Полезные материалы

Гарбузова олія, корисні властивості, застосування в косметології та лікуванні, протипоказання

  1. Склад і корисні властивості гарбузового масла
  2. Відео: Корисні властивості гарбузового масла.
  3. Застосування гарбузового масла в косметології
  4. Відео: Застосування масла в косметології і для лікування.
  5. Ефективні рецепти застосування гарбузової олії для шкіри обличчя, волосся
  6. Маска на кожен день для в'янучої і надмірно сухої шкіри обличчя.
  7. Маска для очищення пор і лікування вугрового висипу.
  8. Маска проти випадіння волосся.
  9. Застосування гарбузового масла в лікуванні
  10. Рецепти лікування гарбузовим маслом
  11. Від запорів, геморою, тріщин на прямій кишці, проктиту, коліту.
  12. Від глистів.
  13. При гостриках.
  14. Лікування цирозу печінки, жировій дистрофії, ожиріння, гепатиту вірусної і алкогольної природи, пародонтозу,...
  15. Від холециститу і дискінезії жовчовивідних шляхів, холециститу.
  16. Лікування жовчнокам'яної хвороби.
  17. Захист печінки в період хіміотерапії і відновлення після операції.
  18. Від печії.
  19. Лікування і профілактика атеросклерозу.
  20. Дерматити, екзема, діатез, псоріаз, попрілості, ураження шкіри грибкової природи, герпес, укуси комах,...
  21. Лікування свіжих опіків термічного і хімічного походження.
  22. Лікування алергічного нежитю будь-якої природи.
  23. Для зняття болю і печіння при циститі.
  24. При запальних захворюваннях органів дихання, пародонтозі, стоматиті.
  25. При запальних процесах в легенях і дихальних шляхах.
  26. Для зняття похмільного синдрому.
  27. Лікування ерозії і кольпіту.
  28. Застосування масла гарбуза в ароматерапії
  29. ! Застосування Гарбузова масла в кулінарії
  30. Протипоказання до застосування гарбузової олії

Масло з насіння гарбуза є екологічно чистим і натуральним продуктом, його отримують за допомогою використання методики холодного віджиму насіння однойменного овоча, завдяки чому в ньому зберігаються практично всі корисні для нормальної роботи нашого організму складові. Властивості гарбузової олії дуже високо цінуються, особливо його рекомендують в якості лікувально-профілактичного харчування.
Масло з насіння гарбуза є екологічно чистим і натуральним продуктом, його отримують за допомогою використання методики холодного віджиму насіння однойменного овоча, завдяки чому в ньому зберігаються практично всі корисні для нормальної роботи нашого організму складові

Склад і корисні властивості гарбузового масла

Через унікальних лікувальних і смакових якостей, а також різного спектру дій масло з гарбузового насіння досить дорогий продукт, дорожче нього можна назвати тільки кедрова олія . Значно позначаються на ціні також трудомісткість виробництва і дорога сировина, адже щоб отримати 1 л гарбузового масла необхідно переробити 2,5 кг насіння, які можна отримати з 30 великих овочів. Сама гарбуз є дивним овочем, з осені і до весни вона повністю зберігає весь комплекс, що містяться в ній речовин.

Гарбузова олія має високу харчову цінність, приємним ароматом, чудовим смаком, колір може варіюватися від темно-зеленого до темно-коричневого.

Відео: Корисні властивості гарбузового масла.

Гарбузова олія відрізняє оптимально збалансований біохімічний склад, що включає в себе велику кількість вітамінів, легкозасвоюваних білків, макро- і мікроелементів (всього понад 50). Також в ньому міститься висока концентрація поліненасичених жирів, флаваноидов, фітостеролів (рослинних гормонів), фосфоліпідів та інших біологічно активних речовин, завдяки чому його застосування благотворно позначається на функціонуванні органів і систем організму. Зокрема при регулярному застосуванні гарбузова олія поліпшує роботу ендокринної, нервової, серцево-судинної, травної систем (покращує роботу жовчного міхура, печінки, відновлює її структуру), нормалізує обмін жирів, стимулює процеси очищення організму, зміцнює захисні сили і нормалізує рівень гормонів.

Велика кількість вітаміну A в складі гарбузової олії позитивно впливає на органи зору, покращує стан шкіри при травмах і захворюваннях, проявляючи бактерицидні, що регенерують і ранозагоювальні властивості, а також надає лікувальну дію на слизові оболонки органів при ерозійно-виразкових ураженнях. Гарбузова олія також багата на вітамін Е, який позитивно відбивається на роботі серця і судин, до того ж в поєднанні з іншими елементами він відповідає за нормальне функціонування репродуктивних процесів нашого організму (потенція, сперматогенез, ембріональний розвиток і багато іншого).

У маслі з гарбузового насіння представлений комплекс вітамінів групи B, який важливий для зору, грає важливу роль в процесах кровотворення, роботі травної, нервової і серцево-судинної систем, зміцнення імунної захисту. Від вітамінів цієї групи залежить стан нашого волосся, нігтів і шкірного покриву. У складі гарбузової олії можна знайти досить рідкісні вітаміни (T, K), які необхідні нашому організму для правильної роботи систем виділення і травлення і згортання крові, до того ж ці вітаміни сприяють засвоєнню кістковою тканиною кальцію.

Гарбузова олія є рекордсменом по мінеральному складу, в ньому більше 50 елементів, чільна роль відводиться цинку, магнію, кальцію, фосфору, заліза і селену, які беруть участь у важливих процесах нашого організму. Вироблення інсуліну і ферментів травлення, обмін жирів білків і вуглеводів, кровотворення, імунітет, робота мозку та опорно-рухової системи забезпечується саме цими мікро і макроелементами. Наявність магнію служить відмінною профілактикою багатьох захворювань (нирковокам'яна хвороба, атеросклероз, цукровий діабет).

Деякі компоненти, що містяться в гарбузовому маслі, впливають на рівень міститься в крові поганого холестерину, знижують його, запобігаючи виникненню атеросклеротичних бляшок, а також відновлюють нормальний рівень артеріального тиску.

Гарбузова олія має здатність зберігати гормональний фон жінки в нормі, лікувати деякі жіночі захворювання (зокрема кольпіт , Ендоцервіцит, ерозія шийки матки і т.п.), полегшувати симптоми ПМС і клімаксу.

Завдяки унікальному насиченому вітамінами і різними корисними компонентами складу, масло з гарбузового насіння проявляє також протизапальні, протиалергічні, антипаразитарні властивості.

Рекомендується застосовувати гарбузова олія в їжу (за його смакові і поживні якості), а також в терапії та профілактики захворювань різних органів і систем.

На основі олії існує препарат Тиквеол, що включає в себе всі біологічно активні речовини, які містить гарбуз. Виробляється препарат у вигляді ректальних свічок, желатинових капсул, заповнених гарбузовим маслом і рідкому вигляді. Одна чайна ложка препарату містить концентрацію біологічно активних речовин, що містяться в 3 кг свіжого гарбуза. Добова доза препарату дорівнює добовій нормі вітамінів A, E, F.

Застосування гарбузового масла в косметології

Завдяки вітамінам, поліненасичених кислот, біологічно активних речовин в складі, гарбузова олія проявляє масу корисних і лікувальних властивостей (ранозагоювальні, протизапальні, бактерицидні і т.д.), тому воно знаходить широке застосування в комплексному і профілактичному лікуванні різного роду пошкоджень і хвороб шкіри, зокрема гиперкератоза , Порізів, трофічних виразок, дерматомікозів, діатезу, кропив'янки, екземи, герпесу, псоріазу, опіків, пролежнів і т.д. Косметичні властивості гарбузового масла дозволили застосовувати його в домашній косметології, по догляду за волоссям, нігтями і шкірою обличчя.

При регулярному застосуванні гарбузової олії в чистому вигляді або в якості доповнення до готовим кремам, лосьйонів і масок, шкіра отримує достатнє зволоження та живлення, пом'якшується, підвищується е еластичність і пружність. Воно регулює секрецію сальних залоз, на тлі чого ефективно бореться з висипом вугрів, себореєю, лупою. Масло з гарбузового насіння попереджає поява судинної сіточки на обличчі, має прекрасну очищає здатністю, позбавляє від ороговілих шарів клітин, прискорюючи регенераційні процеси в епідермісі. Велика кількість омега жирних кислот робить продукт ідеальним засобом профілактики раннього старіння шкіри, продовжує її молодість і зберігає красу.

Відео: Застосування масла в косметології і для лікування.

Гарбузова олія підійде будь-якого типу шкіри, але особливий ефект воно виявляє в догляді за зрілою, атонічной, зморшкуватою, чутливої ​​і надмірно сухою шкірою з ознаками лущення і огрубіння. Масло гарбуза часто застосовують до складу різних засобів (в тому числі сонцезахисних) для шкіри обличчя, рук, губ, волосся, а також засобів по догляду за ніжною шкірою дітей.

Масло гарбуза має заспокійливу дію на шкіру, знімає запалення і подразнення, попереджає поява алергічних реакцій. У догляді за нігтями і волоссям гарбузова олія використовується у вигляді відновлюють, що зупиняють випадання і прискорюють ріст масок .

Ефективні рецепти застосування гарбузової олії для шкіри обличчя, волосся

Розгладжує і підтягує маска для зрілої шкіри.

Приготувати двошарову серветку з марлі, зробити прорізи для носа, очей і рота. Марлі брати стільки, щоб накласти вистачило і область шиї. Змочити серветку в гарячій, воді, віджати, щоб не було води. Далі рівномірно нанести на неї масло гарбузового насіння (приблизно 30 мл) і накласти на обличчя і шию. Влаштуватися зручніше на дивані (лежачи), поверх серветки розкласти рушник. Через півгодини серветку зняти, надлишки масла промокнути паперовою серветкою. Така маска ефективна для профілактики старіння, підвищує пружність і еластичність шкіри, тому досить її робити раз або два на місяць. А ось для розгладження наявних зморшок, поліпшення контурів особи маску робити двічі в тиждень.

Маска на кожен день для в'янучої і надмірно сухої шкіри обличчя.

Дві столові ложки гарбузового масла налити в стакан і поставити в миску з гарячою водою. Тепле масло нанести рівномірним не дуже товстим шаром на обличчя (у тому числі губи) і шию. Через сорок хвилин залишки масла прибрати з обличчя паперовою серветкою. Шкіра після такої процедури стає м'якою, зволоженою, йдуть набряки і мішки під очима.

Маска для очищення пор і лікування вугрового висипу.

Злегка підігріте масло гарбузового насіння нанести на двошаровий шматочок марлі, змоченою в гарячій воді і гарненько віджатої. Накласти на обличчя без макіяжу, через десять хвилин ретельно витерти масло з особи легкими рухами ватним диском, обполоснути шкіру прохолодною водою. Таку очищувальну процедуру добре робити три рази в тиждень.

Маска проти випадіння волосся.

Підігріте гарбузова олія втерти в коріння волосся, потримати під плівкою і теплим ковпаком півгодини, після чого вимити голову з використанням шампуню. Процедуру рекомендується проводити три рази на тиждень, для профілактики раз в два тижні.

Гарбузової масло - відмінний помічник, якщо вам потрібно гарну засмагу. Воно не тільки запобігає сонячні опіки, а й сприяє рівній засмазі. Просто перед засмагою на пляжі змастіть шкіру обличчя і тіла маслом. Якщо ж опік ви вже отримали, гарбузова олія також допоможе, прискорить загоєння і зніме неприємні симптоми (біль). Просто нанесіть його тонким шаром на ушкоджені шкірні покриви.

Застосування гарбузового масла в лікуванні

Масло гарбузового насіння особливо рекомендується вживати в їжу хворим, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту і хворобами печінки (холецистит, жирова дистрофія печінки, дискінезія жовчовивідних шляхів, вірусний гепатит, жовчнокам'яна хвороба і т.д.). Гепатопротекторні властивості цього продукту ефективно допомагають при ураженнях печінки на тлі надмірного вживання алкоголю (цироз, алкогольний гепатит) і застосовуються також в комплексній протипухлинної хіміотерапії. Його призначають для лікування і профілактики гастритів, виразкової хвороби, колітів, ентероколітів. За рахунок проносних властивостей воно допомагає при запорах і метеоризмі, а противопаразитарное дію гарбузової олії знаходить застосування в лікуванні глистів. Масло гарбузового насіння при регулярному включенні в раціон є відмінним засобом лікування при атеросклерозі, анемії, інфаркту, інсульту, ішемічної хвороби серця, гіпертонії, аритмії, а також профілактики цих захворювань.

Багатий склад гарбузового масла знаходить своє використання і в статевій сфері, його призначають як додаткову терапію, а також для профілактики чоловічого і жіночого безпліддя, еректильної дисфункції, простатиту, аденоми передміхурової залози, а також хвороб нирок, сечового міхура і уретри.

Високі протизапальні і бактерицидні властивості широко застосовують в лікуванні захворювань геморою, порожнини рота і горла, органів дихання і зору. За рахунок седативних властивостей масло відмінно допомагає в усуненні головного болю, лікує безсоння, різні захворювань нервової системи. Натуральні антиоксиданти і антибіотики, що входять до складу гарбузової олії, сприяють загальному оздоровленню організму, зміцненню імунітету, а також попереджають розвиток захворювань ракової, інфекційної та алергічної природи.

Рецепти лікування гарбузовим маслом

Від аденоми простати, простатиту, зниження потенції у чоловіків.

Рекомендований триразовий прийом масла по чайній ложці в день. Одночасно показані мікроклізми, які ставляться після очисних клізм (літр теплої води). На одну процедуру масляної клізми необхідно брати столову ложку масла і 50 мл теплої води. Все ретельно розмішати і ввести в пряму кишку за допомогою дитячої клизмочки або шприца без голки. Після процедури необхідно полежати п'ятнадцять хвилин. Лікувальний курс передбачає застосування 1 л гарбузового масла.

Від запорів, геморою, тріщин на прямій кишці, проктиту, коліту.

Пити по чайній ложці (при вазі більше 65 кг брати 2 ложки) гарбузова олія за годину до прийому їжі, прийом здійснювати три рази на день. Одночасно рекомендуються очисні (1 л теплої води) і масляні клізми на ніч (на одну процедуру необхідно брати 3 мл олії і 50 мл теплої води, все ретельно розмішати і ввести в пряму кишку за допомогою дитячої клизмочки). Лікувальний курс передбачає 15 процедур.

Від глистів.

Рекомендується триразовий прийом масла по чайній ложці з одночасними мікроклізмами на ніч (25-50 мл). За лікувальний курс необхідно витратити 400-600 мл олії.

При гостриках.

Приймати масло на голодний шлунок після пробудження (по чайній ложці). Для підвищення ефективності в раціон включити насіння гарбуза і приправу (корицю, кмин).

Лікування цирозу печінки, жировій дистрофії, ожиріння, гепатиту вірусної і алкогольної природи, пародонтозу, гастриту, виразки, коліту, стоматиту, ентероколіту.

Прийом гарбузового масла дві чайні ложки тричі протягом дня за годину до прийому їжі. Лікувальний курс передбачає вживання 700-900 мл гарбузового масла.

Від холециститу і дискінезії жовчовивідних шляхів, холециститу.

На лікувальний курс потрібно 600-800 мл олії гарбузового насіння, які необхідно приймати по чайній ложці тричі на день за годину до основного прийому їжі.

Лікування жовчнокам'яної хвороби.

Приймати всередину масло гарбуза. Починати з чайної ложки за один прийом чотири рази на день, з кожним днем ​​потроху нарощуючи обсяг споживання до 100 мл за добу. Вживати його краще, одночасно запиваючи свіжовичавленим соком лимона або грейпфрута, в співвідношенні 1: 2. Якщо на тлі сильного жовчогінний дії камені почнуть рухатися, слід знизити дозування (до 1/2 або 1/4 чайної ложки), продовживши при цьому курс лікування. На лікувальний курс відводиться 1,5-2 л масла. Подібний спосіб допоможе позбутися від каменів.

Захист печінки в період хіміотерапії і відновлення після операції.

Прийом чайної ложки гарбузового масла раз в два дні протягом усього року.

Від печії.

Прийняти чайну ложку гарбузового маслечка.

Лікування і профілактика атеросклерозу.

Пити по одній чайній ложечці масла тричі протягом дня за годину до основного прийому їжі. Лікувальний курс передбачає застосування 500-600 мл продукту і може проводитися двічі на рік.

Дерматити, екзема, діатез, псоріаз, попрілості, ураження шкіри грибкової природи, герпес, укуси комах, герпесі, вугрі.

Народна медицина рекомендується поєднувати внутрішній прийом (чайна ложка тричі на день) із зовнішнім застосуванням гарбузового масла (змащувати уражені області чотири рази в день). Лікувальний курс становить місяць.

Лікування свіжих опіків термічного і хімічного походження.

Рекомендується наносити олію на уражені шкірні ділянки кілька разів на день, або накладати масляні компреси, зміну яких виробляти через добу.

Лікування алергічного нежитю будь-якої природи.

Пити масло по чайній ложечці тричі рази на день за годину прийому їжі. Одночасно з цим капати його в кожний носовий прохід по 6 крапель. Таким чином лікуватися тиждень.

Для зняття болю і печіння при циститі.

Пити по 10 крапель олії тричі на день до їди (за годину), якщо через дві доби біль не зникне, зверніться до лікаря.

При запальних захворюваннях органів дихання, пародонтозі, стоматиті.

Рекомендований внутрішній прийом гарбузової олії по 8-10 крапель тричі на течії всього дня за годину до основного прийому їжі протягом місяця. Для горла і порожнини рота ефективні полоскання маслом.

При запальних процесах в легенях і дихальних шляхах.

Прийом масла всередину по 5-10 крапель тричі на день протягом місяця.

Для зняття похмільного синдрому.

Допомагає прийом 2-3 чайних ложечок масла.

Лікування ерозії і кольпіту.

На ніч у піхву вводити ватний тампон, просочений гарбузовим маслом. Процедуру проводити щодня до повного лікування.

Застосування масла гарбуза в ароматерапії

Гарбузова олія використовується в ароматерапії в якості відмінного транспортного масла. Щоб отримати масажну суміш необхідно 30 г масла гарбузового насіння з'єднати з 6 краплями будь-якого ефірного масла (суміші масел).

! Застосування Гарбузова масла в кулінарії

Приємний смак и аромат, Високі пожівні якості и наявність велічезної кількості Біологічно активних компонентів у складі роблять гарбузове масло корисне дієтічнім продуктом харчування. Его вжівають в їжу люди в різніх странах Вже НЕ Одне століття. В останні роки воно Набуль популярності у пріхільніків вегетаріанства. Європейці його часто використовують у вигляді заправки овочевих салатів в суміші з яблучним сидром та оцтом, додають в каші, вінегрет, рис, макарони, запеченим і відварною овочам, готують супи з бобових з додаванням гарбузової олії. Цей цінний харчовий продукт вдало відтіняє смак страв з гарбуза і кабачків, прекрасно підходить для приготування маринадів, соусів (в тому числі і солодких), підлив, м'ясних і рибних страв, випічки. Застосовувати гарбузова олія через його багатого смаку і насиченого аромату слід дуже помірно. Додавати продукт слід виключно в готові страви, високих температур масло не терпить, тому для смаження його використовувати не можна.

Протипоказання до застосування гарбузової олії

  • Індивідуальна непереносимість продукту.
  • Хворі на цукровий діабет (тільки з дозволу лікаря).
  • З обережністю при жовчнокам'яній хворобі (для лікування слід зменшити дозування, збільшивши тривалість лікувального курсу).

Зберігання гарбузової олії

Зберігати гарбузова олія обов'язково необхідно в темному і прохолодному місці, де немає сонячних променів. Термін зберігання при температурі 10-15 градусів за Цельсієм може доходити до одного року. Під час зберігання може утворюватися осад, що є нормою.