця лову
  14. техніка лову

Ловля карася на поплавкову вудку є класикою рибальського мистецтва, науку якої осягав кожен поважаючий себе риболов. З цього виду риболовлі починається захоплення риболовлею, триваюче протягом усього життя, трансформуючись на інші види риб, снасті і способи лову. Незважаючи на популярність і повсюдну поширеність, ловити карася на вудку не так просто і успішно, як здається на перший погляд. Ця риба досить хитра і примхлива.

Ця риба досить хитра і примхлива

У більшості випадків непідготовленість до лову обертається невдачею і подвійно прикро спостерігати за сусіднім рибалкою, витягувати після кожного закидання свій трофей, самому залишаючись навіть без малого натяку на клювання. Отже, є вони, ці секрети риболовлі на карася, про які ми поговоримо і постараємося відкрити деякі з них в матеріалі статті.

Вибір вудилища під різні умови лову

Поплавочная снасть на карася може бути сформована на основі різних типів вудилищ. болонські , Махові і штекерні типи вудок - самі придатні варіанти під оснащення для упіймання карася на поплавкову вудилище. Основними критеріями при виборі снасті будуть характеристики водойми. Параметри критеріїв полягають в інтенсивності заростання водоростями донного підстави, відстані перспективних місць від точки закидання і умови розміщення на береговій лінії, що впливають на зручність подачі оснастки.

Вудка на карася в маховому варіанті - найбільш прийнятний варіант, який в більшості випадків закриє вимоги лову і за відстанню від берега і по надійності оснащення, виходячи з розмірів риби. Для лову підбирають середні по масі і тестів вудки в телескопічному і штекерному виконанні, довжиною від чотирьох до шести метрів. Таке вудилище дозволить ловити в прибережній зоні, в 5-10 метрах від берега. При цьому берег водойми повинен бути без дерев і інших перешкод, що заважають ввезенню.

При цьому берег водойми повинен бути без дерев і інших перешкод, що заважають ввезенню

Застосування болонської снасті, схожою за характеристиками з маховою вудкою, обумовлюють дальністю дистанції лову. При вимогах до забросам понад 10-12 метрів, ефективність болонки при лові карася незаперечна. Важливою умовою є відсутність по березі високої рослинності, що перешкоджає розмаху при подачах оснащення в місця лову, а також розташування перспективної точки поза зоною підводних заростей. В іншому випадку часті зачепи і зриви приманок не дозволять здійснювати комфортний і повноцінний лов карася.

При здійсненні лову з берегів, порослих дрібними чагарниками і деревами, правильно ловити карася на поплавок дозволить використання штекерного вудилища. Однією з переваг використання штекера є висока точність подачі приманки. Закормленное невелике чисте вікно в густій ​​рослинності, на відстані до дванадцяти метрів, ставати цілком доступним місцем полювання. Застосовуючи штекер, рибалка повинен переконатися в можливостях безперешкодного відкоту обраної снасті на карася за спину. Адже лов на схилах дамб і канав даними знаряддям може бути істотно обмежений. Виходячи з необхідних відстаней подачі оснасток, застосовують легкі і середні по масам штекера завдовжки від дев'яти до дванадцяти метрів.

Вудка для лову карася на поплавок, підібрана по цих рекомендацій, істотно поліпшить точність закидів і дозволить збалансувати підгодовування риби, з ловом в вузькому і обмеженому жорсткими розмірами кормового столу місці лову.

вибір котушки

Оснащення поплавцевою вудилища на карася може бути з комфортом доповнена котушкою для змотування і зберігання волосіні, що в деяких випадках більш зручно, ніж ординарне мотовило. Якщо з приводу оснащення болонської снасті питань по вибору котушки не виникає, а підбирають безінерційний полегшений варіант , То при оснащенні махового вудилища рибалка вправі використовувати котушку як інерційного, так і безінерційного типу.

Важливо! Оснащення поплавцевою вудки на карася в її маховому вигляді обумовлена ​​лише потребою зберігання невеликого запасу волосіні і ніяк не впливає на технічні нюанси закидання і виведення риби.

Отже, цей аксесуар снасті повинен відрізнятися миниатюрностью, малою вагою, простотою у використанні і бюджетної вартістю. котушка інерційна в більшій мірі відповідає цим критеріям, і рекомендації по її застосуванню більш аргументовані, та й вона при такому лові практичніше безинерционку. Безінерційна котушка для болонки підбирається з невеликою місткістю шпулі і без додаткових функцій, так як всі ці складові значно збільшують масу вироби і ускладнюють балансування всієї снасті. Навіть застосування безинерционку з малим тяговим зусиллям дозволяє з успіхом проводити ловлю крупного карася на вудку з поплавком.

Як оснастити поплавкову вудку для лову карася

Оснастити вудку для лову карасика під силу навіть новачкові. Всі аксесуари, застосовні для маніпуляцій під монтаж поплавковою вудки, є основним товаром кожного рибальського магазину. Далі, за текстом статті, ми охарактеризуємо кожну складову оснащення для більш раціонального і ефективного їх практичного застосування.

Поплавок на карася

Поплавок на карася

Кращі поплавці на карася у вигляді стрижня або гусячого пера з масами від одного до чотирьох грам. Маса служить для управління факторами вітрових складових, а форма обумовлена ​​найбільшою чутливістю до найдрібніших Карасьовим клювання. Хороший поплавець для лову карася відрізняється відносною легкістю при значній довжині, яка доходить до тридцяти сантиметрів. Сукупність цих параметрів робить виріб стійким до зовнішніх чинників впливу, хвилі і вітрі, але дозволяє тонко відгукуватися на контакт риби з насадкою.

Форми поплавців без основного тіла у вигляді потовщень і бобишек не насторожувати карасів при пробі і смакуванні наживок, ніж сприяють найкращих результатів реалізації клювань. Сигнальну частину поплавка або його антену забарвлюють в яскраві, помітні і контрастні кольори. Занурену в воду кільову основу фарбують в чорний, малопомітний в воді колір. Дві точки кріплення - цілком достатня кількість для забезпечення надійності і чутливості сигналізатора.

Відмінним наочним прикладом саморобних поплавців для лову карася є використання обробленого і забарвленого натурального гусячого пера.

волосінь

В якості основи монтажу оснащень застосовують мононити з низьким коефіцієнтом пам'яті і параметрами, що дозволяють волосіні занурюватися в товщу води. Бажано підбирати волосіні в колір води водоймища, на якому проводиться ловля риби. Карась не відрізняється позамежними масами. Півторакілограмових екземпляр вважається досить великим трофеєм. Виходячи з цього, діаметри лісок від 0,18 і до 0,25 мм - цілком розумний діапазон, що забезпечує надійність і зручність лову. Розтяжність волосіні позитивно впливає на якості виведення риби, ефективно компенсуючи нечисленні ривковие навантаження трофея. Збільшення діаметра волосіні виправдано лише у випадках використання поплавковою вудки з годівницею, коли вага оснащення значно підвищується виходячи з методу лову.

Читайте докладніше про правильне виборі волосіні на карася в різних умовах лову.

гачки

гачки

Ловля карася на поплавкову вудку вимагає вибіркового підходу до підбору гачка, виходячи з застосування наживки. Загальним критерієм побору є середній розмір аксесуара - 12-16 номер. Карасик завжди насторожений і полохливий. Зайва грубість гачка на тлі застосовуваної насадки може відлякати його від місця лову. Також риба розбірлива до сприйняття кольорів і сторониться контрасту насадки і гака. Тому виходячи з кольору наживки, а особливо це стосується рослинних насад, гачки на карася підбирають суто наближеними до кольору приманки. Подаючи улюблене блюдо карасів - гнойових черв'яків, використовують гачки з довгою цівкою, що дозволяє насадці виглядати більш природно. Лов ж на личинку мотиля або опариша здійснюється на гачки з мінімальною довгою цівки. Це ж відноситься до лову на рослинні приманки у вигляді кукурудзи і вареного перлового зерна.

Як правильно огрузіть снасть

Як вантажив застосовують свинцеві дробинки, набираючи необхідну масу кількома елементами. Залежно від активності риби існують нюанси розташування огрузки поплавців на карася.

Важливо! При активній рибі вантажі зміщують до нижньої частини поплавця. При слабкому клюванні оснащення роблять більш тонким, пересуваючи найдрібнішу дробинку до гачка.

Ця маніпуляція дає можливість передавати поплавця найменші дотики риби до наживки і на передумовах до заковтування насади здійснювати рибалкою підсічку. Розташування огрузки у вигляді гірлянди перешкоджає сплутування оснастки при закиданні і дозволяє більш точно розташовувати поплавок в товщі води, забезпечуючи чітку візуальну передачу клювання.

прикормка

Важливою складовою проведення успішної Карасьов сесії є використання прикорму. Особливо важлива ця операція при бажанні рибалки зловити крупного карася. Тільки на спокушає запахами пріваду підходить обережна доросла риба. Ловля карася на поплавок не вимагає великих обсягів прикормки, чим відрізняється в зворотну сторону від фідерної ловлі і лову на течії. Для одноденної риболовлі знадобитися не більше двох кілограм закормочной суміші. Подають прикорм дрібними порціями, скачати щільними кульками, при згасанні клювання зі скрупульозною точністю і строго в одну і ту ж точку.

Підгодовувальні суміші краще готувати самостійно на засадах з риб'ячого комбікорми, до якого додають додаткові елементи і атрактанти. В якості додаткових елементів виступають панірувальні сухарі, білий хліб, варені терті каші і запарені зерна злаків. З тварин складових в прикорм додають живого і консервованого опариша, мотиля і різаного земляного черв'яка. Атрактанти можна застосовувати як з покупних есенцій, так і з натуральних продуктів.

Атрактанти можна застосовувати як з покупних есенцій, так і з натуральних продуктів

Читайте докладніше як готувати кашу для риболовлі на карася .

Карасі, по більшій мірі, ласуни і збираються на аромати солодких смаків. Люблять срібні товстуни запах полуниці, ванілі, анісу, меду і меляси. Одним з несподіваних смаків карася є часниковий запах. Особливо сильно його вабить цей різкий аромат з ранньої весни. Таким чином, в суміш підгодовування тиснуть часникові головки, а також наполягають в соку цього овоча хробака, насаджують на гачок. З неординарних переваг карасика можна виділити і запах гасу. Пара крапель цієї вуглеводневої елемента в грудці підгодовування може викликати справжню феєрію клювань, ніж потрібно користуватися рибалці при визначеннях переваг сьогоднішнього смаку риби.

Наживки і насадки

Карась - всеїдна риба і при його лові можна успішно використовувати як тварини, так і рослинні насадки, а також застосовувати їх комбінації. Риболовля на карася влітку краще на рослинні варіанти насад. Ловля добірного карася навесні на поплавкову вудку і протягом всієї осені успішніше на наживки суто тваринного походження. Розглянемо переліки найбільш привабливих в дієтичному плані варіантів привад.

Рослинна насадка і наживка

З рослинної їжі карасики воліють злакові зерна, які готують відварюванням і розпарюванням, а також застосовують в натуральному вигляді, коли зерно ще недозріле, так зване молочне стан. Овес, пшениця, ячмінь і жито придатні для насадок в рівній мірі. розпарений горох , Варена перлова крупа і солодка консервована кукурудза також не залишаться без уваги цього ненажери. М'якушки білого хліба, борошняне тісто зі злакових і манної крупи, так званий мікст з тіста, мастирка - в пріоритетах і насадок і принад. Бойл малих і середніх розмірів в різних виконаннях останнім часом все більше завойовують любов карасятніков і застосовуються для лову все ширше.

Тваринна насадка і наживка

Тваринна насадка і наживка

Класична наживка тваринного походження - пахучий гнойовий черв'як. Але незважаючи на цей стереотип, риба буде ловитися з однаковим успіхом і на земляних, дощових і болотних черв'яків, а також на кожушка й листяного хробака-матросика. Люблять карасики та великого опариша в різних його колірних формах. Ну а від червоних личинок мотиля риба відмовляється дуже рідко. Тварини насадки застосовують в якості основи для бутербродів, додаючи на гачок зерна кукурудзи або злаку. Цей трюк допомагає рибалці швидше визначитися з перевагами риби в момент риболовлі і, перейшовши на основну насадку, отримувати більший улов.

Коли ловиться карась

Якщо розглядати річний цикл лову фарбуючи, то найбільш прийнятним часом є літо і рання осінь. Карась восени на поплавок бере впевнено і жадібно, готуючись до довгої зимівлі. З похолоданням води клювання спадає і до першого льодку сходить нанівець. Весняний період, по холодній воді, менш підходить під інтенсивний спосіб лову, клювання в цей час відбуваються лише в теплі тихі дні на мілководді і весняний карасик - швидше прилов, ніж основний об'єкт полювання. Час з середини травня і по середину червня відноситься до нерестового періоду риби і клювання карасів в цей час не стабільний.

Варто відзначити, що затримання карася трапляються і при підлідної ловлі на мормишку, але це швидше виняток, ніж правило. Добовий клювання нестабільний. Ранній ранок і вечірня зоря - пік харчування, днем ​​клювання можуть бути відсутні взагалі. Вплив погоди також сильно змінює клювання. Різкі перепади тиску і зміна напрямку вітру радикально змінюють харчування риби. Дощі провокують сплеск клювання, посуха, навпаки, знижує його інтенсивність.

Пошук місця лову

Карась мешкає в неглибоких, зарослих водною рослинністю, ставках зі стоячою або повільної проточною водою і мулистим дном. Глибина таких водойм рідко перевищує два метри. На річках карасі живуть в старицях і неглибоких затонах, де зовсім слабкий струм води. На озерах ця риба віддає перевагу зарослевие банки і прибережні смуги зарослих плес.

Важливо! Вибираючи місце лову, орієнтуються на природні вікна в рослинності з більш чистим дном або ж завчасно готують такі місця штучним способом, очищаючи п'ятак акваторії від рослинності за допомогою граблів.

Карасі люблять виходити харчуватися на світлі галявини, тим більше якщо вони заздалегідь заряджені рибалкою привадою. Поплавок на карася в цих прогалинах - найбільш ефективний засіб лову. На штучних ставках карась тримається на дні, біля стіни прибережної рослинності або у виїмці донної аномалії. Наявність перепадів глибин на водоймі може вимагати лову на значних дистанціях від берега, саме на кордонах таких місць Болонська снасть і буде в пріоритеті.

техніка лову

техніка лову

Ловля вранці карася на поплавкову вудку починається з інтенсивного закорму. Щільний закорм створює пляму, на якому збирається риба різного розміру. Менша рибка наїдається першої і відходить від точки прикорму. Їй на зміну підходять екземпляри побільше. Оснащена насадкою снасть подається в точку лову, і рибалка чекає клювання. Клювання карася обережні. Він довго смакує корм перед всмоктуванням, граючи з поплавком. Сигналом підсічки є інтенсивні руху сигналізатора, що виражаються в повному зануренні поплавця під воду або його рівному русі в сторону, в середовищі рибалки такий момент називається повело. Підсікання відбувається в протихід руху поплавця. У цей момент наживка з гачком знаходиться в роті карася, і при потяжке відбувається його жорстка зарубка.

Виведення спокійне, карась рідко сильно опирається. В основному він лягає на бік і слід до берега плазом. Біля берега великі екземпляри беруть в сачок. У спекотні літні дні можлива ловля срібного карася вночі, особливо вона успішна при повному місяці.