Полезные материалы

Улюблені рецепти Лалі Чочія: домашній хліб без дріжджів

Лалі пропонує зайнятися на кухні найважливішим - спекти хліб. Без дріжджів і з любов'ю.

Мені завжди здавалося, що спекти хліб - це подвиг. Коли ми з Катею відкривали кафе в Дахабі, одним з найважливіших умов для нас було мати в меню свіжоспечений хліб. У мене вже був досвід роботи з дріжджовим тестом, але останнім часом з'явилося стільки інформації про шкоду сухих дріжджів, що ми вирішили - наш хліб буде бездріжджовий з цільнозерновий борошна. І це виявилося не просто.

Ми перепробували безліч рецептів, ночами витримували під певною температурою кефіру тесту, просто змушували тісто на кефірі або йогурті (навіть на батат випікали), годинами проводили час в інтернеті.

І якщо нам подобався той чи інший рецепт, ми відразу ставили тісто, але часто результат не відповідав тому, що було обіцяно на зображенні - то хліб не піднімався, то запах соди перебивав аромат, або хліб міг піднятися, але не пропектися всередині. Багато рецептів були гарні в домашніх умовах, але для кафе жоден результат нас не радував. І ось ми вже зневірилися, поки, як це водиться, чи бува не натрапили на цікавий варіант. Спробували один раз і залишилися задоволені щільністю м'якоті і хрускотом скоринки, але був у цього хліба один недолік - сильний запах соди. А наступного ранку я прокинулася і почула думку в своїй голові, що звучала голосніше за інших.

Я прочитала багато книжок про буддизм, про медитації. А два роки тому з'їздила на Балі на рітріт по віпасані. І в книжках, і на рітріт пояснювали, що наш розум нескінченний як океан, а думки в ньому як хвилі - приходять і йдуть, і їх безліч. І ми їх не помічаємо, тому що їх ну дуже дуже багато, настільки, що вони стають фоном нашого життя. Є великі хвилі-думки, які для нас є очевидними, але також є багато маленьких непомітних. На віпасані ми вчилися спостерігати свої думки. Це дуже захоплюючий процес, хоча спочатку здається нудно. Але коли розум заспокоюється, ти можеш перебирати їх як зернятка і відокремлювати один від одного.

І ось моя ранкова думка - це була хвиля, яка прийшла нізвідки, трохи більше за інших, і вона принесла мені ідею замінити соду на розпушувач. Забавно, правда? Прийшовши в кафе рано вранці, я вирішила перевірити, знову замісила тісто і спекла хліб. Дочекалася, коли він охолоне. Яке щастя - у нього не було запаху соди. Перемога!

рецепт хліба

І сьогодні я хочу поділитися з вами цим чудовим рецептом хліба. У нього багато плюсів - він з цільнозерновий борошна, без дріжджів, не треба ставити тісто заздалегідь, просто замісив і випікати, в ньому багато насіння, він красивий, з хрусткою скоринкою і дуже смачно пахне. Що важливо, після того, як ви його з'їли, ніяких неприємних відчуттів в животі немає. Ви відчуваєте себе легко. Хтось скаже: «мені і зі звичайним хлібом добре». Але коли ви спече хліб, різниця стане зрозумілою.

• 2 склянки сильно газованої води (клаб сода) • 3 склянки або трохи більше просіяного цільнозерновий борошна • столова ложка цукру • чайна ложка солі • чайна ложка розпушувача • 6-7 столових ложок різних насіння (я кладу 3 ложки кунжутного насіння і три ложки льняного ) • ще можете додати столову ложку висівок або дві ложки вівсянки (або і те, і інше).

Увімкніть духовку, нехай вона прогріється, поки ви готуєте тісто. Просійте борошно і додайте інші сухі інгредієнти, добре перемішайте ложкою, додайте воду (обережно - буде багато бульбашок!) І замісіть тісто. Замісити - це голосно сказано. Треба просто довести його до однорідної маси. Змастіть прямокутну форму для хліба або круглу в формі паски тонким шаром будь-якого масла і присипте висівками. Викладіть тісто і прикрасьте насінням на ваш смак. Поставте в духовку хвилин на 50-60. А тепер особливості випікання - спершу я розігріваю духовку до 250С, але коли ставлю хліб, відразу зменшую вогонь до 200 градусів. Даю хлібу піднятися і через 20-30 хвилин зменшую до 170 С і залишаю в духовці до повного пропікання. Протикаю зубочисткою в доступних місцях - якщо на ній залишилися липкі шматочки, то тримаю ще трохи при температурі 150-160 С. Загортаю готовий хліб в бавовняний рушник і залишаю на 30 хвилин в сторонці.

банановий хліб

У пошуках правильного хліба ми натрапили ще на один рецепт і вдосконалили його. Увага! Банановий хліб.

Банановий хліб

• 2 склянки цільнозерновий борошна • 2 склянки бананового пюре (приблизно 6-7 великих бананів) • третину склянки нарізаний дрібно фініків • половина чайної ложки солі • половина чайної ложки соди • половина чайної ложки кориці • 2 столові ложки льняної муки • насіння за бажанням.

Як ми це робимо? Спершу включаємо духовку, даємо їй прогрітися. Лляну борошно (або лляне насіння, подрібнене в кавомолці) замочуємо в шести ложках холодної води і відкладаємо вбік. Потім змішуємо в мисці всі сухі інгредієнти: борошно, сіль, корицю, будь-які улюблені насіння або горіхи і дрібно нарізані фініки. І розминаємо банани руками в пюре. Банани краще брати переспілі, але якщо їх немає, нічого страшного. Тепер з'єднуємо всі три заготовки: льон, банани і борошно, гасимо соду лимонним соком або оцтом і теж в миску. Розмішуємо без фанатизму. Можна додати ще борошна, так як тісто повинно вийти крутим. Змащуємо форму маслом, присипаємо борошном, викладаємо тісто. Тепер залишилося прикрасити кунжутним насінням і в духовку. Випікається банановий хліб близько години. Зазвичай я ставлю його в гарячу духовку 200-250 С і, як тільки тісто піднялося, зменшую вогонь до 160-180 С. В будь-якому випадку краще перевірити готовність зубочисткою. Проткніть тісто, і якщо зубочистка суха, то хліб готовий, якщо на ній липке тісто, зменшіть температуру до 150 ° С і випікайте ще хвилин 20.

Бутерброди з арахісової пастою

Бутерброди з арахісової пастою

• стакан очищеного смаженого арахісу • 2 столові ложки меду • щіпка морської солі

Мені дуже подобаються бутерброди і тости з цих хлібин. Особливо з арахісової пастою. Покладіть всі інгредієнти в блендер і тисніть на кнопку до повного пастообразованія. Якщо занадто сухо - додайте трохи води. Спробуйте, якщо є необхідність, додайте ще сіль або мед за смаком. Наріжте хліб, підсушіть в тостері. На теплі тости намажте арахісове масло, вийде дуже корисний і дає енергію сніданок.

Дивіться інші статті з колонки улюблених рецептів Лалі Чочія:

Самоса
тахіна
Масло ДХІ і сир панір
Суп-культура
Сухумское печиво «сигаретки» і мамин яблучний пиріг
сациві
Хачапурі, пхали і салат

Забавно, правда?
Як ми це робимо?