Полезные материалы

Березовий сік - способи консервації в домашніх умовах

  1. З лимоном
  2. Варіант 1
  3. Варіант 2
  4. З апельсином
  5. зі смородиною
  6. З м'ятою
  7. З шипшиною

Цей «лісовий нектар» володіє не тільки чудовим смаком, але і масою корисних властивостей. Існує думка, що консервація березового соку - процес досить складний. Однак при уважному вивченні способів забезпечення тривалого зберігання напою стає ясно, що є багато рецептів, реалізація яких цілком можлива і в домашніх умовах.

Однак при уважному вивченні способів забезпечення тривалого зберігання напою стає ясно, що є багато рецептів, реалізація яких цілком можлива і в домашніх умовах

Всі методики домашньої консервації березового соку - приготування подібності різних сиропів на його основі. Це ж і продається в магазинах. Але якщо Ви хочете зберегти напій в незмінному вигляді, то його потрібно заморозити і помістити в темному місці. У будинку таке лише одне - морозильна камера. Але тут існує обмеження по термінах - приблизно через дві доби чистий березовий сік починає втрачати корисні властивості, тому про тривалому його зберіганні у такий спосіб говорити не доводиться.

Але тут існує обмеження по термінах - приблизно через дві доби чистий березовий сік починає втрачати корисні властивості, тому про тривалому його зберіганні у такий спосіб говорити не доводиться

Рецепти для консервації. Інгредієнти в г з розрахунку на 1 л березового соку

З лимоном

Для любителів всього кисло-солодкого - одні з кращих рецептів.

Варіант 1

Знадобиться - кислота лимонна (5) + цукор (125).

Порядок приготування:

  • Сік поміщається в тару відповідної місткості, яка ставиться на плиту.
  • Вогонь краще вибрати середньої інтенсивності, щоб температура не піднімалася різко. По-перше, сам процес кип'ятіння березового соку небажаний, так як при цьому напій багато в чому втрачає корисні властивості. Тобто, до нього потрібно лише «довести» рідина. По-друге, у міру її нагрівання на поверхні стане утворюватися піна, яку необхідно регулярно видаляти; якщо вона залишиться в консервації, то це негативно позначиться на смаку березового соку (він буде гірчити).
  • У міру нагрівання, коли з'являться перші ознаки закипання, в напій додаються зазначені інгредієнти, і все ретельно перемішується. Одночасно це перешкоджає і підвищенню його температури вище необхідної.
  • Після остаточного розчинення кислоти і цукру можна вимкнути плиту і розливати березовий сік по заздалегідь приготовленим (які пройшли стерилізацію) банкам. У процесі «фасування» рідина необхідно фільтрувати (краще через марлю), щоб остаточно очистити її від найдрібніших фракцій нирок і кори, які можуть потрапити в напій в процесі збору.

Решта - як завжди при будь-консервації: закаточная машинка, перевертання банок і їх утеплення до повного охолодження.

Варіант 2

Такий напій нерідко називають «лимонний бриз». Відмінність в тому, що замість кислоти використовується свіжа витримка плода, а тому співвідношення інгредієнтів дещо змінюється.

Знадобиться - лимон (досить ⅓) + цукор (чверть склянки).

Процес приготування напою ідентичний способу, описаного в варіанті 1.

Закочуючи березовий сік за таким рецептом вперше, бажано обмежитися одним літром. А після охолодження, спробувавши напій, можна вирішити, чи варто щось міняти в співвідношенні цукор / витримка лимона чи ні. Причина в тому, що сік плодів, зібраних в різних регіонах, дещо відрізняється за смаком, а це відбивається і на готовому продукті консервації.

Можна зробити й по-іншому. Взяти пару банок на 0,5 л, нарізати лимон рівними часточками, і укласти їх в скляні ємності в різних кількостях. Наприклад, в одну дві, в іншу три. Залити процідженим гарячим напоєм, щільно закрити тару, а після охолодження зняти пробу. Тому зазначений рецепт - чисто орієнтовний, базовий, який можна коригувати на власний розсуд.

З апельсином

У такого способу консервації безліч шанувальників, так як поєднання смаку двох цитрусових надає березовому соку особливий шарм. Недарма його називають «апельсиновим штилем».

Знадобиться - кислота лимонна (5) + апельсин (приблизно 1,5 плода, в залежності від розміру). А ось дозування цукру краще визначити самостійно, з урахуванням смакових пристрастей домочадців. Можна орієнтуватися на таку рекомендацію - на банку в 1 л його ⅓ склянки і 3 часточки апельсина.

зі смородиною

Цей рецепт обов'язково сподобається любителям напоїв, що відрізняються рівним (м'яким) смаком.

Знадобиться - то ж, що і для «апельсинового штилю» (цукор, кислота). Тільки замість плода потрібні живці смородини; обов'язково молоді, зелені, в яких багато соку.

Тільки замість плода потрібні живці смородини;  обов'язково молоді, зелені, в яких багато соку

Порядок приготування ідентичний вищеописаним способам. Але замість часточок цитрусових по банкам розкладаються нарізані і ретельно промиті фрагменти зелені смородини; вони і заливаються гарячою рідиною.

З м'ятою

Непоганий рецепт для тих, хто любить присмак прянощів.

Знадобиться - сушена м'ята (приблизно полветочкі) + цукор (півтори склянки) + лимонна кислота (кілька крапель, за смаком).

Особливість приготування в тому, що пряність додається в березовий сік після розчинення інших інгредієнтів. Посуд знімається з вогню, витримується близько 10 хвилин, потім знову ставиться на плиту і напій доводиться до кипіння. Далі - стандартна процедура розливу по банкам і охолодження.

Порада. Замість сухої прянощі, якщо її під рукою немає, можна для консервації березового соку використовувати м'ятні льодяники. На банку в 3 л досить пари штук.

З шипшиною

Це не єдина ягода, яку можна використовувати, причому не тільки в свіжому вигляді, але і в сухому; той же родзинки, чорнослив, барбарис і так далі. Але консервований березовий сік з шипшиною має ряд цілющих властивостей, тому найчастіше і готується.

Знадобиться - цукор (¾ склянки) + пригорща плодів.

Все інше - за стандартною схемою.

У статті наведено лише найбільш поширені рецепти приготування (а точніше, консервації) соку березового в умовах будинку. Всі вони дають тільки загальне розуміння процесу; адже відомо, що «на смак .... товариш не всяк ». Тому не слід боятися експериментувати як з пайовою співвідношенням інгредієнтів, так і з їх підбором. Наприклад, замість тієї ж смородини нерідко беруться молоді пагони агрусу або інший ягоди. Орієнтуючись на власні смакові переваги, нескладно розробити свій оригінальний рецепт, створивши тим самим ексклюзивний напій.