Полезные материалы

Бізнес-ідея № 2956. Книжковий магазин нового формату

Рітейл

або як відкрити конкурентоспроможний книжковий магазин.

Деякі знову відкриваються бізнеси приречені з самого свого відкриття - дні їх полічені. Та ви й самі це бачили - зайшовши у нововідкритий безглуздий салон краси, кав'ярню, бутик, ви вже розумієте - ці лохи закриються через півроку. А ці психи протягнуть рік.

Між іншим, такі ж думки виникають у людей і з приводу бізнесів, що відкриваються не в Росії. Тільки там це не влёчёт настільки сумних наслідків - ну закрився бізнес, ну не вийшло.

Ось рівно таку ж хвилю скепсису викликало у британців таку обставину - перекуповування приватним власником старого книгарні Harvard Book Store,

Ця лавочка, шанує "книжкових черв'яків" і бібліофілів всіх типажів дихала на ладан, як дихає культурку в усьому світі.

Немережеві книжкові магазини у всьому світі вже давно нерентабельні, це - архаїзм. Відкрити просто книжковий магазин - приклад наївного оптимізму.

Проте, Джеф Майерсон (Jeff Mayersohn), новий власник Harvard Book Store, не боїться молодиків з електронними читанками, що викачують книжки та інші товари народного споживання в Amazon.

Так, цифровий формат сучасного читання, здавалося б, вбив старий добрий книжковий магазинчик "за рогом". Більш того! Книжкові магазини в Європі терплять ще й таке приниження. Увага! Покупці заходять в книжковий магазин і начебто ведуть себе як пристойні інтелігентні "захожане" книжкових магазинів. Вони поважно ходять вздовж стелажів, нюхають і гортають книжки, захоплюються, трепетно ​​беруть в руки одну придивилася книжку і йдуть ... ні, не до каси! Вони дістають свій смартфон і роблять замовлення сподобалася їм тільки що книжки он-лайн в інтернет-магазині! Ні, ну не звірі чи що?

Ось цей ролик Ютьюб показує в пародійної манері - як це відбувається в сучасних книжкових магазинах.

Це виглядає так, як якщо б покупці зайшли в ваш магазин, побачили у вас хороший потрібний їм товар і стали б дзвонити прямо з вашого магазину вашим конкурентам, щоб купити у них - побачене у вас.

І тут новий власник старого книгарні Harvard Book Store зробив інтуїтивне відкриття! Він подумав: а чому б не уявити ситуацію - навпаки? Чи може бути так, що широкий доступ споживача до оцифрованих книг (книг в електронному вигляді) врятує книгарні? Виявилося, може.

Посеред магазину Harvard Book Store тепер коштує Espresso Book Machine - книжкова еспресо-машина. Вона на очах споживача створює книгу - викачуючи матеріал з цифрового контенту - компілює, змінює дизайн, створює колажі, нарешті, просто роздруковує вам готовий текст.

Їй під силу надрукувати більше п'яти мільйонів найменувань книг, включаючи Google Books.

Покупці можуть замовити собі книжку як прямо в магазині, так і он-лайн.

Ви можете прийти в магазин Harvard Book Store і попросити продавця книжкового магазину "розшукати" вам рідкісне видання або книгу, яка давно не перевидавалася. Через чотири хвилини книжка, скачана з Інтернету, буде у вас в руках - гаряча!

Тим, хто живе поблизу, магазин доставляє книжки, замовлені он-лайн, прямо на будинок - на дуже екологічному транспорті: своєрідному "велорикші" від компанії Metroped.

Новий власник книгарні проводить в рік до 300 різноманітних акцій на базі свого магазину. Тобто, майже що кожен день в магазині йде який-небудь майстер-клас, зустріч читачів з письменником, розіграш призів, і так далі ...

Навіть якщо людина не купить книгу, йому повинно бути цікаво просто прийти в книгарню. Така політика Harvard Book Store. (Все одно ж потім купить!) До речі, так виховується Читач. Так так виховується не тільки читач - цільова аудиторія книгарні, так взагалі виховується лояльний клієнт. Чи не приходь купувати наш товар - приходь - ми тебе развлёчём. Ти хоча б вивчиш дорогу до нашої конторі і зрозумієш, що люди тут не кусаються!

© www.1000ideas.ru - портал бізнес ідей

1000 идей в Google+


14.09.2012

ще цікавіше

У японському місті Кіото відкрився хостел, де гостям пропонується розміщуватися серед книжкових полиць.

Ні, ну не звірі чи що?
Він подумав: а чому б не уявити ситуацію - навпаки?
Чи може бути так, що широкий доступ споживача до оцифрованих книг (книг в електронному вигляді) врятує книгарні?