Полезные материалы

Купероз на обличчі лікування в домашніх умовах

П ому судини на обличчі можуть стати помітні? Чи можна це вилікувати? На питання про куперозе відповідає дерматолог Ольга Гуркіна.

Купероз, або по-іншому розацеа - один з видів судинної патології. Раніше його пов'язували з демодекозом (підшкірним кліщем), але зараз думка фахівців змінилося. Купероз шкіри обличчя - самостійне захворювання, і воно може виникати з різних причин.

Найголовніша - генетична схильність, коли у мами, тата або в обох батьків є проблеми з кровоносними судинами. Решта причин пов'язані зі способом життя. Алкоголь, лазні і сауни, робота в екстремальних температурах, безконтрольне використання гормональних мазей (Трідерм, Синафлан і інших) - все це може провокувати почервоніння і купероз шкіри обличчя. Окремим випадком розглядається вагітність - як і інші зміни в організмі в цей період, купероз під час вагітності може з'явитися і пройти раптово.

Окремим випадком розглядається вагітність - як і інші зміни в організмі в цей період, купероз під час вагітності може з'явитися і пройти раптово

Як виглядає це судинне захворювання? У купероза кілька стадій. Спочатку - легке почервоніння на шкірі. Особа людини «спалахує», коли він понервувати або зайде взимку з вулиці в тепле приміщення (або навпаки - влітку в прохолодне). Пізніше з'являються помітні судини ( «черв'ячки») - зазвичай в області щік, крил носа, іноді по всьому обличчю.

Коли захворювання прогресує, утворюються висипання - дрібні прищики на місці розширених судин. На них легко сідає бактеріальна інфекція (особливо якщо торкатися обличчя руками) - починається запалення, яке ускладнює проблему. Кінцева стадія - рінофіма, коли ніс стає сизим і на ньому виникає наріст. І це вже не тільки естетична проблема, а дерматологічна. Щоб не доводити захворювання до подібного стану, лікування куперозу потрібно починати на самому ранньому етапі.

Якщо ви помітили у себе ознаки куперозу, йдіть до дерматолога чи косметолога, які працюють на лазерних апаратах. Розширені судини легко видаляються лазером. Хтось намагається лікувати купероз антибіотиками, хтось - ін'єкціями ботулотоксину, але після них ремісія захворювання коротше, ніж при лазерному видаленні судин. Лазер залишається найоптимальнішим варіантом.

У своїй роботі я використовую неодимовий лазер Lasest. Це єдиний апарат, який впливає на червоний пігмент вибірково, з високою точністю. У інших систем - наприклад, IPL-фотолікування - спектр розпізнавання пігменту ширше.

У інших систем - наприклад, IPL-фотолікування - спектр розпізнавання пігменту ширше

Процедура проходить майже безболісно. Лазер впливає на шкіру локально - тільки на пошкоджені ділянки. Навколо зони видалення судин з'являється почервоніння, можливий набряк - але це швидко проходить. Три тижні після процедури потрібно берегти шкіру від УФ-променів, не можна ходити в сауни та лазні, пити занадто гарячі або холодні напої, наносити маски з перцем, протирати шкіру кубиками льоду - загалом, робити все, що сприяє розширенню і звуження судин.

Треба розуміти, що в 99% випадків купероз - хронічний процес. Лазерну процедуру видалення нових судин варто повторювати раз на рік.

Чи можна вилікувати купероз в домашніх умовах? Домашній догляд - тільки для профілактики. Рекомендую крем від почервонінь і куперозу Peche, Neocutis. У його складі - декстран сульфат натрію (стримує розширення судин), кофеїн (уповільнює місцевий кровотік), цинк (бореться із запаленнями) і гліцерин (загоює шкіру). Використовуйте разом з сонцезахисним кремом Journee цієї ж марки.

Використовуйте разом з сонцезахисним кремом Journee цієї ж марки

Людям з куперозом шкіри обличчя не підходять чистки і пілінги (виняток - карбоновий пілінг) і не рекомендується загоряти.

Як боротися з розширеними порами: радить лікар-косметолог

Інтерв'ю та текст: Ольга Кулигіна

П ому судини на обличчі можуть стати помітні?
Чи можна це вилікувати?
Як виглядає це судинне захворювання?
Чи можна вилікувати купероз в домашніх умовах?