Полезные материалы

Чи можна собаці давати котячий корм?

«Моя собака обожнює корм для кішок

«Моя собака обожнює корм для кішок. Чи можна давати їй котячий корм? »- без такого питання не обходиться жоден форум собаківників.

Так чи є різниця між собачими і котячими кормами, і шкідливо годувати собаку кормом для кішок?

Виявляється, різниця є, і досить істотна.

Якими б схожими не видалися нам наші домашні улюбленці, система травлення у собак і котів влаштована по-різному. Ці особливості і враховуються виробниками готових кормів для тварин. Саме тому ніхто з них не випускає універсальні корми, які підходять для всіх домашніх тварин.

Розглянемо три найголовніших помилки власників собак щодо котячих кормів в раціоні їх вихованців.

Помилка 1. Немає ніякої різниці між кормами для собак і кішок. Це все маркетингові ходи.

Ні, різниця принципова.

По-перше, зміст білка. У кормі для собак міститься приблизно 15-25% білка, в кормах для кішок його значно більше - від 40 до 60%. Ожиріння, алергії і проблеми з нирками - найпоширеніші наслідки годування собаки котячим кормом.

По-друге, котячий корм містить таурин, що допомагає кішкам перетравлювати їжу. Собакам додатковий таурин ні до чого.

По-третє, підвищена кислотність кормів для кішок може привести до порушень обмінних процесів в організмі собаки.

Зрозуміло, негативні наслідки для здоров'я собаки не виявляться після випадкового поїдання корму для кішки. Але ось регулярне годування котячими кормами рано чи пізно зробить вашого вихованця постійним клієнтом ветеринарних клінік. Адже всі перераховані порушення мають системний характер і швидко розвиваються в хронічну форму.

Помилка 2. Для собак шкідливий тільки дешевий котячий корм - від дорогого шкоди не буде.

На жаль, будь-який корм для кішок містить всі вищевказані компоненти. І говорити про вплив якості на здоров'я тварини можна тільки в контексті здоров'я саме кішки.

Зрозуміло, що дешевий корм якісним бути не може за визначенням. Неважливо, корм цей призначений для собак або для кішок. Якщо ви дбаєте про свого улюбленця, купуйте тільки корм перевірених виробників, які мають хорошу репутацію. Для кішок, наприклад, непоганим вибором може стати котячий корм nutra nuggets - в лінійці цього виробника є корм для кошенят, стерилізованих кішок, спеціальний корм для виведення шерсті і профілактиці сечокам'яної хвороби. Нормальний стілець, блискуча шерсть, активна поведінка - ось лише кілька ознак, за якими можна судити про те, наскільки добре конкретний корм підходить вашому вихованцеві.

Але якщо говорити про собаку, будь котячий корм для неї повинен бути табу.

Помилка 3. Моя собака - привереда, і нічого іншого їсти не буде.

Це не собака - привереда, а просто неправильний підхід до її годівлі. Так, не всі собаки накидаються на будь-яку запропоновану їжу з жадібністю, це факт. Але якщо собака навідріз відмовляється їсти те, що ви їй пропонуєте, проблема саме в вас.

Причини такої поведінки собаки:

- регулярне переїдання (скоротити порцію);
- постійне підгодовування між основними прийомами їжі (припинити);
- годування невідповідними продуктами - солодощі, копченості тощо, після чого собака не підходить до каші або сухого корму (виключити);
- неправильно приготовлена ​​їжа - занадто гаряча, холодна, рідка або тверда, солона, прокисла і т.п. (Готувати за всіма правилами);
- їжа завжди доступна для собаки (миску після їжі прибирати, навіть якщо щось залишилося);
- відсутність апетиту через відсутність фізичної активності (давати навантаження, щоб зголодніла).

Причинами також можуть ветеринарні проблеми. Якщо ви пропонуєте собаці якісний свіжий корм, а вона постійно відмовляється, можливо, її щось турбує. Зверніться за консультацією до ветеринара.

Але не починайте підгодовувати собаку котячим кормом, який в її очах куди смачніше свого! Якщо причина поганого апетиту - проблеми зі здоров'ям, цим ви тільки погіршить становище. А якщо в чомусь іншому - закріпіть шкідливу звичку чекати котячу «вкусняшки» замість покладеної правильної і здорової їжі.

Зрозуміло, ніякої шкоди для здоров'я не буде, якщо собаці іноді перепадає котяча їжа. Але якщо це стане системою, проблем не уникнути.

Якщо у вас в будинку разом з собакою живе кішка, стежте за тим, щоб миска з котячою їжею була недоступна для собаки.

Джерело: сайт про собак VashaSobaka.com.ua

З цією статтею ще читають:

Чи можна давати їй котячий корм?
Так чи є різниця між собачими і котячими кормами, і шкідливо годувати собаку кормом для кішок?