Полезные материалы

Микрокалькулятор Citizen SRP-350 на сайті "Клуб любителів калькуляторів"

збільшити картинку   Citizen SRP-350, на мій погляд, найбільш вдалий мікрокалькулятор компанії Citizen
збільшити картинку

Citizen SRP-350, на мій погляд, найбільш вдалий мікрокалькулятор компанії Citizen. Цей мікрокалькулятор має повноцінний програмуванням зі своєю мовою, схожим на мову "Бейсік". Кількість команд мови розширено порівняно з SRP-325G.

Екран мікрокалькулятора - стандартний для дворядкових моделей: у верхньому рядку набирається формула, в нижній отримуємо результат. Останні набрані формули запам'ятовуються в пам'яті і їх можна використовувати для подальших обчислень, причому, на відміну від дворядкових калькуляторів Casio пам'ять останніх формул не стирається після вимкнення живлення.

В основному режимі доступні всі основні функції, властиві інженерного калькулятора. Для зберігання чисел використовуються 26 регістрів пам'яті з іменами від A до Z. На жаль, на відміну від мікрокалькулятора SRP-325G в SRP-350 можна розширити кількість регістрів за рахунок програмної пам'яті. Не можна також використовувати індекси на кшталт A [1] як в SRP-325G, що дуже пригнічує.

Режим статистичних обчислень можливий як для однієї змінної, так і для двох. На відміну від інших калькуляторів, наприклад, SRP-285II або SRP-300, є шість типів регрессий.

Режим обчислень з різними системами числення такий же, як і в інших програмованих калькуляторах Citizen.

Режим програмування нагадує мову Бейсік або С. У микрокалькуляторе є цілих 1200 кроків програми (в SRP-325G - 400). Кожна програма має свій порядковий номер і унікальне ім'я до 8 знаків, що задається користувачем.

Мова програмування дуже схожий як на Бейсік, так і на C. Доступні наступні команди:

For, If - Then - Else, Switch, Case, Do-W, While, Exit, Defaul, Clr-D, Clr-T, Input, Print, Goto, Gosub, Label, Data, Read, RStore, Locat, Sleep, Rem, Swap, End

Як і в мові C, для змінних є модифікатори змінних "++", "-", які можуть застосовуватися як в префіксному, так і в Постфіксний вигляді.

Що в ньому зручно:

  • Найголовніша особливість сучасних наукових калькуляторів - можливість введення формул в тому вигляді, як вони написані на папері. Вводите в верхньому рядку формулу, натискаєте Enter і читаєте відповідь у другому рядку.
  • Друге зручність - використані формули можна використовувати знову. Для цього використовуються клавіші курсора для гортання попередніх використаних формул. На відміну від дворядкових калькуляторів Casio серії MS використані формули не зберігаються під час завершення калькулятора. Зате в дворядкових калькуляторах Casio одночасно з формулами зберігається і результат.
  • Розвиненою мову програмування. Найбільш підходить при вивченні мов програмування.

Що незручно:

  • Шкода, що неможливо використовувати індекси для звернення до змінних.
  • Зовсім незручно реалізована клавіша [CL-VAR] - очищення всіх змінних. Випадкове натискання цієї клавіші легко і швидко видалить всі ваші змінні;
  • Легке незручність також пов'язано з редагуванням формул - як тільки ви натискаєте стрілки [<-] або [->], то рядок з результатом обчислень зникає. У дворядкових CASIO рядок з результатом завжди залишається на місці;
  • Відсутня режим FLO1, в якому, якщо результат менше 0.01, то він автоматично показується в режимі з наукової нотацією; доводиться включати примусово режим SCI або ENG;
  • Якщо ви використовуєте вбудовану константу, то замість її значка в формулу введення поміщається відразу число, що буває не дуже зручно.

Спірні моменти:

  • Навіть не знаю, що сказати про подання чисел в градусах, хвилинах і секундах в цьому калькуляторі. Здавалося б, здорово, коли в режимі RAD (радіани) при введенні 1o ви отримуєте результат в радіанах, а при введенні 0.2-> DMS отримуєте 11o27'33 ", що означає переклад 0.2 радіана в градуси. Але справа в тому, що в інших наукових калькуляторах перетворення з цілих часток градуса в хвилини і секунди відбувається і в режимі DEG (градуси), і в режимі RAD однаково, вважаючи, що аргумент представлений в градусах.
    Однак, розробники калькулятора, ймовірно, не врахували, що такі перетворення підходять не тільки для перетворень кутів, але також для часу - ті ж хвилини і секунди, а час ніяк не залежить від способу представлення кутів.

Недоліки і глюки:

  • Не вдається поділу в режимі простих дробів. Якщо результат 2/3 поділити на 3, то замість 2/9 вийде 0.222222222
  • При виконанні функції округлення результату [TAB] введена формула буде ще раз виконана. Коли формула містить команду результату [Ans], то при округленні ви втратите результат;
Характеристики:

Дисплей Двохстрочний Точність обчислень до 24 знаків Кількість функцій 616 Рівнів дужок 13 Осередків пам'яті 26 Інтегрування Так Диференціювання Так Комплексні числа Немає Комбінації і перестановки Так Наукові константи 20 Перетворення величин 170 Випадкове число <0,1> Так Випадкове число <a, b> Так Системи числення DEC, HEX, OCT, BIN Так Статистика для однієї змінної Так Статистика для двох змінних Так Редагування стат. величин Так Функції CP, CPK Так Регресія Lin, Log, e ^ x, x ^ 2, INV, Quad Нормальні розподілу P, Q, R, t Та Ціла, дрібна частина Та Прості дроби Так Конвертація в прості дроби Так Пам'ять введених формул Так просте програмування Та Галуження Так Команди програмування Та Рішення рівнянь Ні Системи лінійних рівнянь Ні Режим відображення чисел FLO2, SCI, ENG Кнопка ENG Немає Рішення рівнянь SOLVE Немає Операції з векторами Немає Операції з матрицями Ні Подання a + bi, r <q Так Введення символів Немає