Полезные материалы

Як вибрати гіпоалергенні постільна білизна?

На жаль, алергія - це проблема дуже багатьох людей. Безсумнівно, вона відкладає сильний відбиток на весь спосіб життя. В тому числі, алергія висуває особливі вимоги і при виборі постільної білизни.
Гіпоалергенне білизна має:
1. Не бути алергеном самим по собі
Це, безумовно, суто індивідуально для людини, так як жоден матеріал не може гарантувати стовідсоткової ступеня гипоаллергенности, але все ж загальновідомий ряд матеріалів, які є нізкоаллергенних практично для всіх.
2.Прекрасно стиратися навіть при найвищих температурах
Це пов'язано, по-перше, з тим, що, як ретельно ви не прибирали б удома, в приміщенні завжди (так як це не вакуумний простір) будуть знаходитися пилові кліщі, а їх невидимі оку екскременти видаляються тільки за допомогою прання.
3. Володіти влагопроницаемостью
В іншому випадку дуже великий ризик ураження білизни цвіллю (грибками). А цвіль і алергія абсолютно несумісні.
4. Вміти добре «дихати»
5. Володіти високими терморегуляціонная властивостями
Безумовно, жоден матеріал не може володіти тими терморегуляціонная властивостями, якими володіє найкращий природний теплорегулятор - повітря, але, тим не менш, в сучасних технологіях зроблений величезний прорив. І багато штучні матеріали, які застосовуються у виготовленні наповнювачів для постільної білизни, тільки на двадцять відсотків відстають від аналогічних властивостей повітря.
Чим краще білизна утримує тепло в холодну пору року і, навпаки, намагається не ставити перепони вільному руху повітря для видалення зайвої вологи в спеку, тим сильніше таку білизну здатне створювати природні бар'єри і від пилового кліща, і від грибкових мікроорганізмів.
6. Бути гіпотоксічним
7. Не вбирати сторонні запахи
Ці властивості повинні враховуватися і при виборі наповнювача для подушки, ковдри, матраци, і при виборі тканини постільної білизни.
Спочатку розглянемо проблему зсередини. Тобто почнемо з вибору наповнювача.
На жаль, алергія - це проблема дуже багатьох людей
1.Наполнітель з натурального пуху.
Це один з класичних і дуже приємних для сну наповнювачів, але для алергіків він, на жаль, абсолютно не підходить. І цей варіант не годиться не тільки тим людям, у яких є явна алергія на перо птиці, але і взагалі для всіх людей схильних до алергії. І пояснюється це, перш за все, тим, що, не дивлячись на те, що цей наповнювач абсолютно натуральний і нетоксичний, його влагопроніцаемие і теплорегуляційні властивості абсолютно не відповідають даним вище вимогам.
2. Наповнювач з непол поліефірних матеріалів.
Найпоширеніший з таких матеріалів - синтепон. Синтепон, з одного боку, володіє відмінними влагопроніцаемая і теплорегуляционная властивостями, але досить істотним недоліком, який несе загрозу алергікам, є його токсичність. Вона виникає через те, що між волокнами в такому наповнювачі міститься клей, а в ньому зазвичай є латекс.
3. Наповнювач з порожнистих (пустотілих) волокон
Такими наповнювачами є такі матеріали, як периотек, холлофайбер, дюрафил і файбертек.Еті матеріали мають ряд технологічних відмінностей (наприклад, для файбертек характерна армування поліпропіленовим волокном, а волокна періотек можуть містити в своєму складі частинки натуральної бавовни або вовни), але всі вони мають найбільшою кількістю гіпоаалергенних якостей по всім семи названим вище параметрам.
Тепер слід розглянути ще один важливий аспект. Це вибір тканини для простирадл, наволочок, підковдри.

Кращий варіант для алергіків - натуральні тканини.
Чудовими гіпоалергенні тканинами є бавовна і льон, а також тканини з їх волокон наприклад, міцний, але при цьому дуже м'який сатин, бязь (що славиться своєю практичністю), а також махрова ткан ь (ця вироблена з бавовни тканину володіє дивовижним масажним, але при цьому абсолютно не дратівливим ефектом, що для алергіків вкрай важливо).

Також прекрасний варинат - це і мікрофібра. Ця тканина, до речі, може також виготовлятися і з натуральних тканин (наприклад, все з того ж бавовни), і з синтетичних волокон. Мікрофібра відмінно протистоїть бруду. І, з точки зору гипоаллергенности (а також і з інших причин), це, безумовно, відмінна властивість.
Також потрібно обов'язково відзначити, що при виборі гіпоалергенного постільної білизни дуже важливо передбачити такий аспект, як наявність щільних, але, в той же час, «дихаючих» захисних чохлів на подушки і матраци. Такі чохли для алергіків - це велика підмога. Вони оберігають білизну від зайвих алергенів і бруду. Хоча після сну бажано дати постільній білизні все ж можливість провітритися, а тільки потім займатися його «зачохленими».
Таким чином, вибір гіпоалергенного постільної білизни заснований на багатьох факторах, але головне те, що постільна білизна не повинна сама по собі бути алергеном, а також те, що всі його якості повинні вміти створювати хороший захист від алергенів різної природи.

Одним з найбільш хвилюючих питань є, як вибрати постільну білизну з попліну ? Однак це зовсім не важке запитання, на його можна швидко отримати відповідь на сайті https://www.postelin.ru. Тут вам допоможуть розібратися в ньому справжні фахівці і дати якісну консультацію.