Полезные материалы

Трикутник для ременя безпеки для дітей в машину

  1. Трактування закону до і після змін
  2. Переваги та недоліки додаткових пристосувань

Кожне правило дорожнього руху має беззаперечно дотримуватися будь-якими водіям. Це стосується не тільки дорожніх знаків, дотриманні правил парковки, але і встановлених регламентів по внутрішньому забезпечення автомобіля засобами безпеки. Особливо ці вимоги актуальні в тому випадку, коли учасником дорожнього руху є діти.

В даному випадку правила постійно змінюються, вимоги і покарання то посилюються, то пом'якшуються, наприклад чи можна користуватися трикутником для дітей в машині? Тому бути в курсі чергових нововведень буває досить складно. Проте, якщо за ними стежити, можна не тільки убезпечити себе від чергових штрафів, а й убезпечити життя своєї дитини.

Трактування закону до і після змін

Законопроект, про який йде мова, розроблявся Міністерством Внутрішніх Справ і поступив на розгляд Державною Думою РФ. Спочатку його планували запустити з початком нового 2017 року. Проте, поки поправки до закону про утримують пристроях для дітей не прийняті. Крім того, поки що він навіть не розглядалося.

Старий закон говорить:

  • Той, хто водить автомобіль і перевозить в ньому своє чадо, зобов'язаний забезпечити йому максимальну безпеку. Як свідчать ПДР, кожен водій транспортного засобу зобов'язаний здійснити ряд кроків в своїх діях. Наприклад будь-яке авто з ременями безпеки передбачає перевезення дітей віком до 12 років, але тільки в тому випадку, коли автомобіль обладнаний автокреслом або іншим пристроєм. Також правила дорожнього руху допускають і інші пристосування для досягнення безпечної їзди. Якщо дані правила для перевезення дітей не дотримуються, на підставі Кодексу Адміністративних Правопорушень, водієві загрожує відповідальність у вигляді штрафу. До внесення поправок, штраф становив 3 000 рублів.

Через деякий час, МВС вирішило переглянути ситуацію і внести в законопроект ряд істотних змін.

Всупереч багатьом очікуванням, поправка значно спрощує систему безпеки для дітей, а не збільшує відповідальність і покарання.

Цьому є ряд об'єктивних пояснень:

  • Згідно з пунктом №9 статті 22, в тих автомобілях, в яких є ремінь безпеки, перевезення дітей до 7 років може проводитися тільки при використанні додаткових систем. Все утримують дитячі пристосування повинні повністю відповідати зросту і ваги дитини.

На даний момент все виглядає зовсім інакше:

  • Перевезення пасажирів молодшого віку в автомобілі при наявності ременя безпеки, може бути здійснена при наявності спеціального дитячого утримуючого пристрою. Пристрій, або будь-яке інше засіб, повинно відповідати зростанню і вазі дітей, а також дозволяти зафіксувати за допомогою стандартного ременя безпеки.

Іншими словами, з цього року будь-які допоміжні засоби, в тому числі і трикутники, дозволено застосовувати лише для тих дітей, яким виповнилося 7 років. Крім цього, малюк просто зобов'язаний перебувати в спеціальному дитячому авокресле. У разі знаходження на передньому сидінні, автокрісло знадобиться аж до настання 12-річчя.

Недотримання цих правил, а саме перевезення дітей без спеціального крісла, карається штрафом. Сума на сьогоднішній день складає 3000 рублів. За сам трикутник, штраф стягуватися не може.

Переваги та недоліки додаткових пристосувань

ФЕСТ, трикутник, спеціальне утримує пристрій для дітей. Що ж це таке і чому через нього так багато розмов?

Трикутником в цьому випадку називається звичайнісінький адаптер, надівається який на штатний ремінь безпеки.

Справа в тому, що якщо пристебнути дитину років 5 звичайним ременем, створюється небезпечне зближення з дитячої шиєю. Трикутник в цьому випадку здатний відвести лямку в сторону і убезпечити ситуацію. Але це тільки в теорії.

Щоб було більш зрозуміло, чому не варто віддавати переваги трикутниках і безкаркасним крісел, слід привести об'єктивні висновки:

  • Варто трохи порахувати, щоб зрозуміти, що навіть при невеликій швидкості, наприклад при 60 км на годину, вага при зіткненні збільшиться як мінімум в 20-25 разів. У тому випадку, коли зіткнення відбувається на швидкості 90 км на годину і більше, маса тіла зростає в геометричній прогресії.

При зіткненні з описаного принципу:

  1. Оскільки ноги у більшості дітей знаходяться у висячому положенні, дитина при ударі може пірнути під поперекові ремені.
  2. Звичайно ж, трикутник здатний утримати від небезпечного падіння. Але якщо заглибитися, можна побачити що на відміну від дорослої людини, у якого все тиск відбудеться на стегна і груди, у дітей трикутник спровокує тиск тільки на живіт.
  3. Додатково до всього, малюк може дуже сильно вдаритися головою об сидіння спереду нього.

Тобто дитина може отримати найрізноманітніші каліцтва, серед яких травми голови, шиї, переломи хребта, ребер. Крім того, при будь-якому ударі, в результаті різкого тиску найчастіше трапляються розриви черевної порожнини.

Тобто висновки очевидні. Незважаючи на нові правила, які дозволяють перевезення дитини з використанням трикутника з 7 до 12 років, рекомендується застосовувати більш надійні методи. Вони можливо і створюють деякі незручності, але завдяки цим методам, можна знизити можливості отримання травм, відповідно підвищити загальну безпеку.

Відео: Чи безпечний трикутник для ременів безпеки?

В даному випадку правила постійно змінюються, вимоги і покарання то посилюються, то пом'якшуються, наприклад чи можна користуватися трикутником для дітей в машині?
Що ж це таке і чому через нього так багато розмов?
Відео: Чи безпечний трикутник для ременів безпеки?