Полезные материалы

Кашпо для квітів своїми руками

  1. Розміщення вироби
  2. Створення своїми руками
  3. Дерев'яне кашпо своїми руками
  4. Матеріали і інструменти
  5. процес створення
  6. Кашпо для квітів з пластикових пляшок (відео)
  7. Кашпо з грамплатівки
  8. Оригінальна кашпо з мішковини
  9. Кашпо для квітів своїми руками (відео)

Кашпо дозволяє не тільки оптимізувати і розвантажити вільний простір за допомогою підвішування квітів, але і значно урізноманітнити інтер'єр Кашпо дозволяє не тільки оптимізувати і розвантажити вільний простір за допомогою підвішування квітів, але і значно урізноманітнити інтер'єр. Оригінальне і красиве виріб можна створити і власними руками з підручних матеріалів.

Можна навіть не перевіряти статистику, щоб зрозуміти значення домашніх рослин в житті кожної людини. Практично 50-70% господинь активно займаються вирощуванням квітів будинку і на дачних ділянках. Люди приділяють квітам увагу, вкладають гроші в саджанці, насіння, добрива, місця установки квіткових горщиків, і все тільки заради того, щоб навести красу на власній території і зняти з себе моральний тягар за допомогою залучення до краси живої природи. Але часом даного заняття перешкоджають звичайна нестача вільного місця в квартирі, приватному будинку або на присадибній ділянці - і розміщення рослин стає неможливим. Ми вирішили допомогти з вирішенням подібного питання шляхом збору з Мережі рад та матеріалів щодо оптимізації вільного простору, а саме розміщення кольорів в кашпо, що значно полегшить завдання пошуків місця розташування улюблених квітів.

Розміщення вироби

Кашпо зручно саме тим, що розташовується в підвішеному стані. Воно не буде заважати ходити, займатися прибиранням, готувати їжу та інше, просто перебуваючи в тому просторі, яке ніколи і ніким не використовується, - у верхній частині приміщення або тераси. Виріб можна підвісити на будь-якій зручній висоті, розмістити його під самою стелею або спустити трохи нижче - для більш зручного догляду за рослинами, які в ньому розміщені. Також кашпо можна розташувати і на вулиці - на балках альтанки, на відгалуженнях дерев, на кованій огорожі, та де завгодно в тому місці, де ви хочете навести красу за допомогою квітів, не витрачаючи при цьому корисної площі.

Створення своїми руками

Насправді це не тільки нескладно, але і досить цікаво. Уявіть собі тільки власну гордість, коли після створення декількох кашпо в приміщенні або в саду ви почуєте численні позитивні відгуки від рідних, сусідів і знайомих! Це заняття може навіть перерости в хобі, яке не буде віднімати багато часу і коштів, але приносити максимум задоволення.

Отже, з чого ж почати роботу? Мабуть, варто підібрати необхідні матеріали і інструменти, запастися вільним часом і терпінням і приступити до заняття.

Мабуть, варто підібрати необхідні матеріали і інструменти, запастися вільним часом і терпінням і приступити до заняття

Дерев'яне кашпо своїми руками

Створити кашпо з дерева спочатку непросто, але, придбавши трохи досвіду, ви легко впораєтеся із завданням самостійно. Спочатку необхідно визначитися з тим, що саме ви хочете зробити. Буде це кашпо підвісне або ж стаціонарне, створюєте ви його для прикраси території або для дійсної оптимізації вільного місця, яким буде виріб - простеньким або ж більш хитромудрим. Насправді все залежить тільки від вашої фантазії, кожну думку з якої ви можете спробувати втілити в реальність. Давайте розглянемо дерев'яне кашпо простого типу, у вигляді невеликого кубообразного шухлядки або відерця.

Матеріали і інструменти

Відразу ж варто визначитися з усіма необхідними інструментами і витратні матеріали. З метою економії і позбавлення від так званого побутового сміття радимо зробити кашпо з підручних матеріалів. Це можуть бути обрізані з дерев гілки, старі, але «живі» дощечки, штапики, брусочки та інше. Далі нам знадобляться мотузка, бажано мотузка або ж тонкий канат (по типу морського), клей ПВА, дрібні гвоздики, молоток, ножиці і гостра ножівка.

процес створення

Почати варто з визначення розмірів ємності. Ми б порадили вам зробити її середнього розміру, під невеликі квіти. Для цього вам знадобиться нарізати гілки однакової довжини - приблизно 25 см. Кількість гілок буде залежати від їх товщини і діаметра виробленого кашпо. На створення тестового варіанту у нас пішло 40 гілочок необхідної довжини, які були нарізані ножівкою. Це може бути бамбук, декоративне дерево і так далі. Всі гілки ви послідовно пов'язуєте воєдино за допомогою мотузки. Зробити це просто: зав`язуєте на одній гілці один стандартний вузол, прикладаєте до неї наступну гілку, в'яжете черговий вузол і так далі. На кожній скріпляється гілці у вас має бути по два вузла, тобто на зв'язування у вас йде дві смуги мотузки. В результаті у вас повинна вийти товста дерев'яна серветка, яка буде згинатися в будь-яку сторону за рахунок м'якості мотузки.

Дане полотно зв'язується, утворюючи єдине ціле, тобто необхідно пов'язати краю. У вас вийде окружність неправильної форми - саме нею ви і будете «обіймати» підставу горщика з рослиною. Але в нашій конструкції не вистачає дна, на якому буде стояти квітка. Це зробити досить просто. В готовий коло просто вкладаєте 3-4 гілочки, щоб вони лягали на мотузку, обплетену навколо кожної гілки. Таким чином, якщо помістіть в готове, дерев'яне кашпо горщик, то він зручно розташується на дерев'яному дні, яке виконано з гілок, а дно не впаде під вагою, так як закріплено між гілками кашпо і встановлено на мотузку, що охоплює кожну гілку конструкції вузлом. Таке дно дасть можливість стабільного провітрювання, а значить, кашпо ніколи не постраждає від підвищеної вологи всередині. Так, в нашому наборі залишилися матеріали та інструменти, які ми не використали, - зараз саме їхня черга. Гвоздики нам потрібні для того, щоб зафіксувати дно з чотирьох гілок, ними навскіс можна прибити кожну гілку дна до основної конструкції, щоб раптом дно не з'їхало. Клей і мотузка необхідні нам для зовнішнього прикраси кашпо, якщо це необхідно. Мотузку можна кількома кільцями накинути на ємність, тим самим створивши оригінальність, і підклеїти її на ПВА до самого кашпо, щоб зафіксувати. Сподіваємося, ви розібралися.

Кашпо для квітів з пластикових пляшок (відео)

Таким же способом, тобто з мінімальними витратами, можна зробити і дерев'яне кашпо у вигляді шухлядки. Сподіваємося, як збити ящик, все прекрасно розуміють. Хочу нагадати тільки одне: тут з розмірами необхідно бути дуже точними, так як фінальна конструкція вийде жорстка, а не гнучка, як з гілок і мотузки, тому, якщо хочете, щоб горщик з квіткою помістився всередину, будьте уважніше.

Кашпо з грамплатівки

Мабуть, це найнеймовірніше і несподіване рішення, яке хтось вигадав застосувати до старої грамплатівці. Дивіться: знову підручний матеріал, який зовсім не вимагає додаткових витрат, - стара, можна навіть подряпана грамплатівка. Зробити оригінальне кашпо з такою - простіше простого. Все, що вам знадобиться, - це пластинка, електрична піч для нагрівання, мотузка, рукавиці, щоб уберегти руки від опіків, і який-небудь предмет для формування ємності.

Мотузку слід протягнути через отвір в грамплатівці, зав'язати на краю вузол, щоб пластинка зафіксувалася на мотузці. Далі надягаєте рукавиці і тримайте пластинку над нагрівальним приладом на висоті близько 25х30 см за край мотузки. Згодом нагрівання пластинка почне потроху провисати. Матеріал розм'якшується і втрачає свою жорсткість. У цей момент ви можете надавати йому будь-яку форму, підправляючи боку майбутньої ємності руками. Також ви можете просто покласти в «м'яку» платівку предмет для формування, наприклад горщик з-під рослини, і «обійняти» його платівкою, попередньо витягнувши з платівки мотузку. Буквально через кілька хвилин платівка охолоне і залишиться в тій формі, яку ви їй надали. Все - нове оригінальне кашпо саме тієї форми, яку ви захотіли, готово. Його можна пофарбувати в будь-який колір, обійняти в'язаній серветкою або просто залишити в первозданному вигляді. В таке не соромно поставити горщик з квіткою або навіть підвісити його, зробивши кілька отворів для підвішування на мотузці.

Оригінальна кашпо з мішковини

Це досить проста конструкція, яка не зажадає великих витрат часу. Мішок також можна знайти в будь-якому господарстві, а так як мішковина завжди була непоганим і дуже симпатичним матеріалом для декорування, то кашпо з мішковини у вас вийде досить цікавого зовнішнього вигляду.

Можна взагалі спростити собі задачу і зшити невелика кишенька з мішковини, в який згодом і помістити горщик з квіткою, ікебану або будь-яку іншу квіткову композицію. Можна трохи і ускладнити, вирізавши з мішковини шматок для виробництва мішечка, пошивши його тієї ж мішечного ниткою і пропустивши через тканину мотузку - для прикраси. При створенні кашпо з мішковини варто пам'ятати той момент, що по лінії обріза мішковина може розпускатися, і, якщо ви хочете підвісити готовий виріб, вам необхідно буде зміцнити його краю, щоб під вагою горщика воно не впало. Для цього варто просто звернути край один або два рази і ретельно його прошити. Тепер ви можете робити під швом зачепи, і мішковина витримає будь-який горщик з квіткою (в межах розумного, звичайно ж).

Кашпо для квітів своїми руками (відео)

Інші варіанти

Якщо пофантазувати, то можна зробити кашпо своїми руками з чого завгодно. Можете навіть самі уявити різноманітність всіх непотрібних матеріалів на вашій ділянці, які можливо «зліпити» в стоїть конструкцію. Це може бути ніжне і елегантне виріб з в'язаних серветок або тканин, якими можна обернути горщик з рослиною. Може бути більш жорстке, стилю хай-тек кашпо з дроту, сітки-рабиці або жерстяних пластин, керамічне, з глини або гіпсу, яке, звичайно, вже потребують чималого досвіду і терпіння; кашпо з фольги, паперу, картону, комбінованих матеріалів і так далі. Варто тільки захотіти - і у вас обов'язково все вийде! Як кажуть, не може тільки той, хто не спробував. Вдалих вам робіт!

Отже, з чого ж почати роботу?