Полезные материалы

Страви з кабачків

Кабачкова «дієта»   Зараз саме час   кабачків   , А страви з них - ідеальне меню для тих, хто бажає схуднути Кабачкова «дієта»

Зараз саме час кабачків , А страви з них - ідеальне меню для тих, хто бажає схуднути. Вони не тільки низькокалорійні, але і дуже корисні, а крім того, сприяють поліпшенню діяльності серця, зміцнюють імунну систему і підвищують працездатність.

Страв з кабачків існує незліченна кількість, я «покопалася» в інтернеті, і пропоную вам ще кілька смачних рецептів з цього корисного овоча!

Для початку кілька порад, як вибирати і готувати кабачки:

- Кабачок - один з небагатьох овочів, який краще вживати недостиглі. Вибирати слід кабачки невеликих розмірів масою 100 - 200 г і довжиною 12 - 20 см.

- Кабачки практично не викликають алергічних реакцій, тому є оптимальним виборів для введення першого прикорму немовлятам. Як показує практика, алергія на кабачки з'являється менш ніж у 3% населення земної кулі.

- Молоді кабачки можна їсти в сирому вигляді. Відсутність теплової обробки допоможе повністю зберегти всі вітаміни і корисні елементи, що містяться в цьому овочі. Деякі порівнюють смак сирих кабачків з огірками, тому їх часто додають в літні овочеві салати.

- Шкірка повинна бути гладкою і тонкої, без пошкоджень, вм'ятин і подряпин. Оболонка кабачка дуже ніжна, тому найменші подряпини і пошкодження призводять до швидкого псування овоча.

- З молодих кабачків не слід знімати шкірку.

Кабачок, тушкована з овочами. На 1 невеликий кабачок - 1 цибулина, 1 морква, 1 стручок солодкого перцю, 2 помідори, 1 ст. ложка рослинного масла, 1 ст. ложка борошна, сіль, перець, пряна зелень за смаком. Кабачок дрібно порізати. Цибулю, моркву, перець нашаткувати соломкою і злегка обсмажити на сковороді в рослинному маслі. Скласти в каструлю кабачок і обсмажені овочі, налити трохи гарячої води і згасити під кришкою 5-7 хвилин. Помідори ошпарити окропом, зняти шкірку, м'якоть подрібнити. На сухій сковороді підсушити борошно до світло-жовтого кольору, розвести її водою, змішати з м'якоттю помідорів, посолити, поперчити, додати прянощі і все з'єднати з тушкованими овочами. Довести до кипіння і настояти під кришкою 8-10 хвилин.

Кабачок з рисом і молоком. На 0,5 кабачка середньої величини - 0,5 склянки рису, 2 склянки молока, 1 морква, 1 буряк, 1 цибулина, 3 ст. ложки рубаної зелені кропу, сіль за смаком. Кабачок з рисом і молоком

Кабачок нарізати соломкою разом з насінням і шкіркою, цибулю нарізати кубиками, буряк і моркву натерти на крупній тертці, рис промити. У каструлю укласти половину овочів, на них шаром рис, а зверху овочі, що залишилися. Підготовлені продукти залити гарячою солоною водою, довести до кипіння і варити 5-6 хвилин без перемішування. Потім обережно, щоб не розмити шари, залити холодним молоком і знову довести до кипіння без перемішування. Каструлю зняти з вогню і настоювати 10-15 хвилин. Готову страву посипати рубаною зеленню.

Кабачок з морквою. На 1 середній кабачок - 6 морквин, 1 цибулина, 0,5 л молока, 2 ст. ложки рубаної зелені селери, сіль за смаком.

Очищені моркву і кабачок нарізати соломкою, додати дрібно порізану цибулю, посолити, залити молоком, довести до кипіння. Перед подачею посипати рубаною зеленню.

Кабачки з яйцями. На 3 кабачка - 2 яйця, 4 ст. ложки консервованого зеленого горошку, 2 ст. ложки рубаної зелені петрушки, 4 ст. ложки майонезу, 2 ст. ложки відвару консервованого зеленого горошку, сіль і перець за смаком.

Кабачки нарізати соломкою, додати рубані варені яйця, консервований зелений горошок з відваром, посолити, поперчити, довести до кипіння. При подачі заправити майонезом і посипати рубаною зеленню петрушки

Мус з кабачків. Кабачки очистити, відварити, вийняти великі кісточки, відварні кабачки збити в міксері з розчавленим часником і великою кількістю дрібно нарубаного кропу. Для смаку можна в кінці варіння в воду додати невелику кількість волоських горіхів і розмолоти їх разом з кабачком. Можна підфарбувати шматочком морквини, правда. Морква бажано почати варити раніше. Цю страву можна мазати на хліб, начиняти їм помідори, просто перекушувати, або використовувати як гарнір. Сіль і чорний перець - за смаком.

Французький суп. У воду дрібно треться морква, ріжеться цибуля, дрібно ріжуться кабачки і одночасно з кабачками - багато печериці або гливи. Довести до кипіння. Дати кипіти приблизно 2 - 3 хвилини, дати настоятися під кришкою. Сіль, чорний перець, білий перець за смаком.

Кабачковий десерт. Крупно натерти кабачки, викласти на рушник. Збити яйце, 200 мл кефіру, пакетик розпушувача, сіль, цукор - 4 ст.л, корицю і мускат за смаком, в суміш ввести кабачок і зовсім трохи борошна (близько 5 ст.л.), так, щоб тільки можна було зробити «ляпушку». Оладки смажити на добре розігрітій, але не розпеченій сковорідці. Для змазування сковорідки рекомендую завести пензлик в баночці або по-старому наколювати сало або картоплину (або шматочок того ж кабачка) на вилку. Секрет цього десерту в тому, що тісто все ж треба зробити солодким і пряним. Можна для смаку ввести трохи нарізаного родзинок і волоського горіха.

Кабачок з картоошкой. Картоплю нарізати кубиками, зварити практично до повної готовності, потім всипати так само нарізаний кабачок без насіння і шкірки в пропорції один до п'яти. Довести до готовності разом, використовувати приправу «для картоплі» і трохи вершкового масла.

Кабачкові оладки. Натріть кабачок на крупній тертці, трохи відіжміть від соку, додайте 3 ст. л. борошна, 1 яйце, трохи солі, половину ч .л. харчової соди. Перемішайте і смажте оладки на невеликій кількості рослинного масла.

Кабачковий «торт». Для коржів робимо кабачкову суміш як на оладки з попереднього рецепта. Випікаємо, як млинці, охолоджуємо. Для «крему» беремо сир низької жирності, трохи натурального йогурту, зелень (будь-яку, за смаком), часник, все збиваємо в блендері і перемащуємо злегка теплі «коржі». Можна кожен шар перекласти нарізаними тонкими скибочками помідорами, огірками, болгарським перцем.

Прикрасити зеленню, дрібно посічений помідором або половинками помідорів-чері.

Фаршировані кабачки. З кабачка слід вирізати тільки саму серцевину - ту, що з кісточками, - м'якоть ж треба залишити в недоторканності. Кабачок можна фарширувати Фаршировані кабачки цілком (як перець) або ж розрізати його на дві поздовжні половинки (як зазвичай фарширують баклажани). Фарширувати кабачки можна і м'ясом (фаршем), і сиром (м'яким - наприклад, козячим, овечим), і сиром, і крупами, і грибами. Якщо кабачок не надто молодий, то його половинки або шматочки варто трохи проварити в киплячій підсоленій воді.

Для прикладу - кабачки фаршировані овочами. Вам знадобляться: кабачки - 1 кг
рис - 1 ст. л., морква - 200 г, ріпчаста цибуля - 125 г, вершкове масло - 3 ст. л., помідори - 200 г, сметанний соус - 375 м

Кабачки нарізати кільцями висотою 4-5 сантиметрів, очистити їх, видалити частину м'якоті з насінням і варити 5 хвилин в підсоленій воді. Приготувати овочевий фарш. Для фаршу моркву і цибулю нарізати соломкою або кубиками і підсмажити на невеликому вогні, додати варений рис, сіль, мелений перець, нарізані помідори, зелень петрушки або кропу (замість помідорів можна додати два яйця). Варені кабачки відкинути на сито і начинити овочевим фаршем. Покласти кабачки в глибоку сковороду, налити сметанний соус, накрити кришкою і тушкувати 20-30 хвилин на невеликому вогні, при необхідності іноді підливаючи соус.

Ікра з кабачків. Для ікри вам знадобиться: кабачки - 1,5 кг, помідори -400 г, морква - 300 г, рослинна олія - ​​30 мл, петрушка, кріп - по 10 г, цибуля - 1-2 шт., Часник - 3 часточки

Кабачки очистити від насіння і грубої шкурки (якщо це не маленькі молоді кабачки), м'якоть нарізати кубиками. Очищену моркву нарізати дрібними кубиками або натерти на крупній тертці. Для більш ніжної консистенції кабачкової ікри помідори краще очистити від шкірки.

Дрібно нарізану цибулю обсмажити до прозорості на олії, потім в ту ж сковороду покласти моркву і готувати на невеликому вогні 5-7 хвилин, поки вона не стане м'якою. Тепер покласти кабачки і тушкувати, періодично помішуючи, 10 хвилин, потім додати помідори і посолити. Продовжувати готувати овочі ще близько 10 хвилин, поки вони не стануть м'якими.

За 2-3 хвилини до закінчення приготування додати дрібно нарізаний часник і зелень. В кінці приготування подрібнити суміш блендером. Вживати ікру в охолодженому вигляді.

«Листковий» кабачки «Листковий» кабачки. Вам знадобиться: Кабачки - 1 кг, болгарські перці різних кольорів - 2-3 шт., Помідори - 3-4 шт., Ріпчаста цибуля - 2 шт., Часник - 3-4 зубки, зелень. Запікати кабачки краще в глибокій сковороді або сотейнику. Дно змастити олією. Кабачок нарізати кружальцями завтовшки прімерно1 см і викласти в один шар на дно форми для запікання. Трохи посолити. Наступний шар - нарізаний півкільцями цибулю і подрібнений часник. Ріпчасту цибулю можна замінити зеленим. Додаємо подрібнену зелень. Наступний шар - солодкий перець, нарізану кільцями. Останній шар - помідори, які слід нарізати кружечками. Посолити.

Можна скропити овочі маслом і запікати в духовці до готовності. За бажанням можна натерти зверху трохи твердого сиру або присипати моцарелою.

Різотто з кабачками. Вам знадобиться: кабачки - 2 шт., Рис - 400 г, цибуля - 1 шт., Вершкове масло - 30 г, помідори черрі - 200 г, сир пармезан - 50 г, біле вино - 125 мл,
часник - 1 зубок, перець, рубаний чебрець, трохи рослинного масла.

Цибулю і часник очистити і порубати. Кабачки помити, почистити і нарізати шматочками. Помідори нарізати шматочками. Гасити в невеликій кількості растітельног масла цибулю, часник і цукіні 3 хвилини. Додати рис і продовжувати тушкувати. Помішуючи, влити вино. У міру того як рідина буде вбиратися в рис, поступово доливати гарячу воду або бульйон. Зняти різотто з плити. Перемішати з вершковим маслом і помідорами, приправити, розкласти по тарілках. Посипати тертим сиром і чебрецем.

Рагу з кабачків і помідорів. Вам знадобиться: кабачки - 2 кг, помідори - 500 г, сметана - 250 г, цибуля - 2 шт., Часник -1 зубок, петрушка - 1 пучок, оливкова олія - ​​4 ст. л. сіль, мелений перець, італійські або прованські трави - за смаком.

Кабачки очистити від хвостиків, нарізати квадратиками. Цибулю дрібно нарубати. А помідори також нарізати кубиками. Розігріти у великій сковороді оливкове масло і на великому вогні обсмажити цибулю до м'якості. Додати кабачки і обсмажувати до рум'яності. Потім додати помідори, перемішати. Гасити на сильному вогні кілька хвилин, потім посолити, поперчити, додати сушені трави і видавити часник. Додати сметану, перемішати і продовжувати гасити, не "разварівая» кабачки. Дрібно нарубати петрушку, подавати посипавши зеленню. Блюдо однаково доречно як в гарячому, так і в холодному вигляді. Можна рагу посипати сиром і поставити на 5 хвилин в духовку.

Пиріг річний листковий. Вам знадобиться: листкове тісто - 250 г, кабачки - 900 г, помідори - 1 шт., Сир - 100 г, батон - 1 скибочка, часник - 3 зубчики, сіль - за смаком.

Кабачки вимити. Порізати соломкою товщиною 1 см. У сковороді на великому вогні розігріти олію, покласти дрібно порізаний часник і через півхвилини викласти кабачки. Смажити при регулярному помішуванні до м'якості і часткового рум'янцю кабачків. Посолити. Миску застелити паперовими серветками і викласти туди кабачки, щоб зайве масло вбралося в серветки. Помідор обшпарити окропом, зняти шкірку, вирізати плодоніжки і нарізати скибочками. Злегка присолити. Тісто розкачати і укласти у форму так, щоб утворилися невеликі бортики. У форму викласти кабачки. Поверх них укласти скибочки помідора (виділився сік попередньо ретельно злити). Поставити в розігріту до температури 200 ° C духовку на 40 хвилин до рум'янцю краєчків тесту. Разом з пирогом в духовку покласти скибочку батона. Вийняти його, коли він придбає золотистий колір, остудити і розтовкти в крихту. Сир натерти і змішати з сухарной крихтою. Пиріг посипати зверху сумішшю сиру з сухарями і поставити в духовку ще на 1 2 хвилини.

Рулетики з кабачків з сиром або сиром Рулетики з кабачків з сиром або сиром. Вам знадобиться: кабачок - 1 шт., Сир фета або нежирний сир - 60 г, зелень - 30 г, помідор - 1 шт., Часник - 1зубчік.

Молоденький кабачок нарізаємо на тонкі пластини, оваріваем на пару або готуємо в пароварці. Одночасно робимо начинку: в сир фета або сир додаємо зелень і зубчик часнику. Нарізаємо помідор. На готові пластинки кабачка викладаємо сир і шматочок помідора, звертаємо в рулетик. Ставимо в аерогриль або духовку хвилин на 10.

Теплий салат з цукіні і бальзамічним оцтом. Вам знадобиться: цукіні (молодий, середній) -1 шт., Помідори - 2-3 шт., Рослинна олія - ​​2 ст.л., морська сіль - за смаком. Для заправки: бальзамічний оцет - 3 ч.л., цукор на кінчику ножа, рослинне масло - 3 ст. л., часник - 2 зубки. Зелень для подачі.

Цукіні порізати невеликими скибочками, підсмажити до м'якості на сковороді в маслі, в самому кінці посолити. Помідори порізати дольками. Часник пропустити через прес, влити олію, оцет, додати цукор, заправку збити. У великій мисці змішати із заправкою овочі, викласти в 2-3 тарілки і відразу подати до столу, посипавши свіжою зеленню.

Мариновані кабачки. Вам знадобиться: кабачки - 500 г, сіль - 0,5 ч.л. Для маринаду: оливкова олія - ​​100 мл, оцет - 3 ст.л., мед - 2 ч.л., часник - 2-3 зубки, мелений чорний перець - за смаком, свіжа зелень - за смаком.

Кабачки помити і зрізати шкірку. Якщо кабачки молоді, можна готувати разом з шкіркою. Нашаткувати тонкими кружечками. Скласти в миску, посолити і залишити на 30 хвилин. Приготувати маринад. Часник пропустити через прес, змішати з оливковою олією, медом, оцтом, перцем і дрібно порізаною зеленню. Відмінно підійдуть кінза, базилік, естрагон, кріп, петрушка. Можна додати ложку паприка-пасти або кетчупу. Маринад перемішати. З кабачків злити рідину, віджати руками. Залити маринадом, перемішати. Поставити в холодильник до ранку. За цей час можна пару раз перемішати.

Фаршировані черепашки з рікоттою і кабачками. Вам знадобиться: 500 г кабачків, 400 г консервованих помідорів, порізаних шматочками, 200 г пасти «черепашки» великого розміру, 100 г сиру рікотти або нежирного сиру,
50 г тертого пармезану, 2 зубки часнику, оливкова олія, цедра від половинки лимона.

Розігріти 1 столову ложку оливкової олії в сковороді. Додати половину часнику. Готувати 1 хвилину. Потім додати помідори. Готувати 10-15 хвилин, поки трохи загусне.

Зварити пасту майже до повної готовності. Промити в холодній воді і процідити Розігріти 1 столову ложку оливкової олії у великій сковороді. Додати другу половину часнику і терті на крупній тертці кабачки. Смажити 10-15 хвилин, поки кабачки не зменшаться в розмірі, а рідина не випарується. Дати охолонути. Додати рикотту або сир, лимонну цедру і половину пармезану. Приправити до смаку. Розігріти духовку до 190 градусів. Перекласти томатний соус в неглибоку форму для випічки. Нафарширувати черепашки кабачкової сумішшю. Перекласти їх у форму для випічки. Посипати пармезаном. Випікати 20-25 хвилин, поки соус закипить, а черепашки не придбають золотистий відтінок.