Полезные материалы

Нові системи охолодження для відеокарт Zalman VNF100 і Gigabyte V-Power

Теплові трубки міцно увійшли в життя оверклокерів. Сприймаються раніше як щось екзотичне, зараз вони є невід'ємною частиною не тільки систем охолодження для процесорів, але і активно застосовуються в охолодженні відеокарт, чіпсетів, силових елементів материнських плат і навіть жорстких дисків. В даний час більшість кулерів для CPU і GPU випускаються саме з використанням теплових трубок. Дві нових системи охолодження для відеокарт, які ми розглянемо в сьогоднішній статті, не стали винятком - їх радіатори також засновані на теплових трубках. Ось тільки конструкція, цільове призначення, ефективність і вартість у них дуже відрізняються один від одного. Проте, ці відмінності не завадили нам розглянути і протестувати Zalman VNF100 і Gigabyte V-Power в одній сьогоднішній статті.

Корейська компанія Zalman в представлення не потребує. Системи охолодження, що випускаються під цією маркою, за тимчасовими мірками Hi-Tech індустрії вже "багато століть назад" завоювали довіру комп'ютерних ентузіастів і кожен новий продукт сприймається, як мінімум, з непідробним очікуванням чогось надефективного ... Шкода тільки, що останнім час Zalman не радує оверклокерів дійсно вражаючими новинками, займаючись в б про льшей ступеня модернізацією перш розроблених кольорів. Наскільки вона вдала - не мені судити, тому відразу ж перейдемо до вивчення новинки (в прямому сенсі цього слова) в особі Zalman VNF100.



Плоска картонна коробка досить скромних розмірів виконана в світлих тонах. На її лицьовій стороні, крім моделі системи охолодження і особливо зазначеного нульового рівня шуму, вказані відеокарти, з якими Zalman VNF100 несумісна:

Теплові трубки міцно увійшли в життя оверклокерів

На зворотному боці упаковки відзначені ключові особливості системи охолодження і приведені її технічні характеристики.

Усередині коробки пластиковий корсет надійно фіксує основний компонент Zalman VNF100 - радіатор, а аксесуари покладені в окрему коробочку:



У комплект поставки Zalman VNF100 включені наступні компоненти:

У комплект поставки Zalman VNF100 включені наступні компоненти:

  • шість пластикових шайб-прокладок;
  • наклейка з логотипом Zalman;
  • комплект низькопрофільних алюмінієвих радіаторів для установки на BGA пам'ять відеокарти;
  • комплект гвинтів і гумових кілець-прокладок;
  • два тюбика термопасти Zalman CSL850;
  • інструкція по збірці і установці системи охолодження;
  • два типи кріплення Socket A і Socket B для різних відеокарт;
  • декоративна накладка-радіатор Zalman;
  • алюмінієве підставу.

Подивимося на Zalman VNF100:

Подивимося на Zalman VNF100:



В першу чергу відзначу його легкість - всього лише 180 грам при габаритах 166 х 95 х 38.5 мм! Настільки мала вага досягнутий застосуванням в конструкції радіатора тільки трьох мідних теплових трубок і тонких алюмінієвих ребер товщиною 0.4 мм. Крім того, у Zalman VNF100 просто немає підстави:

Крім того, у Zalman VNF100 просто немає підстави:

Воно, так би мовити, утворюється в процесі складання системи. У VNF100 Zalman застосувала запатентовану технологію VFP (Variable Fin Profile). Fin Design - використання ребер змінної висоти, завдяки якій, за заявами виробника, вдалося збільшити площу тепловідведення без збільшення ваги і в цілому підвищити ефективність системи охолодження:

Fin Design - використання ребер змінної висоти, завдяки якій, за заявами виробника, вдалося збільшити площу тепловідведення без збільшення ваги і в цілому підвищити ефективність системи охолодження:

Zalman VNF100 - пасивна система охолодження, установка вентилятора на радіатор не передбачена.



Підстава являє собою якісно оброблену і досить тонку алюмінієву пластинку:

Зі зворотного боку цієї платівки є три жолобка для контакту з трьома тепловими трубками. Ось, власне, і все, що можна розповісти про конструкції нової системи охолодження для відеокарт від Zalman.

Що ж стосується процесу складання і установки кулера на відеокарту, то відразу зазначу, що він не складний, але кропітка, тому доведеться витратити на нього пристойний час. Детальний опис ви знайдете на офіційному сайті, тут же я лише наведу з нього витяг з типами кріплень і переліком підтримуваних відеокарт:


Як видно, перелік цей досить великий і в ньому навіть присутні такі "гарячі" відеокарти як GeForce 7900/7950, але не варто спокушатися, спочатку подивимося на результати тестів.

У кратце - для установки Zalman VNF100 на відеокарту необхідно вставити підставу в відповідний для вашої відеокарти тип кріплення (Socket A або Socket B) і потім прикрутити його крізь плату гвинтами з пружинами, притиснувши таким чином основу до графічного процесора:

Ну а потім наносимо термопасту на жолобки підстави і вставляємо Zalman VNF100 зверху на відеокарту, закріпивши потім її притискним декоративним радіатором. Ось так, наприклад, виглядає Zalman VNF100 на GeForce 7900 GS:

Ось так, наприклад, виглядає Zalman VNF100 на GeForce 7900 GS:

Зазначу кілька моментів. По-перше: як ви бачите, два чіпа пам'яті з лицьового боку плати залишаться без радіаторів, так як їх установці будуть заважати теплові трубки. Втім, цілком можливо, що на вашу відеокарту ніщо не завадить установці всіх необхідних радіаторів. По-друге: з огляду на те, що радіатор знаходиться позаду плати, то обов'язковою умовою його успішної установки є відсутність на материнській платі елементів висотою від 40-мм в безпосередній близькості до PCI-Express гнізда, в який встановлюється відеокарта. Мені, наприклад, довелося зняти з чіпсета "материнки" високий кулер Thermaltake Extreme Spirit II, але це лише окремий випадок. Навряд чи у кого-то ще будуть в цьому районі настільки високі кулери / радіатори, проте, перед установкою необхідно заздалегідь все продумати.

Рекомендована вартість Zalman VNF100 становить 40 Євро або 29 ~ 30 доларів США, і це, на мій погляд, надмірно завищена ціна за пасивний алюмінієвий радіатор. Наприклад, за ті ж 29 доларів США рекомендується до продажу Arctic Cooling Accelero S1:

Коментарі зайві, вам так не здається?

компанія Gigabyte , Навпаки, не спеціалізується на випуску систем охолодження для компонентів ПК. Незважаючи на це, в її асортименті є кулери як для процесорів, так і для відеокарт. Сьогоднішній учасник тестів - новинка, кулер Gigabyte V-Power.

Система охолодження поставляється в невеликій плоскій коробці з прозорим вікном в центральній частині лицьової сторони і таким же прозорим (але меншої площі) зі зворотного боку упаковки:

Система охолодження поставляється в невеликій плоскій коробці з прозорим вікном в центральній частині лицьової сторони і таким же прозорим (але меншої площі) зі зворотного боку упаковки:

На коробці можна знайти вичерпну інформацію про основні особливості системи охолодження на 11 мовах, включаючи російську, а також докладні технічні характеристики пристрою.


Всередині упаковки знаходиться прозорий пластиковий корсет з декількома відсіками під кулер і під аксесуари комплекту поставки:

Комплект поставки прямо-таки великий і ледве вмістився на одному аркуші паперу формату А3:

Комплект поставки прямо-таки великий і ледве вмістився на одному аркуші паперу формату А3:

У його склад включені:

  • дві металеві заглушки на задню стінку корпусу системного блоку:
  • регулятор швидкості обертання вентилятора (за сумісництвом - вимикач);
  • адаптер-перехідник;
  • кабель живлення;
  • двосторонній скотч для контролера;
  • контролер швидкості обертання вентилятора;
  • наставкой для направлення повітря з системного блоку;
  • комплект алюмінієвих радіаторів для установки на BGA пам'ять відеокарти;
  • набір гвинтів, шайб і прокладок до них;
  • докладна інструкція по збірці і установці на 11 мовах, включаючи російську.


Ну а тепер подивимося на Gigabyte V-Power:

Ну а тепер подивимося на Gigabyte V-Power:

Красива система охолодження, чи не так? В її основі лежить мідна основа, з якого виходять чотири мідні теплові трубки, розходячись попарно в дві різні сторони до двох половинок алюмінієвого радіатора. У центрі системи, якщо вірити технічним характеристикам, встановлений 90-мм вентилятор (швидше за все крильчатка від 92-мм вентилятора), оснащена світлодіодами червоного підсвічування.

У центрі системи, якщо вірити технічним характеристикам, встановлений 90-мм вентилятор (швидше за все крильчатка від 92-мм вентилятора), оснащена світлодіодами червоного підсвічування

Закриває всю конструкцію сітчастий кожух, виконаний з пластика:

Закриває всю конструкцію сітчастий кожух, виконаний з пластика:

Розміри Gigabyte V-Power складають 186 x 105 x 34 мм. Цільове призначення: охолодження відеокарт AMD (ATI) Radeon серій X1800, X1900, X1950 і NVIDIA GeForce 6800, 7800, 7900 (7950), включаючи Crossfire і SLI системи на цих відкритих. Теоретично, Gigabyte V-Power можна встановити на будь-яку відеокарту, що має чотири монтажних отвори з відстанню по діагоналі в 75 мм. Наприклад, я легко встановив цей кулер на не зазначену у списку сумісності GeForce 8600 GTS, виконану по референсному дизайну.

Якщо зняти пластиковий кожух і відвернути вентилятор, то радіатор системи охолодження виглядає наступним чином:

Наявність прорізів в бічних і верхньої частинах основи радіатора відкриває доступ повітряному потоку до охолодження PCB і чіпів пам'яті відеокарти. Зазначу, що алюмінієві радіатори, що знаходяться на кожній парі мідних трубок, дуже скромні за розмірами, хоча місце для нарощування їх площі ніби як ще є. Вага системи охолодження в зборі не вказується, але суб'єктивно кулер важить не більше 300 грам.


Вентилятор, встановлений на Gigabyte V-Power випущений компанією Everflow:

Швидкість обертання вентилятора за допомогою вхідного в комплект поставки Gigabyte V-Power варіатора може змінюватися від 0 до 2000 об / хв, при максимальному заявленому рівні шуму в 25 дБА. Використання в вентиляторі підшипника кочення дозволяє Gigabyte заявити про термін служби вентилятора в 40000 тисяч годин (більше 4.5 років безперервної роботи).

Мідна основа захищено паперової наклейкою з попередженням про обов'язкове її видаленні перед установкою:

Якість обробки основи явно не на висоті:

Якість обробки основи явно не на висоті:

А ось до його рівності причепитися просто неможливо.

Установка Gigabyte V-Power на відеокарти елементарна (інструкцію можна скачати з офіційного сайту, формат PDF 1.94 МББ ). Спочатку приклеюємо алюмінієві радіатора на пам'ять відеокарти (з урахуванням виключення можливих місць проходження трубок), а потім, вставивши в отвори PCB шпильки кріплення кулера, притягуємо його зі зворотного боку гвинтами з пружинами. Ось так, наприклад, виглядає Gigabyte V-Power на Radeon HD 2900 XT:

На жаль, результатів тестування нового кулера на настільки гарячою відеокарти як Radeon HD 2900 XT ви не побачите, так як основу кулера "висіло" на металевій рамці навколо графічного процесора, практично не торкаючись поверхні ядра.

Зате на GeForce 7900 GS новинка встановилася без будь-яких проблем з сумісністю:

Аналогічна ситуація була і з Radeon X1950 GT від Palit і з референсной GeForce 8600 GTS.

Ложка дьогтю - це рекомендована вартість Gigabyte V-Power, яка становить 50 доларів США. Надто вже дорого, як мені здається, для такої системи охолодження.

Тепер подивимося на технічні характеристики новинок, які представлені вашій увазі в порівнянні з добре знайомої оверклокерам системою охолодження Arctic Cooling Accelero S1 в наступній таблиці:

Найменування технічних характеристик Arctic Cooling
Accelero S1 Zalman VNF100 Gigabyte V-Power
(GH-UDUP21-VC) Розміри радіатора (вентилятора),
Д х Ш х В, мм 140 х 215 х 32
(-) 166 х 95 х 38.5
(-) 186 x 105 x 34
(90 x 90 x 25) Матеріал і конструкція радіатора мідна основа і
алюмінієвий
радіатор на чотирьох
мідних теплових
трубках діаметром 6 мм алюмінієве
основу і
алюмінієвий
радіатор на трьох
мідних теплових
трубках мідна основа,
алюмінієвий
радіатор з двох
секцій на чотирьох
мідних теплових
трубках діаметром 6 мм Швидкість обертання вентилятора, об / хв - 0 ~ 2000 Рівень шуму, дБА 0 0 ~ 25 Повна маса, гр. 290 180 н / д Площа розсіювання, см2 ~ 1376 н / д н / д Додатково 8 алюмінієвих радіаторів з Термопрокладки для установки на
BGA-пам'ять відеокарти два алюмінієвих
радіатора для ланцюгів
живлення відеокарт 2 тюбика
термопасти Zalman регулятор швидкості
обертання
вентилятора,
підсвічування
вентилятора,
термопаста преднанесённая на
підставу термопаста
ARCTIC MX-1 Цільове призначення (установка на
відеокарти): ATI:
X1950, X1900,
X1800 series
nVIDIA:
GeForce 7950, 7900,
7800, 6800 series
ATI:
X1650, X1600,
X1550, X1300, X1050
series
X850, X800, X700,
X600, X550, X300
series
9XXX series
nVIDIA:
GeForce 7600,
7300 6600 series
FX 5950, 5900,
5700 (Ultra) series
FX 5600, 5500,
5200 series
GeForce 4 Ti, MX
series
GeForce 8600
series * ATI:
X1800, X1900,
X1950 series
nVIDIA:
GeForce 6800
GeForce 7800, 7900
series
GeForce 8600 series *
Опції можливість
установки
додаткового
модуля з двох 70-мм
вентиляторів
(Turbo Module) - - Рекомендована вартість, доларів США 29 40 ~ 50

* - перевірено самостійно.

Тестування всіх кольорів проводилося в абсолютно рівних умовах тільки в закритому корпусі системного блоку наступної конфігурації:

  • Материнська плата: ASUSTek P5B Deluxe / WiFi-AP (Intel P965), LGA 775, BIOS 1101;
  • Охолодження чіпсета: Thermaltake Extreme Spirit II (~ 2500 об / хв);
  • Процесор: Intel Core 2 Quad Q6600 2400 МГц @ 3358 МГц, 1.4875 В, L2 2 х 4096 Кб, FSB: 266 МГц x 4, (Kentsfield, B3);
  • Система охолодження CPU: Scythe Infinity (120 мм fan, 1100 об / хв);
  • Термоінтерфейс: Fanner 420 (Stars);
  • Оперативна пам'ять: 2 x 1024 Мб DDR2 Corsair Dominator TWIN2X2048-9136C5D (SPD: 1142 Отримати МГц, 5-5-5-18, 2.1 В);
  • Дискова підсистема: SATA-II 320 Гб, Hitachi (HDT725032VLA360), 7200 об / хв, 16 Мб, NCQ;
  • Корпус: ATX ASUS ASCOT 6AR2-B Black & Silver (на вдув і на видув встановлено 120-мм корпусні вентилятори Sharkoon Luminous Blue LED ~ 980 об / хв, на боковій стінці 120-мм вентилятор Cooler Master на ~ 800 об / хв);
  • Блок живлення: Enermax Galaxy EGA1000EWL 1000 Ват (135-мм вентилятор на ~ 850 об / хв на вдув і 80-мм вентилятор на ~ 1650 об / хв на видув).

Всі тести були проведені в операційній системі Windows XP Professional Edition SP2. Використовувалися бібліотеки DirectX 9.0 (дата релізу - липень 2007 року), а також драйвери відеокарт ForceWare 93.71 і Catalyst 7.6. Відкрите розігрівалися 10-тикратному прогоном тесту "Firefly Forest" з синтетичного графічного бенчмарка 3DMark 2006 без використання повноекранного згладжування, але з включеною анизотропной фільтрацією 16x.

Моніторинг температурних показників відеокарт здійснювався за допомогою програми RivaTuner v2.02. Тестування на кожному з радіаторів / кулерів проводилось як мінімум двічі, а час стабілізації температури між циклами тестування становила 13-15 хвилин. У разі, якщо результати повторного тестування відхилялися від отриманих раніше більш ніж на 2 градуси, тести проводилися знову до отримання результатів, з високим ступенем повторюваності. Кімнатна температура під час тестування перебувала біля позначки в 26 градусів Цельсія (відзначена на діаграмах червоною лінією).

Вимірювання рівня шуму систем охолодження проводилося з відстані в 3 см, 1 м, і 3 метри по методикою , Вже вам добре знайомої. Фоновий рівень шуму системного блоку, який вимірюється за відстані в 1 м, під час проведення тестів дорівнював 34.1 дБА.

Середня швидкість обертання вентиляторів (турбін) всіх тестованих сьогодні кольорів в кожному з режимів вказана за даними моніторингу, а не за технічними характеристиками. Референсні системи охолодження відеокарт відзначені на діаграмі як "Stock cooler". У тестах використовувалися GeForce 7900 GS 256 Мб зі стандартною для даного типу відеокарт системою охолодження і з розгоном до 576/1710 МГц, яку ви могли бачити вище на фото, а також Palit Radeon X1950 GT 512 Мб з зовсім нестандартною системою охолодження:

Кулер цієї відеокарти є пелюстковий алюмінієвий радіатор, що охолоджується 92-мм вентилятором і закритий пластиковим кожухом:

Кулер цієї відеокарти є пелюстковий алюмінієвий радіатор, що охолоджується 92-мм вентилятором і закритий пластиковим кожухом:

В автоматичному режимі регулювання обертів вентилятор функціонує на 40 ~ 45% максимальної частоти обертання. Максимальні частоти, при яких Palit Radeon X1950 GT 512 Мб зберігала стабільність, склали 587/1382 МГц (При номіналі в 500/1200 МГц).

Крім стандартних систем охолодження відеокарт в тестування для порівняння було додано досить популярний мідний кулер на теплових трубках Zalman VF900-Cu LED (В двох режимах роботи: на 1800 об / хв і на максимальних 2650 об / хв), а також Arctic Cooling Accelero S1 (В пасивному режимі роботи і з встановленим 120-мм вентилятором від Scythe з номінальною частотою обертання в 1200 об / хв). На жаль, Arctic Cooling Accelero S1 неможливо було тестувати на Palit Radeon X1950 GT, так як при його установці на відеокарту ніжки кріплення цієї системи охолодження упиралися в текстоліт плати раніше, ніж основа кулера контактувало з чіпом. Ситуація аналогічна раніше описаної проблеми з Radeon HD 2900 XT і кольором Gigabyte V-Power, тільки в тому випадку контакту заважала рамка GPU.

Перш за все подивимося на те, як системи охолодження впоралися з охолодженням графічних процесорів відеокарт:

Перш за все подивимося на те, як системи охолодження впоралися з охолодженням графічних процесорів відеокарт:

В першу чергу про тести на розігнаної GeForce 7900 GS. Незважаючи на те, що новинка від Zalman впоралася з охолодженням відеокарти, температурний режим останньої занадто високий і порівняти тільки з дуже гучною стандартною системою охолодження GeForce 7900 GS і результатами Gigabyte V-Power також в пасивному режимі. Очевидно, що Zalman VNF100 призначений для охолодження відеокарт середнього і низького цінового діапазону з невисоким тепловиділенням. А ось Gigabyte V-Power, завдяки наявності 90-мм вентилятора, має дуже істотний запас по ефективності: в тихому режимі на 1200 об / хв виходить на один рівень з Zalman VF900-Cu LED, а на максимальних обертах вентилятора навіть на почесне друге місце. І все б добре, та ось тільки "парус" від Arctic Cooling сплутав "всі карти" учасникам тестування, залишивши їх далеко позаду. Шкода, що не вдалося його перевірити на більш гарячої Palit Radeon X1950 GT, до короткого аналізу результатів тестів на якій ми зараз і перейдемо.

Перекреслені показники температури в піку завантаження ядра Radeon X1950 GT означають, що Zalman VNF100 і Gigabyte V-Power не пройшли тестування і 97 градусів Цельсія - це остання зафіксована максимальна температура ядра по балці моніторингу до "вильоту" відеокарти. Як проміжний висновок - Zalman VNF100 не призначений для охолодження таких відеокарт і оверклокерам навряд чи буде цікавий. Що ж стосується Gigabyte V-Power, то при включенні вентилятора кулер демонструє дуже високу ефективність охолодження графічного процесора, а на максимальних обертах виходить в абсолютні лідери тесту на Radeon X1950 GT.

На додаток привожу результати температури PCB відеокарти Radeon X1950 GT:

На додаток привожу результати температури PCB відеокарти Radeon X1950 GT:

В цілому розклад такий же, як и по температурі ядра. Можливо, на більш гарячому Radeon X1950 XTX, або на Radeon HD 2900 XT різниця буде більш помітна, проте цих відеокарт при тестуванні всіх кольорів у мене не виявилося.

Наостанок дані про рівень шуму систем охолодження (суб'єктивний рівень комфорту відзначений блакитний штриховий лінією):

В цілому дійсно гучними можна назвати тільки стандартну систему охолодження GeForce 7900 GS і кулер від Palit Radeon X1950 GT на максимальних обертах вентилятора. Чи не настирливі, але помітні на тлі тихого системного блоку системи охолодження Zalman VF900-Cu на 2650 об / хв, Gigabyte V-Power на максимальних 2000 об / хв і (з невеликою натяжкою) 120-мм вентилятор на Accelero S1. Ці ж кулери на середніх оборотах обертання вентилятора, а також всі інші працюють або дуже тихо, або і зовсім безшумно (мова про пасивному режимі).

За результатами сьогоднішніх тестів можна з упевненістю сказати, що обидві новинки вдалися, проте кожна вийшла вдалою по-своєму. Zalman VNF100 цілком підійде для охолодження розігнаних відеокарт середнього і нижчого цінового сегмента. Як ви могли переконатися, цей радіатор впорався з охолодженням непогано розігнаної GeForce 7900 GS, продемонструвавши при нульовому рівні шуму таку ж ефективність, як і галаслива референсна система охолодження цієї відеокарти. У свою чергу, Gigabyte V-Power куди більш ефективна система охолодження, яка, втім, і позиціонується виробником як кулер для відеокарт верхнього цінового сегмента. Шкода тільки, що на Radeon HD 2900 XT цей кулер не вдалося перевірити, залишається сподіватися, що в найближчому майбутньому виробник врахує настільки неприємний казус і передбачить можливість установки Gigabyte V-Power на ті відеокарти, яким дійсно потрібен цей кулер.

Безумовно, не можна не брати до уваги і вартість новинок. В даний час у нас є тільки рекомендована виробниками ціна, з якої, судячи з усього, вони будуть неконкурентоспроможними на ринку. Як ми бачимо, той же Arctic Cooling Accelero S1 навіть з урахуванням 120-мм вентилятора коштує дешевше, ніж Gigabyte V-Power, та й по ефективності вони непорівнянні. Справедливості заради, необхідно відзначити, що системи охолодження від Arctic Cooling у нас до сих пір в дефіциті, тому хочеться вірити, що з появою і доступністю новинок на нашому ринку у Gigabyte проблем не виникне. Ось тільки, на мій погляд, тоді можна буде зорієнтуватися за ціною і зробити остаточний вибір.

На завершення статті хотілося б звернути вашу увагу на ще один важливий факт. Втім, ви напевно і без моїх коментарів помічаєте, що останнім часом дійсно універсальних систем охолодження з'являється все менше. Наприклад, недавно з'явилися Arctic Cooling Accelero S1 і S2 хоч і вважаються універсальними, але мають різне цільове призначення до двох різних класів відеокарт. Сьогоднішні Zalman VNF100 і, тим більше, Gigabyte V-Power також не можна встановити на всі без винятку сучасні відеокарти, а третій кулер Thermaltake TMG ND2 взагалі довелося виключити з тестів, з огляду на несумісність з жодною з п'яти (!) Наявних відеокарт. Велика кількість моделей відеокарт нового і старого поколінь від двох виробників і відмінності в PCB не дозволяють виробникам систем охолодження спроектувати дійсно універсальний повітряний кулер. Ті, які є на ринку зараз (той же Zalman VF900-Cu LED) вже недостатні для топових відеокарт і часто програють по ефективності референсним кулерам. Тому оверклокерам, які готуються до upgrade відеокарти, в даний час доводиться або купувати як мінімум два кулера, або планувати самостійну доведення системи охолодження, якщо звичайно така взагалі може допомогти вийти з ситуації. Ось така ось невесела картина ...

Дискусії на тему статті в конференції Overclockers.ru:

Сергій ліпів aka Jordan