Полезные материалы

Масло для ванни: тонкощі вибору

Масло для ванни - найлегший і ефективний спосіб перетворити півгодинну процедуру прийому ванни в повноцінний відпочинок. Масло для ванни, доданий в теплу воду, здатне не тільки створити у ванній кімнаті приємний, заспокійливий або, навпаки, тонізуючий аромат, але і розслабити напружені м'язи, пом'якшити шкіру, заповнити розтрачену за день енергію. Існує кілька способів приготувати ароматну розслаблюючу ванну із спеціальним маслом.

По-перше, створити у ванній кімнаті розслаблюючу атмосферу спа-салону допоможуть всього кілька крапель звичайного ефірного масла - наприклад, масла лаванди, ялівцю, розмарину. По-друге, спеціальні масла для ванни випускають і дуже багато косметичні бренди - фактично, чи не у кожного великого косметичного бренду є, крім численних продуктів по догляду за тілом, і лінія засобів для ванни і душа, куди входить і масло для ванни. Як правило, до складу таких продуктів, крім власне мінеральних масел, входить ряд хімічних речовин - найчастіше різноманітні консерванти, що збільшують термін зберігання масел для ванни, і ароматизатори. Переваги так званих «комерційних» масел перед натуральними ефірними маслами - питання спірне, а от недоліки в наявності, і головний з них - безліч хімічних речовин, що входять до складу випускаються косметичними брендами масел. Всього кілька крапель натурального ефірного масла точно так же створять у ванній приємний аромат і пом'якшать шкіру, яка зате не буде страждати від дії хімікатів.

Окрема категорія масел для ванни, яку напевно оцінять любительки якісної парфумерії - це різноманітні олії для ванни, що випускаються парфумерними брендами. У таких продуктів є одне безперечне достоїнство: масло для ванни пахне так само, як і улюблений аромат. Дуже багато парфумерні бренди поряд із власне нової туалетною водою одночасно запускають на ринок і цілу лінію супутніх продуктів по догляду за тілом, куди входять і гель для душу, і лосьйони для тіла, і масло для ванни - з одним і тим же новим ароматом.

Нарешті, масло для ванни можна, як, за великим рахунком, і майже будь-яку іншу косметику, приготувати і в домашніх умовах. Для приготування домашнього масла для ванни потрібно так зване «базове» масло - наприклад, звичайну соняшникову, оливкову або мигдальне масло. До основного маслу потрібно додати кілька крапель ефірного масла - наприклад, для тонізуючих ванн підійде масло апельсина, а для приготування розслаблюючих, заспокійливих ванн - масло ромашки або лаванди. На 30 мл «базового» масла потрібно близько 10-15 крапель ефірного масла.

Ефірна олія для ванни

Найкорисніший для шкіри вид масел для ванни - це, зрозуміло, натуральні ефірні масла. Для приготування ароматної ванни потрібно всього дві-три краплі ефірного масла, а ефект від його дії буде помітний відразу ж після прийому такої ванни. У різних ефірних масел - абсолютно різний ефект: якісь масла заспокоюють і розслаблюють, інші ж, навпаки, тонізують.

  • Масло бергамота: освіжає і тонізує. Ванна з таким маслом допоможе впоратися зі стресом, депресією, безсонням.
  • Масло апельсина: володіє протизапальними і антибактеріальними властивостями. Ванна з апельсиновим маслом допомагає при проблемах з животом, акне, жирною шкірою, запорами, диспепсією.
  • Кедрова олія: як і масло апельсина, відмінний антисептик. Крім того, може діяти як діуретик і володіє заспокійливою дією. Ванна з кедровим маслом допомагає при акне і інших проблемах жирної шкіри , лупи , Випаданні волосся, циститі, простудних захворюваннях, стимулює кровообіг.
  • Масло евкаліпта, як і кедрова олія, ефективний антисептик і допомагає при будь-яких простудних захворюваннях, полегшуючи симптоми нежитю, застуди, грипу, кашлю, ревматизму.
  • Масло герані: тонізує, стимулює кровообіг, має антицелюлітний впливом. Ванна з маслом герані допомагає при стресах, загальною нервозності, проблеми з жирною шкірою, целюліті.
  • Масло лаванди: натуральний діуретик, має заспокійливу, розслаблюючу впливом. Ванна з лавандовим маслом допомагає полегшити біль у м'язах і симптоми ревматизму, впоратися з головним болем, безсонням , Стресом.

Тетяна Смирнова


Схожі статті