Полезные материалы

Старий Новий рік і Васильєв день 14 січня

  1. Обряди, ритуали, традиції, змови в Старий Новий рік і Васильєв день 14 січня
  2. Прикмети в Васильєв день і Старий Новий рік 14 січня
  3. Ворожіння в Васильєв день і Старий Новий рік 14 січня

14 січня відзначають два свята - Васильєв день і Старий Новий рік, який почали святкувати порівняно недавно, всього лише сто років тому, коли була прийнята календарна реформа 14 січня відзначають два свята - Васильєв день і Старий Новий рік, який почали святкувати порівняно недавно, всього лише сто років тому, коли була прийнята календарна реформа. Притому, відзначають Старий Новий рік не скрізь, а тільки в країнах, де церковна дата Різдва припадає на 7 січня (за юліанським календарем).

До 1918 року цей день називали Васильєвим, в честь Святого Василя - архієпископа Кесарійського. Він був покровителем свинарям, тому на святковому столі повинна була бути присутньою обов'язково свинина і безліч страв з неї. Звичай влаштовувати пишні застілля став і сучасної традицією святкування Старого Нового року.

Обряди, ритуали, традиції, змови в Старий Новий рік і Васильєв день 14 січня

Головний звичай Васильєва дня - це посівання, коли всі підлітки-хлопчики брали зерно і йшли до рідних і знайомих з засевальнимі піснями і, переступаючи поріг будинку, розкидали жито, ячмінь, пшеницю, бажаючи при цьому господарям удачі і радості. Вимітати це зерно було не можна - це оберіг.

За традицією в цей день повинен зайти в будинок першим чоловік - він приносить щастя. Особливо, якщо у нього світле волосся, тому зазвичай першим переступав поріг світловолосий посівальник. А йому і його партнерам дарували пиріжки, солодощі та цукерки, в ось гроші давати не можна було, інакше можна і без грошей залишитися, адже 14 січня - перший день Нового року , Нехай і Старого.

В Васильєв день, щоб в сім'ю лихо не прийшло, потрібно запалити 3 свічки і обійти за годинниковою стрілкою тричі будинок, накладаючи на кути хресні знамення, а потім прочитати «Отче наш». З цією ж метою стукали на світанку 14 січня сокирою по порогу, кажучи тричі таку фразу: «Здоров'я, щастя і удача не покинуть ніколи. Будуть в будинку і хліб, і гріш ».

Сміття, зібране протягом 14 січня, не викидають, а спалюють, щоб благополуччя з дому не виносити.

На світанку Старого Нового року треба обов'язково надіти на себе щось нове, тоді весь рік людини не покине достаток.

У цей день потрібно додати на святкову ялина (до раніше висів) нові прикраси - цукерки, пряники і фрукти, щоб жити в достатку. Не забути і про свічки - вони привернуть в будинок добрих духів. А на столі повинно бути рівно 12 страв - за кількістю місяців у році.

Існують різноманітні ритуали, які прийнято проводити тільки на Старий Новий рік, так як цей свято володіє подвійний чарівною силою - Нового і Старого Нового року.

Грошовий талісман своїми руками в свято Старий Новий рік 14 січня можна виготовити грошовий талісман з розтопленого свічкового воску у вигляді коржа. На одній стороні якої накреслити власне ім'я, а на іншому - своє особисте число Життєвого шляху (скласти цифри дати народження так: 2 березня 1999 року - 2 + 3 + 1 + 9 + 9 + 9 = 33 = 6. Щоб не проводити обчислення, Ви можете розрахувати онлайн особисте число Життєвого шляху ). Після заліпити її монетками з боку цифри і тримати цілий день при собі. На наступний ранок покласти туди, де лежать гроші - в гаманець, сейф або шкатулку.

Любовний ритуал 14 січня в Васильєв день, Старий Новий рік Тому, кому не щастить у коханні, допоможе цей нескладний ритуал. Робиться він до полудня Васильєва дня. Треба взяти будь-яку свою натільну річ і спалити її, попіл перемішати з трьома вирваними у себе волосками, і все це скачати в кульку з воском. Рівно опівдні закинути його у вікно і сказати замовні слова: «Самотність від себе кидаю, а любов залучаю». Потім помитися під душем і надіти нову натільний одяг червоного кольору - символ оновленої і чистого життя, повної любові.

Обряд в Васильєв день, Старий Новий рік 14 січня для здоров'я Недуги можуть накопичуватися в речах, які людина носить під час хвороби, тому надягаючи цей одяг знову на себе після одужання, можна сприяти тому, що захворювання знову проникне в організм через неї. У зв'язку з цим на Старий Новий рік прийнято займатися очищенням речей. Робити це потрібно рано вранці. Розпалити багаття з ялинових гілок і піднести до нього натільну білизну, яке безпосередньо стосується тіла, коли людина хворіє. Нехай насититься хвойної енергією. Зробити це треба до полудня. Потім речі покласти з іншими на три дні.

Змова в Васильєв день 14 січня на одужання Якщо людина сильно хворіє безпосередньо на Старий Новий рік, то можна повністю позбутися від хвороби, якщо спалити на багатті з сухих гілок річ, в якій він спить. Тільки потрібно говорити така змова: «Річ хворобливу палю, від себе недуги приберу. Ні на добу, ні на двоє, на час довгий ». Дуже скоро хворий піде на поправку.

Обряд 14 січня на удачу і благополуччя 14 січня можна привернути до себе удачу, якщо поносити до темряви якусь стару річ, а потім її винести на вулицю і повісити на сухому дереві. Повернутися додому і надіти на себе щось нове, куплене в цей день, і спати в ньому. Вважається, що ця річ буде приносити удачу, коли в ній особливо потребуєш - перед важливим побаченням, дорогої покупкою або співбесідою.

Прикмети в Васильєв день і Старий Новий рік 14 січня

✦ Якщо сьогодні, вийшовши з дому, зустріти жінку - дізнатися якусь новину, чоловіка - до знайомства з солідною особою.
✦ Вдала прикмета, якщо першим 14 січня в хату зайде чоловік - до благополуччя, щастя і удачі.
✦ Дати в Васильєв день борг - до злиднів, отримати - до прибутку.
✦ Є 14 січня з'їсти рибне або блюдо з птиці, то спливе або полетить фортуна від евшего таку їжу, а свинина принесе щастя, вона його як би «пріроет».
✦ Вважати дрібниця в Старий Новий рік - плакати, паперові купюри - до прибутку.
✦ Той, хто народився 14 січня, завжди з легкість береться за нову справу і у нього все виходить.
✦ Свіжий сніг ліг в Васильєв день на старий - до хорошого урожаю плодових, на голу землю - варто чекати багатий урожай кореневих.
✦ Якщо ворони активно себе ведуть 14 січня - до похолодання, сороки скрекочуть - до снігу, горобці цвірінькають - до потепління.
✦ В Васильєв день собака гавкає, дивлячись в небо, - до негоди, катається по землі - до вітру.

Ворожіння в Васильєв день і Старий Новий рік 14 січня

14 січня не простий день, адже сьогодні відзначається два свята - Старий Новий рік і Васильєв день, так що чарівна сила працює на повну потужність. До того ж, Святки тривають - кращий період для передбачення Долі. Тому наші предки завжди користувалися цим часом для ворожіння на майбутнє . На сайті INPOT.RU ви можете поворожити, звернувшись до новорічним онлайн ворожінням .

Ворожіння в Васильєв день і Старий Новий рік на горіховій шкаралупі Взяти дві шкарлупки горіха і опустити їх в ємність з водою. А потім стежити за ними. Якщо зустрінуться, то в цьому році варто чекати сватів, ні - поки не на часі.

Ворожіння в Васильєв день і Старий Новий рік на склянках на майбутнє Взяти кілька склянок, наповнених різними напоями. Гадающий закриває очі, підходить до столу і навмання вибирає склянку. Обраний напій передбачає майбутнє. Чай - фінансова стабільність. Какао - кар'єрний ріст. Кава - доведеться бути постійно в русі. Молоко - народження дитини. Солодка вода - радісні події. Кисла - неприємності. Солона - сльози, засмучення. Компот - романтика, побачення. Прісна - спокійний плин життя. Порожню склянку - втома, спустошеність.

Ворожіння 14 січня на пиріжках Господиня робила прісні пиріжки з повидлом, в які клала гудзики різного кольору. Потім кожен брав по пиріжку і дивився, яка гудзик дісталася. Червона - бути багатому, синя - одруженому (заміжньої), біла - холостим (незаміжньою) ходити, ряба - довго і щасливо жити, зелена - здоров'я мати, жовта - удачу зловити.

Ворожіння 14 січня за сторонами світу Дівчата збираються у дворі, і одна з них стає в центр кола, зробленого з ворожка. Закриває очі і починає крутитися навколо своєї осі, коли всі інші ведуть в протилежну сторону хоровод. Потім вона закритими очима виходить з кола. Якщо в сторону воріт, то скоро заміж вийде, якщо в будинок - то ще з мамою-татом посидить, до будки собачої - до знайомства з багатою людиною, до городу або саду - з працьовитим, але небагатим.

Можливо, Вас також зацікавить: