Полезные материалы

Чому вода пахне сірководнем, як прибрати запах?

  1. Чому пахне гаряча вода сірководнем?
  2. Способи очищення води від сірководню

Заміський будинок, при відсутності в селищі центрального трубопроводу, забезпечується водою з автономного джерела. Як правило, це свердловина. Іноді скважинная вода може пахнути сірководнем. Про природу цього явища і способах його усунення ця стаття.

Існують серобактерии, що займаються перетворенням сполук сірки в сірководень (а це сульфати і сульфіди, які знаходяться у воді) Існують серобактерии, що займаються перетворенням сполук сірки в сірководень (а це сульфати і сульфіди, які знаходяться у воді). Живуть такі серобактерии в середовищі, куди не надходить кисень. Отже, вони зустрічаються в мулі, що утворюється на дні колодязя, або в артезіанських свердловинах . Сірководень не тільки володіє запахом гниючого яйця, він ще й отруйний. Вдихання повітря з вмістом цього газу може привести до дуже неприємних наслідків. Читати докладніше про фільтри тонкої очистки води і очистку води від запахів і присмаків .

У центральний міський водопровід вода потрапляє з водойм - озер або річок. Звичайно, вона проходить декілька етапів очищення, в ході яких вода повинна ставати безпечною. Однак на практиці виходить не все добре. Багато очисні системи застаріли, а підприємства не дуже дбають про процедурах водоочистки і просто скидають у водойми стічні води, внаслідок чого водопровідна вода стає непридатною до вживання. В її складі можна виявити і сірководень, який не повинен бути присутнім у воді.

Чому пахне гаряча вода сірководнем?

Іноді може бути таке, що вода після очищення ніякого запаху сірководню не має, пахне тільки гаряча вода. Це відбувається через те, що в водонагрівальної установки поселяються якісь сульфатредуцирующие бактерії. Вони з'являються при накопиченні солі, що виникає на ТЕНах. При цьому вони утворюють субстрат для сульфобактерій. Для вирішення цієї проблеми, тобто очищення від сірководню гарячої води, необхідно ретельно промити бойлер і встановити надалі спеціальний сорбційний фільтр .

Способи очищення води від сірководню

Існує два основні методи очищення води від сірководню:

1) фізичний. Вода з вмістом сірководню насичується повітрям, «вивітрюється» сторонні гази в безнапірному дегазатором. Серобактерии не переносять повітря, а подібна примусова аерація води допомагає їх знищити. Крім того, сірководень окислюється киснем, що також призводить до його видалення. Даний процес здійснюється спеціальним аератором. Плюсом даного методу є додаткове насичення киснем, що дуже корисно для організму людини. Серед недоліків слід відзначити громіздкість обладнання та висока енергоємність через необхідність використовувати додатковий насос при фізичному очищенню.

2) хімічний. У цьому випадку окислення молекул сірководню виконується спеціальним окислювачем. Використовуються такі речовини як перекис водню, озон або гіпохлорит натрію. Після закінчення процесу окислення, вода надходить на спеціальний фільтр, який має зернистий наповнювач. Крім того, з метою видалення з води сірководню можуть використовуватися вугільні фільтри , Забезпечені активованим вугіллям.

Читати також:

Технологія аналізів води зі свердловини

Аналіз колодязної води в умовах лабораторії

Чому пахне гаряча вода сірководнем?
Чому пахне гаряча вода сірководнем?