Полезные материалы

Системи сушки білизни. Сушка білизни по-європейськи - Велика побутова техніка - Сушильні машини - Каталог матеріалів

  1. Electrolux: «сушарка» під хохлому
  2. ARDO: провітрити за 20 хвилин
  3. BEKO: і джинси, і сорочки
  4. Siemens: з легким паром!
  5. Gorenje: електронна логіка сушки
  6. Indesit: сушка для чемпіонів
  7. Hotpoint-Ariston: з срібним сертифікатом
  8. Whirlpool: під контролем «6-го почуття»
  9. Miele: з тепловим насосом
  10. Патентне бюро

08.12.2010

Мальовничо простягнуті поперек вулиці мотузки з білизною, знайомі по фільмах Лукіно Вісконті або Федеріко Фелліні, тепер можна побачити хіба що в кварталах старого Неаполя (Napoli vecchia), де нарочито підтримується настільки милий погляду туристів вигляд «кіношної» Італії. У наші дні більшість італійців, не кажучи вже про жителів менш сонячних країн, давно користується сушильними машинами. Чи не час і нам забути про мотузках і сушити білизну по-європейськи? Адже сушильна машина - це не атрибут розкоші, а сучасний засіб догляду за одягом.

Electrolux: «сушарка» під хохлому

Можливо, саме для того, щоб росіянам було легше перейняти досвід європейців у використанні побутової техніки, яка робить життя зручнішим і простіше, компанія Electrolux представила «народні» моделі сушильних машин. Гжель, жостово, хохлома - в цих традиційних стилях оформлені три концептуальні моделі.


Сушильні машини Electrolux з традиційної російської розписом

Застосована в них нова функція SteamSystem відкриває можливість обробки речей паром - а це найбільш щадний і природний спосіб догляду. У міру розм'якшення волокон тканини під дією пара складки на ній м'яко розгладжуються, а неприємні запахи, наприклад, запах тютюнового диму, видаляються. В результаті ваш одяг набуває первозданну свіжість.

Сушильні машини Electrolux з функцією пара (наприклад, модель Iron Aid II EDC97170W) дозволяють використовувати пар для розгладження складок на сорочках, джемперах, кофтах, скатертинах і фіранках. У них можна відпрасувати до п'яти сорочок, блуз або кофтинок всього за 20 хвилин. Парова обробка відмінно підходить для речей, розшитих блискітками і намистинками, які не так-то просто погладити звичайним способом.


Сушильна машина Electrolux

Багато помиляються, вважаючи, що сушильна машина займає надто багато місця і її нікуди поставити. Ці машини випускаються в різних габаритах, тому завжди можна підібрати модель, яка впишеться в наявний простір. При нестачі місця сушильну машину можна встановити в колону зверху на пральну.

У дуже маленьких ванних кімнатах можна розмістити компактну сушильну машину глибиною всього 42 см (наприклад, моделі Electrolux EDC3150 або EDC3250). Ці прилади допускають кріплення до стіни за допомогою кронштейнів, що входять в комплект поставки.


Настінне розміщення сушильної машини (Electrolux)

Сушильна машина не тільки сушить білизну, але і розправляє його, розгладжуючи і зберігаючи текстуру волокон. Після сушіння в машині тканина стає м'якою і приємною на дотик. Ця перевага сушильних машин особливо помітно при обробці таких речей, як подушки і куртки з пуховою наповнювачем.

ARDO: провітрити за 20 хвилин

Який тип сушильної машини вибрати - витяжною або конденсаційний? Перший - дешевше, другий - зручніше. Багато виробників пропонують моделі обох типів. Так, нова лінійка сушильних машин серії VDNC від ARDO включає в себе дві моделі витяжного типу і одну - конденсаційного.

Модель VDNC7SLW відноситься до витяжного типу. В її барабан з нержавіючої сталі поміщається до 7 кг білизни, а це значить, що в нього можна повністю завантажити всі тільки що витягнуте з пральної машини білизну, і висушити за один цикл.


Сушильна машина ARDO VDNC7SLW

Електроніка машини дозволяє вам вибрати будь-який з чотирьох рівнів вологості білизни: «дуже вологі речі», «сушка під праску», «сушка в шафу», «дуже сухі речі». Зайвих витрат електроенергії при цьому не буде: цифрова система управління відстежує рівень вологості білизни і зупинить сушку, коли обраний рівень досягнутий. Після цього вона зробить охолодження білизни і сповістить вас зумером: «Готово!».

Крім того, є сушка по типу тканини, для вибору якого потрібно лише натиснути певну кнопку на панелі управління. Погодьтеся, що і бавовна, і шовк, і шерсть вимагають скоєно різних умов сушіння. Синтетика, наприклад, не вимагає прасування, і при сушінні таких речей машина фактично працює в якості праски.

Нарешті, є програма «Провітрювання одягу», яка допомагає надати свіжість вашим речам і очистити їх від пилу, шерсті домашніх тварин, а також неприємного запаху (це взагалі робиться все за 20 хвилин!).

BEKO: і джинси, і сорочки

Сушильну машину конденсаційного типу Beko DC 7670 можна встановити в колону на пральну машину, і тоді перекидання випраної білизни (всіх 7 кг!) З одного барабана в інший займе лічені хвилини.


Сушильна машина BEKO DC 7670

На символьному ЖК дисплеї цієї моделі ви знайдете не тільки індикацію фаз виконання програми сушіння, але і час, що залишився до її завершення. А якщо ви скористалися можливістю відкласти старт на термін до 24 год, то, кинувши погляд на дисплей, зрозумієте, коли машина почне свою роботу.

Система сенсорів температури і вологості дозволяє машині сушити білизну в точній відповідності з вашими побажаннями - «в шафу» або «під праску». Є програми для бавовни і синтетики, для джинсів і сорочок, для дитячого та спортивного одягу, міні-сушка, делікатна або, навпаки, екстра-сушка. Можна і просто освіжити білизну, покрутивши його в барабані під потоком повітря кімнатної температури - все запахи вивітряться геть.

Закінчивши роботу, машина повідомить вам про це звуковим сигналом, який, втім, при бажанні можна відключити. Зате індикатор заповнення резервуара з конденсатом або індикатор необхідності очищення ворсового фільтра відключити не вдасться, та й навіщо? Виконайте ці операції - і машина продовжить роботу.

Логотип Woolmark, розроблений в 1965 р дизайнером Франческо Саролья, наноситься на етикетку виробів з вовни найвищої якості. Знамениті знаки Woolmark (чістаянатуральная шерсть), Woolmark Blend (понад 50% вовни) і Wool Blend (30-50% вовни) - найпрестижніші в світі текстильні символи, гарантія якості маркованих ними виробів. Знаком Woolmark маркується та побутова техніка, сертифікована Міжнародним інститутом вовни (орган із сертифікації качестваізделій з натуральної вовни). Так, срібний сертифікат Woolmark підтверджує, що в машині можна прати або сушити ті вироби з вовни, для яких допускається машинне прання або сушіння.

Siemens: з легким паром!

Обробка паром все частіше стає атрибутом сушильної машини. Так, Siemens пропонує новий сушильний автомат blueSteam WT 46S514 BY з парової технологією.


Cушільний автомат Siemens blueSteam WT 46S514 BY

І якщо ви втомилися носити одяг в хімчистку, то можете зітхнути з полегшенням: речі, які не рекомендовані для прання, тепер нічого не варто привести в порядок в домашніх умовах. Для цього достатньо лише завантажити сухі речі в барабан, залити дистильовану воду в генератор пари і вибрати функцію «Освіження парою» для ділової або повсякденного одягу. Через лічені хвилини костюми, куртки, джинси і пуловери знову будуть радувати вас свіжістю!

Зрозуміло, модель чудово справляється і з традиційними функціями сушильного автомата. Завантаживши в її барабан до 8 кг білизни, ви можете вибрати будь-яку з 15 автоматичних програм з функцією контролю вологості. інноваційна сис-
тема softDry гарантує дбайливий догляд навіть за самими делікатними тканинами. Це досягається за рахунок великої кількості виступів еліптичної форми на внутрішній поверхні барабана, що забезпечує рівномірний обдув білизни потоком повітря. Форма захоплень оптимізована з тим розрахунком, щоб вони плавно змінювали напрямок руху білизни, завдяки чому воно ковзає, як на повітряній подушці.

Серед інших плюсів новинки - багатофункціональний дисплей, клавіші з технологією touchControl, таймер відкладеного запуску і стильна внутрішнє освітлення барабана. Нарешті, щоб пустотливі ручки малюків не могли втрутитися в процес сушіння, прилад має функцію блокування від дітей.

Незалежно від того, який тип сушильної машини ви виберете, вологе повітря в ній обов'язково буде проходити через спеціальний фільтр, який вловлює пух і ОЧЕС. Завдяки цьому повітря в приміщенні залишиться чистим. Фільтр можна легко вийняти з машини і помити. Не забувайте проробляти це регулярно!

Сушильна машина не тільки сушить білизну, але і розправляє його, розгладжуючи і зберігаючи текстуру волокон. Після сушіння в машині тканина стає м'якою і приємною на дотик. Ця перевага сушильних машин особливо помітно при обробці таких речей, як подушки і куртки з пуховою наповнювачем.

Незалежно від того, який тип сушильної машини ви виберете, вологе повітря в ній обов'язково буде проходити через спеціальний фільтр, який вловлює пух і ОЧЕС. Завдяки цьому повітря в приміщенні залишиться чистим. Фільтр можна легко вийняти з машини і помити. Не забувайте проробляти це регулярно!

Gorenje: електронна логіка сушки

На зміну мотузках і прищіпки для білизни в наші дні прийшли мікропроцесори. Наприклад, в сушильній машині Gorenje D65325 процесом сушіння управляє технологія UseLogic®: спеціальний сенсор стежить за ступенем вологості білизни, коригує час сушіння і після досягнення потрібного ступеня вологості дає команду «Стоп». А ступінь вологості (правильніше, звичайно, буде сказати - сухості) може бути різна: «злегка вологе», »вологе для прасування», «сухе для укладання в шафу», «повністю сухе». Про хід програми вас буде інформувати цифровий діалоговий дисплей. Він же допоможе встановити правильну програму сушіння і додаткові параметри, спілкуючись з вами на тій мові, який ви виберете. Все, що для цього знадобиться - простий дотик до дисплея.


Cушільная машина Gorenje D65325

Сушильні машини Gorenje оснащені системою захисту від м'яття білизни. Особлива форма ребра 3D не дає речам в барабані перекручуватися і заплутується. За 10 хвилин до завершення сушіння машина охолоджується і охолоджує білизна, що також зменшує м'яття. Більш того, якщо ви відразу не можете вийняти висушене білизна - програма AntiCrease буде розпушувати його ще годину після закінчення сушки, щоб не утворилися складки.

До речі, ці моделі - одні із самих економічних. Завдяки вдосконаленій циркуляції повітря і системі конденсації виробникові вдалося досягти класу енергоспоживання В, що дає до 13% економії електроенергії в порівнянні з енергетичним класом С, до якого належить більшість представлених на ринку сушильних машин.

Indesit: сушка для чемпіонів

Нові сушильні машини Indesit відрізняються місткістю: барабан деяких моделей вміщує до 7,5 кг білизни. Крім того, збільшений діаметр люка, що дозволяє зручно завантажувати і виймати білизну.

В наші дні час - це теж цінний і непоправний ресурс. Тому в новинках з'явився цикл Eco Time для сушіння невеликої кількості білизни з малими витратами електроенергії і часу. Система сенсорів оптимізує температуру сушки в залежності від вологості білизни при завантаженні до 2 кг (наприклад, пара джинсів і 3-4 сорочки). І, звичайно, є можливість вибору рівня сушіння: «під праску», «на вішалку» або «в шафу».

Нові моделі оцінять ті, хто дружить зі спортом: вони знайдуть в них три програми для сушіння спортивного одягу, особливо з синтетики, і спортивного взуття. Всього за годину можна висушити до 3 кг спортивного одягу. А кросівки під час циклу сушіння «прилипають» до країв барабана, уникаючи зіткнення між собою, тертя об барабан і інших механічних впливів, що дозволяє, по-перше, висушити їх без пошкоджень, а, по-друге, без шуму і стуку.


Indesit IDVA 735

Взагалі для машин нової серії, наприклад, моделі Indesit IDVA 735, характерний дбайливий підхід до сушіння таких речей, які раніше навіть і не наважувався сушити в машині. Так, програма «Верхній одяг» дає можливість висушити речі зі спеціальних тканин, наприклад, нейлонові куртки, не завдаючи шкоди водовідштовхувальним властивостям тканини. Програма «Джинси» дозволяє висушити до чотирьох пар джинсів, зводячи до мінімуму руйнування волокон джинсової тканини. Нарешті, шерсть: машина дозволяє висушити шерстяний светр або шарф вагою до 1 кг.

Це цікаво

Багатьом знайома така прикрість - «кісточка», яка випала з бюстгальтера при пранні або сушінні. Цей предмет може запросто пошкодити барабан пральної або сушильної машини. Можливо, саме ця обставина послужила мотивом для створення концепції Bra Dryer - спеціального приладу для сушіння бюстгальтерів. Автор ідеї - Олекандр Фаренник, випускник Донецького державного інституту управління, що нині проживає в Каліфорнії. Його апарат дозволяє сушити дані предмети жіночої білизни, не пошкодивши тонку тканину і мережива. Для сушки бюстгальтер одягається чашками на форму, виконану, природно, у вигляді бюста. За задумом дизайнера, прилад, який має вентилятор і нагрівальний елемент, дозволить швидко видалити вологу з тканини бюстгальтера. Логотип Woolmark, розроблений в 1965 р дизайнером Франческо Саролья, наноситься на етикетку виробів з вовни найвищої якості. Знамениті знаки Woolmark (чиста натуральна шерсть), Woolmark Blend (понад 50% вовни) і Wool Blend (30-50% вовни) - найпрестижніші в світі текстильні символи, гарантія якості маркованих ними виробів. Знаком Woolmark маркується та побутова техніка, сертифікована Міжнародним інститутом вовни (орган по сертифікації якості виробів з натуральної вовни). Так, срібний сертифікат Woolmark підтверджує, що в машині можна прати або сушити ті вироби з вовни, для яких допускається машинне прання або сушіння.

Hotpoint-Ariston: з срібним сертифікатом

Сушка виробів з вовни дійсно вимагає виключно делікатного підходу, і лише далеко не всі моделі можуть похвалитися сертифікатом Woolmark Silver Care, який присвоює компанія Woolmark після ретельного тестування сушильної машини.

Срібний сертифікат Woolmark має нова сушильна машина Hotpoint-Ariston Aqualtis AQCF852 B, яка пропонує вам спеціальні програми, не тільки забезпечують відмінний результат сушіння, але і дозволяють зберігати ваші речі в чудовому вигляді. У вашому розпорядженні програми для сушки кольорових тканин, бавовни, синтетики, сорочок, джинсів, дитячої білизни, рушників та постільної білизни. Особливо дбайливі режими передбачені для сушки пухових і стегнах виробів, а також шовкових речей. При виконанні будь-якої з програм машина автоматично контролює тривалість та інтенсивність циклу сушіння, що забезпечує збереження структури тканини.


Hotpoint-Ariston Aqualtis AQCF852 B

Барабан машини розрахований на завантаження до 8 кг білизни, а її білий корпус може мати два кольорових варіанти дверцят: таку ж білу і сріблясто-блакитну.

Whirlpool: під контролем «6-го почуття»

Сушильну машину Whirlpool AWZ 8676 конденсаційного типу легко дізнатися за характерною дверцятах прямокутної форми. Дверцята відкривається на 180 °, що робить процес завантаження і вивантаження білизни легким і зручним, навіть якщо це все 7 кг білизни, які в ньому містяться.


Whirlpool AWZ 8676

Але, звичайно, головна «родзинка» цієї моделі не в формі дверцята, а в застосованих в ній технологіях, таких, наприклад, як технологія «6-е відчуття». Вона оцінює параметри завантаження і адаптує програму сушіння для найкращих результатів з максимальною економією часу і електроенергії.

Інформація про хід виконання програми відображається на РК-дисплеї. Програм і режимів налічується добрий десяток: це і швидка сушка, сушка по таймеру, і особливо делікатна сушка Delicate Plus, і сушка «в шафу», і просте провітрювання білизни (Airing). Після завершення сушіння білизна можна охолодити, а для того, щоб волога віддалялася з тканини більш ефективно, в барабані є система Diagonal Airflow: повітря проходить навскоси по діагоналі барабана (для цього в задньому його днищі є отвори перфорації).

Miele: з тепловим насосом

Сушильна машина Miele T 8967 WP - це особлива сушарка конденсаційного типу: літери WP в позначенні цієї моделі означають, що в ній встановлений тепловий насос (нім. Wдrmepumpe). Цей пристрій дозволяє досягти економії електроенергії до 50% в порівнянні зі звичайними конденсаційними машинами. Охолоджуючий контур теплового насоса виконує дві функції: він забирає залишкове тепло відпрацьованого повітря в момент конденсації вологи, а потім віддає це тепло для нагріву повітря перед подачею в барабан з білизною. Завдяки цьому теплова енергія використовується дуже ефективно. Теплообмінник машини не вимагає технічного обслуговування і розрахований на 5000 циклів сушіння (це в середньому п'ять циклів сушіння в тиждень протягом 20 років!).


Сушильна машина Miele T 8967 WP

Барабан сушильної машини, що вміщає 8 кг білизни, теж незвичайний: його «стільниковий» поверхню, розроблена компанією Miele, забезпечує особливо делікатне зіткнення з тканиною. Бережного ставлення до білизни сприяє і зменшення температури сушіння до 25%, і система PerfectDry, яка тримає під своїм контролем його залишкову вологість.

Побутова техніка не повинна турбувати вас своєю роботою, і в цьому відношенні сушильна машина Miele T 8967 WP також вельми примітна: рівень шуму при її роботі - найнижчий серед представлених на ринку моделей.

Вражає і арсенал циклів сушіння: серед них програма «Автоматична +», режими для бавовни, синтетики, вовни і шовку. Є спеціальні програми для спортивного білизни, подушок (як стандартних, так і великих), верхнього одягу, джинсів і сорочок. Передбачена і сушка в кошику, яка встановлюється в барабан.

Патентне бюро

Як машина вчилася сушінні

Винахідником сушильної машини (точніше, принципу такої машини) вважається француз М. Пошон, який в 1799 р здогадався помістити мокру білизну в жерстяній барабан з пробитими в ньому отворами, і обертати його над вогнем.

Понад століття тому, 7 червня 1892 р американець Джордж Т. Сімпсон отримав патент № 476416 на сушильну машину східного принципу дії. Білизна оберталося вже не над відкритим вогнем, а над гарячою кухонною плитою, і не в барабані, а на спеціальних рамках.

Патент Джордж Т. Сімпсона на сушильну машину (1892 г.).

Електрична сушильна машина з'явилася в 1915 р, а перша побутова сушильна машина, джерелом тепла в якій був горючий газ - в 1938 г. (такі машини популярні в США і до цього дня).

На ринку представлені сушильні машини двох типів: витяжного (в них вологе повітря виводиться з машини назовні) і конденсаційного (вологе повітря проходить через конденсатор, де віддає вологу, і виходить в приміщення вже висушеним). Більш зручними, звичайно, є машини конденсаційного типу, в яких не потрібно організовувати висновок повітря по спеціальному шлангу, але за зручність потрібно платити: такі машини коштують дорожче. Дистанційна з білизни волога в конденсаційної машині збирається в спеціальній кюветі (вона зазвичай розташовується там, де у пральної машини знаходиться бункер для миючих засобів), і вам потрібно лише періодично зливати з неї воду.


1. Рух повітря в сушильній машині витяжного типу: 1 - холодне сухе повітря 2 - нагнітальний вентилятор 3 - ТЕН 4 - вологе тепле повітря


2. Рух повітря в сушильній машині конденсаційного типу: 1 - нагнітальний вентилятор 2 - ТЕН 3 - вологе тепле повітря 4 - холодний сухе повітря 5 - охолоджуючий вентилятор 6 - теплообмінник 7 - насос 8 - ємність для конденсату

Якщо загальний принцип сушки був запропонований ще 200 років тому, то навчити машину сушити з мінімальними витратами електроенергії змогли лише в останній чверті ХХ століття. Зрозуміло, що немає сенсу витрачати тепло даремно, якщо білизна вже висушене до потрібного ступеня. Але як виміряти «на ходу» вологість білизни?

Перед нами сушильна машина T 357K, що випускалася фірмою Miele з 1978 р по 1983 р На цьому експонаті музею компанії в м Гютерсло (Німеччина) добре видно гладкі металеві «кнопки» на внутрішній стороні завантажувального люка. Це ні що інше, як контакти, які білизна замикає своєю масою, обертаючись в барабані. Чим більше в ньому вологи, тим краще умови для протікання електричного струму в ланцюзі, чим сухіше білизна - то менше струм.


Сушильна машина Miele T 357K (1978 г.)

Подібний принцип виміру залишкової вологості білизни застосовується сьогодні практично всіма виробниками сушильних машин, але в різних варіантах. У одних контрольний струм протікає між секціями барабана (Electrolux), у інших - через спеціальні пластини, встановлені на зрізі завантажувального люка (Whirlpool).


Контактні пластини ланцюга виміру вологості (Сушильная машина Whirlpool)

Отже, геть мотузки і прищіпки для білизни! Сучасні сушильні машини оснащені електронікою, яка «на ходу» вимірює вологість білизни, не допускає зайвого витрачання електроенергії, підбирає оптимальний температурний і часовий режим сушіння, завдяки чому навіть сама делікатна річ позбавляється від вологи швидко і без шкоди для тканини. Майже у всіх моделях є режим «холодного» провітрювання, що дозволяє просто освіжити річ, видаливши з неї неприємний запах.

Сушильну машину можна поставити в «колону» на пралку, а компактну модель навіть повісити на стіну. Так чи варто продовжувати сушити білизну на балконі?

Текст: Вадим Коляда

<


Если вам сподобалась ця стаття, поділіться їй в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ:

Чи не час і нам забути про мотузках і сушити білизну по-європейськи?
Зате індикатор заповнення резервуара з конденсатом або індикатор необхідності очищення ворсового фільтра відключити не вдасться, та й навіщо?
Але як виміряти «на ходу» вологість білизни?
Так чи варто продовжувати сушити білизну на балконі?