Полезные материалы

Гарантія на велосипед

  1. Які документи потрібні для гарантії на велосипед
  2. Що значить довічна гарантія на раму велосипеда?
  3. Куди звертатися по гарантії в разі поломки велосипеда?
  4. Причини, за якими гарантія на велосипед перестає діяти:

Гарантія на велосипед - це дуже важливий фактор при його виборі та купівлі. Адже сучасний велосипед досить складний механізм і вихід з ладу одного з елементів трансмісії, гальм або колісних частин можуть обернутися чималими фінансовими втратами, якщо велосипед не на гарантії. Але все це квіточки в порівнянні з поломкою або заводським дефектом рами, вартість якої становить основну частку ціни велосипеда .

В цьому випадку і приходить на допомогу гарантія, яка зобов'язана покрити витрати на ремонт або заміну частин велосипеда. Покупцеві варто бути уважним, адже багато виробників і магазини спекулюють цим поняттям і вводять покупця в замішання. Адже гарантія для рами і обладнання розділяється по терміну дуже істотно. Оскільки рама - деталь, яка не має природного зносу, на неї встановлюють максимальний термін гарантійних зобов'язань. Відомі велосипедні бренди, які багато років працюють над створенням своїх рам, надають термін гарантії від 5 років, а іноді навіть довічно, адже вони впевнені в якості та надійності свох виробів. А ось обладнання, яким обвішується рама, вже не залежить від її виробника і може бути виготовлено безліччю різних компаній. Наприклад, один з найвідоміших виробників елементів трансмісії, гальм і колісних деталей, японська компанія Shimano, поставляє свою продукцію практично всім велосипедним заводам. Також існує безліч менш відомих вендорів, що виготовляють складові для велосипедів.

Які документи потрібні для гарантії на велосипед

Магазином, в якому ви купуєте свій велосипед повинні бути видані такі документи:

  • чек про покупку з інформацією про модель, колір, розмір рами, датою продажу і вартістю;
  • гарантійний талон на велосипед, він же паспорт велосипеда;
  • керівництво користувача з інструкціями з ремонту та обслуговування;
  • фірмова гарантійна карта бренду (поставляється не з усіма велосипедами).

При купівлі нового велосипеда, обов'язково уточнюйте терміни гарантії на раму і весь велосипед в зборі. Також перевірте щоб вам були видані всі документи і правильно заповнений паспорт на велосипед. Зверніть увагу на поле "серійний номер", він часто містить багато символів (літери і цифри англійського алфавіту), адже якщо там буде помилка, то довести що даний серійний номер належить конкретному велосипеду може бути важко. Зберігайте ці документи не тільки для надання гарантійного ремонту, але і страховки на випадок крадіжки або втрати вашого велосипеда.


Що значить довічна гарантія на раму велосипеда?

Як ми вже писали вище, відомі виробники велосипедних рам істотно збільшують гарантійний термін служби, щоб залучити більше покупців, а також довести що вони повністю впевнені в своїх розробках. Термін "довічна гарантія", має на увазі можливість обміняти вийшла з ладу раму велосипеда на абсолютно нову в разі проявилося заводського дефекту або виходу з ладу в процесі нормальних умов експлуатації. Такі привілеї поширюються тільки на першого власника (покупця), який придбав велосипед або раму у сертіфітірованного дилера в країні або в офіційному магазині бренду. При цьому велосипед повинен бути обов'язково зареєстрований на офіційному сайті із зазначенням ПІБ, місця покупки і докладних даних про самого велосипеді. Отже, якщо ви вирішите продати велосипед через рік або два то новий власник втратить гарантію зовсім.

Також зауважимо, варто бути уважним і пильно вивчити будь-які гарантійні, адже в них часто заховані причини, за якими вам можуть відмовити в сервісному обслуговуванні (основні ми перерахували нижче).

Куди звертатися по гарантії в разі поломки велосипеда?

  1. В першу чергу, зверніться в магазин, в якому здобували свій велосипед. Якщо у вас збереглися документи на покупку, тоді вам без проблем допоможуть вирішити гарантійний питання в найкоротші терміни. Буває так що конкретний магазин припинив роботу або з якоїсь причини відмовляє в гарантійному ремонті / заміні. В такому випадку, переходите до другого варіанту.
  2. Більшість виробників мають можливість реєстрації нового велосипеда на власному сайті. У разі якщо місце в якому ви здійснювали покупку відмовляє в гарантійної заміни деталей, ви можете зв'язатися безпосередньо з виробником або представником бренду в регіоні і спробувати через них вирішити проблему. У даній ситуації вам доведеться взяти на себе витрати з пересилання зламаною деталі і її установці на велосипед. Але до такого доходить рідко, адже в наші дні продавці досить лояльні і дотримуються політику гарантійного обслуговування. Не тільки тому що бояться покарання з боку державних органів, а й через високу конкуренцію і можливості представляти / продавати продукцію конкретного бренду.

Не тільки тому що бояться покарання з боку державних органів, а й через високу конкуренцію і можливості представляти / продавати продукцію конкретного бренду

Причини, за якими гарантія на велосипед перестає діяти:

Навіть саме відомі, перевірені і надійні магазини або бренди можуть запросто відмовити в гарантійній заміні, якщо покупець, він же користувач, не дотримується вимог гарантійного обслуговування. Наведемо найчастіші причини:

  • велосипед використовувався не за призначенням. Наприклад звичайний міський велосипед використовувався для екстремальної їзди на бездоріжжі;
  • механічні пошкодження в результаті падінь або дорожньо транспортних пригод;
  • самостійна заміна компонентів і вузлів велосипеда, на які не передбачені виробником. Таке зустрічається дуже часто, коли власник вирішує збільшити потужність гальм встановивши ротор більшого діаметру, ніж передбачає заводська комплектація. Або для більш м'якої і комфортної їзди користувач вирішив встановити вилку з великим ходом.
  • ви перефарбували свій велосипед або лакофарбове покриття в дуже поганому стані, що свідчить про недбале ставлення;
  • ви використовували велосипед для гонок;
  • гарантія втрачається якщо серійний номер рами знищений або сильно пошкоджений;
  • ви втратили документи на велосипед (паспорт, чек про покупку або гарантійна карта);
  • рама неправильно підібрана по зростанню (найчастіше менше ніж потрібно);
  • гарантія не поширюється на вузли велосипеда, схильні до природного зносу (покришки, камери, ланцюг, зірки).

Якщо у вас залишилися питання щодо гарантійних умов на велосипеди і їх компоненти - сміливо задавайте їх у коментарях або за контактами в нашому.

Куди звертатися по гарантії в разі поломки велосипеда?
Що значить довічна гарантія на раму велосипеда?
Куди звертатися по гарантії в разі поломки велосипеда?