Полезные материалы

Блузи, топи | Записи в рубриці Блузи, топи | Спільнота Я - МАЙСТРИНЯ: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Часто ті з нас, хто шиє або час від часу шиє, задається питанням як же бути з трикотажем. Звичайно ж, ті, хто шиє з трикотажу, давно вже придбали оверлок. Я про його необхідність дізналася на курсах крою та шиття, і тут же засмутилася, коли дізналася, що з його допомогою, виявляється, футболки не пошиєш тому, що він не дасть всім відомі дві паралельні рядки внизу вироби.

А цей чарівний футболочного шов, дають інші машини - Плоскошовні (распошивочний) машина або К (!) Оверлок, які коштують не мало грошей.

У мене таких машин немає, оскільки, як мені відомо, коверлок, хоч і дешевше ніж оверлок з распошивалки разом, але не зручний в експлуатації - потрібно перенастроювати з оверлока на распошивалки і назад в залежності від потреби. Распошивалки ж крім грошей ще й місце буде займати, та й шию я далеко не часто, тим більше футболки.

Погодьтеся, навіть заради десяти футболок в рік, якщо ж ви дійсно шиєте тільки для себе і для своєї сім'ї, або просто для того, щоб підремонтувати футболки, на яких розпустився нижній шов, купувати ці машини немає сенсу.

З цього приводу в інтернеті на різних форумах майстрині діляться секретами як же обійтися без распошивалки і Коверлоки. Наприклад: обробити низ вироби подвійною голкою, обробити на оверлок "стовпчиками" за рахунок ослабленою голкової нитки.

Але «стовпчики» мені не подобаються, а подвійна голка, звичайно ж підійде для сукні (що не обтягує), але не для футболки - шов просто лопне.

Ось після цих роздумів і в зв'язку з непереборним бажанням «перемогти» футболку я прийшла до того, що потрібно розібратися в принципі цього шва. Він, до речі, називається двоголкові тринитковий шов.

Так ось, розібравшись з ним, я прийшла до висновку, що його можливо «створити» за допомогою швейної машини, голки і аналогічні ... паперу.

Ось цей спосіб напівручному двоголкові тринитковий шва, можна його назвати футболочного шов напівавтомат, але я б назвала його київський (київський). Чому б і ні, московський же є.

1. Робимо подгибку низу вироби (футболки) на 2-3 сантиметри. Пріутюжіть з виворітного боку, і бажано приметать, особливо якщо трикотаж сильно скручується.

2. Ставимо в швейну машину котушку потрібного кольору (колір двох паралельних рядків). Шпульку - з нитками іншого контрастного кольору.

3. Натяг нитки (верхньої, катушечной) послаблюємо (я ставила на 2 і на 1 при нормальному значення 4).

4. Під низ приметувати або підкладаємо (як Вам зручніше) папір - для того щоб трикотаж не розтягнувся. Хоча може Ви знаєте і інші надійні способи запобігання розтягування.

5.Дальше пишемо дві паралельні рядки так, щоб кожен стібок рядка був під стібком інший. Виглядає це так з лицьового боку:

------

------

Для тих, у кого практика більше року це, напевно, не проблема. Для кого-то більше підійде подвійна голка, але, увага: спочатку прострочіть, заправивши нитку в одну голку подвійної голки, а потім - в іншу, при цьому контролюючи першої голкою паралельність рядків і положення стібків один проти одного. Якщо «один проти одного» вийшло трохи зі зміщенням, для подальшої обробки це не дуже страшно.

6. В результаті у Вас вийде з лицьового боку дві гарні паралельні рядки, а з виворітного - дві лінії з контрастною нитки, які триматися на петельках освічених верхньої (катушечной) ниткою.

7. Контрастну (шпулечную) нитка залишаємо до кінця роботи над швом.

8. Далі заправляємо нитку в звичайну голку (за кольором таку ж, як на рядках з лицьового боку, або іншу за Вашим бажанням - з вивороту її все одно не видно), зав'язуємо вузлик, і цією ниткою завершуємо з вивороту наш шов за схемою наведеною нижче. Перед схемою додам: вся подальша обробка «крутиться» навколо петельок, утворених верхньої (катушечной) ниткою з вивороту, які потрібно огинати ниткою і протягувати в них нитку.

9.Схема:

Схема:

Пояснення схеми:

Червоні овали - це петлі утворені верхньої (катушечной) ниткою.

Коричневі лінії - шпулечная нитку.

Зелені лінії - нитка, заправлена ​​в звичайну голку. Власне, пройшовшись цією ниткою по даній схемі, ви зробите (завершите) двоголкові тринитковий шов з виворітного боку.

Блакитний прямокутник - це Ваше виріб (футболка), де верх прямокутника - це верх футболки, а низ прямокутника це низ футболки. Я думаю, що цей момент важливий, оскільки, як видно по схемі вгорі і внизу шов виглядає по-різному, і на трьох перших-ліпших мені на очі футболках він був саме в такому положенні.

1 - протягуємо нитку через перші нижню і верхню петельки;

2 - огинаємо ниткою другу верхню петельку зверху вниз;

3 - повертаємося до першої верхньої петельки, проколюємо її (проходимо ниткою через неї) зверху вниз;

4 - ведемо нитку до нижньої другій петлі, проколюємо її зверху вниз;

5 - ведемо нитку до нижньої першої петлі, проколюємо її зверху вниз;

6 - ведемо нитку до нижньої другій петлі

і так далі, починаючи з пункту 1.

10. Після закінчення роботи шпулечную нитку потрібно витягнути, якщо не витягується повністю - порізати і дістати по шматочках.

Цей метод я випробувала на футболці, на якій розійшлося 3-4 сантиметри нижнього шва. З лицьового боку вийшло все відмінно, з виворітного майже як на фабричних виробах, а головне - розтяжність є і вона ідеальна!

Хтось може сказати, що це ж довго так петляти. Я згодна, витрата часу - це мінус даного способу, єдиний. але:

по-перше, петляти, потрібно не довше, ніж зв'язати 6-8 рядів якогось светри (а люди ж їх в'яжуть повністю);

по-друге, на подрубкі брюк потайним швом вручну (на машинці я не роблю, тому що він виходить явним) теж йде пристойно часу;

по-третє, підозрюю (хоча може бути, і помиляюся) заправити распошивалки або коверлок теж займає не так уже й мало часу.

Крім того, чому б не додати цей шов в свій арсенал до відомим нам зі школи швах вперед голкою, тому голкою, тамбурні, і не проходити в магазинах повз вподобаного трикотажу.

Всім успіхів!

Січень 2013, Київ.