Полезные материалы

Мильні горіхи для прання: відгуки

  1. Мильні ягоди-горіхи для прання
  2. Як прати?
  3. Відгуки
  4. Який сорт для прання краще?
  5. Як визначити, що горішки вже випрані?
  6. На скільки вистачає горішків?
  7. Трохи про ТЕНах

Наші предки свого часу для прання делікатних і вовняних тканин використовували собаче мило і мильнянку лікарську (народна назва мильний корінь). Для того, щоб приготувати мильний розчин, корінь мильнянки заливали гарячою водою, кип'ятили і замочували в цій воді прання. Особливо мильнянка виручала у воєнний час, коли був дефіцит мила.

Особливо мильнянка виручала у воєнний час, коли був дефіцит мила

Але, як згадують багато, руки мильнянка щипала сильно, і роздратування на шкірі залишалося, але при цьому трава мала сильним антибактеріальним ефектом, не тільки добре відпирати, але і дезінфікувала рани.

У наш час мильнянка і собаче мило забулися, ніхто не культивує ці рослини і не пропонує натомість мила і порошку. Замість наших рідних продуктів нам пропонують «заморську мильнянку», привезену з тропічних країн - мильні горіхи для прання.

Мають мильні горіхи тими ж властивостями, що і мило. Але в застосуванні горішки більш зручні і практичні. Та й сапоніни - мильного речовини, яке піниться - в плодах тропічного дерева міститься більше.

Ми вже розповідали, як можна використовувати мильні горіхи для миття волосся , А сьогодні давайте розглянемо більш докладно, чи дійсно вони краще порошку?

Мильні ягоди-горіхи для прання

Мильними горіхами називають плоди сапонінсодержащіе дерева - сапіндуса. Свою назву «горіхи» плоди-ягоди отримали через зовнішньої схожості з волоським горіхом. Являють собою кульки, в діаметрі від 1,5 до 2 см, зверху покриті зморщеною потрісканої шкіркою. Саме в ній міститься піниться речовина - сапонін. У шкаралупі плодів дерева, на якому ростуть мильні ягоди, цієї речовини найбільше - до 38%. Тому мильні горіхи ефективніше мильнянки і інших рослин подібної дії. Також їх простіше збирати, зручніше перевозити і зберігати.

Заповзятливі ділки Індії і Пакистану запустили масове виробництво мильних горіхів для прання і миття волосся, і тепер плоди сапіндуса продаються майже у всіх країнах.

Як прати?

Мильні горішки можна використовувати і для прання руками, і для прання в машинці. Найпоширеніші способи наступні:

  1. Засипати жменю горіхів в тканинний мішечок. При ручному пранні опустити в тазик з гарячою водою і добре збовтати до утворення піни, або ж відправити мішечок з горіхами в машинку-автомат. Після прання горішки не викидають, а використовують до тих пір, поки в них є сапонін.
  2. Більш ефективний спосіб - приготування відвару. Про те, як його готувати, ми розповідали в попередній статті про мильних горішках для миття волосся. Одні додають готовий відвар в відсік для порошку, інші - поливають їм білизну в барабані машинки.

Який спосіб підійде вам, невідомо. Перший - більш швидкий, для «ледачих», другий можна назвати універсальним - відвар придатний і для прання, і для миття волосся.

Перший - більш швидкий, для «ледачих», другий можна назвати універсальним - відвар придатний і для прання, і для миття волосся

Відгуки

Відгуки про мильних горішках для прання можна зустріти різноманітні. Загального захоплення не зустрічається.

Завантаження ...

Багато, випробувавши горіхи в дії, користуються тільки ними, мотивуючи це тим, що вони в будь-якому випадку краще хімічних порошків. Інші вважають, що мильні горіхи для прання - це тільки новомодна штучка для викачування грошей: прання після застосування горішків не буде вже сяяти чистотою, і плями не вистіривается.

Сайт sympaty.net познайомить вас з найбільш змістовними відгуками про горіхи мильного дерева для прання:

  • Я придбала мильні горіхи мукороссі для прання білизни та миття голови. Спробувала їх в ручному пранні. Як і було зазначено в інструкції, помістила 7 горішків в мішечок, занурила в теплу воду, він постояли 15 хвилин, збовтала воду і почала прати дитячу футболку з цяткою від варення. Терла посилено, пляма тільки посвітлішало. Потерла зверху мішечком з мильними горішками. Пляма не відіпралася! Взагалі непридатний засіб. А ось голову мені їм мити сподобалося. Тільки довго. Вікторія
  • Коли я приготувала концентрат з мильних горіхів для прання, то можна вважати, що познайомилася з ними заново. Додавала 100 мл в ємність для порошку в пралку, запускала прання на 60 градусів. Ефект - супер! Піни було багато, білизна випрати та пахло чистотою і свіжістю. Так що я раджу використовувати мильні горіхи для прання - відгуки тих, у кого не вийшло ними прати, вважаю недостовірними. Просто дівчатка не знайшли правильне застосування. Карина
  • Я теж не оцінила спочатку горішки. Плями взагалі не відпиралися, білизна не було свіжим. Потім я знайшла свою помилку. У мішечок слід додавати 10 - 15 горіхів, а не 5 - 7, як кажуть в інструкції. Машинку завантажувати в повному обсязі, а наполовину. У такому режимі мішечок добре піниться і відпирається все чудово. Лариса
  • Я готую відвар і зберігаю його в баночці. Їм мою голову, використовую для ручного прання і навіть додаю в посудомийну машинку. Перед пранням відвар добре підігрівають, інтенсивно збовтую і додаю мілілітрів 50 - 70 в тазик з гарячою водою. Воду теж добре збовтую і замочую на годину прання. Якщо є плями, відвар ллю прямо на них. Через час стираю руками або відправляю в пралку. Все відмінно відпирається. Все-таки краще порошку, особливо якщо враховувати, що така прання не вимагає додаткового полоскання. Після ручного прання я взагалі не полощу білизна. Олена

Підсумувавши всі знайдені нами відгуки про мильні горіхи для прання, можна зробити такі висновки:

  • Мильні горіхи можуть бути хорошою альтернативою для дитячої прання, а також для прання речей тих людей, у кого алергія на хімічні речовини, що містяться в порошках, але ідеально чистою прання не виходить: залишаються давні забруднення, плями, білі речі не відпираються і не сяють білизною ;
  • Ручне прання з використанням мильних горіхів менш ефективна, ніж машинна;
  • Прання білизни з мильними горіхами в пральній машині більш ефективна, якщо використовувати відвар з мильних горіхів, а не користуватися мішечком;
  • Поліпшити властивості мильних горіхів для прання можна, подрібнивши їх на половинки або на частинки перед зануренням в мішечок.

Це важливо

Зупинимося на кількох важливих моментах.

Який сорт для прання краще?

Сьогодні популярні 2 сорти горішків - мукороссі і тріфоліатус. Для прання краще підійдуть горішки сорти мукороссі.

Як визначити, що горішки вже випрані?

Якщо з шкаралупи буде виділятися недостатньо сапонина, то прання не буде ефективною. Щоб визначити, чи придатні горішки для використання, огляньте їх. Свіжі горішки мають блискучу шкаралупу, досить щільну - 1 - 2 мм. Після декількох разів використання шкаралупа стоншується, тьмяніє і робиться м'якою.

На скільки вистачає горішків?

В середньому мішечка з 10 горішками вистачає на 4 прання в машинці. Якщо прати пару раз в тиждень, то 1 кг горішків повинно вистачити приблизно на 9 місяців. Не забувайте, що горішки, попередньо просушити, можна використовувати кілька разів. Просушувати горішки потрібно обов'язково - вони просто можуть скиснути. Тому їх кожен раз після прання потрібно вивішувати на білизняний мотузок прямо в мішечку, а після цього використовувати повторно.

Трохи про ТЕНах

До слова сказати, мильні горішки ніяк не можуть захистити ТЕН в пральній машинці від накипу, яка утворюється через жорстку води. Мильні горішки воду не пом'якшують. Тому з накипом в машинці потрібно буде боротися.

Ефективними в цьому питанні будуть кислотні засоби (оцет, лимонна кислота, яблучний сік і ін.), Якими потрібно періодично очищати ТЕН.

Додавати кислоту безпосередньо в пральну машинку при пранні з мильними горішками не можна. Кислота нейтралізує сапонін, тому білизна не відіпрати.

Таким чином, для тих, хто шукає, чим замінити пральний порошок, можна порадити мильні горіхи для прання. Це безпечний екологічно чистий продукт, який непогано, але не ідеально, справляється зі своїм завданням.

-
Автор - Юлія Спиридонова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна

Копіювання цієї статті заборонено!

Як визначити, що горішки вже випрані?
На скільки вистачає горішків?
Як прати?
Який сорт для прання краще?
Як визначити, що горішки вже випрані?
На скільки вистачає горішків?