Полезные материалы

Як відіпрати кров з одягу: видаляємо свіжі і засохлі плями крові

  1. Боротьба зі свіжим плямою
  2. Прибираємо засохлу кров
  3. Гель для миття посуду
  4. содовий розчин
  5. Розчин із солі
  6. гліцерин
  7. поетапне видалення
  8. крохмаль
  9. плямовивідник
  10. Зубна паста

Застрахувати свої речі від випадкових забруднень дуже складно, адже спробуй вгадати, що чекає тебе за поворотом. Найбільших неприємностей приносять різні плями, особливо якщо це краплі крові, але ж не викидати через це улюблену річ! Є достатня кількість ефективних способів, як відіпрати кров.

зміст Розгорнути

Кров дуже важко вивести з-за її особливого складу. Білок, вступаючи в реакцію з повітрям, буквально в'їдається в волокна, а залізо виступає в ролі якісного барвника і залишає стійкі червоні розводи, всмоктуються все глибше в матеріал. Так що поспішіть, якщо хочете повністю відіпрати це специфічне забруднення.

Боротьба зі свіжим плямою

Секрет успішного виведення крові з будь-якого одягу: не зволікати - це раз; правильно приступити до процесу прання - це два.

Як відіпрати кров, коли вона свіжа? Забруднення промокніть паперовою серветкою, туалетним папером. Робіть це обережно, не тріть, щоб кров не проникла всередину тканини, а пляма не збільшилася в розмірах. Виверніть одяг навиворіт, рясно промийте під краном. Використовувати можна тільки холодну воду!

Ніколи не намагайтеся відіпрати кров гарячою водою: так ви тільки закріпіть забруднення на тканині! Білкові сполуки згортаються при високій температурі і буквально в'їдаються в волокна. Врятувати річ від запеченої крові може тільки пришита поверх плями декоративна латка.

Змивайте залишки крові з одягу під струменем води, поки пляма не посвітлішає. Після цього можна замочити на півгодини в дуже холодній чистій воді, потім з додаванням господарського мила. Через дві години після всіх замочування спробуйте відіпрати залишки забруднення, натер ділянку господарським милом. До речі, непоганий спосіб вивести свіже забруднення з джинсів і тільки коли кров піде повністю, перейдіть в пральній машині. Обов'язково додайте відбілювач, якщо рятуєте речі з білого матеріалу. Для реанімації кольорового одягу використовуйте кисневмісний плямовивідник.

Для успішного видалення крові з будь-якої тканини спочатку дуже ретельно змийте кров'яні залишки під проточною холодною водою, потім одяг замочіть в чистій воді. І тільки після всього цього застосовуйте миючі, чистячі засоби.

Прибираємо засохлу кров

Як відіпрати кров з одягу, якщо пройшло досить багато часу?

Особливо часто зустрічаються такі неприємності під час місячних. Обов'язково замочіть забруднену ділянку в крижаній воді, а через 2 години спробуйте відіпрати засохлу кров одним із запропонованих нижче способів.

Гель для миття посуду

Можливо, звучить трохи дивно, але в багатьох випадках підприємливі господині застосовують саме цей засіб для боротьби з серйозними забрудненнями. Нанесіть гель на тканину, залиште на півгодини, заперіть. За необхідності повторіть.

содовий розчин

У прохолодну воду насипте соди (на літр додайте 2 ст. Ложки). Замочіть забруднену ділянку на ніч. Приблизно через 10 годин спробуйте остаточно вивести залишки крові засобом для виведення плям. Втирайте його косметичним диском в тканину, потім можна повністю випрати.

Розчин із солі

Для білого одягу приготуйте сольовий розчин (досить столової ложки на літр води). Занурте в нього одяг і залиште знову-таки на ніч, після чого можна відіпрати залишки бруду звичайним способом. Головне, не переборщіть з сіллю, адже білок розчиняється тільки в слабкому розчині солі. Так що дуже солона вода може тільки нашкодити процесу.

гліцерин

Як відіпрати кров на джинсах? Щільну темну тканину не так просто привести в порядок! Вивести застарілі кров'яні розлучення з джинсів допоможе теплий гліцерин. На пару хвилин опустіть пляшечку з гліцерином в теплу водичку. Змочіть їм косметичний диск, ретельно протріть спочатку з виворітного боку, і тільки потім з лицьового. Не зупиняйтеся, поки диск не перестане бруднитися. Залишається тільки відіпрати джинси від гліцерину.

поетапне видалення

Для світлих джинсів або білої нічної сорочки можна використовувати інший метод. Вам знадобиться нашатир, перекис водню, мило. Дуже обережно обробіть матеріал спочатку нашатирем. Пляма зникла? Вам пощастило! Але в більшості випадків на тканини все-таки залишаються світло-коричневі розводи.

Спробуйте вивести кров уже перекисом водню. Ретельно протріть нею потрібні місця, далі спробуйте відіпрати залишки крові господарським милом. Можна і замочити на чверть години в мильному розчині. В кінці обов'язково перейдіть річ в пральній машинці.

Перед застосуванням всіх перерахованих коштів проведіть тест на непомітній ділянці одягу і поспостерігайте, як матеріал реагує на перекис, нашатир. Якщо немає змін кольору, структури, сміливо використовуйте їх!

крохмаль

З делікатного матеріалу (шифону, шовку) кров можна вивести крохмалем. Зволожите місце засмучення і натріть його крохмалем по обидва боки. Зачекайте, коли кашка висохне, струсіть залишки крохмалю з тканини. Сполосніть одяг в підкисленою оцтом воді.

плямовивідник

Іноді трапляється так, що кров потрапляє на матрац або оббивку м'яких меблів. Природно, в цьому випадку замочити річ в холодній воді не вийде. Тут прийде на допомогу сильний засіб для виведення плям, що продається в будь-якому супермаркеті або господарському магазині.

Попередньо на поверхню тканини потрібно покласти кубик льоду і дати йому повністю розтанути.

Засіб слід нанести на пляму, залишити на кілька годин. За цей час воно повинно повністю висохнути. Перед тим, як прибирати плямовивідник з тканини, його слід трохи змочити холодною водою, потім - ретельно зібрати пилососом. Якщо сліди крові все ще залишилися, забруднення натираємо господарським милом і залишаємо ще на деякий час. Мило видаляємо вологою губкою.

Зубна паста

Цей метод краще застосовувати до міцним тканинам, які згодом можна буде добре відіпрати додатково руками, або прокрутити в пральній машині.

  1. На пляма крові наноситься досить товстий шар пасти, вона повинна повністю засохнути.
  2. Після цього її потрібно ретельно промити під проточною холодною водою.
  3. Далі забруднене місце промивається милом з водою.

Якщо засохле або свіжа пляма крові не вивелося з одягу повністю, процедуру можна повторити.

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзен! Натисніть "Підписатися на канал", щоб читати Hozsekretiki.ru в стрічці "Яндекса"

загрузка ...

Як відіпрати кров, коли вона свіжа?
Пляма зникла?