Полезные материалы

Як зробити мило в домашніх умовах | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

  1. Навіщо потрібно варити?
  2. Інгредієнти для варіння мила
  3. Приступаємо до роботи
  4. Зверніть увагу
  5. Чим пофарбувати мило

Якщо вам подобається платити за Br20000 за шматочок приємного та корисного мила - далі можете не читати

Якщо вам подобається платити за Br20000 за шматочок приємного та корисного мила - далі можете не читати. Цей майстер-клас для тих, хто хоче практично безкоштовно і без особливих зусиль отримати доступ до необмежених запасів якісного косметичного мила з будь-яким потрібним вам кількістю оливкової олії, вітаміну Е, ефірних масел і натуральних добавок.

Навіщо потрібно варити?

Оливкова олія з давніх часів відомо як чудовий косметичний засіб: живить, зволожує, розгладжує шкіру. Але в чистому вигляді його застосовувати проблематично, не будете ж ви мазати обличчя або тіло жирним маслом. Вихід є - додайте його в мило! Разом з антисептичними пелюстками ромашки або фіалки, ефіросодержащімі квітками лаванди або корочками апельсина - так будь-якими корисними речовинами, на які вистачить вашої фантазії.

Зваривши мило, і провівши його тест-драйв, оглядач порталу www.interfax.by заявляє: воно того варте. Коли шкіра одночасно очищається і зволожується так, що після душа її не потрібно навіть мазати кремом для тіла - це відмінний привід зварити пару шматків мила самому.

Інгредієнти для варіння мила

Єдиний недешевий інгредієнт - це оливкова олія. Але пляшка 0,5 л коштує Br20000-25000, а вистачить її надовго, тоді як один шматочок хенд-мейд мила в магазині коштує приблизно стільки ж за 100 грамів. Крім оливкової олії можете взяти кедрове і мигдальне - не завадять. До речі, масло олив не тільки добре зволожує шкіру, але і знімає роздратування і сліди обветривания, що важливо при нашій вітряну погоду.

Основою для мила буде в нашому випадку звичайне дитяче мило вітчизняного виробництва - ми не хіміки, щоб возитися з жиром і лугом Основою для мила буде в нашому випадку звичайне дитяче мило вітчизняного виробництва - ми не хіміки, щоб возитися з жиром і лугом.

Візьміть ще ефірне масло, запах якого вам більше подобається (в нашому випадку - це лимонне), ванілін і який-небудь наповнювач: квітки календули, лаванди, будь-яку лікарську траву, куплену в аптеці, шоколад або какао - все, що на думку спаде. оглядач www.interfax.by зупинилася на пелюстках квітів календули і на квітках лаванди.

Щоб мило працювало скрабом, додайте в нього кондитерський мак, мелену каву, цукор, вівсянку.

В аптеці можете купити флакон з вітамінами А і Е в масляному розчині - це додасть вашому милу зволожуючих властивостей.

Ще знадобиться вода для розведення основи і форма для заливання готового мила. Ми користувалися силіконової формою для льоду з виїмками у вигляді рибок. Якщо у вас нічого подібного немає - згодиться будь-який пластиковий контейнер для харчових продуктів.

Приступаємо до роботи

Перше, що потрібно зробити - потерти бруски дитячого мила на звичайній кухонній тертці Перше, що потрібно зробити - потерти бруски дитячого мила на звичайній кухонній тертці. Незважаючи на нелюбов більшості господинь до тертці, мило треться швидко і весело, перетворюючись в красиві стружки.

Пелюстки квітів замочіть у воді, щоб вони легше віддавали свої корисні властивості мила або в тому ж оливковій олії, взявши невелику кількість.

Потім ви змішуєте в металевому посуді масла основи і ставите посуд на водяну баню - тобто, занурює, металеву миску з маслом в каструлю з водою, яка буде кипіти на плиті. Варити мило потрібно на водяній бані, щоб воно добре плавилося і не прилипало до дна. Але будьте пильні: якщо взяти дрібну миску, в неї буде заливатися вода при кипінні, так що краще скористайтеся алюмінієвої каструлькою з довгою ручкою.

Підігріваєте масла основи і засинаєте в них мильну стружку. Коли вона трохи оплавітся - додаєте в масу воду, тоді справа піде набагато швидше.

В процесі можете доливати оливкову олію і воду, якщо вам буде здаватися, що мило плавиться погано В процесі можете доливати оливкову олію і воду, якщо вам буде здаватися, що мило плавиться погано. Все робиться «на око», тому стежте, щоб мильна маса була густа і однорідна.

Коли мило розплавиться і перетвориться з однорідне «тісто», знімайте його з вогню і швидко-швидко, поки воно не застигло, додавайте всі потрібні інгредієнти: пелюстки квітів, ефірну олію, ванілін. Потім все це перемішують і розкладає по формам.

Якщо в пластиковий контейнер мило досить було просто викласти і розрівняти зверху ложкою, то з силіконовою формою і рибками довелося повозитися, щоб викласти туди мило однорідно і щільно, а також витерти все зайве по краях, щоб мильні рибки не вийшли після застигання кривими. Навіть довелося один раз знову підігріти мило, тому що воно вже стало застигати.

Залиште готове мило на столі на ніч, а вранці воно вже готове до вживання.

Зверніть увагу

Мило - штука непередбачувана Мило - штука непередбачувана. Наприклад, по невідомою хімічною причин квіти лаванди втратили свій гарний фіолетовий колір і стали коричневими, більше нагадуючи кмин.

Ефірна олія лимона, якого було налито в мило досить багато, після застигання абсолютно не пахло, залишився лише запах ваніліну.

Якщо ви захочете взяти за основу гліцеринове мило, будьте впевнені, що воно помутніє при варінні.

Ще не дивуйтеся, що ваше хенд-мейд мило не буде рясно пінитися при митті - при такій кількості масла в милі це абсолютно нормально.

Так що все початківці миловари повинні бути готові до експериментів і несподіванок. Нічого страшного і небезпечного в цьому немає.

Чим пофарбувати мило

Є маса натуральних барвників для мила ручної роботи Є маса натуральних барвників для мила ручної роботи. Ви можете пофарбувати його в майже будь-який колір.

Червоний колір дають буряк і рожева глина.

Зелений: огірок, люцерна, порошок хни, петрушка, кріп, водорості, шавлія, шпинат.

Блакитний: ефірне масло ромашки.

Коричневий: кориця, мелена гвоздика, порошок какао, кава в зернах або мелена, мелений шипшина, шоколад, коричневий цукор.

Бежевий: молоко.

Персиковий: кайенскийперець (тільки не переплутайте з перцем чилі, можете спалити шкіру!) І паприка.

Помаранчевий: морква, гарбуз, масло обліпихи.

Жовтий: пелюстки квітів календули, квітки ромашки, порошок каррі, куркуми і шафрану.

Не бійтеся експериментувати і легкого вам пара!

Навіщо потрібно варити?
Навіщо потрібно варити?