Полезные материалы

Натуральне мило або туалетне? У чому різниця і чи є сенс щось міняти?


На магазинних полицях мила ну просто завались

На магазинних полицях мила ну просто завались! Хочете з гірської свіжістю? Будь ласка!
Хочете з запахом марсіанських ромашек- немає проблем! Будь-який колір, запах і форма! Здавалося б, навіщо морочитися?


Я розповім вам різницю між цими милами ...
Найперше і найважливіше, на мій погляд, це те, що туалетне мило з супермаркету вариться з використанням тваринного жиру (в більшості випадків). Таким чином, ви миєте свою шкіру тим, що є відходами комбінатів з переробки м'яса. Звучить не дуже приємно ... Так, безсумнівно, радянське господарське мило цінується за його вбивчу дію на бактерії. Але ж це досягається за рахунок лугу в складі, а значить, що господарське мило з масел (кокосове наприклад) володіє таким же дією. До того ж господарське мило пахне нудотно (знову ж через тваринних жирів в складі).
Туалетне ж мило - це теж господарське, тільки з додаванням ароматизаторів і пом'якшуючих компонентів (наприклад гліцерину або олій). Таким чином замаскований ароматами запах господарського мила + хімічні барвники для краси кусочков- і вуаля! Дешеве і ароматне мило вже в упаковці на полочке- бери і користуйся .....
Я розповім вам різницю між цими   милами


мило - натуральний продукт.

Спочатку так воно і було. Щоб зробити шматочок мила, потрібні були три найпростіших інгредієнта: жир, зола і луг. На сьогоднішній день технологія виготовлення мила на виробництві найчастіше включає безліч компонентів, навіть віддалено не нагадують натуральні, - досить подивитися його склад на упаковці. До речі, саме його потрібно ретельно вивчити, для того щоб зрозуміти, наскільки мило якісне. Серед натуральних компонентів, що використовуються в промисловості для виготовлення мила, можна виділити рослинні масла (найчастіше кокосову), екстракти рослин, вітаміни, ефірні масла, процентний вміст яких в милі порівняно невелика. Основа сучасного туалетного мила - синтетичні складові.

Мене такий варіант в певний момент мого життя не влаштував. Я спробувала варити мило самостійно)))) Але цей варіант був для мене стомлює - треба був час!
Добре, що на допомогу прийшла моя знайома Мильна фея, яка варить сама ці самі мила. Її цей процес ні краплі не стомлює! Вона створює цікаві композиції з масел, ефірок і рослин)))
Деякі люди вважають, що мило вкрай шкідливо для шкіри. Частка істини в цьому твердженні є. Багато виробників включають до складу мила поверхні-активні речовини (ПАР), які володіють хорошим миючим ефектом, але ліпідний бар'єр шкіри «зносять» начисто. Якщо шкіра здорова, вона його незабаром відновлює, ну а як бути, якщо шкіра чутлива? Для того щоб пом'якшити дію ПАР, в мило кладуть різного роду пом'якшувальні добавки: екстракти рослин, масла, вітаміни та інші інгредієнти, заспокійливі шкіру і створюють на ній подобу захисної плівки. Однак якісне мило виготовляється без застосування ПАР (зокрема, це обов'язкова вимога для дитячого мила).


Ще є один поширений міф: рідке мило безпечніше кускового. Хоча на ділі рідке мило швидше зручніше - і для нас з вами, і для того, хто це мило виробляє. У рідку текстуру набагато простіше додати всі необхідні компоненти і вкраплення, ніж в тверду масу. Однак говорити про щадить безпеки рідкого мила не варто - по суті, гелева і тверда мильні основи з точки зору впливу на шкіру мало чим відрізняються. І там і там можуть бути присутні і ПАР, і лаурил-сульфати, та інше ... Знову ж-не лінуйтеся читати етикетку)

Зараз стало модно купувати і дарувати прозоре мило, так зване гліцеринове мило. Вважається, що воно більш делікатно по відношенню до шкіри, ніж традиційне. Ці мила радують око своєю незвичністю і прозорістю, розмаїттям кольорів і форм. Чомусь люди беззастережно сприймають їх як щось натуральне і безпечне. Тим часом домогтися кришталевої прозорості в промислових умовах, зберігаючи при цьому натуральність, неможливо (принаймні, невигідно). Ефект прозорості досягається за рахунок спирту, що вводиться в сировині. Готове гліцеринове мило красиво, але спирт шкірі не тільки не корисний, але і завдає шкоди.

Готове гліцеринове мило красиво, але спирт шкірі не тільки не корисний, але і завдає шкоди


Коли ж з'явився магазин iGreen я змогла побачити різницю мив, порівняти їх на собі і навіть знайти свої улюблені мила за властивостями і запахів!
мила Співака так само відмінні і м'які. У них більш яскраві запахи (ефірні масла), а так само цікаві кольори (натуральні барвники: томатна паста, куркума, зелені рослини, глини). І що найцікавіше, що є і господарське мило. Їм зручно мити посуд, прати і брати з собою на море піниться воно навіть в солоній воді! І звичайно ж немає нудотного запаху, хоча в складі немає ніяких ефірок! Мені подобаються їхні мило за їх доступність. Ціна недорога і великий вибір різних ароматів і складів!
арабське мило дуже цікаве і спробувати його хоча б один раз варто! Піна цього мила відрізняється ніжністю і маленькими бульбашками. Воно не так добре піниться, як вітчизняне мило, за рахунок того, що в складі мильний корінь або мильні горіхи, а значить і луги немає або в мінімальному кількості. Запах мив дуже тонкий і цікавий. Для особи-саме те! Не сушить шкіру і добре очищає її.

Мило ручної роботи з нуля від миловарів   - це ідеальний варіант
Мило ручної роботи з нуля від миловарів - це ідеальний варіант. Але потрібно мати свого миловара, якому ви довіряєте. Такий майстер повинен варити мило "з нуля" і холодним способом. Також звертайте увагу на аромат мила, його колір і форму. У складі не повинно бути ароматів і синтетичних пігментів. Яскраве, барвисте мило з яскраво-вираженим ароматом парфуму має насторожити.
Загалом, для себе я вирішила, що в моєму будинку більше не буде мила з тваринних залишків. Нехай для мене це створює деякі особистісні проблеми (наприклад, коли мило закінчується, його не купити по-швидкому в супермаркеті, а треба йти в спец.магазін або до Мильної феї). Але це того варте. Набагато приємніше тримати в руках шматочок мила, який виглядає звичайно, пахне приємно і звичайно ж не сушить шкіру! Для невеликого подарунка мило чудово підійде: їх передарувати, а використовують за призначенням, воно буде цікаво, корисно і сподобається будь-якому)
Дуже хочеться, щоб люди частіше ставили свої особисті інтереси вище загальноприйнятих "комфортних" варіантів і робили вибір на користь нешкідливого, навіть якщо доведеться трішечки змінити свій звичний уклад життя!

Хочете з гірської свіжістю?
Здавалося б, навіщо морочитися?
Якщо шкіра здорова, вона його незабаром відновлює, ну а як бути, якщо шкіра чутлива?