Полезные материалы

Енциклопедія краси на Клео - Хімічна завивка - наука, мистецтво, краса

До хімічної завивки народ відноситься неоднозначно. У одних вона виглядає як жування мочалка, а інші гордо носять абсолютно натуральний каскад локонів. Хтось не без жаху згадує, як реанімував залишки шевелюри, а хтось хвалиться, що після хімії волосся стали ще краще. Хтось ходить в салон, персонал якого схожий на лікарів, хтось робить все на власній кухні. Схоже, потрібно як слід розібратися в питанні і з'ясувати всю таємницю хімічної завивки.

Репутація Хімічна завивка була придумана мало не сто років тому. Забавно, що її винахідник, якийсь молодий перукар, тестував новий засіб на своїй нареченій. З трьох "охіміченних" локонів вижив тільки один. Тоді, мабуть, і сформувалася думка, що перманент - справа ризикована. Але публіка швидко оцінила переваги нового способу завивки: по-перше, вона дуже довго трималася на волоссі і робила їх слухняними, а по-друге, економила купу часу - жінки тоді якраз кинулися працювати і дуже дорожили вільними годинами. Радянські перукарі дуже любили хімзавивки: вона коштувала досить дорого, і результат був видний за версту. На мистецько волоссі відмінно тримався начісування. Але потім доводилося довго лікувати волосся - вони згорали, ламалися, знебарвлюється, сплутувалися до стану мочалки, розчесати яку було нереально. Саме таку "виняткову хімію" народна пам'ять і зберегла. І наші мами, намучився з препаратом "Локон", вселяли нам, що краще стригтися коротше.

Навіщо нам це потрібно? Завиті волосся завжди виглядають більш об'ємно, ніж гладкі. І більш мальовничо. До того ж чим здоровіше організм людини, тим густіше і пишніше його волосся - а що може бути привабливішим здоров'я? А вже чарівність локонів, що обрамляють обличчя ... Словом, жінки вперто хочуть завиватися. Є попит - буде пропозиція: зарубіжне виробництво препаратів для химзавивки не стояв на місці, пропонуючи все більш якісну продукцію. Тільки до певного часу ми якось не дуже уважно стежили за цим процесом. Тому і не віримо, коли зараз нас переконують, що є практично нешкідливі для волосся технології завивки. А вони дійсно є, причому змінився не тільки хімічний склад препаратів, але і стандарт на зовнішній вигляд завитого волосся. Якщо раніше завивка означала крутий завиток, то сьогодні можна зробити об'ємною тільки частина волосся біля коріння, щоб зачіска і без африканських кучериків виглядала більш об'ємною. Ще химзавивка допомагає приховати деякі проблеми - тонкі або рідке волосся, наприклад. Перукарі кажуть, що жінки в більшості випадків правильно вибирають той образ, який їм йде. Але ось біда: у них не завжди є відповідна основа для цього - волосся не тієї якості, структура не та, ріст волосся не той. І однією лише стрижкою тут не обійтися - саме завивка допомагає досягти бажаного результату.

Що в арсеналі? Сьогоднішній ринок препаратів для хімічної завивки надзвичайно багатий: конкуренція підстьобує. Навіть російські виробники останнім часом заворушилися і випускають деякі новинки. Не можна сказати, що вони погані, але пам'ять про "Локон" ще жива. Але кому-то і він здавався цілком прийнятним. І хоча індивідуальна реакція на той чи інший препарат взагалі може бути непередбачуваною, краще все ж вибирати свідомо безпечні шляхи.

Що краще: химзавивка в домашніх умовах або професійна завивка?

"Зроби сам" У свій час широко рекламувалися засоби для химзавивки в домашніх умовах - наприклад, "Wella-perm" від Wella, "Velvet" від L'Oreal, "Rilken". Дуже вже сильно у російських жінок прагнення економії заради робити все своїми руками - чим і користувалися виробники. Треба сказати, що деякі з "домашніх" препаратів були непоганими. При вмілому використанні вони давали вражаючі результати. Особливо "Velvet" від L'Oreal. Може бути, саме тому він і був знятий з виробництва - дуже сильно конкурував з професійною лінією для завивки від цієї ж фірми. А "Wella-perm" помітно освітлює волосся і все-таки сушить їх. Але при всіх своїх перевагах набори для домашньої завивки сильно поступаються в якості професійним лініях. І ось чому.

Професійна завивка Коли волосся піддається хімічній завивці, змінюється структура так званих сірчаних містків, яка і визначає форму волоса. Спочатку ці містки потрібно зруйнувати, щоб вони могли з'єднатися по-новому, а потім ці сполуки закріпити. В принципі, для процесу химзавивки досить двох препаратів - формує і закріплює. Саме вони і входять в "домашні" набори. Звичайно, виробники прагнуть зробити їх формулу якомога більше щадить. Але, на жаль, всі ці роз'єднання -соєдіненія сильно псують волосся. Тому необхідно робити щось додатково, щоб запобігти непотрібні руйнування і домогтися стійкість і гладкість локона. Високоякісні професійні лінії для химзавивки включають в себе близько десятка різних препаратів, деякі з них мають варіанти для різних типів волосся. Навіщо так багато? Щоб убезпечити волосся від будь-якого несприятливого фактора. Волосся обробляють підготовляє складом, що підсилює вплив основного препарату на одні частини волоса і ускладнює його проникнення в інші (слабші). Якщо згадати, що структура одного і того ж волоса неоднорідна по довжині, то логічно припустити, що на корені слід застосовувати більш сильний засіб для завивки, а на кінці - більш м'яке. І після завивки потрібно негайно нанести відновлює склад, який пригладить лусочки волоса і не дасть йому зламатися. І так далі. Чим вища безпека, тим краще результат.

Хто краще? Хоча виробників багато, все-таки є явні лідери по частині химзавивки. Це компанії "Schwarzkopf" (лінія "Шварцкопф профешнл"), "L'Oreal" (лінія "Л'Ореаль профешнл") і "Wella". Ці фірми співпрацюють з великими науково-дослідними інститутами і найвідомішими перукарями світу. У них найбільші обсяги продажів (що само по собі показово). Є менш відомі імена, більш елітарні за ціною, але стоять на такому ж рівні за якістю. У Росії їх продукція поки зустрічається рідко. А три вищеназваних - основні із західних постачальників на російському ринку. За якістю всі троє приблизно однакові. Але химзавивка від "Wella" і "L'Oreal" в цілому коштує дорожче, ніж від "Schwarzkopf" - це результат рекламної розкрутки. Втім, ціни сильно коливаються в залежності від рівня салону. Хороші салони зазвичай спеціалізуються на препаратах від якоїсь однієї фірми - якщо для вас принципово, від якої, то краще дізнатися заздалегідь.

Навіщо йти в салон? Зрозуміло, що купити лінію цілком далеко не кожному по кишені. Всі професійні препарати зазвичай продаються у флаконах великого об'єму, а у відкритому вигляді зберігаються недовго - вийде, що велика частина покупки пропаде дарма (і не забудьте про бігуді). Якщо все-таки вдасться трохи заощадити на грошах, обов'язково втратите в іншому - за ті 1,5-4 години, які доведеться витратити на закручування локонів, руки втомляться настільки, що ви неодноразово проклянете свою ощадливість. А препарати будуть розтікатися і бруднити одяг. Чи не краще розслабитися в зручному кріслі, не думаючи, як там невидимий без додаткового дзеркала потилицю? Якщо самопальна хімія не вдасться, звинувачувати буде нікого. А майстер несе відповідальність за те, що ви побачите на своїй голові в кінці процедури. Клієнт має право прийти в салон і зажадати, щоб йому переробили зачіску, хімзавивки, якщо результати вийшли небажаними. До того ж без спеціальної підготовки дуже важко передбачити поведінку волосся під хімскладу, вибрати потрібні препарати і стайлери (так тепер модно називати бігуді) відповідної товщини і форми. І взагалі - навіщо на собі економити?

Як вибрати салон і майстра? Краще не поспішати. Зібрати інформацію, сходити на розвідку. Для початку зважитися щось недороге і порівняно безпечне - скажімо, помити волосся або зробити манікюр - і тим часом придивитися до майстрів і задати всі питання, що цікавлять. Якщо майстер працює з вашими волоссям (що б він не робив), він зобов'язаний буде відповісти на всі питання. При спілкуванні з майстром потрібно звернути увагу на те, як він діагностує волосся, як їх розглядає, чи задає питання. Майстер повинен з'ясувати всі про вашому волоссі - чим миєте, коли останній раз фарбували, завивали і т. Д., і т.п. Якщо він професійний, то задасть масу питань, навіть якщо може швидко визначити на погляд стан вашого волосся. І не просто повідомить, яка у вас структура волосся, але і пояснить, як саме хімічна завивка може повестися на таких волоссі. Врахуйте, що деякі перукарі, які чудово стрижуть, не настільки професійні по частині завивки. Вони її просто ненавидять, тому що не вміють робити правильно (а даремно ...). І якщо перукар не може зрозуміло пояснити, чому він не радить робити завивку і особливо якщо говорить, що вона псує волосся, - знайдіть іншого. Про професіоналізм може багато що сказати і те, як перукар накручує локони - існує різноманітні техніки накрутки. Іноді вся сіль саме в Стайлер - їх в хорошому салоні повинно бути кілька видів на вибір. Раджу піти в хороший салон і з'ясувати, чи є у них комплекс засобів для химзавивки і який саме. Ціна не обов'язково повинна бути високою, але вона як би служить гарантом, що використовуються фірмові препарати хорошої якості. Де шукати салон? Розташування щодо центру Москви ще ні про що не говорить, хоча саме там переважають дорогі і хороші. Але і в центрі можна знайти якісне і дешевої обслуговування - або за великі гроші нарватися на непрофесіоналізм. Зараз в спальних районах існують дуже хороші салони - іноді це філії центральних.

Чого не можна і що можна Іноді вільного часу буває так мало! І хочеться за одні візит до перукаря зробити з волоссям все можливе: хімзавивки, фарбування, мелірування ... Однак не всі знають, що технологічно це не завжди сумісно. Химзавивка, зокрема, погано поєднується з фарбуванням окислюючими перманентними барвниками, які містять аміак і перекис водню. Така процедура можлива тільки через 2 тижні. Деякими фарбами варто скористатися до завивки, але не в якому разі не після (наприклад, "Ігора ботанік" від "Шварцкопф"). У день завивки допустимо зробити тонування крем-фарбою без аміаку, можна підтримати свій природний відтінок за допомогою тонуючої пінки. Не рекомендується накладати завивку на меліроване волосся: при мелірованії у різних пасом неоднакова структура, тому складно підібрати препарат для завивки.

Чому іноді не виходить? Іноді химзавивка не виходить, або виходить гірше, ніж хотілося б. Волосся не постраждали, але немає тих локонів, заради яких все і затівалося. Як то кажуть, не взялося. Справа в тому, що є деякі несприятливі чинники. Зовсім не обов'язково, що вони вплинуть на результат, але ризик все-таки є.

По-перше, багато що залежить від структури волосся. Фахівці ділять волосся на три типи за формою перетину: круглі, овальні, плоскі. На плоскі хімзавивки робити не рекомендується - плоскими бувають виснажені волосся. І справа не в тому, що завивка НЕ ​​буде стійкою - навіщо зайве навантаження і без того змученим волоссю? Але це зовсім не означає, що поганий результат гарантований. Адже однією і тією ж голові можуть зустрічатися всі три типи волосся в залежності від зони. Навіть один і той же волосся може мати різну товщину. Словом, все відносно, але не завадить знати про це.

По-друге, причину невдачі іноді слід шукати в тому, як ви доглядали за волоссям. Несприятливо використання шампунів "2 в 1": в їх склад входить силікон, він заважає проникненню в волосся хімічного складу. Використання окремого кондиціонера на якість химзавивки не впливає. Щоб завивка вийшла, за місяць перед процедурою рекомендується відмовитися від шампунів "2 в 1". Якщо до завивки фарбувати волосся хною - це теж може зіпсувати результат: хна дуже згладжує волосся, і хімічний склад не до кінця проникає під лусочки. Неякісна хна (підробки, що містять солі деяких металів) взагалі може привести до несподіванок: волосся зеленіють, розігріваються під хімскладу до 60-70 градусів.

Ще на завивку можуть вплинути вагітність, місячні, прийом морфію, антибіотиків, хіміотерапія. Не факт, звичайно, що хімія рішуче не вийде. Але ризикувати не варто.

Як доглядати за завитими волоссям? Існують деякі нюанси по догляду за завитими волоссям. Якщо ви носите хімзавивки як самостійну зачіску - зараз багато хто так робить, це дуже практично - то розчісуватися потрібно великим гребенем, починаючи від кінців і поступово просуваючись до коріння. Ніяких массажек, ніяких металевих гребінців. Дуже сильно ушкоджують волосся металеві шпильки. Завиті волосся ні в якому разі не можна сушити в тюрбані з рушника: мокре волосся дуже еластичні, вони розтягуються, а висихаючи стискаються. Тюрбан заважає їм повернутися в початковий стан - по-перше, локон розтягується і втрачає пружність, а по-друге волосся рвуться від натягу. З тієї ж причини не рекомендується лягати спати з мокрою головою. Намагайтеся вибирати укладальні кошти з лікувальним ефектом. Фен і бігуді допустимі, але їх адреси, координати і термобігуді - виключаються (вони взагалі шкідливі). Обов'язково потрібно використовувати спеціальні препарати по догляду - як мінімум кондиціонер і лікуючий склад. Можна, звичайно, вдатися до рецептів народної медицини. Але ось яка штука: якщо сталося порушення структури волосся, особливо хімічним чином, то всі ці домашні засоби виявляються неефективними. Тут потрібно використовувати саме хімічні препарати, призначені для відновлення структури. Будь-яка солідна фірма, що випускає засоби для химзавивки, пропонує і засоби по догляду за волоссям, спеціально розроблені. А можна скористатися секретами народної медіцини .

Хімія не вічна Зазвичай виробники дають гарантію на якийсь термін. Зараз дуже поширені технології завивки на 2 місяці. Якщо у вас коротке волосся - цього достатньо. Якщо довгі, то є сенс подумати про більш тривалому варіанті. У одній і тій же фірми можуть бути препарати для різної завивки. Максимум, який зазвичай називають - 6 місяців. Але індивідуальна реакція буває різною: у когось локони ледь дотягують до названого терміну, а хтось носить шестимісячну завивку майже рік. Врахуйте: хімічна зміна волосся при хімзавивки настільки сильно, що до первісного стану вони вже не повернуться. Вони відросте, може загубитися пружність завитка. Але зміни структури так і залишаться до тих пір, поки ви не зріжете завиті кінці. Звичайно, волосся може випрямитися, і виглядатимуть природно, але те, що сталося зміни в структурі іноді позначаються на новій хімзавивки і забарвленням - тому краще попереджати майстра, що ви вже завивали волосся.

Навіщо нам це потрібно?
До того ж чим здоровіше організм людини, тим густіше і пишніше його волосся - а що може бути привабливішим здоров'я?
Що в арсеналі?
Навіщо так багато?
Хто краще?
Навіщо йти в салон?
Чи не краще розслабитися в зручному кріслі, не думаючи, як там невидимий без додаткового дзеркала потилицю?
І взагалі - навіщо на собі економити?
Як вибрати салон і майстра?
Де шукати салон?