Полезные материалы

Автоматика та управління

Автоматика для систем опалення водяна тепла підлога, в першу чергу, необхідна в цілях підтримки заданих параметрів (температури прямого і / або зворотного теплоносія, температури повітря або поверхні) без необхідності участі людини, а так само для економії енергоресурсів. Важливим критерієм є температура, водяна тепла підлога може має саморегуліровкі.
Автоматика для систем опалення дозволяє підтримувати задані параметри в межах плюс (мінус) один градус за Цельсієм. Для стабілізації води в падаючому трубопроводі призначений блок управління теплою підлогою.
Ручна ж регулювання водяних теплих підлог передбачає реакцію людини на температурний режим в приміщенні холодно (жарко). При ручному регулюванні важливо розуміти, що система водяних теплих підлог є інертною. І якщо Ви захочете змінити прикордонне значення температури в приміщенні, то зміна температури Ви можете відчути тільки через 4-6 годин.
Ручне регулювання системи опалення водяна тепла підлога нами не радимо, тому що не дозволяє постійно підтримувати комфортний температурний режим в приміщенні протягом усього опалювального періоду.

Фахівці компанії «Вантубо-Сервіс» допоможуть розрахувати і встановити водяний тепла підлога, попередньо повідомивши вартість послуги. Ціни на такі послуги, варіюються в залежності від масштабу і геометрії приміщення, замовити монтаж можна, як великого приміщення, так і житлового. У нашій компанії найприйнятніші ціни, замовити проект або розрахунок системи ви зможете в будь-який час.
Залежно від виконуваних завдань, місця установки, способи контролю та управління можливо наступне регулювання систем опалення водяна тепла підлога:

  • групове;
  • індивідуальне (зональне);
  • комплексне.

Це управління обсягом і / або температурою теплоносія, тобто «Головними якісними» характеристиками опалювального процесу і може здійснюватися:

  • безпосередньо на джерелі тепла. Застосовується, як правило, при використанні низькотемпературних джерел, що мають вбудовані елементи контролю і управління;
  • на групових змішувальних вузлах. Для управління параметрами теплоносія для груп споживачів (кількох зон, колекторів) із застосуванням обладнання в залежності від технічних рішень;
  • на індивідуальних змішувальних вузлах. Застосовується для управління параметрами теплоносія на змішувальних вузлах, приєднаних до конкретного колектора теплої підлоги;
  • за принципом «констант», тобто з постійним підтриманням заданої температури. Реалізується, як правило, за допомогою термостатичної головки з накладним датчиком (див. Рис.1), встановленої на двох (трьох) ходовий клапан змішувача вузла;

Рис
Рис.1. Термостатична головка з накладним датчиком

за принципом «клімат», тобто підтримання температури теплоносія (подає, зворотного) в залежності від обраної програми. Реалізується за допомогою контролерів керування теплопостачанням (див. Рис.2).
за принципом «клімат», тобто  підтримання температури теплоносія (подає, зворотного) в залежності від обраної програми
Рис.2. Контролер управління теплопостачанням
Індивідуальне (зональне) регулювання:
індивідуальна покомнатно (по окремих приміщеннях). Температура в приміщенні є задається і контрольованою величиною, а температура підлоги - залежною (керованої) величиною, яку можна розрахувати на весь період. Для автоматичної підтримки заданої температури повітря в приміщенні використовуються термостати (див. Рис.3). (див. рис.3).

Рис.3. індивідуальне регулювання
індивідуальна (зональна) з датчиком в підлогу. Для автоматичної підтримки заданої температури підлоги. Тобто температура підлоги - задається і контрольована величина, а температура в приміщенні залежна величина. Застосовується на об'єктах, де більш важлива не температура в приміщенні, а постійна температура підлоги (сауни, басейни, аквапарки і т.п.)
На термостаті задається температура. При досягненні заданої температури термостат видає сигнал на виконавчий механізм (сервомотор), який закриває відповідний контур теплої підлоги. Якщо температура нижче встановленої, то сервомотор відкриває контур за відповідним сигналом термостата.
Комплексне регулювання:
це поєднання групової та індивідуальної автоматики залежно від технічних схем, комбінації застосовуваного обладнання та поставлених завдань.
Деякі споживачі, нехтуючи автоматикою (спрощуючи систему), здійснюють регулювання, закриваючи і відкриваючи контуру теплої підлоги вручну, з часом «він розбалансує» систему і змушені знову звертатися до наладчикам. І ще один важливий аспект: як правило, автоматика одного виробника не стикується з колекторами іншого виробника!
Кімнатні термостати:
Застосування кімнатних термостатів необхідно для індивідуального (зонального, покомнатно) управління температурою повітря або температурою поверхні підлоги.

  • провідні термостати з живленням 24В і рукояткою управління. Діапазон регулювання 5-30 ° С;
  • провідні термостати з живленням 24В і прихованої рукояткою управління. Застосовуються для громадських будівель і приміщень. Діапазон регулювання 5-30 ° С;
  • провідні термостати з живленням 24В і виносним датчиком, що вмонтовується в підлогу. Застосовуються для підтримки заданої температури підлоги. Діапазон регулювання 15-40 ° С;
  • радіо термостати, застосовуються у випадках, коли немає можливості прокладки кабелів і / або у випадках прийняття рішення про встановлення зонального регулювання вже після початку експлуатації системи. Діапазон регулювання 5-30 ° С.

Примітка: докладний опис автоматики для систем опалення водяна тепла підлога приведено в розділі сайту «каталог обладнання».

Перейти в галерею наших робіт: колектора і автоматика теплих підлог