Полезные материалы

Запрошення на весілля: тонкощі етикету

  1. Терміни повідомлення про весілля
  2. Зовнішній вигляд запрошення
  3. кількість запрошень
  4. текст запрошень
  5. адресат
  6. Місце і час весілля
  7. Дрес-код

Запрошення на весілля - це не просто повідомлення про майбутню подію. Це ще й спосіб висловити повагу до гостя, якого ти бажаєш бачити поруч в цей важливий день. Як запросити гостя за всіма правилами етикету, ти дізнаєшся з цієї статті.

Терміни повідомлення про весілля

Запрошення на весілля - це не просто повідомлення про майбутню подію

Запрошення на весілля

Згідно з правилами хорошого тону, гостя слід сповістити про майбутнє весілля як мінімум за 2 місяці до дня реєстрації шлюбу. Якщо затягнути з цим, не виключено, що багато гостей не зможуть з'явитися у тебе на святі.

У запрошенні, крім дати самої церемонії, повинна бути вказана і дата повідомлення тебе про відмову. Для цього в запрошення вкладається конверт з твоїм зворотною адресою, на який гість надішле свою відповідь. Це допоможе не тільки точно відкоригувати список гостей , Але і скоротити непотрібні витрати на банкеті.

Зовнішній вигляд запрошення

Зовнішній вигляд весільних запрошень можна вибирати виходячи з стилю самого весілля. Але якщо ти плануєш провести готичну весілля, то запрошення у формі черепа варто розіслати лише тим, хто зможе оцінити таку естетику. Літній бабусі або манірному дядькові краще піднести весільну запрошення в більш класичному стилі.

Літній бабусі або манірному дядькові краще піднести весільну запрошення в більш класичному стилі

Зовнішній вигляд запрошень на весілля

Важливим в запрошенні є не тільки зовнішній вигляд, але і текст. Ти можеш скористатися друкарськими послугами і замовити невеликий тираж запрошень або ж написати текст вручну, або ж звернутися до професійного каліграфії, який вручну підпише кожну листівку. У будь-якому випадку текст повинен добре читатися.

кількість запрошень

Кількість запрошень не завжди має рівнятися кількості гостей. Згідно з правилами етикету для подружньої пари досить одного запрошення, але, якщо ти запрошуєш ще одного члена цієї родини, для нього потрібно підготувати окрему листівку.

Якщо запрошення на весілля адресується самотній жінці або чоловікові, ти повинна врахувати їх можливе бажання прийти в супроводі одного або подруги. Це обов'язково вказується в тексті, а сам гість повинен проінформувати тебе, якщо він планує прийти не один. Текст повідомлення повинен інформувати і про те, допускаєш ти присутність дітей на весіллі.

Весільні запрошення для гостей

текст запрошень

Якщо у тебе на весіллі будуть не тільки близькі, а й далекі родичі , Краще скласти кілька шаблонів: більш неформальний для друзів, чуттєвий і поважний для родичів і офіційний для колег по роботі.

Щоб гість сприйняв текст як особисте запрошення, варто використовувати деякі нюанси, які дозволять гостю відчути твою турботу. Наприклад, вкажи, яким транспортом гостю буде краще дістатися від будинку в ресторан або ЗАГС. Якщо ти плануєш запросити іногородніх гостей, можеш в тексті запевнити їх про своє гостинність або бронювання готелю.

адресат

Вказується на початку запрошення з приставкою, яка залежить від ступеня споріднення: шановний, дорогий або улюблений. Ім'я жінки у весільному запрошенні для подружньої пари завжди йде першим.

Ім'я жінки у весільному запрошенні для подружньої пари завжди йде першим

Текст весільного запрошення

Місце і час весілля

Тобі потрібно вказати місце і час початку та завершення весільної церемонії і святкової вечері. Обов'язково в тексті потрібно написати точну адресу і необхідні орієнтири.

Дрес-код

Ця деталь дуже важлива, якщо у тебе тематичне весілля. Також ти можеш вказати, які кольори або елементи одягу будуть небажаними на твоєму весіллі. У запрошеннях для літніх родичів краще обійтися без згадок дрес-коду, так як вони не завжди зможуть зрозуміти, до чого ці деталі.