Полезные материалы

Світлодіодна стрічка підключення, блоки живлення, контролери для RGB LED стрічки

  1. ПІДКЛЮЧЕННЯ світлодіодні RGB СТРІЧКИ
  2. БЛОКИ ЖИВЛЕННЯ І КОНТРОЛЕРИ ДЛЯ СВІТЛОДІОДНИХ СТРІЧОК

RGB - БЛОКИ ЖИВЛЕННЯ І КОНТРОЛЕРИ

Підключення світлодіодної стрічки вимагає, як мінімум, наявності блоку живлення. Справа в тому, що світлодіодні (LED) стрічки випускаються на робочу напругу 12 Вольт, рідше - 24В, тому безпосередньо до мережі 220В підключені бути не можуть.

Нижче будуть розглянуті деякі, найбільш часто зустрічаються, схеми підключення, а також питання вибору блоку живлення, контролера для світлодіодної стрічки.

Виробник випускає LED стрічки цілком певної довжини, наприклад, 5 метрів (можуть зустрічатися і інші варіанти). Назвемо таку довжину номінальної і будемо танцювати від цього далі. Справа в тому, що можуть виникнути ситуації коли потрібна світлодіодна стрічка меншою або більшою за довжину, ніж номінальна, при цьому схема підключення буде різною.

Справа в тому, що можуть виникнути ситуації коли потрібна світлодіодна стрічка меншою або більшою за довжину, ніж номінальна, при цьому схема підключення буде різною

Тут і далі БП - блок живлення

Підключення світлодіодної стрічки довжиною не більше номінальної проводиться за схемою, представленої на малюнку 1. Нагадаю, розрізати стрічку треба в строго визначених місцях, там же підпоюють дроти живлення (мал.1а). Тут все просто, головне дотримати полярність підключення відповідно до нанесеної маркуванням. Якщо говорити про кольори проводів, то загальноприйнято таке відповідність:

  • червоний "плюс",
  • чорний (може бути синій) "мінус".

Якщо потрібна велика довжина, стрічку доведеться наростити. Малюнок 2а показує неправильне підключення, інші наведені варіанти допустимі.

Малюнок 2а показує неправильне підключення, інші наведені варіанти допустимі

Неприйнятність послідовного з'єднання визначається тим, що провідники, що з'єднують світлодіоди, розраховані на певний струм. Підключення додаткового навантаження може викликати їх перегрів, а також підвищений падіння напруги на першій ділянці ланцюга, в результаті чого другий відрізок буде харчуватися меншою напругою. Результатом буде недостатньо яскраве світіння другої стрічки і можливий вихід з ладу першої.

В контексті сказаного - кілька слів про перетин сполучних проводів, які будуть використані для підключення. Воно залежить від струму (про його розрахунок нижче) наступним чином:. тут:

  • S - переріз проводу мм кв.
  • I - струм, споживаний від блоку живлення (Ампер).

ПІДКЛЮЧЕННЯ світлодіодні RGB СТРІЧКИ

RGB лента дозволяє змінювати колір свого світіння за рахунок використання в одній матриці світлодіодів трьох кольорів, червоного, зеленого, блакитного. Змінюючи інтенсивність світіння кожного з них можна отримає практично будь-який потрібний світло.

Для реалізації такого підключення потрібен спеціальний контролер, який регулює силу струму по трьох незалежних каналів. Схема такого підключення ілюструється рисунком 3.

Відразу зауважу, методика підключення декількох світлодіодних RGB стрічок аналогічна описаній вище для одноколірних (монохромних) світлодіодних стрічок. Правда, тут є ще один варіант - використання RGB підсилювача. При цьому підключення буде проводитися за схемою на рис.4.

Виконань RGB контролерів існує досить багато. Вони можуть мати пульти дистанційного керування, причому як інфрачервоні, так і радіоканальні, можуть управлятися від комп'ютера. Режими світіння можуть мати ручні регулювання, а також мати заздалегідь запрограмовані параметри. Однак принцип їх дії полягає, як уже говорилося, в регулюванні струму, що живить відповідні світлодіоди.

Тут буде доречно сказати про такі пристрої як диммери, призначені виключно для ручного регулювання інтенсивності світіння монохромних (одноканальні) і RGB (триканальні) світлодіодних стрічок. З електричної точки зору підключення диммера аналогічно підключенню контролера, тому наводити таку схему вважаю зайвим.

На початок

БЛОКИ ЖИВЛЕННЯ І КОНТРОЛЕРИ ДЛЯ СВІТЛОДІОДНИХ СТРІЧОК

Головним при виборі блоків живлення (контролерів) для підключення світлодіодних стрічок є правильне визначення їх потужності, ніж пропоную зараз зайнятися.

Потужність світлодіодної стрічки вказується для 1 метра (P1). Звідси можна розрахувати потужність стрічки (P) довільної довжини (L):, тут і далі використовуються наступні розмірності:

  • потужність-Ватт,
  • довжина - метр,
  • ток - Ампер.

Якщо необхідно можна розрахувати потужність одного світлодіода (Pled), знаючи їх кількість не 1 метр (K):, а потім стрічки, що містить N світлодіодів:.

Відповідно, потужність необхідного блоку живлення повинна бути не менше розрахункової потужності світлодіодної стрічки. Краще зробити запас відсотків на 10-20.

Те ж саме відноситься до RGB контролерам і диммер.

Якщо при підключенні світлодіодної стрічки використовується додаткове обладнання, що харчується від цього ж блоку (контролери, наприклад), то споживану ними потужність теж слід врахувати, приплюсувавши до потужності стрічки.

Якщо для RGB стрічки вказана загальна потужність, то потужність кожного каналу буде в 3 рази менше.

Може виникнути ситуація, коли для блоку живлення або іншого пристрою вказано значення вихідного струму (I). В цьому випадку слід скористатися формулою, де U - напруга живлення стрічки.

Ще раз нагадую, не забудьте правильно вибрати перетин проводів для підключення стрічки і інших пристроїв.

© 2012-2019 р Всі права захищені.

Всі представлені на цьому сайті матеріали мають виключно інформаційний характер і не можуть бути використані в якості керівних і нормативних документів