Полезные материалы

Китайська чубата собака

  1. Китайська чубата
  2. Історія породи
  3. Два види китайського чубатого: гола і пухова (пушок)
  4. характер
  5. догляд
  6. здоров'я
  7. Зміст китайського чубатого
  8. Ціна цуценят
  9. Фото породи китайська чубата

Китайська чубата собака (Chinese Crested, Hairless) - маленька декоративна порода. Також її називають китайською голою через відсутність шерсті на тулубі. Ця мутація в Китаї відома з найдавніших часів. Китайська чубата собака (Chinese Crested, Hairless) -   маленька   декоративна порода

Фото: Китайська чубата собака

Китайська чубата

Фото: Китайська чубата

Періодично ця порода була дуже популярною, але в середині минулого століття вона мало не зникла. Єдині її представники в 1966 році були тільки в однієї американської заводчиця. Після цього собаки були привезені до Великобританії і почалася нова епоха їх розведення.

Історія породи

Древнє надання розповідає, як маленька пухнаста собачка знайшла в лісі замерзаючого немовляти. Дбайлива малятко струсила на нього всю пухнасту шерсть, щоб обігріти дитину, а потім покликала на допомогу духів лісу. Боги були здивовані і зворушені такою турботою. Вони дозволили батькам забрати немовля і відпустили втратила шерсть собачку слідом за людьми. Кажуть, так і з'явилася китайська чубата.

героїня небилиць

Існують і інші дивовижні притчі про цю породу. Китайці вірять, що голенька собачка з хвилястою шерстю на шиї і мордочці супроводжувала самого Будду в години його довгих подорожей. Він бродив по світу в одіянні простого ченця. Коли освічений втомлювався, маленька собачка перетворювалася в гігантського лева і несла подорожнього на своїй спині.

Інша історія пов'язана з нещасливим коханням. Прекрасна дівчина Лу закохалася в бідного хлопця Цу-Лі. Їх почуття були сильні, але батько дівчини пообіцяв видати дочку за багатого старого Хо-Чана. Зневірені закохані відправилися за допомогою до великого чаклуна. Той пообіцяв змінити долю молодих людей, але за цю послугу їм довелося заплатити велику ціну.

Чарівник перетворив лисого зморшкуватої Хо-Чана в чарівну собачку, проте це закляття перейшло і на всіх майбутніх дітей Цу-Лі і Лу. Їхні нащадки в шкурі собак продовжили своє життя в буддійських монастирях, поклавши початок породі китайських чубатих.

Прихильники буддизму та інших релігій в свою чергу вірили, що голі собачки таємничим чином пов'язані з загробним світом. Вважалося, що такі вихованці після смерті господаря йшли з ним в царство смерті і ставали його адвокатами на великому суді.

Шанувальники в Росії
До Росії китайські чубаті собаки потрапили досить-таки пізно - в 1991 році. Через 5 років з'явився Національний клуб породи, який зробив багато для її популяризації. Тепер же в Російській кінологічної федерації щорічно реєструють понад 1000 цуценят.

Тепер же в Російській кінологічної федерації щорічно реєструють понад 1000 цуценят

Фото: Китайська чубата собака

Зроблено в Китаї?

Багатьом хочеться вірити, що якщо голий собака не є родичкою богів, то принаймні відноситься до древньої породи. На жаль, минуле нашої героїні туманно. Ніхто не впевнений, що китайська чубата була улюбленицею древніх мандаринів і жила в імператорських хоромах.

Втім, історикам Мінь Тао і Чао Тай вдалося виявити старовинні манускрипти, в яких згадуються «невеликі безволосі собаки з ніжною шкірою, чубчиком журавля, хвостом лева і лапами мавпи». Кажуть, саме цих голеньких вихованців розводили буддійські ченці.

Зустрічаються і більш дивовижні версії їх походження. Деякі дослідники вважають, що безволосих собак в Китай завезли ... латиноамериканські індіанці приблизно за 2500 років до Колумба. Це як раз довелося на час правління династії Хань. В такому випадку китайська чубата дійсно ніжилася в імператорських угіддях долини Янцзи.

Також популярна африканська теорія походження породи. Вважається, що собаки цього спекотного континенту облисіли через генетичної мутації. На постійному сонці їм було легше без шерсті. Потім мутованих псів вивезли мореплавці, які доїхали до Китаю.

дивовижні мутації

Але правдоподібніше за все виглядає найочевидніша версія. Мутації, що призводять до безшерстості, проявляються не тільки у чотириногих друзів людини. Цією трансформації схильні кішки, морські свинки, щури. Ймовірно, популяції голих собак в різний час з'являлися на всіх континентах. Притому незалежно один від одного. Але особливу увагу на них звернули мореплавці, які прибули в Китай.

Курйоз, та й годі

З 18-го століття британські, португальські і французькі мандрівники частенько зустрічали безшерстих крихітних собачок в різних частинах Азії та Африки. Описи цих екзотичних істот зустрічаються в капітанських щоденниках і подорожніх нотатках.

А ось в Європу чубаті красуні потрапили тільки в кінці 19-го століття. Вперше породу показали на виставці Вестмінстерського кеннел-клубу в 1885 році в Нью-Йорку. Незвичайним чином зацікавилися художники-анімалісти. Вони стали зображати голих собак на своїх полотнах.

У 1986 році пан В.К. Таунтон, колекціонував рідкісні породи, продемонстрував милого песика на прізвисько Китайський Імператор в Кришталевому палаці. На жаль, британську публіку не вразили ні симпатичні чубчики, ні оксамитова шкіра собаки. Тварина порахували біологічним курйозом.

На шляху до досконалості

Втім, на англійських виставках собак були і ті, хто заінтерсовался дивовижним дивом з Китаю. Таунтон разом з відомим собаківником Ідой Гаррет взялися розвивати безшерста породу. У селекції активно брали участь латиноамериканські голі собаки, а також мальтійська болонка, тибетський тер'єр і навіть афганський хорт. Саме ці волохаті породи подарували «китайцям» шовковисту гриву, вовняні шкарпетки і симпатичні пензлика на хвості.

Втім, до появи стандарту було ще далеко. Предки китайського чубатого, показані на виставках спочатку 20 століття виглядали скромно. У них не було ні звичних нам хохолков, ні гриви. Сучасна зовнішність породи стала оформлятися лише в 70-і роки минулого століття.

Велику роль в цьому зіграли американські і англійські заводчики. Серед них - актриса Джипсі Роуз Лі і англійка Рут Херріс. Фактично, «китайська» собака була створена англійськими фахівцями. У 1969 році з'явився клуб шанувальників породи, а через чотири роки її визнали офіційно.

Два види китайського чубатого: гола і пухова (пушок)

Фото: Китайська чубата пухова (пушок)

Собака висотою в холці 23-33 см, сухий конституції, вага - 2-5 кг. Тіло зовсім позбавлене вовни, шкіра дуже гладка і тонка, не переносить холоду, вогкості і прямих сонячних променів. Голова довга з подовженою мордою. На голові кращий пишний чубчик. Шерсть на лапах на повинна підніматися вище скакального суглоба і зап'ястя. Шкіра гаряча і м'яка на дотик, може бути різного кольору: рожевого, блакитний, чорний, блідо-лілового, червоного дерева або мідної. Під сонцем светлокожие «китайці» загоряють до бронзового відтінку.

Забарвлення шерсті визнається будь-який - суцільний або плямистий.

Є два типи конституції китайських чубатих - «олень» та «поні». «Олень» відрізняється більш легким і тонким кістяком, виглядає більш елегантно. Серед них не рідкість надмірно емоційні особини. Собачки типу «поні» з більш важким кістяком, кремезні. Вони більш впевнені в собі і спокійні, що допомагає їм частіше перемагати на виставках.

Фото: Китайська чубата собака

У назві породи немає слів «гола» або «безшерста». Важлива особливість китайських чубатих: в одному посліді можуть народжуватися як повністю голенькі особини, у яких пізніше відростають чубчики на голові, лапах і хвості, так і цуценята-пушку, тобто повністю покриті шерстю. Стандарт допускає будь-які забарвлення і поєднання кольорів. Вони можуть варіюватися від коричнево-червоного до голубого. У поєднанні з рожевою пігментованою шкірою виходять візерункові, мармурові та плямисті забарвлення.

Забавно, що насиченість і густота кольору шубки змінюється в залежності від сезону. Влітку шкіра тварини може засмагнути. Тоді її колір стане бронзовим або графітовим. Взимку ж відтінок шкіри знову світлішає. Зрозуміло, чубаті собаки дуже сприйнятливі до сонячних опіків.

У представників породи незвичайна будова лап. Їх витягнуті пальчики нагадують людські. Кмітливий вихованець, зовсім як маленька дитина, тягнеться своїми ручками до улюбленого господаря або викочує довгою лапкою іграшку з-під ліжка.

Ні алергії?
На жаль, навіть голенькі собаки викликають алергію. Алергічну реакцію можуть запустити виділення шкірних залоз чубатих вихованку або компоненти їх слини.

характер

Голеньких вихованців з Китаю ніколи не використовували як мисливців або охоронців. Їхні предки були почесними учасниками давніх обрядів. Та й сучасні заводчики створювали саме декоративну породу. Звідси й походять багато її якості.

Китайська чубата дуже дружелюбна. Вона любить всіх членів сім'ї, особливо дітей і дуже вразлива до людей на відміну від багатьох східних порід. Вона ніжна, ласкава, обережна і лагідна. Щеня , Тільки що увійшов в будинок від боязкості навіть не буде перший час грати. Після він покаже наскільки «китайці» грайливі й цікаві.

Це досить темпераментна собака, але даремно гавкати не буде. Її гавкіт може означати, що вихованець або занадто нервує, або нудьгує і чекає ласки.

Навчати її досить легко і необхідно, як і будь-яку собаку. При цьому вона здатна вивчити хабавние трюки: ходити на задніх лапах, підніматися по сходах, стрибати через перешкоди.

Вона отримує велике задоволення від спілкування з людиною, страшенно не любить самотності. І щоб вона не росла полохливої ​​і недоверчевой, краще частіше брати її з собою в людське суспільство, знайомити зі спокійними, невеликими собаками.

Китайська чубата собака настільки любить свого господаря, що він їй стає життєво необхідний і якщо він залишають будинок, вона буде довго чекати і шукати його. Тому в дорослому віці ця собака дуже важко адаптується до нового хазяїна.

Суки «хохлаток» завзяті матері і няньчатся навіть з неабияк підросли цуценятами.

Багато представників породи бояться як гарячої, так і холодної води. Їй необхідно надати побільше іграшок, щоб вона від нудьги НЕ жувала речі.

Китайські чубаті вражають своєю емоційністю. Вони сильно прив'язуються до господаря і не терплять самотності. Варто залишити вихованку в порожній квартирі - нудьгуюча собачка тут же почне скиглити і гавкати. Придбати такого вихованця - значить назавжди опинитися в центрі уваги.

Вони прекрасно відчувають настрій людей. Зазвичай представники породи - милі, грайливі і привітні. Але якщо господар зайнятий, такий вихованець не стане докучати. Він згорнеться клубочком де-небудь в затишному куточку і мирно засопівши. Головне, щоб сім'я була поруч.

Грайлива вихованка може сама знайти собі розвагу. Наприклад, покатати по підлозі клубок ниток, кришку від пластикової пляшки або шарудить пакет. Її характер дозволить їй порозумітися з іншими домашніми тваринами. Правда, вона може трохи ревнувати.

Знавці породи стверджують, що в ній багато котячих рис. Наприклад, температура голого тіла вище, ніж температура вовняного покриву інших собак. Тому китайська чубата може, як і кішка, працювати ... грілкою. Кажуть, вона зможе полегшити біль при ревматизмі, запаленні вен і остеохондрозі.

Чи не для дітей
Все чубаті собачки дуже тендітні, тому їх не рекомендується заводити в сім'ях з маленькими дітьми. Дитина здатна випадково завдати шкоди їхньому здоров'ю. До того ж ці собаки бояться криків і різких рухів. Постійний шум призведе до хронічної нервозності і боязкості.

догляд

Ступінь догляду за шерстю китайського чубатого залежить від того, наскільки сильно обростає вихованка Ступінь догляду за шерстю китайського чубатого залежить від того, наскільки сильно обростає вихованка. А ось її м'яка шкіра в першу чергу вимагає постійного і серйозного уваги. Вам доведеться сильно постаратися!

Необхідно стежити, чи не виникають тріщини, висипу і вугри. Якщо тіло стає сухуватим, потрібно змащувати його нежирними гіпоалергенними кремами.

Доведеться влаштовувати вихованці банний день щотижня. При цьому рекомендується використовувати м'яку мочалку і гель для чутливої ​​шкіри. Гриву краще мити шампунем, який додасть додатковий обсяг. Після водної процедури потрібно промокнути собачку м'яким рушником і обробити шкіру легким косметичним маслом.

Волосся на мордочці доведеться видаляти машинкою, а після стрижки слід акуратно обробити шкіру легким косметичним маслом.

Волосся на мордочці доведеться видаляти машинкою, а після стрижки слід акуратно обробити шкіру антисептичним розчином і дитячим кремом на травах. Також періодично потрібно зістригати зростаючу шерсть на спині, плечах, стегнах.

Пухнасті різновиди «китайців» не линяють по сезонах. Однак їх шерсть все одно поступово оновлюється. Так що її доведеться так само регулярно мити і розчісувати, щоб волоски не збивалися в ковтуни і не вбирали неприємні запахи.

сама смакота
У породи незвичайні смакові пристрасті. Багато чубаті обожнюють солодкі фрукти. Читайте статтю: Чим годувати китайську хохлату?

здоров'я

Голий торс - мутація, але не генетичний дефект, це підтверджує той факт, що «китайці» досить здорові тварини і в середньому живуть 11-14 років. В їх посліді буває від 1 до 9 цуценят, але в середньому 3-5. Однак є і «породні» заолеванія.

Найчастіше чубаті хворіють кератокон'юнктивітом, хворобою Пертеса, алергіями . Вони нерідко вивіхівают колінну чашечку, стрибаючи з висоти (стільці, дивани) і мають проблеми з зубами. Часто собаки цієї породи народжується з недостатньою кількістю зубів або вже в ранньому віці втрачають зуби. Читайте статтю про найбільш поширені хвороби китайського чубатого .

Не рідкість у голих китайських чубатих важкі пологи, а також утворення вугрів і сонячні опіки шкіри.

Гуляти з китайського чубатого можна в будь-яку пору року. Вона з радістю грається на свіжому повітрі. Трьох-чотирьох коротких прогулянок в день буде достатньо. Але взимку їй знадобиться теплий одяг . Придбайте заздалегідь промокне в непогоду курточку або комбінезон з синтепоном. В цілому у всіх представників породи міцне здоров'я. Але, як ми вже писали, потрібно постійно стежити за станом їх шкіри. Під впливом середовища може виникнути алергія, яка в запущених випадках призводить до свербіння і бактеріальних інфекцій.

Також у чубатих нерідкі проблеми з зубами. Після зміни молочних на корінні Некотрориє зубів можна недорахуватися. Часом вони виростають неправильно зігнутими. Таку дитину доведеться часто показувати ветеринару.

Зміст китайського чубатого

Утримувати собаку слід виключно в домашніх умовах, оберігаючи від перегрівання та переохолодження. Щоб не було потреби взимку виводити її на вулицю, необхідно зі щенячого віку привчати до лотка.

Однак свіже повітря і активні рухи необхідні і чубатого китайської собаці, тому не варто робити її виключно домашньої. Вигулюючи в холодну пору року, собаку необхідно одягати. Якщо на вулицю ви ходите рідко необхідно забезпечити собаці досить активності, інакше вона може придбати зайву вагу.

Шерсть собаки ні в якому особливого догляду не потребує, купання має відбуватися не частіше разу на місяць за допомогою спеціальних гіпоалергенних засобів або дитячого мила. Чубчик і хвіст щодня розчісують, щоб вона не путати. Шкіру її захищаю спеціальним кремом від пересихання і лущення.

Влітку обов'язково користуватися якісним сонцезахисним кремом.

зуби у китайського чубатого собаки дуже погані, тому їх необхідно чистити зі щенячого віку.

ідеальний господар
Чубата малятко підійде людині з творчим складом розуму, що обожнює невеликих собак і воліє екзотику.

Ціна цуценят

Ціна

Якщо ви вирішили купити цю собаку, то вам варто знати, що китайська чубата пухова, як правило, коштує в 2-2.5 рази дешевше своїх голих родички. Приблизний рівень цін на сьогоднішній день на собак з родоводом і хорошого рівня становить від 12 000 до 25 000 рублів за пушок і від 20 000 до 50 000 рублів за голу собаку.

Фото: Скільки коштує щеня породи китайська чубата?

І нудьга випарується!

Хоча китайську хохлату і відносять до декоративних порід , У неї відмінні здібності до навчання. Дресирування вибудовують навколо природної допитливості собаки, яка робить її уважним і посидючим учнем.

Завдяки вродженої спритності і стрибучості чубаті собачки можуть виконувати різні трюки і навіть бігати по смузі перешкод. Але навіть якщо ви не плануєте дресирувати вихованку і водити по виставках, вона не дасть вам занудьгувати. Чубата собачка стане ангелом-хранителем для всієї родини, що рятує від стресів. Це культове і екзотичну тварину буде вашою музою і вірною подругою.

Читайте також: відгуки власників про породу китайська чубата

Фото породи китайська чубата

Вам сподобалось? Діліться з друзями!

Ставте Лайк! Пишіть коментарі!

Submit Rating

Ні алергії?
Фото: Скільки коштує щеня породи китайська чубата?