Полезные материалы

Свій бізнес: виготовлення перук

  1. Свій бізнес: магазин годинників
  2. Бізнес-план інтернет-магазину чоловічих і жіночих наручних годинників
  3. Свій бізнес: пошив і продаж дитячих слінгів
  4. Як відкрити власне виробництво дизайнерських сумок
  5. Бізнес-план магазина біжутерії острівної формату
  6. Свій бізнес: виробництво головних уборів
  7. Свій бізнес: виробництво та продаж дорожніх сумок і валіз
  8. Свій бізнес: магазин сумок
  9. Виробництво дизайнерських фартухів - бізнес з мінімальною конкуренцією
  10. Свій бізнес: виробництво ременів з натуральної шкіри
  11. Свій бізнес: виробництво шкіряних рукавичок
  12. Виробництво масок для сну: творчий підхід і мінімум вкладень

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Виробництво перук - досить трудомістке заняття, яким можуть займатися тільки висококласні майстри. У зв'язку з цим попит на такі вироби дуже часто перевищує пропозицію, тому що дуже часто на ринку немає хороших виробників, які могли б у величезних кількостях постачати ринок перук товаром. Свій бізнес з виробництва перук стає особливо актуальним для людини, який може самостійно займатися постіжёрним мистецтвом. Для нього значно знижуються витрати, тому що частина роботи він зможе виконувати самостійно. Однак і для підприємця, який далекий від такого виду діяльності є шанс зайняти своє місце, якщо вдасться знайти справжніх професіоналів, які і будуть на нього працювати.

У виготовленні перук дуже важливо пропонувати своїм споживачам не просто товар, а саме високоякісний товар, причому мати також ще і вельми обширний асортимент (або приймати в роботу нетипові заявки) і виробляти перуки в максимально короткі терміни. Все це дозволить боротися з і без того несильним конкуренцією і швидше набирає свого клієнта. В даному виді бізнесу велика частина клієнтів стане постійними споживачами, це стосується в першу чергу людей, яким потрібні штучне волосся для своєї професійної діяльності (актори, наприклад). Робота з ними дозволить і швидше заробляти собі ім'я і репутацію, а це вельми важливо в такому виробництві.

Варто відзначити, що виробництво перук, звичайно, може бути налагоджено в промислових масштабах, але поняття промисловий тут все-таки трохи своєрідно. Здебільшого такі вироби виготовляються все-таки вручну, а відповідне обладнання просто дозволяє прискорити цей процес, а значить, збільшити і продуктивність. Але досягти дійсно великого обсягу виробленого товару можна тільки шляхом збільшення числа співробітників. І тут доведеться працювати або поодинці за індивідуальними замовленнями з кожним клієнтом, виробляючи тільки ту продукцію, яка неодмінно буде куплена; або ж доведеться наймати велику кількість працівників, щоб продавати перуки не тільки конкретним клієнтам, але і в спеціалізовані магазини.

Для роботи потрібно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Найпростіше зареєструватися як індивідуальний підприємець, це можна зробити відносно швидко, потрібно небагато коштів, та й вимог до ІП пред'являється менше. Якщо ж необхідно зареєструвати саме юридична особа (наприклад, при спільній роботі декількох підприємців), то краще вибрати форму товариства з обмеженою відповідальністю. Як і ІП, ТОВ може користуватися спрощеною системою оподаткування, сплачуючи на користь держави 6% (від доходів) або 15% (від операційного прибутку). Але в цьому випадку термін, який буде потрібно на реєстрацію, значно збільшується - оформити юрособа значно складніше, та й грошей на це буде потрібно трохи більше (тільки статутний капітал може бути мінімум 10 тисяч рублів). Важливо правильно підібрати і код економічної діяльності, сама робота по виготовленню перук підходить під визначення (ОКПД 2) 13.92 Вироби текстильні готові (крім одягу). Для спрощення цієї процедури можна найняти грамотного юриста або ж зовсім звернутися до спеціалізованої фірми, яка займається проведенням реєстрацій, але її послуги теж не є безкоштовними.

Робота може проводитися повністю на дому, якщо це невеликий бізнес; в разі так званого промислового виробництва варто подбати про зніманні робочого приміщення. Його розмір прямо залежить від масштабності виробництва. Деякі виробники наймають до 20 робочих, які роблять перуки, і для того, щоб у кожного було повноцінне робоче місце, доведеться орендувати не одну сотню квадратних метрів. Але такий цех необхідний, якщо передбачена механізація праці, при ручному зборі перук місце скорочується (але і збільшується час створення готового виробу). Але сьогодні все-таки налагодити повністю механічну роботу навряд чи вдасться, в деяких моментах перуку повинен оброблятися вручну, і тому для кожного майстра краще обладнати свій персональний робочий кабінет. Крім обладнання потрібно закупити правильне освітлювальне обладнання і надавати своїм співробітникам завжди в необхідній кількості витратні матеріали.

Сам перуку складається з декількох частин. Найголовніша - це безпосередньо волосся, які представляють собою тресс. Причому він виготовляється вже на виробництві з куплених волосся (втім, можна закуповувати і готові Треси, але це буде обходитися трохи дорожче). Окремо виготовляють проділи, які прошиваються на спеціально приготованому гумовому аркуші, що не відмінним від людської шкіри. Несуча частина - це монтюр, на який власне і кріпляться отримані волосся. Монтюр теж є гумовий виріб, але його необхідно правильно обробити перед нанесенням волосся. Всі ці частини з'єднуються між собою майстром, щоб отримати готовий перуку. Монтюр спеціальним чином прошивають і допрацьовують, щоб користувач надалі міг з комфортом носити перуку, а також, щоб вони не злітало і повністю могло замінювати справжнє волосся. Дещо інша технологія застосовується для будь-якого іншого постіжёрного вироби - для накладних вусів, бакенбард, шиньйонів. Їх виготовленням займаються деякі підприємці на додаток до основної діяльності, тому що багато фахівців навчаються постіжёрному майстерності, яке передбачає створення і всіх цих виробів, а не тільки перук.

В даний час поділяють три типи натурального волосся, які традиційно називаються європейськими, слов'янськими та азіатськими. Вибір типу безпосередньо впливає на якість кінцевого продукту. Найкращі - «слов'янські». Собою вони представляють волосся, зібране у жителів розвинених країн, в цій країні найбільш поширені з природних причин саме волосся російських громадян. «Слов'янські» після збору піддають ретельній обробці, відбирають погані волосся, промивають їх і, що особливо важливо, точно кладуть їх кінцями разом, тобто вони виявляються не скуйовдженим. Це товар найкращої якості, який застосовується в перуках відповідного рівня. З одного кілограма зібраних волосся виходить в результаті всього лише 100-300 грамів, вартість 60 сантиметрів стограмового пучка на ринку становить приблизно 6 тисяч рублів.

Що залишилися після отримання «слов'янських» волосся йдуть на додаткову обробку, завдяки чому отримують так звані «європейські» волосся. Вони можуть бути скуйовдженим, неточно лежать в одному напрямку, і коштують вони на порядок дешевше. Однак по співвідношенню ціна-якість "європейський" тип вважається найоптимальнішим.

Далі йдуть «азіатські» волосся. Це, як правило, товар первинної збірки, що надійшов зі Східної Азії (в першу чергу - Китай). Майстри Піднебесної не дуже стежать за якістю не дивлячись на те, що у них є можливість купувати велику кількість волосся. «Азіатські» - найдешевші, але і найгірші волосся, їх ціна приблизно 2 тисячі рублів за 100 грамів. Їх варто купувати тільки для виготовлення перук самого нижчого класу, тому що довго такий продукт не прослужить, якщо їм постійно користуватися.

Завдяки цій відмінності є можливість виготовляти перуки різного рівня, орієнтовані на різних клієнтів. Тільки ось вартість робіт залишиться однаковою в будь-якому випадку, навіть з поганими волоссям важче працювати професіоналам. Деякі виробники перук самостійно збирають волосся для того, щоб обробити їх вже в своєму цеху своїми руками. Це може істотно скоротити витрати на закупівлю сировини, але сильно збільшує термін виготовлення одного перуки (так, в середньому, дві людини можуть за два місяці створити тільки 3 перуки).

Для того, щоб працівникам було комфортніше працювати, закуповується спеціальна машина - верстат для прошивання зрізів волосся в Треси. Вартість такого апарату становить близько 350 тисяч рублів, можна знайти агрегат за 300 тисяч - китайського виробництва. На додаток до неї потрібні будуть швейні машинки і апарат для проклейки ТРЕССА. Монтюри також готують на спеціальному обладнанні - Колончатий і швейних машинках. Монтюри бувають еластичними, жорсткими і полегшеними, тип вибирається під кожну конкретну заготовку.

Волосся перед приклейкою на монтюр можуть попередньо підданий термічній завивці. Це особливо актуально для сировини не дуже хорошої якості, якщо не піддати сировину термообробці, надалі клієнт просто не зможе розчесати волосся так, як йому потрібно, що, безумовно, знижує купівельну цінність такого товару. Також в разі створення перук-зачісок термічна обробка необхідна, тому що дозволяє задати волоссю нестандартну форму. Для цього застосовується спеціальний духову шафу, в який поміщають накручені на болванки волосся. Після обробки їх прикріплюють на монтюр.

Для всього цього процесу будуть потрібні і витратні матеріали - стрічки, фарби, лаки, клеї, шпильки, а також болванки, голови-манекени. Вартість обладнання одного робочого місця може перевищувати 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але в разі відкриття повноцінного цеху можна економити на загальному обладнанні. Істотно знизити вартість перуки можна використанням штучного волосся, які коштують недорого і спочатку призначені для обробки. Відкривши повноцінний ткацький цех можна випускати перуки партіями, випускаючи на ринок типові вироби.

Якщо ж робота буде ручний, то навіть при використанні штучного волосся ціна готового продукту істотно збільшується. А якщо працювати з натуральними зрізами справжніх волосся, то вартість перуки може дорівнювати місячній зарплаті офісного працівника в великих містах. Займатися виробництвом ручних виробів в невеликих населених пунктах тому не варто - покупця там на такий товар не знайти.

В якості додаткової продукції варто задуматися про випуск інших постіжёрних виробів, а якщо проводиться самостійний збір волосся, то надлишки можна продавати за досить високою ціною. Наприклад, досить часто люди купують шиньйони - це дозволяє прикріпити додаткові накладні волосся без носіння перуки або зміни своєї власної зачіски. Всі інші постіжёрние вироби більше затребувані в театральному суспільстві, і для їх продажу варто укласти довгострокові договори з акторами і театрами. Однак це дещо інший вигляд виробництва, і ним займаються не всі виробники перук.

Перуки затребувані у різних груп населення. Для багатьох користувачів - це життєва необхідність внаслідок хвороби або неприємного випадку. У деяких лікарнях навіть продаються перуки для своїх пацієнтів, і навіть там можна налагодити збут своєї типової продукції. Інакше справа йде з покупцями, для яких перуку - це данина моді чи просто тимчасове захоплення. Такі люди купують перуку не для приховування власних вад, а для того, щоб носити зачіску без зміни свого волосся, для того, щоб міняти імідж час від часу, для акторів ж перуку - взагалі частина костюма (як і інші постіжёрние вироби). У цьому випадку досить легко передбачити переваги клієнтів; адже якщо стежити за подіями моди, можна створювати перуки під поточний вплив, і більшості клієнтів вони напевно підійдуть. А це вже зниження витрат у виробництві. Перуки як модний аксесуар часто використовуються і як одноразовий, тому і вимоги до якості у нього не великі. А ось для людей, які постійно носять перуку, його покупка стає серйозним завданням, до вирішення якої він відноситься дуже відповідально.

Звідси і досить гостра необхідність знаходити і утримувати клієнта ефективніше, ніж це роблять конкуренти. Найкраща реклама, безумовно, - «сарафанне радіо». Людина, що купив перуку, напевно розповість про це своїм близьким, і вони вже спочатку зможуть бачити якість виробу. Однак на перших порах просувати інформацію про своєму виробництві доведеться іншими доступними методами. Найефективніший сьогодні (або один з найбільш ефективних) - це інтернет. Для цього рекомендується створити свій власний сайт перук, причому як просту візитку його краще не робити, там повинен бути повноцінний каталог і форма для зворотного зв'язку з вибором всіх параметрів перуки. Створити сайт-каталог може бути дуже дорого, але навіть ця сума буде не великий у порівнянні з сумою його просування. В результаті створення і просування сайту перук в пошукових запитах на перші 2-3 місяці може обійтися підприємцю до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак, якщо конкурентів небагато, то вартість оптимізації та просування буде значно нижче.

Доброю буде реклама також в друкованих виданнях, для модних перук і шиньйонів варто купити собі місце на сторінках глянцевого журналу для жінок. Реклама на телебаченні та радіо зажадає великих витрат, але клієнтів щодо витрачених коштів буде дуже небагато. Якщо ж робота ведеться з орієнтацією на клієнта, для якого перуку - не розкіш, а необхідність, то варто розмістити інформацію про себе на стендах в медичних установах, які займаються проблемами і хворобами волосся.

Вартість такого починання істотно розрізняється залежно від принципу роботи. Якщо підприємець буде самостійно займатися виготовленням перук у себе вдома без залучення сторонньої робочої сили, то йому достатньо закупити витратні матеріали і елементарне швейне обладнання для ручної роботи. З урахуванням реєстрації можна вкластися навіть у 100 тисяч рублів. Причому в цьому випадку робота буде вестися повністю «від клієнта», тобто реалізований буде весь товар, та й працювати доведеться тільки за фактом замовлення. Але в даному випадку не вдасться завоювати занадто великий ринок, а великі терміни виконання робіт не будуть лякати тільки клієнтів, які потребують індивідуального і високоякісному виробі.

Тому часом такий бізнес може перетворюватися в просто прибуткове хобі, коли один замовлення доводиться чекати місяцями. Але і термін окупності в разі успіху може бути до року і навіть всього пару місяців, якщо відразу ж надійшли замовлення. Якщо ж відкривається повноцінний цех з виробництва перук, то часом вартість інвестицій може перевищувати мільйон рублів (але тут все залежить від масштабів, спочатку занадто велике виробництво відкривати не варто). Тут і термін окупності до декількох років, і трохи завищені ризики не продати взагалі нічого.

Рентабельність виробництва перук в середньому становить 20%, але вона залежить від безлічі факторів. Відсутність конкурентів дозволяє істотно збільшувати вартість штучної продукції, вносячи в ціну перуки великий показник винагороди підприємницького таланту. Штучні фабричні перуки коштують від 1 тисячі рублів, а ось ручної обробки з використанням натуральних волосся можуть коштувати і 50 тисяч. Визначальними параметрами перуки є матеріал і довжина волосся, трохи менше впливає на ціну додаткова обробка і фарбування.

Виробництво штучних перук актуально для підприємців з великих міст, де велика кількість потенційних клієнтів, в невеликих містах буде зовсім небагато людей, готових купити продукцію, а багато хто з них і зовсім можуть замовити її по інтернету в іншої компанії.

Матіас лауданумом

(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

03.04.2015

Свій бізнес: магазин годинників

Продаж годинників - це бізнес, який охоплює багато верстви населення незалежно від віку, соціального статусу і доходу. Для кожної такої сукупності знайдеться свій товар. Рівень конкуренції бу ...

Бізнес-план інтернет-магазину чоловічих і жіночих наручних годинників

Величина інвестиційних витрат складає 196 000 рублей, з яких - основна частина спрямована на закупівлю товару, а також на формування фонду оборотних коштів до виходу на окупність проект ...

Свій бізнес: пошив і продаж дитячих слінгів

Багато мам, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, замислюються про створення власного бізнесу. Якщо ви вмієте і любите шити, то можна відкрити невелике виробництво слінгів.

Як відкрити власне виробництво дизайнерських сумок

Мрія будь-якого підприємця - перетворити своє хобі на джерело постійного (і, бажано, високого) доходу. На жаль, втілити цю мрію в життя вдається далеко не кожному. І все ж якщо ви буд ...

Бізнес-план магазина біжутерії острівної формату

ОБСЯГИ стартових вкладень - 560 тис. Руб. Джерело коштів - особисті грошові заощадження. Запланований термін окупності магазину - 14 місяців.

Свій бізнес: виробництво головних уборів

Рентабельність капелюшного бізнесу (якщо мова йде про спеціалізованому виробництві класичних моделей) поки ще невелика і оцінюється самими підприємцями, які працюють в цій сфері, в 10-15%.

Свій бізнес: виробництво та продаж дорожніх сумок і валіз

Якщо ви вирішили відкривати власне виробництво дорожніх сумок і валіз, то вам буде потрібно на його організацію мінімум 600 тисяч рублів. Терміни окупності ...

Свій бізнес: магазин сумок

Бізнес з продажу сумок можна назвати простим - майже всюди пропозицію на ринку досить для того, щоб задовольняти попит покупців, однак велика різноманітність товарів і фірм-виробників ...

Виробництво дизайнерських фартухів - бізнес з мінімальною конкуренцією

Як відкрити бізнес з пошиття текстильних виробів для дому. У цю групу товарів входить практично все вироби з тканини, які використовуються в побуті і в інтер'єрі: постільна білизна, рушники, скатертини, покрила ...

Свій бізнес: виробництво ременів з натуральної шкіри

Загальні витрати на організацію виробництва ременів з натуральної шкіри складають близько 500 тис. Рублів. За найсприятливішого розкладу всі витрати можна окупити до кінця першого року існування ваш ...

Свій бізнес: виробництво шкіряних рукавичок

Загальні витрати на організацію власного виробництва шкіряних рукавичок складуть від 800 тисяч рублів. У цю суму входить обладнання в мінімальній комплектації, закупівля сировини і фурнітури, заробітна ...

Виробництво масок для сну: творчий підхід і мінімум вкладень

Великий плюс для стартапу в бізнесі з виробництва масок для сну полягає в невеликих вкладеннях. Головне - наявність фантазії та вміння поводитися зі швейною машинкою. Ну і, власне, без швейної м ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою: