Полезные материалы

Річниці весіль та їх назви по роках

  1. Як святкують річниці весіль
  2. Що дарують на річниці весіль

Річниця весілля хороший випадок, щоб дати оцінку пройденому шляху. Поглянути на свої сімейні відносини через кілька років або десятиліть. Важко не погодитися, що весілля це початок нового життєвого шляху. Життєвий шлях не буває легким, їм доведеться випробування на міцність їх шлюбного союзу. Не дарма каже народна приказка «життя прожити, не поле перейти». Молодятам доведеться пережити багато неприємностей і зробити це набагато простіше, коли є плече, на яке можна спертися. Початок подружнього шляху починалося з обряду вінчання в церкві .

обряду вінчання в церкві

  • Перший рік спільного життя називають ситцевій весіллям. Чому назвали саме так? Ситець легка, строката і нетривка тканину, швидко зношується і втрачає колишню привабливість. Якщо пара прожила перший рік після весілля благополучно, вона пройшла перше випробування на міцність відносин. Тому найперший рік прожитий молодятами і називається ситцевій весіллям.
  • Другий рік після весілля прийнято асоціювати з папером. Особисто я не дуже розумію логіку народної мудрості. Адже ситець явно міцніше звичайного паперу. Проте, 2 рік весілля це паперове весілля. Образ паперової весілля теж мається на увазі з перевіркою на міцність шлюбних відносин.
  • Коли подружній союз пройшов перші випробування на міцність, настає З рік весілля. Називається шкіряним весіллям. Властивості шкіри, всім давно відомі, ми не можемо собі уявити свій побут без цього практичного і цілком витривалого матеріалу. Третій рік спільного життя - шкіряна весілля. На день цього весілля дарували взуття, овчини, кожушки.
  • Вважається, що на четвертий рік після весілля з'являється вже більш міцний зв'язок у молодого подружжя. У народі їй приписую властивості міцної лляної мотузки. У селянському побуті це теж необхідна річ. Переплітаються нитки лляної мотузки як людські долі молодят. 4 роки після весілля, це дата лляної весілля. До речі, старовинне Русское весільну сукню виготовлялося тільки з льону.
  • Після п'яти років спільного шлюбу настає черга дерев'яної весілля. З дерева будували будинки на століття. Тому якщо відносини подружжя пройшли п'ятирічну позначку, це було ознакою хороших добротних відношення. 5 рік шлюбу - дата дерев'яної весілля.
  • Після шести років спільного життя настає черга чавунної весілля. Цей метал практичний, але не досить міцний. Однак він має хорошу гнучкість і йому можна легко надати потрібну форму. Мабуть в народних традиціях це має на увазі вміння подружжя підлаштовуватися один під одного.
  • Після невеликого інтервалу в 6.5 років, настає черга для цинкової весілля. Це метал відомий стійкістю до корозії. Відповідно і народний поголос характеризує вже досить міцні відносини подружжя з цими властивостями. Шість з половиною років - цинкова весілля.
  • Дату 7 років спільного шлюбу пов'язують з міддю. Чому саме мідь символізує річницю цієї весілля? Справа в тому, що перші накопичення, які з'являлися в родині, були з мідних грошей. Оскільки сім'я ще не розбагатіла, перші заощадження зберігалися в мідних грошах. Сьома річниця весілля називається мідної.
  • Після восьми років подружнього життя починається «жесть»! Це листової практичний матеріал, з нього робилися речі дуже важливі для побуту в кожній родині. З жерсті робилися піддони для випікання пирогів, форми для хліба, щоб спекти його в печі, коса як символ селянського достатку. Вона символізувалася з багатим покосом і заготівлею сіна для худоби, що малося на увазі з хорошим приплодом у худоби і достатком в сім'ї. Іноді бляшана річниця згадується як ліжкова весілля. На день жерстяної весілля дарувалася ліжко.
  • 9 років після весілля - фаянсова або кришталеве весілля. Чи не кожен будинок міг похвалитися фаянсової або кришталевої посудом. Якщо вона була в будинку, то діставалася тільки в особливих, урочистих випадках. На річницю фаянсової весілля приято дарувати столові сервізи та посуд з фаянсу і кришталю.
  • Десятирічний весільний ювілей називається олов'яний весілля. На олов'яну весілля запрошуються подруги нареченої , Колишні у неї на весіллі, і друзі нареченого. Олово унікальний матеріал за своїми властивостями. Він пластичний, гнучкий і в той же час твердий. З нього робили ложки і виделки.
  • Сталева весілля - одинадцять років після весілля асоціюється зі сталлю. Це надійний, міцний і практичний метал. Його використовують для виготовлення плуга, упряжі, господарського інструменту для плотницкой роботи. На сталеву весілля прийнято дарувати інструменти та побутову техніку.
  • 13 років після весілля - час мереживний весілля. Мереживо виписую складний візерунок на тканині, але вони не порушують єдності форми. Ось так витончено назвали тринадцятирічну дату весілля.
  • 15 років після весілля - скляне весілля. Образ прозорості скла і здатності пропускати через себе світло, символізує чистоту і повну прозорість сімейних уз. Подружжя бачать себе наскрізь.
  • 20 років шлюбу - порцелянове весілля. На честь цієї події весільний стіл сервірують тільки дорогим посудом. На порцелянову весілля прийнято позбавлятися від старої, потрісканої посуду як символу сварок, залишаючи їх в минулому.
  • 25 років ця дата срібного весілля, святкується з особливим розмахом. Це перша серйозна весільна дата, на яку прийнято підносити вироби зі срібла.
  • 30 років спільного життя - перлове весілля. Разом прожиті роки як перлини, нанизані на дорогоцінне намисто. Де кожна перлина унікальна і нагадує про труднощі і радощі дісталися подружжю за тридцять років спільного життя.
  • П'ятдесят років спільного життя - золоте весілля. Золото символізує все, чого досягла пара за роки спільного життя. 50 років шлюбу, довели спроможність і зрілість відносин. Любов цієї пари пройшла всі випробування, що випали на їх життєвому шляху. На дату цього ювілею чоловік і дружина дарують собі прикраси з золота, а срібло відкладають своїм дітям і внукам як родову цінність. 50 років золотого весілля святкують в колі сім'ї.
  • 60 років спільного шлюбу - діамантове весілля. Діамант як показник непорушності і бездоганною чистоти.
  • 100 річний ювілей подружнього шлюбу - червоне весілля, багато її називають платинової. У вікіпедії згадується подружня пара, яка подолала сто річний ювілей - подружжя Агаєв. Вони прожили все своє життя в гірському селі Азербайджану. Коли вони відзначали 100 років свого весілля, ювіляру Агаєв Ніфтуле на той момент йшов 126 рік. Його дружина Агаєва Балбеім виповнилося 116 років.

Як святкують річниці весіль

У Великобританії на весільний ювілей подружжя має шанс отримати особисте привітання і побажання від монаршого подружжя. Але перше вітальний лист від монаршої пари прийде тільки на 50 років весілля. Потім через наступні п'ять років королівське подружжя буде вітати подружжя.

Ця традиція почалася на початку 1917 року. Королівське подружжя особисто пише текст привітання для подружжя. Ювіляри його отримують самим рядовим способом, від листоноші. Але для того щоб подружня пара змогла отримати привітання з Букенгемского палацу, хтось із кола сім'ї повинен зареєструвати подружжя в контрольний лист для королівських поздоровлень.

У США все набагато простіше. Список весільних ювілеїв не має жодної символіки і позначень. У них замість назви річниці весілля згадується подарунок, який вони мріють отримати.

У нашій країні весільні ювілеї почали святкувати в кінці 19 століття. Найбільшу популярність ця традиція користувалася в кінці 1980-их років. За часів Радянського Союзу ювілярів вітали в відділі ЗАГС по всій країні, це було публічне і суспільно значуща подія. У наш час круглу весільну дату теж можна організувати в будь-якому палаці одруження. Подивіться якою була Радянська весілля .

Сценарій річниці весілля може бути реалізований як звичайна весільна церемонія, але в скороченому вигляді: зустріч з короваєм , Привітання від гостей і членів сім'ї, вручення подарунків і невеликий весільний банкет . Весільна тематика пов'язана безпосередньо з назвою річниці весілля. При бажанні можна втілити сценарій Руській весілля .

Що дарують на річниці весіль

Погодьтеся, повинна бути логіка в подарунок для річниці весілля. По- цьому переважно зробити подарунок, відповідний за змістом назви річниці. Якщо мова йде про дерев'яну весіллі - це може бути не велика меблі. Якщо річниця срібного весілля, можна подарувати сувенір з цього металу. Ювілярам буде приємно отримати від вас подарунок на свою річницю, але набагато важливіше усвідомлення, з якого приводу він зроблений. Порадуйте ваших друзів і близьких емоційними фотографіями, обов'язково замовте фотографа.

До ваших послуг фотограф в Москві Михайло Ушаков 8 (926) 560-01-62.

Чому назвали саме так?
Чому саме мідь символізує річницю цієї весілля?