Полезные материалы

Ціна монети 5 рублів 2008 року СПМД. Золото, срібло і мідь

  1. 5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 2.3"
  2. 5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 2.4"
  3. 5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 3.1"
  4. 5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 3.2"
  5. 5 рублів 2008 року, СПМД, Александров (Proof)

2008 рік ознаменувався поверненням карбування пятірублёвого номіналу. Звичайно, десь в секретних сховищах продовжують таїтися пробні монети кінця ХХ - початку ХХI століття, іноді з'являючись унікальними екземплярами для огляду широкого загалу, як це сталося з пітерськими пятірублёвкамі 1999 і 2006 років і московськими монетами 2003 року, яких відомо вже два різних варіанти . Але саме масова карбування для обороту відновилася в 2008 році

5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 2.3"

Любителів колекціонування різновид Санкт-Петербурзький монетний двір поки порадував чотирма варіантами монети пятірублёвого гідності. Аверс всього тиражу единообразен. Відмінності криються в реверсі. Для карбування використовувалися як вже відомі варіанти "Шт. 2.3" (на монетах з 1997 року) і "прим. 2.4" (на монетах з 1998 року), так і раніше не бачені "Шт. 3.1" і "прим. 3.2". Для зручності ми наводимо позначення по каталогу Юрія Кульвеліса. У зв'язку з популярністю досліджень Олександра Сташкіна ми згадаємо і позначення його каталогу. Вони будуть винесені в скобочки зі згадуванням автора. Почнемо огляд з варіанту реверсу "Шт. 2.3" ( "Шт. 2.2" за Олександром Сташкіну). Кількість монет з даними малюнком монетного поля становить приблизно шість відсотків, так що рідкісним він не вважається. Відмінними рисами є велика цифра номіналу зі округленим кутом, що стосується канта лист і мала точка.

5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 2.4"

Нагадаємо параметри монети гідністю п'ять рублів. Оболонку становить мельхиоровая плакіровка. Серцевина - мідь, червону смужку якої ми бачимо на гурті. Сам гурт переривчасто-рубчастого типу, що складається з дюжини ділянок по п'ять рифлень. Кожна ділянка відділений від іншого гладким фрагментом, яких теж набирається дванадцять. Штемпель "Шт. 2.4" ( "Шт. 3" за Олександром Сташкіну) характеризується великою цифрою номіналу зі округленим кутом, лист на монетному полі не стосується канта, а точку ми побачимо середнього розміру. Це вже нечастая різновид, складова приблизно відсоток від загальної монетної маси пятірублёвок 2008 року пітерської карбування. У каталогах екземпляри стану UNC підбираються за ціною до півтисячі рублів. У реальному житті більшість разновідчіков сподіваються роздобути її без зайвих фінансових витрат, банально вилучивши з обігу.

5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 3.1"

Пятірублёвая монета досить важкий - 6,45 грама. Діаметр її дорівнює чверті дециметра, що відносить цю монету до найбільших представникам погодовку. Товщина стандартного примірника дорівнює 1,8 міліметра. Ці параметри однакові для всіх різновидів пятірублёвкі, а ми, тим часом, дісталися до самого рідкісного її варіанту. Це "Шт. 3.1" ( "Шт. 4" за Олександром Сташкіну), де цифра номіналу дещо менше, а також має менш виражений рельєф. Її кут округлений. Лист, за яким орієнтуються каталоги, не стосується канта. Точка на цьому варіанті пятірублёвкі дуже велика і з'єднана з завитком. Невідомо, скільки було викарбовано монет з реверсом цього типу, то статистична вибірка каже, що від загальної кількості їх число становить менше десятої відсотка. Це вже рідкість. У каталогах її вартість приблизно дорівнює шістсот рублям. Досвідчені збирачі знають, що цінників особливо довіряти не варто. Часом за всі чотири різновиди п'ятака 2008 року не дають старту і в двісті рублів! Але перебиральників мішків все-таки відкладають "Шт. 3.1" до кращих часів.

5 рублів 2008 року, СПМД, "прим. 3.2"

Закінчує огляд погодовку "Шт. 3.2" ( "Шт. 5.2" за Олександром Сташкіну). Тут цифра номіналу також менше, але її кут - увага !!! - гострий. Лист розташований на видаленні від канта. Завиток за кант майже не заходить. Можна сказати, що це базова монета для цього року, так як в загальній масі її зустрічальність аж дев'яносто три відсотки. "Скільки коштує 5 рублів 2008 року?" - запитують новачки на форумах, пред'являючи фотографію Ревеса "Шт. 3.2". "Ціна написана на монеті", - посміхаються старожили.

Розглядаючи фотографії, наведені під заголовками, багато хто може поскаржитися, що зазначені відмінності на них погано видно. Якщо у вас виник підвищений інтерес до деталей, наш сайт надає можливість розглянути будь-який різновид в подробицях. Необхідно просто уважно переглянути базу аукціонів на нашому сайті і послідовно знайти торги по всім зацікавила вас різновид. Натиснувши на зображення, ви отримуєте збільшений знімок, а курсор мишки перетворюється в збільшувальне скло, яке відмінно покаже вам будь-який фрагмент монетного поля.

5 рублів 2008 року, СПМД, Александров (Proof)

Розповідь про пятірублёвках 2008 року, випущених СПМД, був би неповним без згадки про цікаву біметалічною монеті. Тільки тут злилися воєдино латунь і мідно-нікель, як на звичних ювілейних десятках, реверс яких прикрашають стародавні міста, а дорогоцінні метали: золото і срібло.

Детальніше про серію "Золоте кільце Росії", в яку входить даний екземпляр, ми плануємо розповісти в статті, присвяченій московським п'ятаку з тією ж датою. На цій же монеті ми бачимо Святі ворота з надбрамною церквою Федора Стратилата, розташованої в місті Александрові. На другому плані малюнка монетного поля розмістилися куполи церков, крони дерев. По нижній частині кільцевого обода проходить напис "АЛЕКСАНДРОВ". Перевернувши монету так, щоб розгледіти гурт, ми побачимо виступаючу напис "ЗОЛОТЕ КІЛЬЦЕ РОСІЇ". Між словами гурт прикрашений двома десятками рифлень. І художню частину, і роботу скульптора виконала Є.І. Новикова. Діаметр всього на півміліметра не дотягує до чотирьох сантиметрів. Товщина монети теж викликає повагу - 3,35 грама. При таких габаритах повинен бути солідним і вага. І це так. Загальна маса монети дорівнює 41,65 грам. Якщо брати розрахунок в чистому металі, то чистого срібла буде 16,2 грам, а золотий обідок з 999 проби золота потягне на 23,3 грама. Тираж цієї незвичайної монети всього тисяча примірників.

Часом в відблисках і відблисках на монеті буває важко розгледіти задумку майстра. Тому разом з фотографією монети ми розміщуємо фірмове зображення, яке і було затверджений за зразок. Саме так ювілейні монети виглядають в інформаційних релізах Банку Росії. Деякі з каталогів теж воліють подібні ілюстрації фотографій або скан реальних монет.

Останні ціни по аукціонам на монети в російських рублях

Quot;Скільки коштує 5 рублів 2008 року?